Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καταρχάς να πώ καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά που έδιναν. Σας εύχομαι το καλύτερο. =)

Τώρα σχετικά με το γκέιμ υπάρχουν 2 "στρατόπεδα":
Misskit - Piemaker - tsarachaf και από την άλλη fairygirl,Μελανία,Νefeli.

Διάβασα πριν το πως έφυγε ο Libertus και μου φάνηκαν περίεργες οι κινήσεις της Μελανίας,
έπαιξε κάρτα και έδειξε ιδιαίτερο μένος στο να φύγει ο συγκεκριμένος.. Eπομένως για μένα ίσως ήξερε κάτι για τον ρόλο του..
Επίσης αυτό που σχολιάστηκε από τα παιδιά σχετικά με το ότι με την ψήφο ουσιαστικά έβγαλε από το παιχνίδι της Γερμανίδα παρ'όλο που πίστευε ότι ήταν αθώα.. Weird. Γενικά δεν μου έδωσε ιδιαίτερα στοιχεία μέχρι τώρα για να την χαρακτηρίσω δολοφόνο αλλά από την άλλη οι τελευταίες αυτές κινήσεις μου φαίνεται κάπως για να πώ την αλήθεια.. Οπότε θα δούμε..


Σχετικά με τον Piemaker το γεγονός ότι σώθηκε από τον αυτοκράτορα με κάνει να πιστεύω πιο πολύ στο σενάριο ότι ρώτησε για τον ρόλο του και τον αθώωσε.. Δεν πιστεύω ότι κάποιος παίκτης που θα είχε τέτοιο θα ρίσκαρε να χρησιμοποιήσει αυτή την ιδιότητα για κάποιον που δεν ήταν σίγουρος. :/ Τουλάχιστον αυτό ελπίζω.
Γενικά για τον Κώστα στην αρχή δεν πολύπιστευα ότι ήταν ένοχος,αλλά έπειτα βλέποντας το πως έμεινε στο παιχνίδι επί 3 συνεχώμενους γύρους καθώς και ο τρόπος που έγιναν όλα αυτά μου μπήκαν λίγο ψύλοι στ'αυτιά.
Ακόμα όμως δεν ξέρω τι παίζει το ομολογώ. :P

Σχετικά με τη δολοφονία το ότι έφυγε η Cinefil δεν ξέρω αν ήταν στοχευμένη ή όχι.
Θα προσπαθήσω να διαβάσω τα πόστ της για να δώ ποιους κατηγορεί για να βγάλω κάποια συμπεράσματα.

Η ψήφος μου για αυτό τον γύρο θα πάει στον tsarachaf γιατί είναι από τα άτομα που έχω λίγο παραπάνω υπόψην μου λόγω του τρόπου που παίζει και κινείται.. Από την αρχή το είχα πεί ότι αυτός ο οργανωμένος τρόπος που παίζει μπορεί να είναι η καλύτερη κάλυψη για κάποιον δολοφόνο.. Ωστόσο ο λόγος που τον ψηφίζω κυρίως είναι για να δώ πως κινηθούν οι ψήφοι από εδώ και πέρα,μιας και νομίζω ότι έρχονται σε ισοπαλία και με τις υπόλοιπες..

Αυτά για τώρα.
Λυπάμαι για την μειωμένη συμμετοχή αλλά η ζωή μου αυτό το διάστημα διανύει μια κατάσταση ολικής καταστροφής ένα πράγμα και έχω και την εξεταστική,οπότε συγχωρείστε με για την μειωμένη διάθεση.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem --> Nefeli Graf
  6. CiNeFiL --> ~Melania~
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov --> PieMaker
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. Johnnaousa (φάντασμα) --> tsarachaf
  13. Libertus (φάντασμα) --> ~Melania~
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf
  17. Noisette
  18. PieMaker --> _fairygirl_
  19. Psycho(Βασίλης)
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> tsarachaf
  23. ~Melania~
  24. Πατρεύς
Ψήφοι
3 PieMaker
3 tsarachaf

2 Nefeli Graf

2 ~Melania~
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ελπίζω να έχετε καταλάβει ότι τα φαντασματάκια το βουλώνεται, σωστά; :)

Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem --> Nefeli Graf
  6. CiNeFiL --> ~Melania~
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov --> PieMaker
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. Johnnaousa (φάντασμα) --> tsarachaf
  13. Libertus (φάντασμα) --> ~Melania~
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf
  17. Noisette
  18. PieMaker --> _fairygirl_
  19. Psycho(Βασίλης)
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> tsarachaf
  23. ~Melania~
  24. Πατρεύς
Ψήφοι
3 PieMaker
3 tsarachaf
2 Nefeli Graf
2 ~Melania~
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Βλέπω ὅτι μὲ κατηγορεῖτε γιὰ τὴν τυμβωρυχία τὴν ὁποία ἔπαιξα στὴν Deutsch_lover. Ἂν ἤμουν σίγουρος ὅτι ἦταν πολίτης ὄντας ἐγὼ δολοφόνος, ποιός ὁ λόγος νὰ παίξω τὴν τυμβωρυχία; Θὰ διώχναμε ἕναν πολίτη καὶ θὰ ἔπεφταν ὅλες οἱ ὑποψίες πάνω μας. Τὸ ξαναεῖπα ὅτι πραγματικὰ ἡ Deutsch μοῦ φαινόταν ὕποπτη καὶ ἤθελα νὰ μάθω τί ἦταν. Δὲν μπορῶ νὰ καταλάβω γιατί προσπαθεῖτε νὰ ἀλλοιώσετε τόσο πολὺ τὰ λεγόμενα καὶ τὰ πεπραγμένα μου στὸ παιχνῖδι. Ἀναφέρομαι σὲ σένα κυρίως Μελανία ἡ ὁποία συνεχῶς προσπαθεῖς νὰ μὲ ἐνοχοποιήσῃς. Μήπως τελικὰ θέλεις νὰ ἀποπροσανατολίσῃς τοὺς ὑπολοίπους στρεφόμενη ἐναντίον μου καὶ ξεχνῶντας ὅτι παῖκτες ὅπως π.χ. ἡ Aegloswen ἔχουν πολὺ πιὸ ὕποπτο προφίλ. Προσωπικά, πιστεύω ὅτι εἶσαι δολοφόνος καὶ θὰ σὲ ψηφίσω πρὸς τὸ παρόν.

Ψηφίζω λοιπόν Melania
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3838654&postcount=1376
που ξέρετε άραγε για τον σκύλο της Μαρίας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για Πέτρο:
Και αφού πας και΄συ σιγά σιγά και ύπουλα (γιατί πιθανά να΄σαι μαφιόζος) να βγάλεις από τη μέση πολίτη μήπως το γεγονός ότι η Μελ. σε ενοχοποιεί έχει και μία πολύ καλή και σωστή αιτιολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Βλέπω ὅτι μὲ κατηγορεῖτε γιὰ τὴν τυμβωρυχία τὴν ὁποία ἔπαιξα στὴν Deutsch_lover. Ἂν ἤμουν σίγουρος ὅτι ἦταν πολίτης ὄντας ἐγὼ δολοφόνος, ποιός ὁ λόγος νὰ παίξω τὴν τυμβωρυχία; Θὰ διώχναμε ἕναν πολίτη καὶ θὰ ἔπεφταν ὅλες οἱ ὑποψίες πάνω μας. Τὸ ξαναεῖπα ὅτι πραγματικὰ ἡ Deutsch μοῦ φαινόταν ὕποπτη καὶ ἤθελα νὰ μάθω τί ἦταν. Δὲν μπορῶ νὰ καταλάβω γιατί προσπαθεῖτε νὰ ἀλλοιώσετε τόσο πολὺ τὰ λεγόμενα καὶ τὰ πεπραγμένα μου στὸ παιχνῖδι. Ἀναφέρομαι σὲ σένα κυρίως Μελανία ἡ ὁποία συνεχῶς προσπαθεῖς νὰ μὲ ἐνοχοποιήσῃς. Μήπως τελικὰ θέλεις νὰ ἀποπροσανατολίσῃς τοὺς ὑπολοίπους στρεφόμενη ἐναντίον μου καὶ ξεχνῶντας ὅτι παῖκτες ὅπως π.χ. ἡ Aegloswen ἔχουν πολὺ πιὸ ὕποπτο προφίλ. Προσωπικά, πιστεύω ὅτι εἶσαι δολοφόνος καὶ θὰ σὲ ψηφίσω πρὸς τὸ παρόν.

Ψηφίζω λοιπόν Melania

Πέτρο απλές ερωτήσεις σου κάνω, που είδες το στρίμωγμα δεν κατάλαβα. Ναι μεν σε έχω στους υπόπτους μου, αλλά δεν έχω ταχθεί φανερά εναντίον σου :confused:.

Μάλλον κινδυνέψατε κάποιοι και ψάχνετε τρόπο να με διώξετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem --> Nefeli Graf
  6. CiNeFiL --> ~Melania~
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov --> PieMaker
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. Johnnaousa (φάντασμα) --> tsarachaf
  13. Libertus (φάντασμα) --> ~Melania~
  14. mintin97
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf
  17. Noisette
  18. PieMaker --> _fairygirl_
  19. Psycho(Βασίλης)
  20. soter
  21. tsarachaf
  22. _fairygirl_ --> tsarachaf
  23. ~Melania~
  24. Πατρεύς --> ~Melania~
Ψήφοι
3 PieMaker
3 tsarachaf
3 ~Melania~
2 Nefeli Graf
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Κοίτα Πέτρο μου, να σου εξηγήσω το σκεπτικό μου. Αν περίμενα την ισοψηφία - η οποία ήταν εμφανής ότι θα έρθει-, θα φαινόταν ότι θέλω να σώσω την Νεφέλη, που δεν το θέλω. Έπειτα, δες την ώρα. Άμα το έκανα τώρα θα ήταν χειρότερες οι αντιδράσεις.
Δες το λίγο από την πλευρά μου :).

Μελανία δε με πείθεις με αυτά που λες(bold). Δηλαδή, ποιος μας λέει ότι δε θέλεις να σώσεις τη Νεφέλη; Εσένα σε υποπτευόμουν αρχικά γιατί μου φαινόσουν λίγο επιθετική, αλλά τεσπα έχω αλλάξει γνώμη για σένα γιατί με έπειθες με τα επιχειρήματά σου...
Anyway.

Ονομάστηκα και παράνοια :rofl:χαχαχα
Ναι σε κατηγορώ όχι γιατί με τσιγκλάς αλλά γενικά λόγω της συμπεριφοράς σου.Να βάλουν μυαλό και να βγάλουν και άλλο πολίτη γλυκιά μου; :angelnot:
3 (με το σημερινό) συνεχόμενους γύρους προσπαθείς να συνεχίσεις το έργο για να με βγάλεις έξω:confused:με τα ίδια επιχειρήματα,μετά λες για εμένα.

Μπράβο γλυκιά μου να ακολουθείς την MissKit :redface:
Σ'ευχαριστώ...!


Παίζω αυτή την κάρτα

και καλώ από τον κόσμο τον φαντασμάτων τον Johnnaousa και τους υπόλοιπους...Κατά 99,9999% είναι αθώος πλέον για εμένα έπειτα από την δολοφονία και είναι στην ομάδα των πολιτών.Οπότε Γιάννη σου δίνω την ευκαιρία να δράσεις σωστά γι'αυτό τον γύρο σαν ενεργός Πολίτης.Σκέψου & δράσε σωστά.Δεν έχω να πω κάτι άλλο.:);)
Αν και κάποιες στιγμές με ψιλοκατηγόρησες σου δίνω ευκαιρία 3 ώρες να ψηφίσεις :P
Τι ήταν αυτό; Νεφέλη αρχίζω να σε υποψιάζομαι. Πιστεύω ότι είσαι μαφιόζα και το έκανες για να κερδίσεις την εύνοια των πολιτών.
Σε είχα ψηφίσει προχτές και ανέλυσα εδώhttps://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3835502&postcount=907 τους λόγους που το είχα κάνει. Με βάζεις πάλι σε υποψίες.
Γι' αυτό ψηφίζω Nefeli graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν, εμένα η δολοφονία με παραξένεψε, γιατί την CineFil την είχα για δολοφόνο αν και δεν το είχα εκφράσει εδώ. Για την δολοφονία έχω να πω μερικά πράγματα και θα το παίξω λίγο jj!/Sherlock:
Δολοφονία 21/6
Χαθηκε μεσα σε ενα μεγαλο πληθος.Δεν προλαβε κανεις να δει τιποτα.Η αστυνομια πιεζε τους μαρτυρες να μιλησουν αλλα δεν υπηρχε τιποτα σημαντικο να μαθουν απο αυτους.Συνεχισαν να ψαχνουν ολοι μαζι μεχρι το πρωι.Ο σκυλος της Deutsch... Lover που ειχε μεινει στο παλερμο να αναζητα το αδικοχαμενο αφεντικο τους φανηκε χρησιμος σε αυτη την αναζητηση.Ειχε ξημερωσει ηδη και καποιοι ειχαν εγκαταλειψει τις προσπαθειες οταν η Σατερινα γυρισε με ενα χερι στο στομα.Το θεαμα ηταν ανατριχιαστικο.Αναγνωρισαν το θυμα απο το ρολοι που ειχε παραμεινει επανω στον καρπο και στη συνεχεια ανακαλυψαν και τα υπολοιπα μελη του.Ανηκαν ολα………………….


στη cinefil
1. Γράφτηκε χωρίς τόνους ενώ η χθεσινή δολοφονία ήταν μισή με τόνους και η άλλη μισή χωρίς τόνους.
2. Αναφέρετε το όνομα της σκυλίτσας της Γερμανίδας όπου εδώ μέσα το έχει αναφέρει μία φορά. Δεν ξέρω πόση το προσέξατε εκείνη την στιγμή. Αυτό με κάνει να σκεφτώ ότι ο δολοφόνος που το έγραψε ίσως να είναι στον κλειστό κύκλο φίλων της Γερμανίδας.

Τα παραπάνω δεν είναι στοιχεία και δεν σκοπεύω να βασιστώ σε αυτά αυτήν την στιγμή. Για να το ξεκαθαρίσουμε. Όπως δεν θα έπρεπε να κάνετε και οι υπόλοιποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μελανία δε με πείθεις με αυτά που λες(bold). Δηλαδή, ποιος μας λέει ότι δε θέλεις να σώσεις τη Νεφέλη; Εσένα σε υποπτευόμουν αρχικά γιατί μου φαινόσουν λίγο επιθετική, αλλά τεσπα έχω αλλάξει γνώμη για σένα γιατί με έπειθες με τα επιχειρήματά σου...
Anyway.
Τι ήταν αυτό; Νεφέλη αρχίζω να σε υποψιάζομαι. Πιστεύω ότι είσαι μαφιόζα και το έκανες για να κερδίσεις την εύνοια των πολιτών.
Σε είχα ψηφίσει προχτές και ανέλυσα εδώhttps://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3835502&postcount=907 τους λόγους που το είχα κάνει. Με βάζεις πάλι σε υποψίες.
Γι' αυτό ψηφίζω Nefeli graf
Eγώ έχω την εντύπωση ότι η Μελανία έχει πετύχει διάνα στις απόψεις της και προσπαθείτε η ομάδα των δολοφόνων να βγάλατε για μία ακόμη φορά έναν πολίτη εκτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3838654&postcount=1376
που ξέρετε άραγε για τον σκύλο της Μαρίας; :hmm:

Λοιπόν, εμένα η δολοφονία με παραξένεψε, γιατί την CineFil την είχα για δολοφόνο αν και δεν το είχα εκφράσει εδώ. Για την δολοφονία έχω να πω μερικά πράγματα και θα το παίξω λίγο jj!/Sherlock:

2. Αναφέρετε το όνομα της σκυλίτσας της Γερμανίδας όπου εδώ μέσα το έχει αναφέρει μία φορά. Δεν ξέρω πόση το προσέξατε εκείνη την στιγμή. Αυτό με κάνει να σκεφτώ ότι ο δολοφόνος που το έγραψε ίσως να είναι στον κλειστό κύκλο φίλων της Γερμανίδας.

Τα παραπάνω δεν είναι στοιχεία και δεν σκοπεύω να βασιστώ σε αυτά αυτήν την στιγμή. Για να το ξεκαθαρίσουμε. Όπως δεν θα έπρεπε να κάνετε και οι υπόλοιποι.

:hmm:
Και οι 2 λένε το ίδιο πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ας ψηφίσω τώρα και εγώ..ψηφίζω PieMaker
Τους λόγους τους ξέρετε.Μου φαίνεται ο κύριος ένοχος στο palermo ελπίζω να μην κάνω λάθος λόγω της χθεσινής ασυλίας από τον αυτοκράτορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν δεν έχω πολύ χρόνο επειδή θα γυρίσω Χαλκιδική, οπότε δεν μπορώ να σχολιάσω όλα όσα θέλω, ελπίζω να προλάβω μετά.

Λοιπόν, εμένα η δολοφονία με παραξένεψε, γιατί την CineFil την είχα για δολοφόνο αν και δεν το είχα εκφράσει εδώ. Για την δολοφονία έχω να πω μερικά πράγματα και θα το παίξω λίγο jj!/Sherlock:

1. Γράφτηκε χωρίς τόνους ενώ η χθεσινή δολοφονία ήταν μισή με τόνους και η άλλη μισή χωρίς τόνους.
2. Αναφέρετε το όνομα της σκυλίτσας της Γερμανίδας όπου εδώ μέσα το έχει αναφέρει μία φορά. Δεν ξέρω πόση το προσέξατε εκείνη την στιγμή. Αυτό με κάνει να σκεφτώ ότι ο δολοφόνος που το έγραψε ίσως να είναι στον κλειστό κύκλο φίλων της Γερμανίδας.

Τα παραπάνω δεν είναι στοιχεία και δεν σκοπεύω να βασιστώ σε αυτά αυτήν την στιγμή. Για να το ξεκαθαρίσουμε. Όπως δεν θα έπρεπε να κάνετε και οι υπόλοιποι.

Ρε παιδιά, μην κάνετε πάλι τα ίδια. Μήπως θα έπρεπε επιτέλους να σκεφτούμε ότι οι δολοφόνοι μας δουλεύουν που καθόμαστε και ασχολούμαστε με τόνους και τέτοια;

Λοιπόν, επειδή λογικά δεν θα μπορέσω να μπω πριν τις 8, θα ψηφίσω τώρα. Θα μείνω σταθερός στην ψήφο μου στην Nefeli Graf. Πιστεύω στην ενοχή της και θα επιμείνω σε αυτήν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem --> Nefeli Graf
  6. CiNeFiL --> ~Melania~
  7. elenamusic99 --> PieMaker
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov --> PieMaker
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. Johnnaousa (φάντασμα) --> tsarachaf
  13. Libertus (φάντασμα) --> ~Melania~
  14. mintin97 --> Nefeli Graf
  15. MissKit --> Nefeli Graf
  16. Nefeli Graf
  17. Noisette
  18. PieMaker --> _fairygirl_
  19. Psycho(Βασίλης)
  20. soter
  21. tsarachaf --> Nefeli Graf
  22. _fairygirl_ --> tsarachaf
  23. ~Melania~
  24. Πατρεύς --> ~Melania~
Ψήφοι
4 Nefeli Graf
4 PieMaker
3 tsarachaf
3 ~Melania~
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση
CiNeFiL - Δολοφονία 21/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
:hmm:
Και οι 2 λένε το ίδιο πράγμα...

εγώ προσωπικά το παρατήρησα και μου φαίνεται περίεργο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
:hmm:
Και οι 2 λένε το ίδιο πράγμα...
Εγώ προσωπικά το ξέρω, γιατί το έχει αναφέρει και στην Καφετέρια αρκετές φορές αλλά έχει ανεβάσει και φωτογραφίες του στο νήμα "Φωτογραφίες απο τα ζωάκια μας" ή κάτι τέτοιο.
Ρε παιδιά, μην κάνετε πάλι τα ίδια. Μήπως θα έπρεπε επιτέλους να σκεφτούμε ότι οι δολοφόνοι μας δουλεύουν που καθόμαστε και ασχολούμαστε με τόνους και τέτοια;
Εγώ έκανα κάποιες παρατηρήσεις. Όπως είπα δεν σκοπεύω να στηριχθώ σε αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἐντάξει παιδιά, δὲν εἶναι δύσκολο νὰ βροῦμε ποιές εἶναι οἱ φίλες τῆς Deutsch ὥστε νὰ βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα. Κατὰ πᾶσα πιθανότητα κάτι τέτοιο θὰ τὸ ἔγραψε ἡ Alma Libre ἢ ἡ Fairygirl. Ὑπάρχει βέβαια καὶ τὸ ἀκραῖο ἐνδεχόμενο νὰ ξέθαψε κάποιος ἄλλος αὐτὴν τὴν πληροφορία ὥστε νὰ στρέψῃ ἀλλοῦ τὰ βλέμματα. Δὲν τὸ βρίσκω πάντως πολὺ πιθανὸ αὐτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κι εγώ δεν θα έλεγα να δώσουμε βάση σε αυτό... Άλλωστε, δεν ξέρουμε τα κίνητρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ἐντάξει παιδιά, δὲν εἶναι δύσκολο νὰ βροῦμε ποιές εἶναι οἱ φίλες τῆς Deutsch ὥστε νὰ βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα. Κατὰ πᾶσα πιθανότητα κάτι τέτοιο θὰ τὸ ἔγραψε ἡ Alma Libre ἢ ἡ Fairygirl. Ὑπάρχει βέβαια καὶ τὸ ἀκραῖο ἐνδεχόμενο νὰ ξέθαψε κάποιος ἄλλος αὐτὴν τὴν πληροφορία ὥστε νὰ στρέψῃ ἀλλοῦ τὰ βλέμματα. Δὲν τὸ βρίσκω πάντως πολὺ πιθανὸ αὐτό.
Ωωω μάι γκαντ.
Δεν έχεις μυαλό ε;Και οι δύο μας χρησιμοποιούμε τόνους.
Δεν είδα να πείτε το ίδιο για άτομα που δεν γράφουν με τόνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top