Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,981 μηνύματα.
Εμείς θέτουμε τους κανόνες, εμείς καθορίζουμε και πότε τηρούνται ή όχι.
Εγώ δεν είδα καμιά μη τήρηση κανόνα εκ μέρους της ΣΕ.
Σύλβια, είδες εσύ τίποτε;

Όχι όλα κυλάνε ομαλά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κόφτε τώρα το σπαμ μη σας δώσουμε καμιά ποινή... :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,981 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. elenamusic99
  8. Gate4
  9. JKaradakov
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. mintin97
  13. MissKit
  14. Nefeli Graf
  15. Noisette
  16. PieMaker
  17. Psycho(Βασίλης)
  18. soter
  19. tsarachaf
  20. _fairygirl_
  21. ~Melania~
  22. Πατρεύς
Ψήφοι
1 PieMaker

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Καθομαι και σκεφτομαι:

Αν δεχτουμε το γεγονος οτι η Μελανια ειναι με τους πολιτες και απλα ειχε φαει σκαλωμα με τον Λιμπ, τοτε θα παρατηρησετε πως δεν εγινε καποια ουσιαστικη κινηση για να σωθει η Νεφελη (μεχρι και την τελευταια στιγμη ηταν σχεδον ισοπαλη με το Χαρη), πραγμα που με κανει να πιστευω σοβαρα πως 4 συνεχομενες μερες η ψηφοφορια κρινεται μεταξυ πολιτων και οι δολοφονοι απλα καθονται και γελανε μαζι μας. Και αν οντως η Νεφελη ειναι πολιτης, τοτε αυτοματα αθωωνεται και η Gate4 που επαιξε χθες την ακυρωση της ψηφου που ειχε παρει απο τον Λιμπ.

Αν ισχυει το παραπανω σεναριο, τοτε θα πρεπει να βαλουμε τα γεγονοτα στη σειρα και να αρχισουμε να υποψιαζομαστε παικτες που μεχρι αυτη τη στιγμη δεν τραβηξαν ιδιαιτερα την προσοχη μας...

Οσο για τη δικη μου ψηφο θα παει στη _fairygirl_, η οποια κατα την αποψη μου κανει το πιο περιεργο παιχνιδι απ' ολους, αφου το μονο που κανει μεχρι στιγμης ειναι να πουλαει τρελιτσα και να σπαει πλακα. Πειτε το κολλημα αν θελετε, αλλα απο την πρωτη στιγμη κατι μου βρωμαγε με την παρτη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,981 μηνύματα.
Καληνύχτα αγαπούλες! :hug:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. elenamusic99
  8. Gate4
  9. JKaradakov
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. mintin97
  13. MissKit
  14. Nefeli Graf
  15. Noisette
  16. PieMaker --> _fairygirl_
  17. Psycho(Βασίλης)
  18. soter
  19. tsarachaf
  20. _fairygirl_
  21. ~Melania~
  22. Πατρεύς
Ψήφοι
1 PieMaker
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κωνσταντίνε η λογική σου ρε παιδί μου drives me crazy. Δε σου κρύβω ότι τόσην ώρα περιμένω περιμένω μπας και γράψεις ποστ και τελικά έγραψες.:clapup:Καταρχάς δεν πουλάω τρέλα καθώς είμαι τρελή από μόνη μου.
Πάμε στα ουσιώδη.Η αιτιολόγησή σου ρε΄συ είναι χειρότερη και από παιδί της 1ης δημοτικού.:P
Νταξ,σας πείραξε προφανώς που βγήκε ένας από την ομάδα σας εκτός και προφανώς εγώ θα υπάρξω το θύμα των περιστάσεων.
Μπορείς να ρίξεις όσες ψήφους σου γουστάρει. Εξάλλου μην ξεχνάς πως όσοι βγαίνουν με ψηφοφορία έχουν δικαίωμα για τελευταία λόγια. Μπορώ να δώσω εκεί ελεύθερα ρεσιτάλ τρέλας χωρίς καθόλου απολύτως τύψεις. Φαίνεται ότι μετά τον Τζέι το επόμενο πολιτάκι που έχεις σκοπό να ξεκάνεις είμαι εγώ και εύχομαι αυτό το μήνυμα να αποδεικνύει την αθωότητά μου σε όσους πολίτες έχουν παραμείνει και να τους κάνει να υποψιαστούν την μπαγαποντιά Νο2 που ετοιμάζεις.
Καλό σου βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Κωνσταντίνε η λογική σου ρε παιδί μου drives me crazy. Δε σου κρύβω ότι τόσην ώρα περιμένω περιμένω μπας και γράψεις ποστ και τελικά έγραψες.:clapup:Καταρχάς δεν πουλάω τρέλα καθώς είμαι τρελή από μόνη μου.
Πάμε στα ουσιώδη.Η αιτιολόγησή σου ρε΄συ είναι χειρότερη και από παιδί της 1ης δημοτικού.:P
Νταξ,σας πείραξε προφανώς που βγήκε ένας από την ομάδα σας εκτός και προφανώς εγώ θα υπάρξω το θύμα των περιστάσεων.
Μπορείς να ρίξεις όσες ψήφους σου γουστάρει. Εξάλλου μην ξεχνάς πως όσοι βγαίνουν με ψηφοφορία έχουν δικαίωμα για τελευταία λόγια. Μπορώ να δώσω εκεί ελεύθερα ρεσιτάλ τρέλας χωρίς καθόλου απολύτως τύψεις. Φαίνεται ότι μετά τον Τζέι το επόμενο πολιτάκι που έχεις σκοπό να ξεκάνεις είμαι εγώ και εύχομαι αυτό το μήνυμα να αποδεικνύει την αθωότητά μου σε όσους πολίτες έχουν παραμείνει και να τους κάνει να υποψιαστούν την μπαγαποντιά Νο2 που ετοιμάζεις.
Καλό σου βράδυ.
Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα;; Δεν εχεις γραψει και τιποτα ουσιαστικο μεχρι τωρα για να μπορω να πιαστω απο κατι συγκεκριμενο. Κανεις post του στυλ "ακομη ενας πολιτης εξω, τι καταλαβατε τωρα;;", "εφυγε ενας δικος σου και νευριασες;". Πες μου, τι να απαντησει ενας σοβαρος ανθρωπος σ' αυτα;;

Και πολυ φοβαμαι πως οι περισσοτεροι απο τους δολοφονους εχουν υιοθετησει αυτο το ψιλοουδετερο-χαζουλικο στυλ παιχνιδιου αυτη τη φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η δική μου ψήφος και αύριο στον PieMaker θα πάει. Έχω αναφέρει τους λόγους για τους οποίους πιστεύω ότι είναι ένοχος δεν θα το κάνω ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Η δική μου ψήφος και αύριο στον PieMaker θα πάει. Έχω αναφέρει τους λόγους για τους οποίους πιστεύω ότι είναι ένοχος δεν θα το κάνω ξανά.
Σορυ, αλλά αν και δεν φαίνεσαι ένοχη, αυτό δεν σημαίνει οτι είσαι και χρήσιμη.:P
3 γύρους σερί, ψηφίζεις πιε, με ένα επιχείρημα που έχει θαφτεί 40 σελίδες πίσω.
Αύξησε τη συμμετοχή σου, ανέλυσε το σκεπτικό σου όσον αφορά τις αποχωρήσεις, τα λόγια των πρωταγωνιστών, τις αλλαγές ψήφων κλπ.
Τέλος πάντων, για μένα η ψήφος σου έχει όση αξία έχει και του μιντιν που μπαίνει άνα 24ωρο και γράφει 3 γραμμές με την ψήφο του.

Καλό βράδυ κι από μένα σε ολους.:drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Προκαλώ την τελευταία τυμβωρυχία να πέσει πάνω στον PieMaker. Ψήνομαι ακόμη και να τον ψηφίσω για να βγει και να δείτε σε τι λακούβα έχετε πέσει και δε λέτε να βγείτε με τίποτα. Αλλά δε θα βοηθήσω σε αυτήν την παράνοια.

Αντί αυτού, θα ασχοληθώ με μιαν άλλη παράνοια που λέγεται Νεφέλη Γραφ. Που απαντά σε όλους ειρωνικά και μες στον πανικό, που κατηγορεί εμένα πλέον επειδή την τσιγκλάω από την αρχή με τους μη λογικούς συλλογισμούς της, που την ψήφισαν τόσα άτομα κι όμως οι ψήφοι της ήταν λιγότερες λόγω διπλών ψήφων άλλων παικτών και ο κατάλογος συνεχίζεται. Ελπίζω να βάλουν μερικοί μυαλό μόνο.

Nefeli Graf από μένα. elenamusic η επόμενη, ΑΝ μείνω ζωντανή ως τη Δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. mintin97
  13. MissKit --> Nefeli Graf
  14. Nefeli Graf
  15. Noisette
  16. PieMaker --> _fairygirl_
  17. Psycho(Βασίλης)
  18. soter
  19. tsarachaf
  20. _fairygirl_
  21. ~Melania~
  22. Πατρεύς
Ψήφοι
2 PieMaker
1 Nefeli Graf
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Nefeli Graf από μένα. elenamusic η επόμενη
Για Νεφέλη δεν ξέρω ακόμα και δεν κατάλαβα αυτό που λες ότι ειρωνεύεται κλπ., αλλά όλο και περισσότερο μου φαίνεται οτι η μικρή της παρέας(elenamusic99) καθοδηγείται από...ανώτερες δυνάμεις.
What if I told you that Elena is being manipulated by the Lords of Kobol?


(Αεροφωτογραφία από την επίσκεψη της έλεναμιουζικ στην Κόμπολ, Ιούνιος 2013)

Τέρμα η πλακίτσα, όλοι για ύπνο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
She might be one of the final five(seven in our case) 8) Αχ, battlestar <3 Κι άλλος φαν εμφανίστηκε! Βαριέμαι να αρχίσω τις παραθέσεις. Απλώς διάβασε τα τελευταία της μηνύματα. Θα καταλάβεις τι εννοώ.

Τώρα πρόσεξα κι αυτό που είπες, Pie. Δε βλέπεις προσπάθεια να τη σώσουν; Είσαι σίγουρος; Δες πάλι. Και το ξεκάρφωμα που πήγε και ψήφισε music. Δε μου το βγάζετε εύκολα από το μυαλό, αλλά αν έχετε άλλον top suspect, με χαρά να στηρίξω μια μελετημένη και ορθά τοποθετημένη θεωρία που βασίζεται στη λογική.

Επίσης, ακόμα περιμένουμε το τεραστίων διαστάσεων ποστ της carpe. Μπορεί να έχει κάτι να μας πει κι εκείνη. Βλέποντας και κάνοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
χοακίν είδα ότι είπες κάτι για το ποστ μου αλλά λόγω αλκοόλ θα σε απαντήσω αύριο:P

Καληνύχτα σε όλους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Να πω και εγώ τα τελευταία μου λόγια...
Έχω απογοητευτεί πραγματικά με το έδαφος που έχουμε χάσει και τα λάθη που έχουν γίνει. Αύριο ξέρουν και οι πέτρες ότι θα βγει ο Πάι (εκτός εάν του δοθεί ασυλία), γεγονός που δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο τα πράγματα κατά την κρίση μου. Ελπίζω να παιχτεί μια τυμβωρυχία στον Πάι ή σε εμένα, για να καταλάβετε όλοι το λάθος που κάνατε και να προσανατολιστείτε σωστά. Από εκεί και πέρα, δε θέλω να κατηγορήσω κανέναν. Εάν σκεφτείτε και παρατηρήσετε όσα έχουν γίνει προσεκτικά, θα τα πάτε καλά...


Για ό,τι τυχόν με χρειαστείτε, ξέρετε πώς μπορείτε να με βρείτε.
Καλή συνέχεια και εύχομαι να κερδίσει η ομάδα μου. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
...καλό βράδυ Παλέρμο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Θα πω το ίδιο και για την κάρπε.
Η Κάρπε τρέχει και δεν έχει χρόνο ούτε να φάει,τι να λέμε για παλέρμο. :P
Πριν φύγω γιατί με την απάντηση της Μαρίας κάθισα λιγάκι παραπάνω θα ήθελα να δώσω την ψήφο μου...
Μιας και αύριο δεν ξέρω τι θα κάνω :) και αν θα μπω αρκετά ώστε να σχολιάσω;)
Συνεχίζω να ψηφίζω την Deutsch... Lover για τους ίδιους λόγους που είχα πει και την προηγούμενη φορά...
Τελικά η τελειομάνια του jj δεν ήταν λάθος αλήθεια μας έλεγε...
Άντε αύριο μην ξεχάσετε να βγάλετε το κύμα ολόκληρο και τον 3ο:redface:

Με ψηφίζεις-σε ψηφίζω. :knife:
Υπερβολικά πολλοί συναισθηματισμοί.
Πρώτος γύρος ψήφος στην δράμα και λίγα λεπτά πριν η αλλαγή σε κάποιον άκυρο. Τρίτος γύρος,στην αθώα Deutch,που και μαφιόζα να ήταν,σιγά τα αυγά.
Καμιά προσπάθεια άμυνας δεν βλέπω,μόνο ειρωνεία. :confused:
Πιο πάνω είπα ότι δεν θα πάρω μέρος σε αυτή τη διαμάχη, αλλά κάθισα και διάβασα πιο προσεκτικά τα ποστ τους. Άμα καθίσετε κι εσείς να διαβάσετε προσεκτικά, θα δείτε ότι φαίνεται ότι η Νεφέλη ξέρει κάτι. Ή αν δεν ξέρει, τέλος πάντων γνωρίζει κάποια πράγματα παραπάνω για την Μαρία. Άνιση διαμάχη μεν, αλλά πολλοί πείστηκαν με την Ντόιτς. Όχι λοιπόν, εγώ επιλέγω να εμπιστευτώ την Νεφέλη, και μάλιστα τόσο ώστε να ψηφίσω Deutsch... Lover.

Θα ήθελα να προχωρήσω ειδικά στους ρόλους, αλλά πιστεύω ότι φαίνεται ποια είναι η περίπτωση.

Μετά από κατηγορίες σε χίλια δυο άτομα και την θεωρία ότι η ντόιτς είναι μικρό και μπερδεμένο,πας και την ψηφίζεις; :worry:
Όταν στεκόμασταν σε άλλα σημεία Μαράκι όμως, σ'άρεσε. Όταν πήρες μέρος στο κύμα της Κλεοπάτρας, δεν είχες πρόβλημα. Ούτε και στα άλλα κύματα που πάντα χώνεσαι. Τώρα που αφορά εσένα, θυμήθηκες ότι πρέπει να αποφεύγουμε τα κύματα;

Και η Φέρι χώνεται στα κύματα,αλλά κανένας ακόμη δεν το σχολίασε.
3 ψηφοφορίες,τρία κύματα και στα τρία υπάρχει το όνομα της Φέρι. :whistle:
Παρά τις κατηγορίες που ρίχνει παντού.

Κρατάω τις αρχικές σου συμπάθειες, δηλαδή PieMaker, aegloswen και tsarachaf. Δεν θυμάμαι και ποιος άλλος, Alma Libre και carpe? Θα το ψάξω :).

Κάρπε; Γουεν; :confused:


Ακύρωση της ψήφου του Libertus στην Nefeli Graf.
Έτσι λες; Λοιπόν σε παραπάνω ποστ μου αν έχεις την καλοσύνη να δεις έγραψα τον λόγο για τον οποίο θεωρώ ύποπτο τον πάι. Και εξηγήθηκα και χθες όταν έδωσα την ψήφο μου σε αυτόν. Θέλω η ψήφος μου σήμερα να πιάσει τόπο.
Επιπλέον ψήφο του έδωσε ο άκης ας πούμε, γιατί δεν τον ρώτησες κάτι αντίστοιχο;

:confused:
Να βγάλουμε τον Φρικ ή να κρατήσουμε κάποιον άλλον μέσα; :whistle:
Θεωρώ πως η γερμανίδα είναι περισσότερο ύποπτη από τη νεφέλη.

Γιατί και πως;
γεια και απο μενα ξερω σημερα δεν μιλησα αλλα εκανα το λαθος να προσπαθησω να διαβασω ολο το θεμα απ την αρχη. αδικως γιατι ουτε ακρη εβγαλα και τα παιξα φυσικα.τις τελευταιες σελιδες δεν τις εχω διαβασει αλλα ψηφιζω nefeli grafαφου την εχουν ψηφισει και misskit tsarachaf και mintin97 που πιστευω πως ειναι πολιτες

Προς τι τόση σιγουριά για τα συγκεκριμένα άτομα; :confused:
Ήμουν ανάμεσα στην carpe_nochtem κ' την elenamusic99...Η μία μιλάει ολοκληρωμένα μεν αλλά πολύ λίγο..Η δεύτερη όμως μιλάει όποτε μπορεί ή της το επιτρέπουν άλλοι από πίσω,αλλά δυστυχώς όχι ολοκληρωμένα:).
Για να μην ακολουθήσω το κύμα κιόλας θα ψηφίσω κάποια από τις 2 και συγκεκριμένα την elenamusic99.
Αν κάποιους τους ενοχλεί η ψήφος μου να μου το πουν.

Το ότι έχουμε άλλα χίλια δυο άτομα που είναι όλο μισόλογα,δεν τον παρατήρησες,ε; Τέλος πάντων,άκυρη ψήφος. Έχουμε περάσει τόσους γύρους και γράψει πάνω από 1000 μηνύματα και η ψήφος πάει άκυρα σε κάποιον λιγομίλητο.
Μα είναι γνωστό αυτό.Ο 1ος που θα την μπει σε μαφιόζο πεθαίνει. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Γιάννης.
Πάντως,πολύ έξυπνος ο αυτοκράτορας να δίνει ασυλία σε δολοφόνο.

Ναι,αν οι μαφιόζοι είναι ντιπ βλαμμένοι. :P
Γενικά προσέξτε μην σας φάει η τόση σιγουριά.


Ναι,ένιγουει,επειδή από χρόνο μηδέν,δεν μου βγήκε να σχολιάσω και πολλά παραπάνω από ότι έκανα χθες. Ελπίζω να μπορέσω το βράδυ.
Για μένα οι ένοχοι είναι η Φέρι, Νεφέλη και λίγο η Γκειτ,που μου έκατσε στραβά από τους προηγούμενους γύρους.
Η πρώτη ναι μεν στα κύματα,αλλά πολύ αγάπη προς τον Φρικ. :confused: Η δεύτερη αντιθέτως ψηφίζει κάτι άκυρους. + την ισοψηφία με τον Λιμπ. Δεν ξέρω,αυτό που πέσατε όλοι πάνω του,με κάνει να απορώ. Κόλλησε η Μελανία από τον πρώτο γύρο ότι είναι ΔΑ. Που το ξέρεις καλό μου; Κανείς δεν έχει δράσει στον πρώτο γύρο και τον ΔΑ τον ήξεραν μόνο οι μαφιόζοι. Ένιγουει. :worry:
Προς το παρόν από εμένα Νεφέλη.
Ελπίζω να έχω την ευκαιρία το βράδυ να μπω,σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη.

P.S.:
Καλά το να είναι ο Πατρέας αυτοκράτορας παιζει, αλλά αποκλείεται να είχε την κάρτα όνειρο καθώς οι κάρτες του ήταν ακύρωση ψήφου και τυμβωρυχία τις οποίες έχει ήδη παίξει.

Προς θεού,ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΆΤΕ ΤΟΥΣ ΜΑΦΙΟΖΟΥΣ. :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οκ, σήμερα λέω να κάνω το πρωινό ποστ πριν βγει ο ήλιος, έτσι για αλλαγή. Επίσης, δεν έχει παραθέσεις, γιατί δεν είδα να λέγεται κάτι αξιόλογο από τις τελευταίες που έκανα :redface:

Φυσικά και δεν έπαιξε κανείς ακύρωση στον Χάρη, δεν περίμενα να συμβεί. Αυτό το παιχνίδι παίζει να είναι το μοναδικό που έπιασαν τόπο 2 κάρτες άμεσης προφυλάκισης(πριν από αυτό το παιχνίδι δεν θυμάμαι να έχει πιάσει καμία σε παιχνίδι που να έχω παίξει). Μάλλον οι παίκτες εναντίον των οποίων παίχτηκαν οι κάρτες δεν είχαν συμμάχους στο παιχνίδι. Ή μάλλον δεν είχαν κάποιον που να έχει μια κάρτα ακύρωσης και να πειστεί από αυτούς. Λογικά αυτό τους απομακρύνει από την ομάδα των μαφιόζων, που θα μπορούσε να τους σώσει σχετικά αναίμακτα(προφανώς και δεν αναφέρομαι στον τζέι που είναι σίγουρα πολίτης, απλώς αποφάσισα να μιλήσω γενικά). Να σημειωθεί σήμερα ότι για να αποχωρήσει ο Χάρης χρειάστηκαν 3 κάρτες, δύο επιπλέον ψήφου για να υπάρχει η ισοψηφία με την νεφέλη συν την άμεση προφυλάκιση. Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό, αλλά σίγουρα κάποιοι ήθελαν πολύ τον συγκεκριμένο παίκτη έξω.

Ίσως η πρόταση του για τυμβωρυχία σε αυτόν ή τον φρικ να μην είναι και τόσο κακή ιδέα. Είμαστε σε ένα σημείο που μέχρι στιγμής βρίσκονται σίγουρα 7 πολίτες έξω μετά από 4 γύρους και ίσως ένα μέλος των μαφιόζων. Δεν το πιστεύω και πολύ γι'αυτό το ένα, αλλά ίσως να είναι η μοναδική αμφιβολία.

Πάμε τώρα στον απέθαντο φρικ :P. Είναι τρεις γύρους στην σέντρα και ακόμη αντέχει. Μπορώ να πω ότι τα πράγματα ήταν πολύ άσχημα μέχρι τώρα για κείνον, όσον αφορά την εικόνα του. Την μία φορά την γλίτωσε με μία άμεση προφυλάκιση και την άλλη μετά από ένα σήριαλ έξτρα ψήφων και ακυρώσεων και με λίγη βοήθεια από τον δήμαρχο. Την τρίτη φορά όμως τον έσωσε ο αυτοκράτορας, πράξη η οποία πολύ δύσκολο να έγινε από ένστικτο κόντρα σε τέτοιο ρεύμα εναντίον του. Είμαι πολύ σίγουρος(προφανώς όχι απόλυτα) για την αθωότητα του, αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ίσως να είναι καλύτερο πια να αποχωρήσει και ει δυνατόν να δούμε τον ρόλο του μπας και ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Δεν θα τον ψηφίσω, γιατί δεν μπορώ να ψηφίσω κάποιον που θεωρώ αθώο, αλλά κρατάω την σκέψη του να ωφελήσει τους πολίτες μια τέτοια αποχώρηση και ξεκαθάρισμα σαν εναλλακτική για πιο αργά στην ψηφοφορία. Ειδικά αν κινδυνεύει να φύγει κάποιος άλλος που θεωρώ επίσης αθώο. Όπως και να χει πάντως θεωρώ τεράστιο λάθος, ότι ασχολούμαστε τόσους γύρους με τον σχεδόν σίγουρα αθώο φρικ και μπορεί να χάσουμε έναν τόσο χρήσιμο παίκτη.

Τον ρόλο που συνήθως παίρνει ο φρικ στα παλέρμο όσον αφορά την γνώμη μου, έχει πάρει η Μελανία. Είναι το μεγάλο αίνιγμα για μένα. Ούτε γι'αυτήν πιστεύω πως έχει κακό ρόλο, ειλικρινά αν συμβαίνει αυτό θα πέσω από τα σύννεφα. Ειλικρινά θέλω να πιστέψω ότι απλώς έχει ένα κακό παιχνίδι και πέφτει έξω. Αλλά με μπερδεύει πολύ το στυλ της και η επιμονή της με τον Χάρη, που μάλιστα λέει ότι είναι ο ΔΑ με τόση σιγουριά. Μέχρι ένα σημείο αναρωτιόμουν αν είχε ρισκάρει να παίξει όνειρο με τόσο συγκεκριμένη ερώτηση για να έχει τόση σιγουριά, αλλά πλέον ξέρουμε ότι δεν ισχύει μιας και έπαιξε και της δύο κάρτες της σήμερα. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται εδώ.

Οι άλλοι μου ύποπτοι είναι σχετικά γνωστοί. Δεν μπορώ να ξεκολλήσω από νεφέλη και φέρι, κυρίως την πρώτη. Όχι πως η δεύτερη μου φαίνεται και πολύ αθώα, αλλά σίγουρα είναι λιγότερο ύποπτη από την νεφέλη για την ώρα. Και από τις δύο περιμένω τόσες μέρες ένα συγκροτημένο επιχείρημα, αλλά δεν το έχω δει. Πλέον σταματάω να ελπίζω.

Ο μεγάλος μου φόβος είναι η πιθανότητα να τρώμε όλοι μα όλοι κουτόχορτο και οι πραγματικοί μαφιόζοι να έχουν καλυφθεί στην αφάνεια του πλήθους λόγω των πολλών συμμετοχών. Αν συμβαίνει αυτό, θα εκνευριστώ γιατί μάλλον θα γελάνε μαζί μας.

Τις καλημέρες ή καληνύχτες μου. Με ό,τι βολεύεται ο καθένας :P

ps. Μέχρι να μαζέψω όλες μου τις σκέψεις, βγήκε ο ήλιος τελικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 21/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> PieMaker
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem --> Nefeli Graf
  6. CiNeFiL
  7. elenamusic99
  8. Gate4 --> PieMaker
  9. JKaradakov
  10. Joaquin
  11. johnietraf
  12. mintin97
  13. MissKit --> Nefeli Graf
  14. Nefeli Graf
  15. Noisette
  16. PieMaker --> _fairygirl_
  17. Psycho(Βασίλης)
  18. soter
  19. tsarachaf
  20. _fairygirl_
  21. ~Melania~
  22. Πατρεύς
Ψήφοι
2 Nefeli Graf
2 PieMaker
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6
Johnnaousa - Δολοφονία 20/6
Libertus - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία[FONT=&quot]
[/FONT]jj! (Πολίτης Η) - Τυμβωρυχία
SparklingGrey (Πολίτης Ζ) - Απουσίες
Deutsch... Lover (Συγκάτοικος Β) - Τυμβωρυχία
Εχέμυθη (Πολίτης Ε) - Απουσίες
[FONT=&quot]
[/FONT]Απουσίες
aegloswen #1
blue_butterfly #1 #2
carpe_nochtem #1
Joaquin #1
johnietraf #1
Noisette #1
SparklingGrey #1 #2
Εχέμυθη #1 #2 #3
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Noisette
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Gate4
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από elenamusic99
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ~Melania~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top