Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ έσωσα την Ριρίκα χτες :redface:. Πείτε μου ότι αυτή με σκότωσε να γελάσουμε :P.
Σιγά μην γλύτωνες εσύ απ τα χέρια του Μάκη.
Η Ριρίκα πραγματοποίησε 0 δολοφονίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Η Ριρίκα δεν σκότωσε ποτέ. Και όταν λέω ποτέ, δεν ανέλαβε καν δολοφονία.

Θα έπαιρνε σήμερα, αλλά είχε άχτι την Μελανία ο Χοακίν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Με είχε άχτι;;; ο.Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Συγχαρητηρια στην ομαδα των μαφιοζων για το εξαιρετικο της παιχνιδι (με εξαιρεση τη Ριρικα και την Ιωαννα)!!!

Επισης πρεπει να παραδεχθω πως επαιξα ελεεινα. Δε με ηθελε καθολου αυτο το παιχνιδι γαμωτο, ημουν εντελως ντεφορμε. Αποφασισα οι ερωτησεις μου τα βραδια να μην αφορουν τοσο αυτους που πρωταγωνιστουν, αλλα οσους παιζουν στον παρασκηνιο και μου φαινονται υποπτοι, αλλα δε μου βγηκε σε καλο. Αλλο δε δεχομαι να ακουω απο παικτες που επαιξαν επισης ΧΑΛΙΑ, κριτικες μονο για το δικο μου παιχνιδι:

Πρωτος και καλυτερος ο Τζει! Που με την ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη του με πηρε στο λαιμο του.
Δευτερη στη λιστα η Φερυ, που μεχρι να αποχωρησω απο το παιχνιδι το μονο που εκανε ηταν να πιανεται απο λογια αλλων και να με κατηγορει, ειναι τα περισσοτερα post της ηταν της πλακας.

Στον μονο πολιτη που θελω να πω συγχαρητηρια ειναι στη Μελανια. Μπραβο κοπελα μου, τουλαχιστον το δικο σου το μυαλο στροφαρε περισσοτερο απο των υπολοιπων (και βαζω και τον εαυτο μου μεσα).

Υποσημειωση 1: Εχω ριξει απειρο γελιο με το ρολο του Ναουσαιου.
Υποσημειωση 2: Αννα εισαι σιχαμενη:P. Επισης, δυο χρησμους της Πηθειας;; Μας δουλευεις ρε... Χαχαχα!
Υποσημειωση 3: Χιμελιτα ελπιζω να με αγαπας ακομα.
Υποσημειωση 4: Ας γινει συντομα το επομενο τωρα που θα ξυνομαστε οι περισσοτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Υποσημειωση 3: Χιμελιτα ελπιζω να με αγαπας ακομα.

Όχι όσο το Δημήτρη πια...:whistle: Στις 9 του μακαρίτη, αλλον έβαλα στο σπίτι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Με είχε άχτι;;; ο.Ο

Από το #39 ακόμη :P



@Φρικ: Για μας πάντως ήταν τεράστιο σοκ ο ρόλος σου, δεν το πιστεύαμε με την καμία ότι είσαι ντετέκτιβ και δεν μας έχεις αγγίξει καθόλου. Ήσουν πολύ άτυχος σε αυτό το παιχνίδι και ήρθε και αυτό με τους τόνους και σε χαντάκωσε, αν και δεν έλεγες να φύγεις με τίποτα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Και να αναφερω κατι ακομα προς υπερασπιση μου:

Οταν εχετε βγαλει πορισμα απο τη Δευτερη μερα κιολας πως ειμαι μαφιοζος: α) Απο μια ηλιθια επιστολη χωρις τονους και β) απο ενα κυμα που ο κακομοιρης δε δημιουργησα ποτε (πρωτος ειχα ψηφισει τη Ντραμα γαμω το κερατο μου), δεν αφηνεται πολλα περιθωρια στον αλλο να σκεφθει καθαρα. Οτι και να ελεγα ηταν υποπτο για σας. Επισης οι κινησεις μου ηταν σπασμωδικες, επειδη ηθελε με καθε τροπο να μεινω παραπανω στο παιχνιδι μπας και βοηθησω, αλλα δεν...

Για το μονο που ειμαι περηφανος ειναι οτι στα τελευταια μου λογια συμπεριελαβα τη Ριρικα και την Αννα, εστω απο διαισθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Και να αναφερω κατι ακομα προς υπερασπιση μου:

Οταν εχετε βγαλει πορισμα απο τη Δευτερη μερα κιολας πως ειμαι μαφιοζος: α) Απο μια ηλιθια επιστολη χωρις τονους και β) απο ενα κυμα που ο κακομοιρης δε δημιουργησα ποτε (πρωτος ειχα ψηφισει τη Ντραμα γαμω το κερατο μου), δεν αφηνεται πολλα περιθωρια στον αλλο να σκεφθει καθαρα. Οτι και να ελεγα ηταν υποπτο για σας. Επισης οι κινησεις μου ηταν σπασμωδικες, επειδη ηθελε με καθε τροπο να μεινω παραπανω στο παιχνιδι μπας και βοηθησω, αλλα δεν...

Για το μονο που ειμαι περηφανος ειναι οτι στα τελευταια μου λογια συμπεριελαβα τη Ριρικα και την Αννα, εστω απο διαισθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Α, τέλειωσε; Δεν ήταν τόσο δύσκολο τελικά. :P
Μελανία -στο ξαναλέω και από εδώ- σου εύχομαι στο επόμενο Παλέρμο να είσαι ΔΑ και να σε ξεσκεπάσουμε. :redface: Πάντως, σου αξίζουν συγχαρητήρια, καθώς ξεχώρισες από τους υπόλοιπους πολίτες.


Οι μαφιόζοι παίξατε πολύ καλά. Είχα πέσει μέσα σε Alma Libre, carpe_nochtem, Misskit και tsarachaf. Τη Ριρίκα και τον mintin δεν τους κατάλαβα (την πρώτη πώς την καταλάβαινες ειδικά μέχρι τον προηγούμενο γύρο; :P) και θα έβαζα στη θέση τους μάλλον τους Akis_Megara και CiNeFiL.:P
Τέλος, o Joaquin με τους κακούς φαινόταν ότι ήταν, όμως θα έβαζα στη θέση του μαφιόζου περισσότερο την πόρνη του Παλέρμο λόγω της αναφοράς που είχε κάνει για εμένα στον πρώτο γύρο:
Πολὺ δυνατὸς παίκτης. Θὰ εἶναι πολὺ ἐπικίνδυνος ἂν ἔχῃ μεμονωμένο ῥόλο συνασπισμένο μὲ τοὺς δολοφόνους. Πρέπει νὰ προσέξουμε ἰδιαίτερα ποιούς εὐνοοῦν ἢ ὄχι τὰ λεγόμενά του καὶ οἱ ψῆφοι του.
Εσείς, εάν ήσασταν ΔΑ, δε θα το εκλαμβάνατε ως ένα καραμπινάτο σήμα μαφιόζου; :P


Ομολογουμένως ήταν δύσκολος ο ρόλος του ΔΑ, όμως τον ευχαριστήθηκα, επειδή ξεδίπλωσα τη δική μου στρατηγική παίζοντας μεμονωμένα και επειδή προσανατολίστηκα σωστά και δεν έκαψα την ομάδα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Από το #39 ακόμη :P

Αχαχα, φαντάζομαι τι έχει να γίνει στο #41 :P. Πρώτη πρώτη θα με βγάλουν :hehe:.
Έχω πειστεί ότι θα είμαι πάντα πολίτης, δεν υπάρχει αυτό :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Στο επομενο παλερμο το ρολο του Ντετεκτιβ να τον δωσετε στον Τζει! Συγκεκριμενα του Ντετεκτιβ Μονκ:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Α, τέλειωσε; Δεν ήταν τόσο δύσκολο τελικά. :P
Μελανία -στο ξαναλέω και από εδώ- σου εύχομαι στο επόμενο Παλέρμο να είσαι ΔΑ και να σε ξεσκεπάσουμε. :redface: Πάντως, σου αξίζουν συγχαρητήρια, καθώς ξεχώρισες από τους υπόλοιπους πολίτες.


Οι μαφιόζοι παίξατε πολύ καλά. Είχα πέσει μέσα σε Alma Libre, carpe_nochtem, Misskit και tsarachaf. Τη Ριρίκα και τον mintin δεν τους κατάλαβα (την πρώτη πώς την καταλάβαινες ειδικά μέχρι τον προηγούμενο γύρο; :P) και θα έβαζα στη θέση τους μάλλον τους Akis_Megara και CiNeFiL.:P
Τέλος, o Joaquin με τους κακούς φαινόταν ότι ήταν, όμως θα έβαζα στη θέση του μαφιόζου περισσότερο την πόρνη του Παλέρμο λόγω της αναφοράς που είχε κάνει για εμένα στον πρώτο γύρο:
Εσείς, εάν ήσασταν ΔΑ, δε θα το εκλαμβάνατε ως ένα καραμπινάτο σήμα μαφιόζου; :P


Ομολογουμένως ήταν δύσκολος ο ρόλος του ΔΑ, όμως τον ευχαριστήθηκα, επειδή ξεδίπλωσα τη δική μου στρατηγική παίζοντας μεμονωμένα και επειδή προσανατολίστηκα σωστά και δεν έκαψα την ομάδα μου.

A ρε Χάρη.. Σε θέλαμε περισσότερο στο παιχνίδι η αλήθεια είναι, αλλά δεν μπορούσαμε να σε κρατήσουμε χωρίς να καρφωθούμε πολύ και αποφασίσαμε ότι θα ήταν μεγαλύτερη η χασούρα έτσι. Να φανταστείς, εγώ κρατούσα ακύρωση και σηκώθηκα κι έφυγα από το σπίτι μέχρι να λήξει η διορία, για να μην την χρησιμοποιήσω :P.

Όσο έμεινες, μπορώ να πω ότι μας βοήθησες αρκετά, αν και σε περίμενα λίγο πιο δυναμικό και σούπερ ήρωα όπως πέρυσι.

Αχαχα, φαντάζομαι τι έχει να γίνει στο #41 :P. Πρώτη πρώτη θα με βγάλουν :hehe:.
Έχω πειστεί ότι θα είμαι πάντα πολίτης, δεν υπάρχει αυτό :P.

Μην το λες, χθες το έψαχνα και ανακάλυψα το εξής. Έχω παίξει 10 Παλέρμο κι αυτό είναι το πρώτο που πήρα κακό ρόλο. Στα υπόλοιπα ήμουν συνήθως απλώς πολίτης :P.
Οπότε μην ανησυχείς, κάποτε θα σου ρθει κι εσένα κακός ρόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παραδεχτείτε το: σας την έφερα! Κι εσείς είπατε ότι είμαι άπειρος και με ξεχάσατε! Κι εσύ αγόρι μου Ιορδάνη μπερδεύτηκες; Δεν πειράζει. Μπορεί να τα ξαναπούμε στο επόμενο Παλέρμο.
Σκεφτείτε το ενδεχόμενο να είμαι ένας έμπειρος παίκτης που έκανε δεύτερο account!:hmm:
edit: χοακίνε γιατί εκνευρίστηκες με μένα ; (πλάκα κάνω)
Στο παλερμο 41 θα παίξω καλύτερα.

1. Τι μπερδεύτηκα ρε αφού έπαιξες άθλια. Ρώτα και τους συνμαφιόζους σου.
2. Όχι γιατί πολύ απλά οι διπλοί εντοπίζονται και μπανάρονται.
3. Το ελπίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
1. Τι μπερδεύτηκα ρε αφού έπαιξες άθλια. Ρώτα και τους συνμαφιόζους σου.
2. Όχι γιατί πολύ απλά οι διπλοί εντοπίζονται και μπανάρονται.
3. Το ελπίζω.

Ως συνμαφιόζος του μιντιν, έχω να πω ότι παρόλο που είναι πολύ άπειρος και δεν μπορούσε να στήσει μια καλή επιχειρηματολογία μέσα στο θρεντ, ακόμη και αυτή η λάθος κίνηση στην αρχή που τον έβαλε στο στόχαστρο, μας βοήθησε πολύ στην εξέλιξη του παιχνιδιού με το μπάχαλο που δημιούργησε.

Είναι μεγάλη μορφή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Φρικ, εγώ έπαιξα τέλεια:pfff: Οκ, αυτό με τους τόνους δεν ήταν ό,τι καλύτερο, αλλά είχε λογική και βάση.
Όταν έφυγα στον 2ο γύρο, έβαλα στη λίστα μου τον Tsarachaf και τον Libertus.

Εσύ ούτε στα όνειρά σου δε βρήκες δολοφόνο:hehe: Μην ξεχνάς ότι ήμουν απλός μικρός πολιτάκος και δεν είχα ρόλο όπως εσύ:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Φρικ, εγώ έπαιξα τέλεια:pfff: Οκ, αυτό με τους τόνους δεν ήταν ό,τι καλύτερο, αλλά είχε λογική και βάση.
Όταν έφυγα στον 2ο γύρο, έβαλα στη λίστα μου τον Tsarachaf και τον Libertus.

Εσύ ούτε στα όνειρά σου δε βρήκες δολοφόνο:hehe: Μην ξεχνάς ότι ήμουν απλός μικρός πολιτάκος και δεν είχα ρόλο όπως εσύ:bleh:

Ναι, το θέμα ειναι γιατί τους έβαλες στη λίστα σου: "Επειδή αποδοκιμασαν τη θεωρία σου".... Βέβαια ως top suspect εξακολουθουσες να έχεις εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ζητώ άδεια από την ΣΕ να δημοσιεύσω κανένα μήνυμα από αυτά που έσωζα... :redface:

Ειδικά ένα :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Φρικ, εγώ έπαιξα τέλεια:pfff: Οκ, αυτό με τους τόνους δεν ήταν ό,τι καλύτερο, αλλά είχε λογική και βάση.
Όταν έφυγα στον 2ο γύρο, έβαλα στη λίστα μου τον Tsarachaf και τον Libertus.

Εσύ ούτε στα όνειρά σου δε βρήκες δολοφόνο:hehe: Μην ξεχνάς ότι ήμουν απλός μικρός πολιτάκος και δεν είχα ρόλο όπως εσύ:bleh:

1. Έλεος με την κοκορομαχία. Κανείς σας δεν έπαιξε καλά. Την πατήσατε και οι δύο.

2. Τζέι, μας έβαλες στην λίστα σου, επειδή δεν συμφωνήσαμε μαζί σου. So, όχι δεν έπαιξες τέλεια :P.


Και άσχετο. Ένα τεράστιο μπράβο σε όποιον καθυστέρησε την Έλενα χθες και δεν έπαιξε προφυλάκιση, γιατί αν γiνόταν αυτό, ίσως και να χάναμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μελανία νομίζω οτι ο Δημήτρης τα έχει βάλει στο ημερολόγιό του...

Ρε σεις, ένα μπράβο και ένα ευχαριστώ στη ΣΕ δεν είπατε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top