Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγώ αν πω ότι σκότωσε η μάγισσα τον Ακριβό θα με φάτε;
Και την Έλενα η μαφία;

Ναι δεν λέω αυτό, λέω αν υποστηρίξω ότι έγινε έτσι θα με φάτε; :P
Μελανία, στους τελευταίους γύρους ξέρει τα πάντα και δεν ξέρουμε τίποτα, απ'ότι φαίνεται.
Λοιπόν κι εγώ πιστεύω οτι ο Τσαρα σκοτώθηκε απο τη μάγισσα, επειδή οι δολοφόνοι επιλέγουν πάντα θύματα που δεν είναι στο στόχαστρο όπως την aegloswen. Πάντως ακόμα πιστεύω πως ήταν αθώος.
Να, και μια σκέψη!Περίεργο για το Παλέρμο #40, εξελισσόμαστε!
Βέβαια αν πάρουμε τον τσάρα σαν μονάδα, θα δούμε 1)να μη δίνει δικαιώματα και 2)να είναι ο πρώτος που υποστηρίχτηκε ανοιχτά από το Φρικ.Προσωπικά κι εγώ συγκλίνω στο ότι ο Τσαρα είναι περισσότερο αθώος παρά ένοχος και θα τον ήθελα στο παιχνίδι, ειδικά τώρα που στενεύουν τα πράγματα και έχει το μυαλό.
Αν είναι η Μελανία μάγισσα γιατί δεν σκότωσε εμένα όσο ήταν τόσο σίγουρη για εμένα;
Δεν ξέρω ποιος είναι μάγισσα αλλά η Μελανία από το ένα που ξέρει, ξαφνικά με τις υπερδυνάμεις τις μαθαίνεις άλλα 5.Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια, γιατί οκ, στην αρχή που εμφανιζόταν σίγουρη για σένα πίστεψα πως έκανε κάτι ουσιώδες, τώρα ξαφνικά κάνει δήλωση+emoticon.Δεν μ'αρέσει καθόλου, δεν την πιστεύω.

Θα ψηφίσω την Γκειτ4, πραγματικά έκανε το πιο περίεργο παιχνίδι και θέλω να είμαι αισιόδοξος ότι υπάρχει καλός λόγος.Φεύγει η φέρι από το παιχνίδι, και προτιμά να σπαταλήσει κάρτα για να τη φέρει πίσω και άλλη κάρτα για υποστήριξη.Πώς ξέρει τι είναι η φέρι;Δεν υπήρχε κάποιος άλλο πολίτης, Γκειτ, για να τον φέρεις πίσω;ΜΕΓΑΛΗ βλακεία.Ειδικά στο σημείο που επέλεξες να φέρεις τη φέρι, όταν δεν είχε αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ εις όφελος της.Κάλλιστα θα έφερνες έναν Τζοννάουσα και δεν θα τον ψήφιζε και κανείς και θα είχαμε +1 πολίτη μέχρι το τέλος.Θέλω να πιστεύω ότι πίσω από το φέρι+γκειτ γκρεμίζεται κάτι, δεν έχω κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στη Noisette για σήμερα.
Όσοι ψηφίσατε τον τσαφ, αλλάξτε την ψήφο σας. Αν δεν την αλλάξετε, δεν παίρνετε απουσία.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. Akis_Megara --> JKaradakov
  2. blue_butterfly
  3. Gate4
  4. JKaradakov --> tsarachaf
  5. Joaquin --> Gate4
  6. mintin97 --> Gate4
  7. MissKit
  8. Nefeli Graf
  9. Noisette --> Gate4
  10. soter
  11. ~Melania~ --> tsarachaf
Ψήφοι
3 Gate4
1 JKaradakov

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6
aegloswen - Δολοφονία 27/6
tsarachaf - Δολοφονία 27/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μελανία, στους τελευταίους γύρους ξέρει τα πάντα και δεν ξέρουμε τίποτα, απ'ότι φαίνεται.

Να, και μια σκέψη!Περίεργο για το Παλέρμο #40, εξελισσόμαστε!
Βέβαια αν πάρουμε τον τσάρα σαν μονάδα, θα δούμε 1)να μη δίνει δικαιώματα και 2)να είναι ο πρώτος που υποστηρίχτηκε ανοιχτά από το Φρικ.Προσωπικά κι εγώ συγκλίνω στο ότι ο Τσαρα είναι περισσότερο αθώος παρά ένοχος και θα τον ήθελα στο παιχνίδι, ειδικά τώρα που στενεύουν τα πράγματα και έχει το μυαλό.

Και υποστηρίζεις τι δηλαδή; Ότι η μάγισσα σκότωσε την Έλενα; Από που κι ως που; Η Έλενα αντιθέτως δεν έχει δώσει δικαιώματα, καλύπτεις τον συνδολοφόνο σου ε;

Δεν ξέρω ποιος είναι μάγισσα αλλά η Μελανία από το ένα που ξέρει, ξαφνικά με τις υπερδυνάμεις τις μαθαίνεις άλλα 5.Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια, γιατί οκ, στην αρχή που εμφανιζόταν σίγουρη για σένα πίστεψα πως έκανε κάτι ουσιώδες, τώρα ξαφνικά κάνει δήλωση+emoticon.Δεν μ'αρέσει καθόλου, δεν την πιστεύω.

Όχι γιατί με πίστευες στην αρχή.

Θα ψηφίσω την Γκειτ4, πραγματικά έκανε το πιο περίεργο παιχνίδι και θέλω να είμαι αισιόδοξος ότι υπάρχει καλός λόγος.Φεύγει η φέρι από το παιχνίδι, και προτιμά να σπαταλήσει κάρτα για να τη φέρει πίσω και άλλη κάρτα για υποστήριξη.Πώς ξέρει τι είναι η φέρι;Δεν υπήρχε κάποιος άλλο πολίτης, Γκειτ, για να τον φέρεις πίσω;ΜΕΓΑΛΗ βλακεία.Ειδικά στο σημείο που επέλεξες να φέρεις τη φέρι, όταν δεν είχε αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ εις όφελος της.Κάλλιστα θα έφερνες έναν Τζοννάουσα και δεν θα τον ψήφιζε και κανείς και θα είχαμε +1 πολίτη μέχρι το τέλος.Θέλω να πιστεύω ότι πίσω από το φέρι+γκειτ γκρεμίζεται κάτι, δεν έχω κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

Η ψήφος μου θα πάει στον Joaquin. Ποια Gate4 ρε παιδιά; Πόσες φορές θα το πούμε ότι οι μαφιόζοι δεν θα καρφωνόντουσαν τόσο; Σας φαίνεται σοβαρά λογικό;

Και ναι ο Μάκης είναι για άλλη μια φορά μαφιόζος. Τώρα αν έχετε πειστεί για την Γκέιτ, σηκώνω τα χέρια ψηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ αλλάζω την ψήφο μου σε soter.

Το παιχνίδι του μου φαίνεται πάρα πολύ παράξενο, έχει την μορφή τηλεκατευθυνόμενου. Την Γάτε δεν την ψηφίζω ακόμη, μπορεί αργότερα, γιατί πολύ απλά δεν μου φαίνεται ύποπτη γιατί δεν έχω πεισθεί στην ενοχή της Φαιρυ.

Επίσης ακόμη περιμένω την εξήγηση για την χθεσινή της ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στη Noisette για σήμερα.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. Akis_Megara --> JKaradakov
  2. blue_butterfly
  3. Gate4
  4. JKaradakov --> soter
  5. Joaquin --> Gate4
  6. mintin97 --> Gate4
  7. MissKit
  8. Nefeli Graf
  9. Noisette --> Gate4
  10. soter
  11. ~Melania~ --> Joaquin
Ψήφοι
3 Gate4
1 JKaradakov
1 Joaquin
1 soter

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6
aegloswen - Δολοφονία 27/6
tsarachaf - Δολοφονία 27/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Για τον φίλο μου τον Χάρη:

Χαχαχα, γαμάτο!
Ευχαριστώ ρε, dim! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Χρόνια πολλά κι από μένα ρε μπλου σταρ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Και υποστηρίζεις τι δηλαδή; Ότι η μάγισσα σκότωσε την Έλενα; Από που κι ως που; Η Έλενα αντιθέτως δεν έχει δώσει δικαιώματα, καλύπτεις τον συνδολοφόνο σου ε;
Υποστηρίζω τη θεωρία μου μέχρι ένα σημείο, δεν είμαι Μελανία να ξέρω τι είναι ο καθένας, νταξ.
Η Έλενα έχει κατηγορήσει πολύ κόσμο, ειδικά τελευταία και δεν αποκλείω να την έφαγαν οι μαφιόζοι.Σίγουρος σαν κι εσένα, είπαμε, δεν είμαι, αλλά για τον Τσάρα πιστεύω αυτό που σου είπα.
Καιιιι όχι, μη μου ξεκινάς τα "καλύπτεις τον συνδολοφόνο σου" γιατί πάλι θα σταματήσω να απαντώ.[/quote]


Η ψήφος μου θα πάει στον Joaquin. Ποια Gate4 ρε παιδιά; Πόσες φορές θα το πούμε ότι οι μαφιόζοι δεν θα καρφωνόντουσαν τόσο; Σας φαίνεται σοβαρά λογικό;
Μάλλον δεν διαβάζεις τι γράφω Μελανία, ή απλά δε θες γιατί έχεις κατηγορήσει όλο το Παλέρμο και σου'μεινα εγώ τώρα με το επιχείρημα "ήταν χ φορές, είναι χ+1".Για να το ξεκαθαρίσω: Η γκειτ δεν είναι 14 χρονών όπως η φέρι, να'ναι απόνηρο.Είναι 17.Πόσο κουφό είναι να μη σκεφτεί να φέρει σίγουρο πολίτη;Θέλω να καταρρέει η μαφία με το φέρι+γκειτ.Είναι η τελευταία μου ελπίδα μετά τις απανωτές βλακείες των υπόλοιπων πολιτών.Κι άμα παρελπίδα η γκειτ είναι αθώα και μας τρόλαρε με την κάρτα της, ας χάσουμε να τελειώνει.Γι'αυτό όχι.Κάρφωμα δεν είναι, κύκνειο άσμα ελπίζω να είναι.Και τα δικά σου τα τσαλίμια, μόλις ξεκινήσαν κάποιοι να διώχνουν φέρι ξεκίνησαν.Μεχρι τότε, είχες πολύ μικρότερη συμμετοχή από το προηγούμενο παλέρμο.Μας λες οτι η Φέρι είναι ΣΙΓΟΥΡΑ αθώα, σε ρωτάμε γιατί, λες δεν ξέρω αλλά είναι.Μετά "πιστεύω ακράδαντα ότι ο Καραντάκος είναι ένοχος" και ακολουθεί το "τελικά ο καραντάκος ας μείνει στο παιχνίδι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Υποστηρίζω τη θεωρία μου μέχρι ένα σημείο, δεν είμαι Μελανία να ξέρω τι είναι ο καθένας, νταξ.
Η Έλενα έχει κατηγορήσει πολύ κόσμο, ειδικά τελευταία και δεν αποκλείω να την έφαγαν οι μαφιόζοι.Σίγουρος σαν κι εσένα, είπαμε, δεν είμαι, αλλά για τον Τσάρα πιστεύω αυτό που σου είπα.
Καιιιι όχι, μη μου ξεκινάς τα "καλύπτεις τον συνδολοφόνο σου" γιατί πάλι θα σταματήσω να απαντώ.

Φυσικά και έχει κατηγορήσει πολλούς η Έλενα, αλλά εσύ στηρίζεις τον Τσαφ. Εγώ αυτό κρατάω.

Μάλλον δεν διαβάζεις τι γράφω Μελανία, ή απλά δε θες γιατί έχεις κατηγορήσει όλο το Παλέρμο και σου'μεινα εγώ τώρα με το επιχείρημα "ήταν χ φορές, είναι χ+1".Για να το ξεκαθαρίσω: Η γκειτ δεν είναι 14 χρονών όπως η φέρι, να'ναι απόνηρο.Είναι 17.Πόσο κουφό είναι να μη σκεφτεί να φέρει σίγουρο πολίτη;Θέλω να καταρρέει η μαφία με το φέρι+γκειτ.Είναι η τελευταία μου ελπίδα μετά τις απανωτές βλακείες των υπόλοιπων πολιτών.Κι άμα παρελπίδα η γκειτ είναι αθώα και μας τρόλαρε με την κάρτα της, ας χάσουμε να τελειώνει.Γι'αυτό όχι.Κάρφωμα δεν είναι, κύκνειο άσμα ελπίζω να είναι.Και τα δικά σου τα τσαλίμια, μόλις ξεκινήσαν κάποιοι να διώχνουν φέρι ξεκίνησαν.Μεχρι τότε, είχες πολύ μικρότερη συμμετοχή από το προηγούμενο παλέρμο.Μας λες οτι η Φέρι είναι ΣΙΓΟΥΡΑ αθώα, σε ρωτάμε γιατί, λες δεν ξέρω αλλά είναι.Μετά "πιστεύω ακράδαντα ότι ο Καραντάκος είναι αθώος" και ακολουθεί το "τελικά ο καραντάκος ας μείνει στο παιχνίδι".

Καλά εσύ έχεις κολλήσει και δεν διαβάζεις τι λέω.
Η Σοφία λέει ότι πιστεύει ότι είναι αθώα η φαίρυ, και το πιστεύω και εγώ, τέλος! ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. Και σου λέω ένα σωρό επιχειρήματα και με γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια. Εσύ που ξέρεις, σου φαίνεται λογικό να άφηναν να χαθούν 2 ΜΑΦΙΟΖΟΙ με αυτό το τρόπο;;;;;; Δεν θα τους βόλευε να αφήσουν 1;;
Αλλά γράψε με κι άλλο, μπορείς, και συνέχισε να λες τα δικά σου.
Τώρα όσον αφορά τον Καραντάκοβ, δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λοιπόν πρόοδος βλέπω..

Αρχικά να πω ότι τον tsarachaf τον θεωρούσα μαφιόζο οπότε πάλι καλά που έφυγε. Τώρα βλέπω ότι όλοι πέσαν να με "φάνε" γιατί έφερα πίσω την χαρά την οποία θεωρούσα πολίτη. Καλά τα καταφέρνει η μαφία από ότι καταλαβαίνω καθώς όλοι κοιτάνε τελείως αλλού. Αλλά κακό του κεφαλιού σας τι να πω. Από τα δύο άτομα που με ψήφισαν (mintin97, Noisette) η δικαιολόγηση ήταν η νεκροφάνεια που έριξα για τη φαίρυ και κατά τα άλλα τίποτα. Πολύ ωραία τα λέτε παιδάκια μπράβο. Χοακίν εσύ τώρα κάτι είπες οκ αλλά εγώ προσπάθησα απλά να σώσω έναν πολίτη. Αυτό είναι όλο δεν θα το ξαναπώ. Εμένα η ψήφος μου πάει στον Joaquín γιατί επιμένει να με κατηγορεί για ένα θέμα στο οποίο έχω εξηγηθεί επανελλημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ρε Μελανία, είμαστε 10 άτομα!!!Το έχεις αντιληφθεί ότι με κόλπα στις κάρτες, μπορεί να τελειώσει ανά πάσα στιγμή;Γιατί οι μαφιόζοι να το ρισκάρουν μέχρι την Κυριακή που θα πάρουν όλοι κάρτες;Θέλουν να γίνει τώρα τζερτζελές και να πάμε στο καλό ΑΥΡΙΟ.

Στο κάτω κάτω της γραφής, ξέρει ο καθένας για ποιον παίζει.Άμα είναι "πολίτικη" τακτική να παίζουμε όπως να'ναι τις κάρτες και να λέμε ότι μας κατέβει στο κεφάλι με το μανδύα του ξεκάθαρου πολίτη, εμένα να μου τρυπήσεις τη μύτη.Δεν με πείθει η γκέιτ με καμία παναγία και δεν μετανιώνω και που την ψηφίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ρε Μελανία, είμαστε 10 άτομα!!!Το έχεις αντιληφθεί ότι με κόλπα στις κάρτες, μπορεί να τελειώσει ανά πάσα στιγμή;Γιατί οι μαφιόζοι να το ρισκάρουν μέχρι την Κυριακή που θα πάρουν όλοι κάρτες;Θέλουν να γίνει τώρα τζερτζελές και να πάμε στο καλό ΑΥΡΙΟ.

Στο κάτω κάτω της γραφής, ξέρει ο καθένας για ποιον παίζει.Άμα είναι "πολίτικη" τακτική να παίζουμε όπως να'ναι τις κάρτες και να λέμε ότι μας κατέβει στο κεφάλι με το μανδύα του ξεκάθαρου πολίτη, εμένα να μου τρυπήσεις τη μύτη.Δεν με πείθει η γκέιτ με καμία παναγία και δεν μετανιώνω και που την ψηφίζω.

Ορίστε ξεκάθαρα το λέει.... Εγώ τουλάχιστον βλέπω τι εννοεί. Το ξέρω ότι αυτό σκέφτονται οι μαφιόζοι, αλλά υπάρχουν ακόμα ρόλοι που μπορούν να το αποτρέψουν να τελειώσει αύριο!!!!!
Φυσικά και δεν μετανιώνεις που ψηφίζεις την γκέιτ, αφού είναι πολίτης και θες να την βγάλεις εκτός!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ορίστε ξεκάθαρα το λέει.... Εγώ τουλάχιστον βλέπω τι εννοεί. Το ξέρω ότι αυτό σκέφτονται οι μαφιόζοι, αλλά υπάρχουν ακόμα ρόλοι που μπορούν να το αποτρέψουν να τελειώσει αύριο!!!!!
Φυσικά και δεν μετανιώνεις που ψηφίζεις την γκέιτ, αφού είναι πολίτης και θες να την βγάλεις εκτός!!
Ξεκάθαρα λέω κάτι λογικό και συ πας να το διακομοδήσεις!Συνέχισε να μιλάς μόνη σου, αέρα πατέρα όπως είπα.Ας έχουν μυαλό οι υπόλοιποι, εγώ μαζί σου τελείωσα τη "συζήτηση".Το μόνο που με ξενερώνει είναι ότι ΜΙΑ βλακεία θα μας χαντακώσει σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού, κι εσύ με το συναίσθημα πας να μας καβαλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ξεκάθαρα λέω κάτι λογικό και συ πας να το διακομοδήσεις!Συνέχισε να μιλάς μόνη σου, αέρα πατέρα όπως είπα.Ας έχουν μυαλό οι υπόλοιποι, εγώ μαζί σου τελείωσα τη "συζήτηση".Το μόνο που με ξενερώνει είναι ότι ΜΙΑ βλακεία θα μας χαντακώσει σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού, κι εσύ με το συναίσθημα πας να μας καβαλήσεις.

Μια βλακεία θα χαντακώσει την ομάδα των μαφιόζων Μάκη, και αντίστοιχα μια άλλη τους πολίτες. Και δεν υπάρχει κανένα συναίσθημα, δεν ξέρω που το βλέπεις. Τέλος πάντων, ας το αφήσουμε, δεν μας βγάζει πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στη Noisette για σήμερα.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. Akis_Megara --> JKaradakov
  2. blue_butterfly
  3. Gate4 --> Joaquin
  4. JKaradakov --> soter
  5. Joaquin --> Gate4
  6. mintin97 --> Gate4
  7. MissKit --> JKaradakov
  8. Nefeli Graf
  9. Noisette --> Gate4
  10. soter
  11. ~Melania~ --> Joaquin
Ψήφοι
3 Gate4
2 JKaradakov
2 Joaquin
1 soter

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6
aegloswen - Δολοφονία 27/6
tsarachaf - Δολοφονία 27/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Γεια σας κι από μένα,

Επειδή θα χρειαστεί να μείνω στο νοσοκομείο για εγχείρηση, δεν θα έχω πολύ συμμετοχή αυτές τις μέρες και πιθανότατα αν κρατήσει κι άλλο το παιχνίδι, να μην συμμετέχω πολύ την άλλη εβδομάδα. Ζητώ συγνώμη γι'αυτό. Για να μην πάρω απουσία σήμερα, ψηφίζω τον Joaquin, καθώς θεωρώ ότι έχει το προφίλ του δολοφόνου και ότι η Gate4 είναι πολίτης και θύμα των περιστάσεων. Μόλις βρω ίντερνετ θα επανέλθω. Γεια σας και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ο αυτοκράτορας δίνει ασυλία στη Noisette για σήμερα.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. Akis_Megara --> JKaradakov
  2. blue_butterfly
  3. Gate4 --> Joaquin
  4. JKaradakov --> soter
  5. Joaquin --> Gate4
  6. mintin97 --> Gate4
  7. MissKit --> JKaradakov
  8. Nefeli Graf --> Joaquin
  9. Noisette --> Gate4
  10. soter
  11. ~Melania~ --> Joaquin
Ψήφοι
3 Gate4
3 Joaquin
2 JKaradakov
1 soter

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6
aegloswen - Δολοφονία 27/6
tsarachaf - Δολοφονία 27/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
καλησπερα! λοιπον ημουν αναμεσα σε gate4 και jkaradakov. την gate4 εχω περισσοτερους λογους για να την ψηφισω μιας και δηλωνε σιγουρη για την αθωωτητα της fairy σε βαθμο που να την επαναφερει στο παιχνιδι, χωρις να μπορει να ξερει το ρολο της εκτος και αν ηταν συνδολοφονος, ενω μπορουσε να ξαναφερει στο παιχνιδι εναν σιγουρο πολιτη. φυσικα αυτη τη σιγουρια της δεν την στηριξε σε καποοο λογικο επιχειρημα.
ωστοσο για να ερθει τριπλη ισοψηφια ψηφιζω jkaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top