Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. blue_butterfly
  4. Gate4
  5. JKaradakov
  6. Joaquin
  7. mintin97
  8. MissKit
  9. Nefeli Graf
  10. Noisette
  11. soter
  12. tsarachaf
  13. ~Melania~
Ψήφοι

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γκαμώτο.:redface:
Έλα νταξ,λίγα θα γράψω.:P
Για τα τυχόν πολιτάκια που με ψήφισαν έπεσαν στο λάκκο που άνοιξε ο "αξιολάτρευτος" ντετέκτιβ (ναι,με εισαγωγικά).
Για τυχόν μαφιοζάκια που με ψήφισαν good job dudes.:P Όχι γλυκά μου. Το ξέρω ότι δε θα ρίξετε τυμβωρυχία γιατί αν βρίσκεται στα χέρια των μαφιόζων δε σας συμφέρει να παιχτεί η τυμβωρυχία γιατί θα αποκαλυφθεί ότι όλοι σας χώσατε τις ουρίτσες σας πίσω από τον tsarachaf. Ξέρω επίσης ότι τα λόγια μου δε θα ληφθούν υπόψιν όμως θέλησα να τα γράψω για να δείτε τη δυσάρεστη (για τους πολίτες) έκβαση που θα΄χει το παιχνίδι αν δεν ξυπνήσετε.Οι υπόλοιποι νομίζω φαίνονται Μάκης,Σότερ και πιθανά mintin97 να΄ναι αυτοί που έχουν απομείνει από τη μαφία
Πιθανά για καλοκαιρινούς λόγους κατά πάσα πιθανότητα όταν λήξει το παιχνίδι να είμαι στο εξωτερικό. Θα ζητήσω από κάποιον να δημοσιεύσει και κάτι δικό μου.
Τέλος,να πω ένα μεγάλο Ευχαριστώ στη ΣΕ για μία ακόμα φορά.
Το μεγαλύτερο ευχαριστώ θα το πω σε 3 άτομα που σήμερα έκαναν τα αδύνατα-δυνατά για να μείνω στο παιχνίδι αν και η μαφία είχε άλλα σχέδια ...
Ξέρουν αυτά τα άτομα ποια είναι.:flowers::flowers:
Adios Bitchachos.
To'χεσα.:hehe:

End of Palermo mood.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μιας και είμαι το πρώτο άτομο που αναφέρει η φέρι, άντε να πω κι εγώ τα δικά μου, έτσι;

Φέρι πριν την ψηφίσω:
Πάντως ο Μάκης όντως φαίνεται συνασπισμένος με τους πολίτες.
Φέρι μετά την ψήφο μου και την αντιδικία μου με την Μελανία, η οποία ήταν η κύρια υποστηρίχτριά της...το διαβάσατε.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, τελευταία μου φαίνεται ότι η έλλειψη επιχειρημάτων "χαντάκωσε" όσους ήταν να χαντακωθούν.Αλλά παίχτηκαν τόσες τυμβωρυχίες πάνω σε πολίτες που τώρα δεν έχουμε ιδέα ποιος έχει δίκιο και γιατί.Σε αντίθεση με την αοριστολογία φέρι και μελανίας εγώ είδα τα εξής: Ο ντέντεκτιβ μας κατηγορούσε φέρι και η γκέιτ έσωσε φέρι στο καπάκι χωρίς αιτιολόγηση.Τι υποτίθεται ότι γίνεται τώρα φέρι;Το δικό μου τρίο μετά από τη σημερινή μέρα, και αναλογιζόμενος και τα κολλήματα της Μελανίας σε αέρα πατέρα επιχειρήματα είναι φέρι-γκειτ-μελανία.Για γκειτ δεν κόβω και τόσο πολύ το λαιμό μου, αλλά άμα είναι η γκέιτ και αναγκάστηκε ως μαφιόζα να παίξει τόσο απροκάλυπτα, τότε σίγουρα η μαφία γκρεμίζεται και έχουν πανικοβληθεί.Δεν ξέρω, τι να πω..Έχει γίνει και η μαλακία να έχουν παιχτεί 1εκ. τυμβωρυχίες σε πολίτες και τώρα δεν έχουμε "φως".

Αυτά από εμένα, τα λέμε αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για τον φίλο μου τον Χάρη:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Άσχετο #3(τελευταίο και αξίζει, μη βαράτε :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μιας που γύρισα, ας κάνω κανένα σχολιάκι κι εγώ.

Καλά έχω χάσει τον μπούσουλα με εσένα Ακριβέ, εγώ αυτό που κατάλαβα τελικά είναι ότι ο Ιορδάνης κάτι ξέρει και θέλει να μας το πει. 2 μέρες ψηφίζει εσένα, διαλέγω να τον εμπιστευτώ.
ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΑΓΝΟΕΙΤΕ αυτό που γίνεται με Ιορδάνη-Ακριβό και εμένα και κολλάτε στην Φαίρυ επειδή έκανε μια υπόθεση ο ντετέκτιβ. Θέλω πάρα πολύ να δω τι έχει να μας πει για αυτό στο τέλος του παιχνιδιού. Κι άμα κοιτάζατε λίγο, θα βλέπατε και λίγο παραπέρα. Ότι δηλαδή μόνο ένα άτομο έχει υποστηρίξει την Φαίρυ και αν είναι δυνατόν οι μαφιόζοι να θυσίαζαν 2 μέλη τους.

Έχεις χάσει τον μπούσουλα μαζί μου, μάλιστα. Βέβαια η δική μου στάση είναι ξεκάθαρη από την αρχή του παιχνιδιού και ούτε κωλοτούμπες έχω κάνει, ούτε πολλά και αποδεδειγμένα λάθη. Πήγα να κάνω ένα(όσον αφορά την Νεφέλη), αλλά εσείς επιμείνατε να βγάλετε τον Ντετέκτιβ. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι σε μπερδεύει στην στάση μου. Είμαι από τους λίγους εδώ μέσα, που ό,τι κάνουν το δικαιολογούν με λογικά επιχειρήματα και όχι με διαισθήσεις.

Για τον δε Καραντάκοβ, είδε ότι άρχισε να στριμώχνεται, του κόλλησε μια ιδέα στο μυαλό και τον έχεις βγάλει ΑΜ. Τι να πω πια. Πόσο μάλλον όταν πιάνεσαι από αυτό, αλλά από την άλλη ο Ντετέκτιβ έκανε μόνο υποθέσεις. Δεν μας τα λες καθόλου καλά Μελανία, αυτό έχω να πω εγώ. Επίσης, το να κάνεις σαν να έχεις παίξει κάρτα ή να έχεις παίξει κάρτα και να το δείχνεις, δεν είναι επιχείρημα. Και ειλικρινά, δεν έχω δει ούτε ένα επιχείρημα εναντίον μου τόσες μέρες.

Καλά καληνύχτα. Συγνώμη κιόλας.

Με ρώτησες, σου απάντησα. Σοβαρά, έχω εκνευριστεί τόσο μα τόσο πολύ από την έλλειψη επιχειρηματολογίας σχεδόν από όλους εδώ μέσα, που έχω σκεφτεί μέχρι και να παραιτηθώ, αλλά δεν είναι λύση αυτη. Τέσπα, έχω πολλά να πω πάνω σ'αυτό το θέμα, αλλά θα τα πω όλα, μετά το τέλος του παιχνιδιού.

Κάποιοι δεν θελουμε να μπαίνουμε στο στόχαστρο from day one. :)

Ειπώθηκε και πιο πριν, αλλά ας το σχολιάσω λίγο πιο αναλυτικά. Λοιπόν, με τα τωρινά δεδομένα, έτσι όπως φαίνεται να υποστηρίζεις με την νέα σου συνεργάτη, είσαι ΑΜ, αν υποθέσουμε ότι είμαι μαφιόζος. Δες τώρα πιο είναι το πρόβλημα. Τον ΑΜ οι μαφιόζοι ουσιαστικά δεν μπορούν να τον πειράζουν. Δεν υπάρχει κάρφωμα και δεν θα ρισκάρουν να τον δολοφονήσουν γιατί θα πάρει κάποιον μαζί του. Οπότε μπορεί να τα χώνει όσο θέλει στον μαφιόζο που ξέρει, χωρίς να τον πειράξει κανείς. Η δική σου στάση, δείχνει κάτι τέτοιο; Ούτε κατά διάνοια. Δεν ήθελες να πας στο ρεύμα εναντίον φέρι, γιατί δεν σας συνέφερε και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά για να την κρατήσετε μέσα(έχασα κάπου τον λογαριασμό στο πόσες κάρτες παίχτηκαν για να μείνει η φέρι μέσα), οπότε βόλευε να τα χώσουμε στον τσαραχάφ, επειδή κατηγορούσε φέρι. Και δες που καταλήξαμε, έγινες ΑΜ ξαφνικά. Συγχαρητήρια.

Δεν μπορούσα να κατηγορίσω κάποιον χωρίς στοιχεία η έστω θεωρία. Τώρα έχω το δεύτερο τώρα το κάνω.

Χμμμ, ακόμη δεν έχεις τίποτα που να έχει βάση, αλλά οκ.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, τελευταία μου φαίνεται ότι η έλλειψη επιχειρημάτων "χαντάκωσε" όσους ήταν να χαντακωθούν.Αλλά παίχτηκαν τόσες τυμβωρυχίες πάνω σε πολίτες που τώρα δεν έχουμε ιδέα ποιος έχει δίκιο και γιατί.Σε αντίθεση με την αοριστολογία φέρι και μελανίας εγώ είδα τα εξής: Ο ντέντεκτιβ μας κατηγορούσε φέρι και η γκέιτ έσωσε φέρι στο καπάκι χωρίς αιτιολόγηση.Τι υποτίθεται ότι γίνεται τώρα φέρι;Το δικό μου τρίο μετά από τη σημερινή μέρα, και αναλογιζόμενος και τα κολλήματα της Μελανίας σε αέρα πατέρα επιχειρήματα είναι φέρι-γκειτ-μελανία.Για γκειτ δεν κόβω και τόσο πολύ το λαιμό μου, αλλά άμα είναι η γκέιτ και αναγκάστηκε ως μαφιόζα να παίξει τόσο απροκάλυπτα, τότε σίγουρα η μαφία γκρεμίζεται και έχουν πανικοβληθεί.Δεν ξέρω, τι να πω..Έχει γίνει και η μαλακία να έχουν παιχτεί 1εκ. τυμβωρυχίες σε πολίτες και τώρα δεν έχουμε "φως".

Αυτά τα δύο(τα bold) νομίζω ότι είναι ο βασικός λόγος μαζί με τις απουσίες, που δεν έχουμε ένα τόσο καλό παιχνίδι όσο θα μπορούσε να ήταν αυτό. Την πρώτη βδομάδα παίχτηκαν 4 τυμβωρυχίες και κάποιες σε άτομα που δεν υπήρχε περίπτωση να είναι μαφιόζοι, χωρίς ιδιαίτερο λόγο.
Για να μην σχολιάσω ότι γενικά αν κάτσω να συγκεντρώσω όλα μα όλα τα επιχειρήματα που έχουν ειπωθεί σ'αυτό το παιχνίδι δεν παίζει να πιάσουν πάνω από 10 σελίδες σε χαρτί. Είναι τραγικό απλώς για ένα παιχνίδι που ξεκινήσαμε 30 άτομα και αυτό το ποστ είναι το υπ'αριθμόν 1910.


Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι η φέρι θα κάνει σαν τον φρικ την προηγούμενη βδομάδα(ξέρετε αυτό που δεν έφευγε με τίποτα, όσο και να τον κατηγορούσατε :P), αλλά ντάξει στην δεύτερη φορά που ψηφίστηκε φαίνεται πως θα φύγει. Βέβαια έχει και 4 νεκροφάνειες ακόμη, ποτέ δεν ξέρεις.

Πάμε στην επόμενη μέρα. Για μένα, μετά και την χθεσινή της κίνηση η αμέσως επόμενη ύποπτη είναι η Gate4. Δεν νοείται τόση σιγουριά για την αθωότητα κάποιου. Παρά μόνο αν ξέρει τον ρόλο του. Κι αυτό γίνεται σε δύο περιπτώσεις. Η μία να είναι συγκάτοικοι, που δεν παίζει ή να ανήκουν και οι δύο στην μαφία, οπότε μάλλον δεν είναι και τόσο αθώοι τελικά. Εξαιρώ την περίπτωση να παίχτηκε κάρτα, γιατί πολύ απλά πλέον έχει παίξει και τις τρεις κάρτες της και ξέρουμε ποιες ήταν. Θα το σκεφτόμουν περισσότερο το θέμα και δεν θα ήμουν τόσο απόλυτος στην κατηγορία μου εναντίον της, αν δεν είχε ως μόνη δικαιολογία το "εγώ πιστεύω πως η Χαρά είναι αθώα, γι'αυτό έπαιξα την κάρτα"(αν δεν ειπώθηκε ακριβώς έτσι, αυτή ήταν η ουσία στις απαντήσεις της στην ερώτηση, γιατί το έκανε αυτό).

Όχι, ότι θεωρώ λιγότερο ένοχο τον Καραντάκοβ, αλλά αν ξεχαστεί το θέμα με την Γκέιτ σ'αυτόν τον γύρο, παίζει να ξεχαστεί γενικώς.

Και φυσικά, είναι και η Μελανία με την επική της κωλοτούμπα σήμερα. Δεν πιστεύω ότι είναι μαφιόζα, αλλά δεν μπορώ να αποκλείσω και την πιθανότητα να έχει υποστηρικτικό για τους δολοφόνους ρολάκι, αλλά σίγουρα δεν είναι αυτή που προέχει για την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ειπώθηκε και πιο πριν, αλλά ας το σχολιάσω λίγο πιο αναλυτικά. Λοιπόν, με τα τωρινά δεδομένα, έτσι όπως φαίνεται να υποστηρίζεις με την νέα σου συνεργάτη, είσαι ΑΜ, αν υποθέσουμε ότι είμαι μαφιόζος. Δες τώρα πιο είναι το πρόβλημα. Τον ΑΜ οι μαφιόζοι ουσιαστικά δεν μπορούν να τον πειράζουν. Δεν υπάρχει κάρφωμα και δεν θα ρισκάρουν να τον δολοφονήσουν γιατί θα πάρει κάποιον μαζί του. Οπότε μπορεί να τα χώνει όσο θέλει στον μαφιόζο που ξέρει, χωρίς να τον πειράξει κανείς. Η δική σου στάση, δείχνει κάτι τέτοιο; Ούτε κατά διάνοια. Δεν ήθελες να πας στο ρεύμα εναντίον φέρι, γιατί δεν σας συνέφερε και θα κάνατε τα αδύνατα δυνατά για να την κρατήσετε μέσα(έχασα κάπου τον λογαριασμό στο πόσες κάρτες παίχτηκαν για να μείνει η φέρι μέσα), οπότε βόλευε να τα χώσουμε στον τσαραχάφ, επειδή κατηγορούσε φέρι. Και δες που καταλήξαμε, έγινες ΑΜ ξαφνικά. Συγχαρητήρια.

Αν είσαι τόσο σίγουρος εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος για την ενοχή της Φαίρυ παίξτε την τελευταία τυμβωρυχία να δούμε τότε τι θα γίνει.

Εμένα η ψήφος μου πάει σταθερά στον tsarachaf για τους ίδιους λόγους που τον ψηφίζω εδώ και δύο μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα.
Έχω κουραστεί άπειρα σε αυτό το παιχνίδι, κι αν θεωρείτε ότι δεν έχω επιχειρηματολογήσει σε όλο το παιχνίδι δικαίωμα σας, πραγματικά.Εγώ έκανα ό,τι μπορούσα, από κει και πέρα κάντε ό,τι θέλετε.

Έπεσες στα μάτια μου από τη στιγμή που επικαλέστηκες κάρτα βασικά για να στηριχτείς κι από δω και στο εξής εγώ δεν ακούω τίποτε από αυτά που λες. Επιχειρήματα αν έχετε και ως εκεί. Ας αρχίσουμε όλοι να κατηγορούμε και να λέμε δεν μπορώ να πω γιατί το λέω αυτό, θα καταλάβεις και να ξεπεταχτούν στο παιχνίδι 8 κάρτες και να χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.

Το μόνο που θα ήθελα να σχολιάσω στο δικό σου ποστ, είναι ότι θεωρώ ότι με αδικείς. Γιατί τον Ιορδάνη δεν τον κατηγόρησα ούτε ξαφνικά μια μέρα, ούτε χωρίς επιχειρήματα.
Φυσικά δικαίωμα σου να μην ακούς πλέον τι λέω, αλλά εγώ ένιωσα υποχρεωμένη να το σχολιάσω αυτό, γιατί είμαι από τους λίγους παίκτες που μπαίνω καθημερινά σε μεγάλη βάση και σχολιάζω τα πάντα.
Αλλά αφού δεν έχω επιχειρήματα, απλά αγνοήστε με :).

Και κάποιος πιο πάνω είπε ότι δεν έχω κάνει τίποτα για τους πολίτες. Αυτό θα το δούμε.

Μιας που γύρισα, ας κάνω κανένα σχολιάκι κι εγώ.

Έχεις χάσει τον μπούσουλα μαζί μου, μάλιστα. Βέβαια η δική μου στάση είναι ξεκάθαρη από την αρχή του παιχνιδιού και ούτε κωλοτούμπες έχω κάνει, ούτε πολλά και αποδεδειγμένα λάθη. Πήγα να κάνω ένα(όσον αφορά την Νεφέλη), αλλά εσείς επιμείνατε να βγάλετε τον Ντετέκτιβ. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τι σε μπερδεύει στην στάση μου. Είμαι από τους λίγους εδώ μέσα, που ό,τι κάνουν το δικαιολογούν με λογικά επιχειρήματα και όχι με διαισθήσεις.

Για τον δε Καραντάκοβ, είδε ότι άρχισε να στριμώχνεται, του κόλλησε μια ιδέα στο μυαλό και τον έχεις βγάλει ΑΜ. Τι να πω πια. Πόσο μάλλον όταν πιάνεσαι από αυτό, αλλά από την άλλη ο Ντετέκτιβ έκανε μόνο υποθέσεις. Δεν μας τα λες καθόλου καλά Μελανία, αυτό έχω να πω εγώ. Επίσης, το να κάνεις σαν να έχεις παίξει κάρτα ή να έχεις παίξει κάρτα και να το δείχνεις, δεν είναι επιχείρημα. Και ειλικρινά, δεν έχω δει ούτε ένα επιχείρημα εναντίον μου τόσες μέρες.
.

Να μην το ξανακούσω αυτό για μένα, και το λέω σε όλους σας. Για κάποιο λόγο όλοι τα χρησιμοποιείτε σαν επιχείρημα εναντίον μου, ενώ εγώ ποτέ δεν ψήφισα τον Κώστα, ούτε υποστήριξα την αποχώρηση του. Αν είναι δυνατόν, ναι τον είχα στους υπόπτους μου, αλλά πάψτε να μου το κοπανάτε, ούτε συντέλεσα στην δίωξη του ούτε συγκρούστηκα πολύ μαζί του. Ο Άκης πχ. είχε τρελαθεί να φύγει ο Πάι και έχει ξεχαστεί, κι όλοι το ρίχνετε σε μενα, που πραγματικά δεν έκανα τίποτα.

Επιχείρημα εναντίον σου; Εμένα μου αρκεί το γεγονός ότι εσύ είσαι ο ''καλός'' της υπόθεσης, κανένας δεν σε κατηγορεί (ή δεν τολμάει να σε κατηγορήσει) κι όλοι αρκούνται σε επιχειρήματα του τύπου ''Αν είσαι μαφιόζος, παίζεις καλά'' κλπ. Εσύ πάραυτα έσπευσες να με αποκαλέσεις ''αγία'' και κάπου εκεί έστρεψες και τα βλέμματα πάνω μου.

Με ρώτησες, σου απάντησα. Σοβαρά, έχω εκνευριστεί τόσο μα τόσο πολύ από την έλλειψη επιχειρηματολογίας σχεδόν από όλους εδώ μέσα, που έχω σκεφτεί μέχρι και να παραιτηθώ, αλλά δεν είναι λύση αυτη. Τέσπα, έχω πολλά να πω πάνω σ'αυτό το θέμα, αλλά θα τα πω όλα, μετά το τέλος του παιχνιδιού.

Πολλοί το έχουμε σκεφτεί να παραιτηθούμε εδώ μέσα, δεν είσαι ο μόνος, κι εγώ θα ήθελα να πω πάρα πολλά στο τέλος του παιχνιδιού. Κάνω καθημερινά μεγάλες προσπάθειες να θεμελιώνω αυτά που λέω, αλλά όλοι έχετε την ικανότητα ή να τα αγνοείτε ή να τα διαστρεβλώνετε. Έχω κουραστεί ειλικρινά πάρα πολύ.

Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι η φέρι θα κάνει σαν τον φρικ την προηγούμενη βδομάδα(ξέρετε αυτό που δεν έφευγε με τίποτα, όσο και να τον κατηγορούσατε :P), αλλά ντάξει στην δεύτερη φορά που ψηφίστηκε φαίνεται πως θα φύγει. Βέβαια έχει και 4 νεκροφάνειες ακόμη, ποτέ δεν ξέρεις.

Να τολμήσω να θυμίσω ότι ο Φρικ αποδείχτηκε αθώος;

Επίσης να πω ότι σήμερα δεν θα παίξω σχεδόν καθόλου, διότι από το μεσημέρι εώς αργά το βράδυ θα λείπω (έχουμε τον χορό αποφοίτησης στο σχολείο). Ίσως αυτό να είναι και το καλύτερο, γιατί πρέπει να ηρεμήσω :P.

Η ψήφος μου θα πάει και σήμερα στον tsarachaf για τους λόγους που έχω ήδη πει, αλλά θα προσθέσω κάτι ακόμα. Η εμμονή του με την Φαίρυ δεν μου άρεσε καθόλου και δεν πιστεύω ότι είναι ένοχη. Πιθανότατα να έχουν την τελευταία τυμβωρυχία οι μαφιόζοι, και φυσικά δεν φοβούνται τίποτα τώρα, ούτε να κατηγορήσουν ούτε να διώξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. blue_butterfly
  4. Gate4
  5. JKaradakov --> tsarachaf
  6. Joaquin
  7. mintin97
  8. MissKit
  9. Nefeli Graf
  10. Noisette
  11. soter
  12. tsarachaf
  13. ~Melania~ --> tsarachaf
Ψήφοι
2 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
JKaradakov ψηφίζω εγώ για τους ίδιους λόγους με προχθές που εξαιρέθηκε από την ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> JKaradakov
  3. blue_butterfly
  4. Gate4
  5. JKaradakov --> tsarachaf
  6. Joaquin
  7. mintin97
  8. MissKit
  9. Nefeli Graf
  10. Noisette
  11. soter
  12. tsarachaf
  13. ~Melania~ --> tsarachaf
Ψήφοι
2 tsarachaf
1 JKaradakov

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Βρε παιδιά, τα χτεσινά τα ξεχάσατε; Είχε γίνει χαμός χτες με τη νεκροφανεια που έπαιξε η gate4 και σήμερα το ξεχάσατε.
Για τους ίδιους λόγους που ψήφισα χτες φερι ψηφίζω σήμερα gate4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> JKaradakov
  3. blue_butterfly
  4. Gate4
  5. JKaradakov --> tsarachaf
  6. Joaquin
  7. mintin97 --> Gate4
  8. MissKit
  9. Nefeli Graf
  10. Noisette
  11. soter
  12. tsarachaf
  13. ~Melania~ --> tsarachaf
Ψήφοι
2 tsarachaf
1 JKaradakov
1 Gate4

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6
Πατρεύς - Δολοφονία 26/6
_fairygirl_ - Ψηφοφορία 26/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Gate 4 από μένα. Δεν χρειάζεται νομίζω να εξηγήσω το γιατί... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αν είσαι τόσο σίγουρος εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος για την ενοχή της Φαίρυ παίξτε την τελευταία τυμβωρυχία να δούμε τότε τι θα γίνει.
Έχετε την τυμβωρυχία τελικά στη μαφία. Η φέρι χθες ήταν τόσο προκλητική στο θέμα τυμβωρυχία και τώρα εσύ. Φθηνό κόλπο για να ενοχοποιήσετε άλλους. Λυσσάξατε στο θέμα τυμβωρυχία από την ώρα που παίχτηκε και η τελευταία της Alma Libre.

Είμαι ανάμεσα σε Gate4 και Jkaradakov. Ας ψηφίσω προς το παρόν το δεύτερο γιατί κοντεύει μία και βλέπουμε. JKaradakov από μένα λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Διπλό φονικό σήμερα.
aegloswen και tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top