Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ήξερα φυσικά ότι με αυτήν μου την κίνηση τα μαφιοζάκια θα βρουν "πάτημα" αλλά από το να έφευγε πάλι πολίτης με ψηφοφορία δεν ήθελα σόρρυ. Εγώ είναι σίγουρη πως είναι αθώα και πείτε ότι θέλετε δεν με ενδιαφέρει.

MissKit, η χαρά σίγουρη μαφιόζα; Είσαι σίγουρη; Οκ εγώ δε νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χρησιμοποιείται κάρτα όπως η νεκροφάνεια για παίχτη που μόλις έφυγε απο ψηφοφορία και δεν χρησιμοποιείται για κάποιον δολοφονηθέντα πολίτη που βοηθούσε όπως ο Νάουσα και η Σινεφιλ; Δεν νομίζω πως διαφωνεί κανείς ως προς αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. blue_butterfly
  4. Gate4
  5. JKaradakov
  6. Joaquin
  7. mintin97
  8. MissKit --> _fairygirl_
  9. Nefeli Graf
  10. Noisette
  11. soter
  12. tsarachaf
  13. _fairygirl_
  14. ~Melania~
  15. Πατρεύς
Ψήφοι
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν είχα την εντύπωση ότι η χαρά είναι μαφιόζα δεν θα έκανα αυτήν την κίνηση. Είναι απλό το θέμα.

Εκτός αν είστε και οι δυο μαφιόζες και περιμένεις να σας σώσουν, όσοι δεν έχουν καταλάβει ακόμη τι παιχνίδι παίζετε. Είναι πάρα πολύ απλό το θέμα.

Για πολλούς παίκτες δεν είναι απλό το να επαναφέρεις το τοπ των υποψιών τους.

Πολύ παράξενο αυτό. Ειδικά όταν μιλάμε για επαναφορά σχεδόν σίγουρου δολοφόνου.

Δεν με αφορά αυτό.

Προφανώς και σε αφορά. Πέρα από την διαίσθηση ότι δεν είναι η φέρι δολοφόνος, τι έχεις να πεις για την κίνησή σου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Fairygirl ψηφίζω για αύριο με μεγαλύτερη σιγουριά απ‘ ο,τι σήμερα μετά τη νεκροφάνεια που έπαιξε η Γκειτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εκτός αν είστε και οι δυο μαφιόζες και περιμένεις να σας σώσουν, όσοι δεν έχουν καταλάβει ακόμη τι παιχνίδι παίζετε. Είναι πάρα πολύ απλό το θέμα.
Ναι θα ήμασταν μαφιόζες και θα λέγαμε πάμε να καρφωθούμε και δε γαμιέται. Μπράβο ωραία τα λες.
Προφανώς και σε αφορά. Πέρα από την διαίσθηση ότι δεν είναι η φέρι δολοφόνος, τι έχεις να πεις για την κίνησή σου;;
Ο τρόπος που παίζει δεν με κάνει για μαφιόζα σε καμία περίπτωση. Και ναι με αφορά πιστεύω ότι επανέφερα έναν πολίτη στο παιχνίδι και ας έδωσα την ευκαιρία στους μαφιόζους να αποπροσανατολίσουν πολύ κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> _fairygirl_
  3. blue_butterfly
  4. Gate4
  5. JKaradakov
  6. Joaquin
  7. mintin97
  8. MissKit --> _fairygirl_
  9. Nefeli Graf
  10. Noisette
  11. soter
  12. tsarachaf
  13. _fairygirl_
  14. ~Melania~
  15. Πατρεύς
Ψήφοι
2 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6
Alma Libre - Ψηφοφορία 24/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
PieMaker (Ντέντεκτιβ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]johnietraf (Πολίτης Β) - Απουσίες
Psycho(Βασίλης) (Δήμαρχος) - Απουσίες
carpe_nochtem (Κρυφός μαφιόζος Ζ) - Απουσίες
elenamusic99 (Πολίτης Γ) - Απουσίες

Απουσίες

aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1 #2 #3
elenamusic99 #1 #2
Joaquin #1
johnietraf #1 #2 #3
Noisette #1 #2
Psycho(Βασίλης) #1 #2
soter #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από _fairygirl_
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Gate4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι θα ήμασταν μαφιόζες και θα λέγαμε πάμε να καρφωθούμε και δε γαμιέται. Μπράβο ωραία τα λες.

Δες, 15 άτομα είμαστε μέσα, τόσοι ψήφισαν κιόλας. Από αυτούς τους 15, μόλις 6 ψηφίσαμε την φέρι. Μένουν άλλοι 9 να σας υποστηρίξουν. Και στην χειρότερη για σας 6 είναι μαζί σας. Χωρίς να μετράω την πόρνη. Οπότε ναι, δεν μου λέει κάτι ότι καρφώνεστε. Υπάρχουν άτομα που δεν αλλάζουν γνώμη ό,τι επιχείρημα κι αν παρουσιάσουμε.

Ο τρόπος που παίζει δεν με κάνει για μαφιόζα σε καμία περίπτωση. Και ναι με αφορά πιστεύω ότι επανέφερα έναν πολίτη στο παιχνίδι και ας έδωσα την ευκαιρία στους μαφιόζους να αποπροσανατολίσουν πολύ κόσμο.

Έστω ότι δεν έχει καμία σημασία ότι είναι πολύ χαρακτηριστικό παίξιμο για μαφιόζο αυτό που κάνει. Το πολλά λόγια και ουσία μηδέν λέω. Και έστω ότι αυτό που κάνει βοηθάει πραγματικά τους πολίτες.

Αυτός ο Ντετέκτιβ, ήταν τόσο μαλακάς(μην θιχτείς φρικ, δεν το εννοώ), που την κατηγορούσε τόσους γύρους και δεν μπήκε στον κόπο να κάνει μια ερωτησούλα στην ΣΕ; Και να πεις ότι δεν είχε ευκαιρία; Όχι μία, 4 είχε! Αλλά αυτό δεν έχει σημασία για σας, ξέρω.

Παίζετε μερικοί λες και είστε συγκάτοικοι, μόνο που σίγουρα δεν είστε. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ψηφίζω για μια ακόμη φορά _fairygirl_. Και μετά από αυτό παρακαλώ να με σκοτώσουν γιατί βαρέθηκα να βαράω σε κουφών πόρτες.
Να ξες κάτι; Και΄γω βαρέθηκα να βρίσκετε πάτημα στις ΥΠΟΨΙΕΣ του ντετέκτιβ.
Λοιπόν. Όλως τυχαίως η Gate4 με ψήφισε όπως και η Φαιρυ και ΤΥΧΑΙΑ ρίχνει νεκροφάνεια. Στους top suspects φυσικά και η Γκειτ.
Εεε φυσικά,τι πιο φυσικό από το να στοχοποιείται η Σοφία επειδή επανέφερε πολίτη και επειδήμδεν πείστηκε από τα λεγόμενα όλων σας.
Ήξερα φυσικά ότι με αυτήν μου την κίνηση τα μαφιοζάκια θα βρουν "πάτημα" αλλά από το να έφευγε πάλι πολίτης με ψηφοφορία δεν ήθελα σόρρυ. Εγώ είναι σίγουρη πως είναι αθώα και πείτε ότι θέλετε δεν με ενδιαφέρει.
MissKit, η χαρά σίγουρη μαφιόζα; Είσαι σίγουρη; Οκ εγώ δε νομίζω.
Ήξερα ή μάλλον είμαι σίγουρη ότι το πάτημα βρέθηκε ήδη από τις βλακώδεις υποψίες του Πάι.:P
Χρησιμοποιείται κάρτα όπως η νεκροφάνεια για παίχτη που μόλις έφυγε απο ψηφοφορία και δεν χρησιμοποιείται για κάποιον δολοφονηθέντα πολίτη που βοηθούσε όπως ο Νάουσα και η Σινεφιλ; Δεν νομίζω πως διαφωνεί κανείς ως προς αυτό.
Άκη,μαφιόζος έχεις παίξει ξέρεις.Ποτέ οι μαφιόζοι δε θα σκοτώσουν πολίτη που μπορεί να βγει εκτός με ψήφους. Γιατί; Για να τον στοχοποιούν στα μάτια των πολιτών και να τους αποπροσανατολίσουν.
Και ναι,είμαι σίγουρη ότι αν φύγω θα φύγω με ψηφοφορία προκειμένου να μην πειστείτε για την αθωότητα μου.
Δεν πειράζει. Ίσως όταν μάθετε το ρόλο μου καταλάβετε γιατί παίζω έτσι.

Εκτός αν είστε και οι δυο μαφιόζες και περιμένεις να σας σώσουν, όσοι δεν έχουν καταλάβει ακόμη τι παιχνίδι παίζετε. Είναι πάρα πολύ απλό το θέμα.
Πολύ παράξενο αυτό. Ειδικά όταν μιλάμε για επαναφορά σχεδόν σίγουρου δολοφόνου.
Προφανώς και σε αφορά. Πέρα από την διαίσθηση ότι δεν είναι η φέρι δολοφόνος, τι έχεις να πεις για την κίνησή σου;;
Ξεχνάς κάτι. Όταν η Νεκροφάνεια παίχτηκε,δεν ήμουν εγώ και η Σόφη αυτές που βγάλαμε τον σκασμό για λίγο.Άλλοι ήταν γιατί είχαν καθησυχαστεί με την αποχώρησή μου που τελικά έστω και για έναν ακόμη γύρο ακυρώθηκε.
Ναι θα ήμασταν μαφιόζες και θα λέγαμε πάμε να καρφωθούμε και δε γαμιέται. Μπράβο ωραία τα λες.
Ο τρόπος που παίζει δεν με κάνει για μαφιόζα σε καμία περίπτωση. Και ναι με αφορά πιστεύω ότι επανέφερα έναν πολίτη στο παιχνίδι και ας έδωσα την ευκαιρία στους μαφιόζους να αποπροσανατολίσουν πολύ κόσμο.
Η δουλειά των μαφιόζων είναι να αποπροσανατολίζουν κόσμο και να διώξουν πολίτες.
Αυτός ο Ντετέκτιβ, ήταν τόσο μαλακάς(μην θιχτείς φρικ, δεν το εννοώ), που την κατηγορούσε τόσους γύρους και δεν μπήκε στον κόπο να κάνει μια ερωτησούλα στην ΣΕ; Και να πεις ότι δεν είχε ευκαιρία; Όχι μία, 4 είχε! Αλλά αυτό δεν έχει σημασία για σας, ξέρω.
Παίζετε μερικοί λες και είστε συγκάτοικοι, μόνο που σίγουρα δεν είστε. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;:hmm:
Ωχ καλά.
Εγώ μετά από την αποκάλυψη της ταυτότητας του Πάι δεν προτίθεμαι να δώσω βάρος στα λεγόμενά του. Θεωρώ ότι όλα είναι γιούχου.
Βέβαια,δεκτόν να υπάρχουν και άτομα που την λαμβάνουν υπόψιν ή μάλλον,θέλουν να κάνουν τους υπολοίπους να τα πιστεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Μην ανησυχείς και δε θα διαβάσεις πολλά. Όχι τίποτε άλλο,μην κουραστείς.:)

ναι....για την carpe πηγαινε το σχολιο τεσπα καλως ηρθες ξανα στο παιχνιδι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Από τους γενικούς κανόνες:
Ο επικρατέστερος της ψηφοφορίας η οποία λήγει στις 20:00 αποχωρεί από το παιχνίδι έχοντας την δυνατότητα να μιλήσει σε ένα και μοναδικό post (τελευταία λόγια), το πολύ όμως μέχρι τις 20:00 της επόμενης ημέρας.
Οπότε τα last famous words της Άλμα αποτελούν παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χρησιμοποιείται κάρτα όπως η νεκροφάνεια για παίχτη που μόλις έφυγε απο ψηφοφορία και δεν χρησιμοποιείται για κάποιον δολοφονηθέντα πολίτη που βοηθούσε όπως ο Νάουσα και η Σινεφιλ; Δεν νομίζω πως διαφωνεί κανείς ως προς αυτό.
Πολύ σωστή παρατήρηση. Αν Gate4 ήσουν με τους πολίτες, θα έπαιζες αυτή την κάρτα σε έναν όντως πολίτη. Και όχι στην fairygirl που μια εμφανίζεται καλή, μια κακή.

Για μένα ΞΑΝΑ _fairygirl_ και πιστεύω στην ενοχή της Gate4 επίσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να ξες κάτι; Και΄γω βαρέθηκα να βρίσκετε πάτημα στις ΥΠΟΨΙΕΣ του ντετέκτιβ.

ΥΠΟΨΙΕΣ. Κοίτα να δεις. Ο Ντετέκτιβ κάνει υποψίες; Μας λένε και ψέματα οι κανόνες ότι ο Ντετέκτιβ μπορεί να μαθαίνει την ταυτότητα ενός ατόμου κάθε βράδυ;

Εεε φυσικά,τι πιο φυσικό από το να στοχοποιείται η Σοφία επειδή επανέφερε πολίτη και επειδήμδεν πείστηκε από τα λεγόμενα όλων σας.

Ναι, την κατηγορεί κόσμος, επειδή δεν πείστηκε, όχι επειδή επανέφερε σχεδόν σίγουρο μαφιόζο στο παιχνίδι.

Ήξερα ή μάλλον είμαι σίγουρη ότι το πάτημα βρέθηκε ήδη από τις βλακώδεις υποψίες του Πάι.:P

Ναι, γιατί κανείς δεν σε ανέφερε πριν σε υποψιαστεί ο φρικ. Θα χει πολλή πλάκα στο τέλος που θα δούμε πόσο βλακώδεις ήταν οι υποψίες του.

Η δουλειά των μαφιόζων είναι να αποπροσανατολίζουν κόσμο και να διώξουν πολίτες.

Και σ'αυτό είναι φυσικό ταλέντο, δεν μπορώ να πω.

Ωχ καλά.
Εγώ μετά από την αποκάλυψη της ταυτότητας του Πάι δεν προτίθεμαι να δώσω βάρος στα λεγόμενά του. Θεωρώ ότι όλα είναι γιούχου.
Βέβαια,δεκτόν να υπάρχουν και άτομα που την λαμβάνουν υπόψιν ή μάλλον,θέλουν να κάνουν τους υπολοίπους να τα πιστεύουν.

Φυσικά. Ό,τι λέει ο ντετέκτιβ είναι άκυρο, άσχετα που λόγω του ρόλου του είναι από τους ελάχιστους που μπορούν να μιλάνε με μεγαλύτερη σιγουριά. Βέβαια υπάρχει και η άλλη εκδοχή, ο ντετέκτιβ ήξερε τι έλεγε και πάμε να το περάσουμε στο άκυρο επειδή έκανε μία άστοχη επιλογή. Χμμμ, τι παίζει να είναι πιο πιθανό, αναρωτιέμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα!:D

Βλέπω όλοι συνεχίζεται στην ίδια πορεία, επομένως θα κάνω και εγώ το ίδιο. Για εμένα η fairy δεν είναι ούτε ένοχη αλλά ούτε και αθώα .

Η ψήφος μου πάει στον πάει tsarachaf για τον ίδιο λόγο με εχτές.

Για τώρα η παραλία με καλεί. Τα λέμε αργοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θα λείψω αρκετές ώρες σήμερα. Σας αφήνω με τη Σύλβια. Μην τη ζορίσετε. Have fun!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Συγνώμη παιδιά αλλά θα κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο. Για αυτό το λόγο δεν θα είμαι ενεργή και πάλι συγνώμη. Για να μην πάρω απουσία θα ψηφίσω απο τώρα.Μόλις βρω ίντερνετ θα μπω για λίγο.
Ψηφίζω κάπως στην τύχη , Πατρεύς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φυσικά. Ό,τι λέει ο ντετέκτιβ είναι άκυρο, άσχετα που λόγω του ρόλου του είναι από τους ελάχιστους που μπορούν να μιλάνε με μεγαλύτερη σιγουριά. Βέβαια υπάρχει και η άλλη εκδοχή, ο ντετέκτιβ ήξερε τι έλεγε και πάμε να το περάσουμε στο άκυρο επειδή έκανε μία άστοχη επιλογή. Χμμμ, τι παίζει να είναι πιο πιθανό, αναρωτιέμαι...
Δε.Δε.Δε συνεννοούμαστε.:|

Για τώρα η παραλία με καλεί. Τα λέμε αργοτερα.
Εμένα με καλεί το φροντιστήριο.:P
Η δική μου ψήφος θα πάει σε JKaradakov μόνο σε περίπτωση ψωφίσματός μου να΄χω ψηφίσει.
Θα μου πείτε,το μισό Παλέρμο επιμένει σε'μενα και στη Σοφία λόγω της νεκροφάνειας που ενεργοποίησε σε'μενα.Το σκεπτικό μου είναι το εξής: η ασυλία που δόθηκε από τον αυτοκράτορα στον Ακριβό(tsarachaf) με κάνει να έχω αμφιβολίες για τις αρχικά μου σενάρια. Bέβαια και ο αυτοκράτορας άνθρωπος είναι και μπορεί να κάνει λάθος.
ΑΛΛΑ,η εξαίρεση ψηφοφορίας που έριξε ο Ιορδάνης χθες δε μ'αρεσε. Ναι,νταξ,ο καθείς τον απ'αυτό του πάει να σώσει. Ήξερε ότι θα΄φευγε και προτίμησε να σωθεί και να πάω στα τσακίδια εγώ.:P
Επίσης,που ξέρω εγώ ότι η Μελ. δεν έριξε κάρτα ή δεν ξέρει το ρόλο του;:whistle:
Ατά.
Εγώ στις 11 θα φύγω και θα γυρίσω στις 4.
Κάντε τα οίκο ανοχής.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η ψήφος μου θα πάει σήμερα σε JKaradakov. Οι κατηγορίες που μου προσάπτετε λόγω της Νεκροφάνειας θα τις αφήσω ασχολίαστες καθώς μου΄χει βγει η πίστη να λέω 1.567.891.234 φορές το ίδιο πράγμα.Ναι,πίστεψα τη Χαρά και πείστηκα στα τελευταία της λόγια που φάνηκε και ελαφρώς αδικημένη (καλά,μην το πάρετε και σοβαρά αυτό).
Αν και ο Τσαρατσάφ δίνει ρεσιτάλ ασυμφωνίας με τη Χαρά θα πάω με τη γνώμη του αυτοκράτορα όποια και αν αυτή είναι σχετικά με αυτόν(τον Τσαρατσάφ).
Θεωρώ πολύ πιθανό να δολοφονηθώ σήμερα και θέλω να έχω προλάβει να δώσω την ψήφο μου μέχρι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Μπήκα σήμερα το πρωί και μπορώ να πω ότι εξεπλάγην με την κίνηση της gate4 .
2 εξηγήσεις μπορώ να δώσω: α) η γκειτ και η φερι να είναι συγκάτοικοι και η γκειτ να είναι
σίγουρη για την αθωότητά της και β) είναι μαφιόζες και η μία θέλει να σώσει την άλλη.
Φυσικά αν ισχύει το δεύτερο δε νομίζω οι μαφιόζοι να καρφωνονταν τοσο πολύ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Δεν είμαι σίγουρος για την ψήφο, θα ψηφίσω κατά το μεσημέρι. Αν ζω μέχρι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά!
Μπήκα σήμερα το πρωί και μπορώ να πω ότι εξεπλάγην με την κίνηση της gate4 .
2 εξηγήσεις μπορώ να δώσω: α) η γκειτ και η φερι να είναι συγκάτοικοι και η γκειτ να είναι
σίγουρη για την αθωότητά της και β) είναι μαφιόζες και η μία θέλει να σώσει την άλλη.
Φυσικά αν ισχύει το δεύτερο δε νομίζω οι μαφιόζοι να καρφωνονταν τοσο πολύ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Δεν είμαι σίγουρος για την ψήφο, θα ψηφίσω κατά το μεσημέρι. Αν ζω μέχρι τότε.

Βασικά συγκάτοικος ήταν η Γερμανίδα οπότε αποκλείεται να ξέρει η μια το ρόλο της άλλης και να αλληλοϋποστηρίζονται πέρα απο τη μαφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top