Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμενα μπορεις να με βρισεις ελευθερα σε ψηφισα στο 5αλεπτο :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ένα ανώνυμο γράμμα μόλις έφτασε σε εμένα. Φοβάμαι ολίγον και γι αυτό το δημοσιεύω απ τώρα...
Όσοι πιθανολογείτε τον αποστολέα του, καλύτερα να μην πείτε τίποτε και προκαλέσετε την οργή του!

Χοακίν: Αξεπέραστη μορφή.Σατανική ιδιοφυία.Πανούργα μεγαλοφυία.
Και πόσα άλλα έχουν πει γι'αυτό το παλικάρι...
Είναι ένας μύθος.
Είναι ο Zodiac.

Άννα και Ακριβός: Θα τους βάλω μαζί, γιατί είναι φοβερός συνδυασμός.Είναι διαφορετικό να έχεις στην μαφία τον δεμλοτζικ
και να βρίζεσαι όλη μέρα, και διαφορετικό να έχεις Άννα και Ακριβό να οργανώνουν με τεράστια συνεννόηση τις προσωπικές τους κινήσεις,
να συμβουλεύουν για τις κινήσεις των συμμαφιόζων τους και να σχολιάζουν κάθε παράμετρο κίνησης της μαφίας, γνεικά.
Pure Gold.Μπορώ να πω με μεγάλη βεβαιότητα ότι ήταν η καλύτερα μαφία στην οποία συμμετείχα ποτέ, ειδικά λόγω
Άννας και Ακριβού.

ΜΙΝΤΙN: ΜΙΝΤΙΝ ΘΕΕ, ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ

Ριρί: -Θα ξυπνήσεις 3 η ώρα ριρίκο, να τους κάνουμε πουστιά;
-Οκ.

Κάρπε: Μην σε πετύχω πουθενά, ακούς προδότη;

ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ: ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΤΑΚΤΟ.ΤΣΑΜΠΑ ΧΑΣΑΜΕ ΜΕΛΟΣ.ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΟΡΟΠΗΔΗΧΤΗ ΣΤΟ ΘΡΕΝΤ
ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΓΡΑΦΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ: Μαφιόζος καταλύτης.Αν δεν ήταν ο Δημήτρης να μας λέει ποιον να δολοφονήσουμε, δεν ξέρω τι θα γινόταν.
Τεράστια βοήθεια, πάντα πρόθυμος να με/μας βοηθήσει στο οτιδήποτε.Γαμάτο παιδί.

Μου ήρθε μια πρόταση για 3 μήνες διακοπές και τη δέχτηκα.

Εις το επανειδείν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Περιμένω τα βραβεία......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα, στιγμές χαλάρωσης στο lobby της mafia. Απολαύστε...
[18/6/2013 6:28:00 μμ] Alma : έχω και κεφαλοτύρι σημερινό
[18/6/2013 6:28:10 μμ] tsarachaf : ωωωωωωω
[18/6/2013 6:28:13 μμ] Alma : απ'τη γιαγιά μου το κατέβασα, θέλεις; ))
[18/6/2013 6:28:29 μμ] tsarachaf: πεθαίνω για τυριά
[18/6/2013 6:28:31 μμ] Χοακίν : "απ'τη γιαγιά σου το κατέβασες;"
[18/6/2013 6:28:36 μμ] Χοακίν : την άρμεξες;
Παρέμβαση mint ενώ ακόμα ψάχνουμε θύμα...
[18/6/2013 8:09:49 μμ] mintin : Λέω να τρακαρουμε το θύμα με την κλεμμένη μας Ferrari μπροστά από την οποία θα εχουμε βάλει λεπίδες
[18/6/2013 8:09:58 μμ] tsarachaf: μου άρεσε κι η άλλη ιδέα του Μάκη για τον Πέτρο
[18/6/2013 8:10:06 μμ] mintin : Τι λέτε;
[18/6/2013 8:10:10 μμ] Alma : Τυμβωρυχία πότε θα παίξω;
[18/6/2013 8:10:16 μμ] Alma : Όχι φεράρι ρε
[18/6/2013 8:10:19 μμ] Carpe : ήρθα εγώ
[18/6/2013 8:10:29 μμ] Carpe : για δολοφονία λέτε;
[18/6/2013 8:10:32 μμ] mintin : Λαμποργκινι τότε
[18/6/2013 8:10:39 μμ] tsarachaf: ρε παιδιά
[18/6/2013 8:10:45 μμ] mintin : Ντατσουν
[18/6/2013 8:10:52 μμ] tsarachaf: ας βρούμε θύμα πρώτα και μετά τρόπο
Και εδώ έρχεται η αποκάλυψη της Alma!
[18/6/2013 9:21:25 μμ] MissΚit: γιατί δε γίνεσαι επαγγελματίας δολοφόνος να βγάλεις και τίποτα;
[18/6/2013 9:21:52 μμ] Alma : Εγω;
[18/6/2013 9:22:12 μμ] MissΚit: νι
[18/6/2013 9:22:16 μμ] Alma : Ούτε κουνούπι δε σκοτώνω. Ψυχούλα είμαι :|
[18/6/2013 9:22:41 μμ] MissΚit: α μόνο γαβγίζεις;
[18/6/2013 9:22:44 μμ] MissΚit: ξενέρωσα :P
[18/6/2013 9:22:46 μμ] Alma : Γραπτά κάτι κάνω.

Κάπως έτσι κυλούσαν οι ημέρες των τελευταίων δύο εβδομάδων λοιπόν. :P
Τα nicknames είναι πειραγμένα, μην πάει κανείς να κάνει εξυπνάδα και αρχίσει να addάρει άκυρους. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είπα, γραπτά κάτι κάνω. :P
+Για όνομα, εγώ δεν είμαι για τέτοιες δουλειές λέμε. Θέλει εξάσκηση το επάγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Βρε Δημήτρη τον ανέφερες τελικά τον διαγωνισμό;;; :redface: Δεν είχαμε πει θα το κρατούσαμε κρυφό;; :P
Θα επανέλθω με σχόλια και ένα μεγάλο ποστ αύριο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πέρα από αυτό, γέλασα πολύ με το θέμα Φρικ - τζέι τζέι καθώς και με το πόσο εύκολα παρασύρθηκε ο καημενούλης ο τζιτζίκος στην παγίδα που στήθηκε. Ήλπιζα τόσο πολύ σε αυτόν γιατί ήξερα πως ήταν ικανός να ανακαλύψει ένα τέτοιο hint το οποίο όμως ήταν προσχεδιασμένο. Αυτό που δεν είχαμε υπολογίσει, ήταν η επίθεση στον Κωνσταντίνο γι' αυτό και μετά λόγω τύψεων επέμενα στον Ιωακείμ πως θέλω να τον κρατήσω μέσα. :redface:
Είμαι σίγουρος ότι η παγίδα ήταν δική σου. Ποιου άλλου θα ήταν, άλλωστε.

Έχω να πω συγχαρητήρια στους δολοφόνους και κυρίως στη Misskitούλα, η οποία με την προνοητικότητα και την εξυπνάδα της κατάφερε να παίξει έτσι. Είπα πριν ότι θεωρώ την ίδια το δολοφόνο πίσω από την προκήρυξη της πρώτης δολοφονίας. Ήξερε ότι μόνο εγώ θα είμαι σε θέση να παρατηρήσω την απουσία τόνων και το εκμεταλλεύτηκε. Θεωρώ από τη μεριά μου πολύ έξυπνη την επισήμανσή μου για το άτονο μήνυμα, αλλά πολύ περισσότερο θεωρώ έξυπνη την κίνηση των δολοφόνων, που τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν παγίδα, στην οποία πιάστηκα. Νιώθω πολύ ηλίθιος αυτή την στιγμή, αν και δε θα 'πρεπε, καθώς είναι ένα παιχνίδι και ο σκοπός είναι να περάσουμε καλά.

Ο ρόλος μου δεν ήταν για πολλά. Ένας μικρός πολιτάκος τα έβαλε με τα μεγαθήρια των δύο ομάδων και τελικά η μοίρα επέλεξε να φύγει νωρίς. Κρίνοντας από την ανυπαρξία ιδιοτήτων του ρόλου μου, καθώς και τις κάρτες που μου δόθηκαν (χρησμός Πυθίας και ακύρωση ψήφου), θεωρώ ότι έπαιξα σωστά, λογικά και με σχέδιο. Εντάξει, μπορεί να μη μου βγήκε σε καλό, τελικά, αλλά έκανα κάτι πολύ έξυπνο, το οποίο θα βοηθούσε σίγουρα την ομάδα μου (αν η Misskitούλα, που επιμένω ότι το έκανε αυτή, δεν είχε σκεφτεί και την παραμικρή λεπτομέρεια, ρίχνοντάς με στα δίχτυα της:P).

Όπως και να 'χει, θα έχετε προσέξει ότι στα τελευταία Παλέρμο δεν παίζω, ενώ αν παίξω I do more harm than good. Δε με εξίταρε ποτέ το Παλέρμο Extreme, συνεπώς αποχωρώ οριστικά από τα επόμενα παιχνίδια:happy:

Αν παίξετε ποτέ παλέρμο classic, θα παίξω κι εγώ:D Μέχρι τότε:


Αurevoir για πάντα, πόλη του Παλέρμο:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κλείστο μην είσαι το επόμενο λογοτεχνικό θύμα μου.:P

:redface::redface::redface::redface: oh mein Gott..... Σκασε ρε. Δεν μπορεις να σκοτωσειςςςς:teasing::teasing::teasing::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
:redface::redface::redface::redface: oh mein Gott..... Σκασε ρε. Δεν μπορεις να σκοτωσειςςςς:teasing::teasing::teasing::teasing:

Επειδή είμαι ψυχούλα. :P
Να βασανίσω όμως μπορώ.

+Έχω την εντύπωση πως έχω σκοτώσει.. Όχι, έχω σκοτώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι.
Λες και όσοι ξέρουμε τη Ρένια δεν ξέρουμε τη μεγάλη της λατρεία.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Επειδή είμαι ψυχούλα. :P
Να βασανίσω όμως μπορώ.

+Έχω την εντύπωση πως έχω σκοτώσει.. Όχι, έχω σκοτώσει.

Η Ρενια ειναι ψυχουλααα :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
σιγα μην εχεις σκοτωσει:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η Ρενια ειναι ψυχουλααα :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
σιγα μην εχεις σκοτωσει:whistle::whistle::whistle:

Είμαι ψυχούλα. Και έχω σκοτώσει ένα σωρό κουνούπια αυτή τη βδομάδα.
Και κάποια κείμενα.

Ναι.
Λες και όσοι ξέρουμε τη Ρένια δεν ξέρουμε τη μεγάλη της λατρεία.:|


Ποια είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είμαι ψυχούλα. Και έχω σκοτώσει ένα σωρό κουνούπια αυτή τη βδομάδα.
Και κάποια κείμενα.

Κουνουπια το ειπες και μονη σου. Δεν ειμαστε κουνουπια αγαπητη. ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟ:teasing::teasing::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Στα γραπτά ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαλαρώστε λίγο με το σπαμ.
Τα βραβεία σας είναι έτοιμα αλλά το ποστ τους όχι.
Την Κυριακή πιο πιθανό να δοθούν.
Αν είστε καλά παιδιά, ίσως το τρέξω και γι αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ποια είναι;
Ο Κουίν.
Μα καλά,πότε θα πάρεις χαμπάρια για ότι εγώ σε ξέρω;:P
Τα πιμί έστω βάλτε μέχρι αύριο. Από μεθαύριο internet γιοκ.:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ο Κουίν.
Μα καλά,πότε θα πάρεις χαμπάρια για ότι εγώ σε ξέρω;:P
Τα πιμί έστω βάλτε μέχρι αύριο. Από μεθαύριο internet γιοκ.:ermm:

Αχ ναι. Ο Κουίν. :inlove:
+O Matthew Gray Gubler
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χαλαρώστε λίγο με το σπαμ.
Τα βραβεία σας είναι έτοιμα αλλά το ποστ τους όχι.
Την Κυριακή πιο πιθανό να δοθούν.
Αν είστε καλά παιδιά, ίσως το τρέξω και γι αύριο...

Οχιιιι μεχρι την Κυριακη.... :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top