Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έλα όμως που και εσυ κινείσαι ύποπτα. Καταρχάς επιδοκίμασες τη θεωρία του jj. Τι άλλαξε; Διαταγές από άνωθεν; :hmm:

Κανενα ανωθεν. Δες και διαβασε προσεκτικα τα ποστ μου. Χαρακτηρισα την παρατηρηση του jj εξυπνη, δεν ημουν υπερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 18/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Εχέμυθη
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> mintin97
  7. Deutsch... Lover --> jj!
  8. elenamusic99 --> PieMaker
  9. Gate4 --> PieMaker
  10. jj! --> PieMaker
  11. JKaradakov --> PieMaker
  12. Joaquin --> Akis_Megara
  13. johnietraf
  14. Johnnaousa --> PieMaker
  15. Libertus --> Nefeli Graf
  16. mintin97 --> PieMaker
  17. MissKit --> elenamusic99
  18. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  19. Noisette --> tsarachaf
  20. PieMaker --> jj!
  21. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker x2
  22. SparklingGrey
  23. soter
  24. tsarachaf
  25. _fairygirl_ --> PieMaker
  26. ~Melania~ --> Libertus
  27. Εχέμυθη --> Nefeli Graf
  28. Πατρεύς
Ψήφοι
9 PieMaker
2 jj!
2 Nefeli Graf
1 Akis_Megara
1 Deutsch... Lover
1 elenamusic99
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf
1 Εχέμυθη

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
blue_butterfly #1
Joaquin #1
Noisette #1
Εχέμυθη #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φαιρυ κ Μελανια: επειδη ηθελα να σας πω για το σεναριο που εκανε ο μεϊκερ. Μελανια ειπες πως σου φαινεται τραβηγμενο, ια αλλα δεν μπορει να ειναι και απιστευτο. Βρισκω ενα δικαιο στο ποστ του, επειδη ειδαν οτι σημερα οι περισσοτεροι τον ψηφιζαν ισως ηθελα να το κανουν και σκοπιμα αυτο με τους τονους.... Αλλα...Να σας πω και το αλλο που σκεφτηκα τωρα. Απο τα τοσα ατομα που παιζουν τοσο τυχαια να ειδε αυτο με τους τονους ο jj δεν λεω εξυπνο.
Για ποιο σενάριο μιλάμε;:P
Όπως είπα δεν ξέρω, γιατί. Μου φαίνεται λίγο κάπως το ότι σκέφτηκε αυτό με την δολοφονία του Τάσου από τους συνδολοφόνους του.
Δεν με υποψιάζει τόσο όμως όσα άλλα άτομα. Για τώρα είναι κάτω-κάτω στην λίστα τον πιθανόν δολοφόνων για εμένα.
True that, but still...
Α.Όταν εγώ όμως πω δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται περίεργο το αποδείξατε περίτρανα στην αρχή μου την μπαίνατε. Β. Τον έχεις στάνταρ μαφιόζο απ΄το ύφος σου να υποθέσω;
Γ. But still what? Να σου υπενθυμίσω και το άλλο Παλέρμο. :P

Ἡ fairygirl φαίνεται σὰν νὰ ἔχῃ συγκεκριμένο πλάνο στὸ παιχνῖδι καὶ αὐτὸ μὲ βάζει σὲ ὑποψίες, ἀλλὰ ἐνδεχομένως νὰ ἔχῃ καὶ ἁπλῶς ἕναν ῥόλο. Δὲ θὰ ψηφίσω ἀκόμα γιατὶ περιμένω νὰ «κυλήσῃ» λίγο περισσότερο τὸ παιχνῖδι.
Πέτρο,πες μου έναν παίκτη που να μη σε βάζει σε υποψίες.
ΈΛΕΟΣ,έχεις βγάλει σχεδόν όλο το Παλέρμο με υπόπτους. 8 είναι οι μαφιόζοι όχι 25.:P
Επίσης,δεν έχω πλάνο στο μυαλό μου. Δε μ'αρέσει να λειτουργώ με πλάνα έχω φτιάξει κάποια σενάρια και τις πιθανές εκβάσεις που μπορεί να΄χει το καθένα.
End of the story.

Εμένα σε αυτό το παλέρμο δεν μου αρέσει που οι έμπειροι παίχτες μπαίνουν μόνο για να ψηφίσουν και δεν βοηθούν την κατάσταση..
Άκη,μυαλό έχεις βάλ'το να σκεφτεί. Μην περιμένεις από τους έμπειρους να σώσουν και να βοηθήσουν την κατάσταση. Τέλος,μην ξεχνάς το σενάριο ένας σχετικά νεοφερμένος παίκτης να κρατάει στα χέρια του ένα γερό χαρτί.
Εντωμεταξύ η Εχέμυθη είναι ονλάιν και δεν λέει μια κουβέντα να βοηθήσει, συν το ότι δεν βάζει τόνους :hmm:
Ναι,αν δε με απατάει η μνήμη μου η ΣΕ στην επιβεβαίωση συμμετοχής ζήτησε να μη σχολιάζονται τέτοια.:)
Αν λέω μπουνταλές,συγχωρέστε με.:redface:

Καλησπέρα παιδιά.
Λυπάμαι που είχα ban και δεν μπόρεσα να γράψω κάτι, ούτε και να ψηφίσω, εχθές, αλλά ξέρετε
Λοιπόν.
Πραγματικά, προσπαθούσα να παρακολουθώ το thread αλλά γράφατε τόσα πολλά και ψιλοβαριόμουν.Σήμερα, παρόλα αυτά, διάβασα τα μηνύματα για να μπορέσω να σχηματίσω άποψη και να γράψω ένα decent μήνυμα με άποψη για όλους.
Θα γράψω σκόρπιες σκέψεις, δεν θα κάνω quotes γιατί όπως καταλαβαίνετε είναι πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟ.Παρόλα αυτά, θα λέω ότι "ξέρεις αυτός είπε αυτό, αυτός εκείνο".
Φερι και Πέτρος.Παίζουν όμοια.Δηλαδή, βγαίνει ο Πέτρος και λέει ότι "παιδιά ξέρετε είμαι ΠΟΛΙΤΗΣ και θα μιλήσω ανοιχτά γιατί αυτό πιστεύω ότι βοηθά τους πολίτες".Βγαίνει και η Φέρι και μας λέει "αυτός είναι ο τρόπος παιχνιδιού μου, μιλάω ανοιχτά, κατηγορώ τους πάντες, ώστε να βγάλω έστω και κάτι με νόημα από τον καθένα".ΘΕΩΡΩ επομένως, ότι ΔΕΝ σχετίζονται.Δηλαδή:
Είμαι η Φέρι ή ο Πέτρος και είμαστε συγκάτοικοι.ΔΕΝ θα παίζαμε με το ίδιο στυλ, πώς θα γίνει.
Είμαι η Φέρι ή ο Πέτρος και είμαστε αμφότεροι στη Μαφία.Το ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ να έπαιζε τόσο ανοιχτά ΕΝΑΣ από τους δυο.Είναι δυνατόν να ρισκάρανε ένα τέτοιο παιχνίδι;
ΟΠΟΤΕ, Φέρι και Πέτρος->πιστεύω(χωρίς σιγουριά, εννοείτα) οτι δεν σχετίζονται.Πιθανολογώ ότι ένας από τους δυο μπορεί να είναι μαφιόζος η να έχει αλλο κακό ρόλο, αλλά δεν έχω κάποιο στοιχείο για κανέναν από τους δυο, δεν έχω να συνεισφέρω κάτι άλλο για αυτούς.
Ποιος άλλος.Τσαραχάφ, ΦορέβερΦρικ, Μιςκιτ.Τρεις παλιοί, έμπειροι παίκτες.Οι πρώτοι δυο έχουν γράψει αρκετά μηνύματα, περιμένω από τον Φρικ να δικαιολογήσει την ΚΑΚΗ κίνηση να δημιουργήσει ρεύμα προς την Κλεοπάτρα, ο τσαραχάφ παίζει όπως σε κάθε παιχνίδι και σόρρυ αλλά δε θυμάμαι τη ψήφο του, ευχαρίστως να κάνω εδιτ μόλις βρω την τελική λίστα του 1ου γύρου.Μιςκιτ, μεγαλύτερη συμμετοχή, περισσότερα σχόλια παρακαλώ.Όπως και η aegloswen, την βάζω κι αυτή στην κατηγορία των έμπειρων και περιμένω ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.Όσοι δεν γράφουν κάτι, να περιμένουν ψήφους σε επόμενους γύρους.
Άλλα άτομα...Αλμα λίμπρε και ντοιτς λαβα, είχα την εντύπωση ότι θα βλέπαμε χορό εμοτεκονς από τις μικρές, αλλά
ειδικά η ντοιτς και λιγότερο η αλμα, προσπαθούν να γράψουν κάτι, να ενοχοποιήσουν κάποιον, να το παίξουν λίγο σερλοκ χολμς.
Θυμάμαι πιεμακερ, σοτερ, ακη, μελανία και δεν ξέρω ποιος άλλους, που ψήφισαν Κλεοπάτρα!Όπως καταλαβαίνετε, στις 9 ψήφους της Κλεο, υπάρχει τουλάχιστον ένας μαφιόζος(λογικό μου φαίνεται, κάποιος κρύφτηκε πίσω από το ρεύμα)
Προσοχή σε αυτά τα άτομα, όπως και στα υπόλοιπα που ψήφισαν Κλεοπάτρα.
Δεν μπορώ να ανοίξω τη σελίδα τώρα και να ψάχνω 10 ώρες για την τελική κατάταξη να δω ποιοι την ψήφισαν..
Μπορείτε να βρείτε μόνοι σας ποιοι ψήφισαν Κλεο και να ποντάρετε ότι υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος στα 9 άτομα.Τουλάχιστον αυτό μου φαίνεται λογικό, δεν ξέρω.
Επίσης τώρα που το σκέφτομαι, σίγουρα κάποιοι θα άλλαξαν ψήφο τα τελευταία λεπτά.Τσεκάρετε τις κινήσεις.
Psycho, Sparkling Grey,Johnnaousa δεν ξέρω.Σε κάποια φάση κάτι παίχτηκε με τον Psycho, κάποιος τον κατηγορούσα, αλλά δεν θυμάμαι.
Παίζουν με μετριοπάθεια και αυτό είναι ύποπτο.Δεν εχω κάτι άλλο.
Νουαζετ, ελεναμιουζικ, καρπε, σινεφιλ, τζονιτραφ, δεν θυμάμαι Χριστό από τα μηνύματά τους.Θυμάμαι κάτι λίγα
από jj, πάλι τίποτα, δεν θυμάμαι τίποτα που να μου έκανε εντύπωση με τα άτομα αυτά.
Ελπίζω να μην έχω ξεχάσει κανέναν.Ήθελα να είναι πιο μεγάλο το μήνυμα, να συμπεριλάβω περισσότερα στοιχεία, αλλά είναι 50 σελίδες και είναι σκέτος μπελάς.Τέλος πάντων, ήταν 1ος γύρος δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ξέρω κάτι
άλλο για κάποιο μέλος.Αν έχω παραλείψει κάποιο σημαντικό γεγονός, υποδείξτε το μου, δεν είμαι ρομπότ να τα θυμάμαι όλα :)
Άποψη Χοακίνου μέχρι περίπου την σελίδα 50 ορ σαμθιν'.Για τα γεγονότα των επόμενων σελίδων, σε επόμενο μήνυμα.
:)
Σου απέδειξα από το 1ο μου παιχνίδι τη μεγάλη αδυναμία που σου έχω.:P
Η αλήθεια είναι ότι μου έλειψες τόσοι μου την έμπαιναν και να μην εμφανιστείς ΕΣΥ?:P Ντροπή:P.
Στο ψητό,καταρχάς γιατί με'χεις στο ίδιο σενάριο με τον Πέτρο. Νόμιζα ότι οι τακτικές μας διέφεραν.
Σχετικά με την άποψή σου περί Λιμπέρως και Ντόιτς επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Η Ντόιτς κάθε άλλο παρά να κατηγορήσει προσπαθεί. Νιώθω ότι βλέπω να "αναμασώνται" λεγόμενα άλλων παικτών ως δική της γνώμη.Το Λιμπέρω μου τώρα,είναι αρκετά προσεκτική αρκετά ψύχραιμη και με τακτική που δεν περίμενα να την δω από εκείνη τόσο νωρίς. Τουτ'έστιν,ένα ποστ που έκανε σήμερα με έκανε να αρχίσω να την υποψιάζομαι για μαφιόζα. Εσύ πάλι αν και δεν την μπαίνεις κλπ κλπ έκανες τα ίδια και στο προηγούμενο Παλέρμο και ήσουν μαφιόζος. Στα υπόψιν και'συ.

Συγγνώμη Χοακιμάκη, το παίζω εγώ Σέρλοκ Χόλμς; :confused:
Η Ντάιτς πάει όπου πάει το ρεύμα και δεν μπορώ να πω και κάτι το τρομερά αντίθετο και για εμένα καθώς και στο προηγούμενο Παλέρμο ακολουθούσα το κύμα, παίρνοντας λάθος κυρίως αποφάσεις. Καθώς το σπαμ φέρνει την τιμωρία εγώ αποφάσισα να συμμαζευτώ γιατί ήθελα να παραμείνω στο παιχνίδι. Αυτά.
Τα πολύ προσεγμένα λόγια που λέγαμε.
Δεν ξέρω τι είσαι,αλλά ο τρόπος που παίζεις είναι καλός. Και κυρίως αν πρόκειται για μαφιόζα τραβάει ελάχιστα βλέμματα.

Επίσης, να πω ότι το άτομο που με μπερδευει περισσότερο αυτήν την στιγμή είναι η Nefeli graf...δεν ξέρω, δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα την στάση της..χθες την θεωρούσα ύποπτη, αλλά η αλλαγή της ψήφου βγήκε μάλλον σε καλό. Πάλι όμως δεν μπορώ να ερμηνεύσω γιατί το έκανε και ψήφισε κάποιο μέλος που δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο...\
:confused::hmm:
Η Νεφέλη Γκραφ θα συμφωνήσω πως είναι "περίεργη" παρουσία.
Πσσσσ
Κυριε Τζατζικι μηπως θελετε αναλυτικη περιγραφη του σημερινου μου προγραμματος;;;
Γιατι εχω 1002 πραγματα που κανω παραλληλα αυτη τη στιγμη και απλα παρακολουθω τις εξελιξεις!
Και λογικο ειναι οταν βλεπω οτι καποιος με κατηγορει για ανουσιους λογους να απανταω
Λοιπον...αντι να ασχολειστε με βλακειες καθιστε να βρειτε τους πραγματικους δολοφονους...
1. Το Τζατζίκι είναι δική μου εφεύρεση.:P
2.Αντί εσύ Έλενα να μας παροτρύνεις να βρούμε τους "πραγματικούς δολοφόνους" όπως λες,γιατί δε βοηθάς και΄συ;

Dat killed me :P Αν ήμουν παρεάκι με Pie θα έριχνα ψήφο ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ στον αμέσως επόμενο σε ψήφους ή θα προσπαθούσα να διώξω τις υποψίες από πανω του. Είπα πως τον έχω για ένοχο τι δεν καταλαβαίνεις;
Καλά μην παίρνεις και όρκο.
Να σημειωθεί πως δεν με ψήφισε η Χάρης(Φερι) αλλά η Έλενα(aegloswen).
Πόσες ανορθογραφιές πια;:crazy:
Σε λίγο θα πάρω κόκκινο στυλό και θα αφαιρώ μονάδες.:P

Ααααααααα, perdon.Είχα αυτή την αίσθηση.
Οπότε διορθώνω:
Για την φέρι, αυτά που έγραψα παρακάτω.
Για εσένα, τα ίδια.
Για την aegloswen...δεν μ'αρέ γενικά η κατάσταση...αλλά δεν έχω κάτι άλλο.
Πάω θάλασσα, έχω ψηφίσει μη τυχόν και αργήσω και πάρω απουσία και τα λέμε το βράδυ.
Καλό απόγευμα.
Για΄μενα τι ακριβώς διορθώνεις;:confused:
To ενδιαφέρον είναι ότι το άτομο που ζήτησε περισσότερο αυτή την τυμβωρυχία, η Μελανία δηλαδή, είναι και αυτή που κατηγορεί περισσότερο αυτόν που την έπαιξε. Περίεργα πράγματα.
Καθόλου.Βρέθηκε ο Χάρης να΄χει τυμβωρυχία και θέλησε να την παίξει. Αυτό στα μάτια της δεν τον αθωώνει.
Γενικά,δεν πιστεύω ότι ο Pie είναι μαφιόζος,ψήφισε πρώτος την Κλεοπάτρα χθες. Για μένα οι πιο ένοχοι είναι αυτοί που ψήφισαν Drama κάπου ενδιάμεσα και σήμερα πιάνονται στον Pie.
Τες πα,αυτά με την πρώτη ανάγνωση.
Πάω να τα ξαναδώ και επιστρέφω με παραπάνω σχόλια. [/I]
Σοβαρά τώρα,λέω "Μπα δε νομίζω να΄ναι αυτή στη μαφία" και κάθε ποστ σου με κάνει να σε υποψιάζομαι.
Οκ,ξέρω,και για'σενα ύποπτη είμαι.

Take a look στις ψήφους προς την Κλεοπάτρα:Από αυτούς:

Fairygirl: Επιδοκίμασε τη θεωρία μου και ψήφισε PieMaker.
~Melania~: Επίσης επιδοκίμασε τη θεωρία μου και ψήφισε Libertus.
Να προσθέσω εδώ και το tsarachaf, ο οποίος είναι επίσης της γνώμης ότι η θεωρία μου ήταν υπερβολική και ότι το μήνυμα συνετάχθη από εμένα, με σκοπό να θολώσω τα νερά (ίδια θεωρία με τον Libertus).
Επομένως, λαμβάνοντας υπ' όψιν τα εξής:
  1. Το γεγονός ότι είναι οφθαλμοφανές τοις πάσι ότι μέσα στις ψήφους προς την Κλεοπάτρα υπάρχουν περισσότεροι του ενός δολοφόνοι.
  2. Το γεγονός ότι έσπευσαν να βγάλουν άτοπη τη θεωρία μου, που είναι βασισμένη στην απουσία των τόνων
  3. Τα παραπάνω.
Θεωρώ ότι οι κύριοι ύποπτοι είναι αυτοί που τάχθηκαν εναντίον μου, για να δημιουργήσουν ένα ρεύμα όμοιο με το χθεσινό, αποτέλεσμα του οποίου ήταν η αποχώρηση της Κλεοπάτρας. Τρία ονόματα:
  1. PieMaker
  2. Libertus
  3. Tsarachaf (?)
1. Επιδοκιμάζω τι σημαίνει; :hehe:
2.Τζέι,δε λέω καλή παρατήρηση αλλά όποιος συμφωνεί μαζί σου είναι καλός και όποιος όχι είναι μαφιόζος;
Εγώ ναι μεν υποστήριξα τη θεωρία σου αλλά κρατάω και'να ενδεχόμενο να'ναι λανθασμένη.:/:

Κανενα ανωθεν. Δες και διαβασε προσεκτικα τα ποστ μου. Χαρακτηρισα την παρατηρηση του jj εξυπνη, δεν ημουν υπερ.
Κράξε με όσο θες,όμως δε θεωρώ ότι λες κάτι ουσιαστικό στα post σου.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
φαιρυ: να σε κραξω; :P οχι ρε. Μου ειπαν οτι στην αρχη μολις ειδα το ποστ του jj συμφωνησα! Μα δεν συμφωνησα! Απλα ειπα οτι ηταν εξυπνο απο μερους του να παρατηρισει κατι τετοιο... Μετα ειδα οτι αλλοι τον πιστεψαν και αλλοι οχι. Μολις λοιπον γυριζω απο το φαγητο και εχουν γραφτει 5 σελιδες νομιζω παω να τις διαβασω και βλεπω το ποστ του Λιμπερτους. Εκει ηταν που οταν ειδα αυτο με τον μοναδικο τονο ημουν ετσι: :confused: ο jj απο την αλλη πλευρα προσπαθει με καθε τροπο να πει οτι το χερι του παει αυτοματα στον τονο! Ναι οκ μπορει. Αλλα οπως ειπα ενα ατομο πχ εγω που δεν βαζω ΠΟΤΕ τονους δεν θα μου ξεφευγε ενας τονος. Αυτος ειναι ο λογος που τον ψηφιζω. Ειναι ο μονος που το παρατηρησε και βαζει και τονους ;) οσο για το σεναριο δες το ποστ του μεϊκερ μολις ειδε αυτο του jj
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Παιδιά χίλια συγνώμη. Ψηφίζω στην τύχη, θα δω όλα τα μηνύματα μόλις μπορέσω.

Ψήφος στην aegloswen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Α, τελεια!!

Εχω να διαβασω μολις 20 σελιδες:P:D.

Παντως ετοιμαστειτε, γιατι δεν εχω σκοπο να χαριστω σε κανεναν. Εχω να σταξω πολυ δηλητηριο στο επομενο μηνυμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Α, τελεια!!
Εχω να διαβασω μολις 20 σελιδες:P:D.
Παντως ετοιμαστειτε, γιατι δεν εχω σκοπο να χαριστω σε κανεναν. Εχω να σταξω πολυ δηλητηριο στο επομενο μηνυμα μου.
Βάλε 80ποστ/σελίδα.:P
Περιμένω το δηλητήριο.:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 18/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Εχέμυθη
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly --> aegloswen
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> mintin97
  7. Deutsch... Lover --> jj!
  8. elenamusic99 --> PieMaker
  9. Gate4 --> PieMaker
  10. jj! --> PieMaker
  11. JKaradakov --> PieMaker
  12. Joaquin --> Akis_Megara
  13. johnietraf
  14. Johnnaousa --> PieMaker
  15. Libertus --> Nefeli Graf
  16. mintin97 --> PieMaker
  17. MissKit --> elenamusic99
  18. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  19. Noisette --> tsarachaf
  20. PieMaker --> jj!
  21. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker x2
  22. SparklingGrey
  23. soter
  24. tsarachaf
  25. _fairygirl_ --> PieMaker
  26. ~Melania~ --> Libertus
  27. Εχέμυθη --> Nefeli Graf
  28. Πατρεύς
Ψήφοι
9 PieMaker
2 jj!
2 Nefeli Graf
1 Akis_Megara
1 Deutsch... Lover
1 elenamusic99
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf
1 Εχέμυθη
1 aegloswen

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
blue_butterfly #1
Joaquin #1
Noisette #1
Εχέμυθη #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Η Μελανία δεν πίστευε ότι θα παιχτεί τυμβωρυχία. :confused:

Έτσι όπως το διατύπωσε όμως, έδειχνε ότι ήθελε να παιχτεί η τυμβωρυχία... Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό.

Κάψιμο για ποιο λόγο; Επειδή δεν το παρατήρησε κανείς; Άλλωστε εσύ πάντα είσαι αντίθετος στις απόψεις μου... Όχι μεγάλη επιτυχία στο παρελθόν:P

Λοιπόν, κάψιμο γιατί κολλάς σε λεπτομέρειες. Πράγματα που μπορούν να γίνουν εσκεμμένα απλώς επειδή μπορεί κάποιος να αντιδράσει όπως εσύ(αν υποθέσουμε ότι δεν είσαι εσύ αυτός που το έγραψε).

Επίσης είμαι αντίθετος με τις απόψεις σου, γιατί σχεδόν πάντα ψάχνεις το δέντρο και χάνεις το δάσος. Και να σου πω, δεν θυμάμαι πολλά παιχνίδια που να έχεις αντέξει περισσότερο από μένα στο παιχνίδι :P.


Κι εγώ να το έγραψα το μήνυμα, δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω τόνο, λόγω τελειομανίας μου για την οποία μίλησαν τα παιδιά παραπάνω:)
Και τώρα ποιος είναι εξίσου καμένος με εμένα;:hmm:

Ξέρεις ποιοι κάνουν τα μεγαλύτερα λάθη; Αυτοί που είναι τόσο σίγουροι για τους εαυτούς τους. Και την πατάνε πολύ πολύ άσχημα, αγαπητέ τζέι. Επίσης, εγώ ήμουν πάντα καμένος και πολύ περισσότερο από σένα. Είναι κάπως απαραίτητο όταν είσαι ΗΜΜΥ :P. Οπότε αποφάσισα να παίξω το παιχνίδι σου, γιατί μου φάνηκε πολύ απλοϊκή η σκέψη σου και νομίζω ότι έπιασα καλή ψαριά...

Να προσθέσω εδώ και το tsarachaf, ο οποίος είναι επίσης της γνώμης ότι η θεωρία μου ήταν υπερβολική και ότι το μήνυμα συνετάχθη από εμένα, με σκοπό να θολώσω τα νερά (ίδια θεωρία με τον Libertus).

Επομένως, λαμβάνοντας υπ' όψιν τα εξής:

  1. Το γεγονός ότι είναι οφθαλμοφανές τοις πάσι ότι μέσα στις ψήφους προς την Κλεοπάτρα υπάρχουν περισσότεροι του ενός δολοφόνοι.
  2. Το γεγονός ότι έσπευσαν να βγάλουν άτοπη τη θεωρία μου, που είναι βασισμένη στην απουσία των τόνων
  3. Τα παραπάνω.
Θεωρώ ότι οι κύριοι ύποπτοι είναι αυτοί που τάχθηκαν εναντίον μου, για να δημιουργήσουν ένα ρεύμα όμοιο με το χθεσινό, αποτέλεσμα του οποίου ήταν η αποχώρηση της Κλεοπάτρας. Τρία ονόματα:

  1. PieMaker
  2. Libertus
  3. Tsarachaf (?)

Ε, φυσικά. Μόλις δείξαμε ότι δεν είμαστε όλοι πρόβατα να φάμε το παραμύθι σου και σου δείξαμε πού ακριβώς έχει λάθος η θεωρία σου, γίναμε ύποπτοι...
Εξήγησε μου σε παρακαλώ, πως βρέθηκε ο τόνος εκεί, αν το άτομο που συνέταξε το μήνυμα ανήκει σε αυτούς που δεν βάζουν τόνους; Του ήρθε φλασιά να βάλει ΕΝΑΝ μόνο; Φωνάζει από μακριά ότι είναι στημένο το κόλπο.
Και παρόλο που δεν είναι σίγουρο ότι το έκανες εσύ, παραδέξου ότι συγκεντρώνεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες από οποιονδήποτε άλλο.

Ηρθε η ωρα να ψηφισω... Αν και πιστευω οι περισσοτεροι εχετε καταλαβει που θα παει η ψηφος μου... Ψηφιζω τον jj! γιατι δεν μου καθετε καλα αυτη η ιστορια με τους τονους... Ενημερωνω οτι η ψηφος μου μπορει να αλλαξει ανα πασα στιγμη

Λοιπόν, δεν μου αρέσεις καθόλου εσύ, σοβαρά. Είσαι όπου πάει ο άνεμος δυο μέρες τώρα, αλλάζεις γνώμη 5 φορές το λεπτό και δεν λες τίποτα ουσιαστικό. Δοκίμασε να δομήσεις λίγο την σκέψη σου. Και στο λέω τώρα, που υποστηρίζεις την δική μου άποψη, υπ'όψιν.

Δεν σε θεωρώ δολοφόνο, αλλά σίγουρα δεν βοηθάς κανέναν έτσι, ούτε καν τον εαυτό σου.

Παιδιά χίλια συγνώμη. Ψηφίζω στην τύχη, θα δω όλα τα μηνύματα μόλις μπορέσω.

Ψήφος στην aegloswen.

Καλώς την Ριρίκα :D. Μαζευόμαστε όλοι σιγά σιγά.
Ελπίζω να τελειώσουμε γρήγορα με τις τυχαίες ψήφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ὅπως ἔγραψα καὶ πρίν, νομίζω ὅτι ἔγινε μία μεγάλη παρανόηση σχετικὰ μὲ τὴν πρώτη ψηφοφορία· τὸ γεγονὸς ὅτι ἡ Drama ἦταν ἀθῷα δὲ κάνει τὸν Mintin ἔνοχο. Μὴν ξεχνοῦμε ὅτι εἴμαστε μόλις στὸν πρῶτο γύρο. Ὑποθέτω ὅτι ψῆφοι δολοφόνων μοιράσθηκαν καὶ στοὺς δύο παῖκτες. Δὲ νομίζω ὅτι βοήθησε σὲ κάτι ἡ στοχοποίηση τοῦ Piemaker ὅσο καὶ ἂν ἔχῃ ὕποπτο προφίλ. Ἐγὼ προσωπικὰ δὲ θὰ πάω μὲ τὸ «ῥεῦμα» καὶ θὰ ψηφίσω Ἐχέμυθη (χωρὶς κάποια ἰδιαίτερη ἐπεξήγηση) καὶ βλέποντας καὶ κάνοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
1. Επιδοκιμάζω τι σημαίνει; :hehe:
2.Τζέι,δε λέω καλή παρατήρηση αλλά όποιος συμφωνεί μαζί σου είναι καλός και όποιος όχι είναι μαφιόζος;
1.) Συμφωνώ με την άποψη του άλλου.
2.) Δεν είπα αυτό. Είδα, απλώς, τις ψήφους προς την Κλεοπάτρα και έκρινα αναλόγως. Πρέπει να πιαστώ από κάπου για να έχω ολοκληρωμένη άποψη και πιστεύω πως έχω περισσότερα στοιχεία για την ενοχή των 3, τα οποία παρέθεσα προηγουμένως, παρά το ένα και μοναδικό στοιχείο που έχουν αυτοί, λέγοντας ότι εγώ ήμουν αυτός που εγραψε το μήνυμα της δολοφονίας.
Πριν λέγαμε οι περισσότεροι ότι μέσα στις ψήφους προς την Drama κρύβονται δολοφόνοι. Βασιζόμενος σε αυτή την άποψη, ξεκίνησα να διερευνώ το ζήτημα. Αν πρόσεξες τούς σχολίασα όλους, αλλά ξεχώρισα 3, από τους οποίους για τον έναν δεν είμαι και τόσο σίγουρος.


Όπως είπα και πριν, αναρωτιέμαι αν αύριο διορθωθεί το "προβληματάκι" με τους τόνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 18/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Εχέμυθη
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly --> aegloswen
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> mintin97
  7. Deutsch... Lover --> jj!
  8. elenamusic99 --> PieMaker
  9. Gate4 --> PieMaker
  10. jj! --> PieMaker
  11. JKaradakov --> PieMaker
  12. Joaquin --> Akis_Megara
  13. johnietraf
  14. Johnnaousa --> PieMaker
  15. Libertus --> Nefeli Graf
  16. mintin97 --> PieMaker
  17. MissKit --> elenamusic99
  18. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  19. Noisette --> tsarachaf
  20. PieMaker --> jj!
  21. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker x2
  22. SparklingGrey
  23. soter
  24. tsarachaf
  25. _fairygirl_ --> PieMaker
  26. ~Melania~ --> Libertus
  27. Εχέμυθη --> Nefeli Graf
  28. Πατρεύς --> Εχέμυθη
Ψήφοι
9 PieMaker
2 jj!
2 Nefeli Graf
2 Εχέμυθη
1 Akis_Megara
1 Deutsch... Lover
1 elenamusic99
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf
1 aegloswen

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
blue_butterfly #1
Joaquin #1
Noisette #1
Εχέμυθη #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εσπέρα.:)
Λοιπόν τόση ώρα μέσα, δεν είχε και κίνηση.. Μισό, ήρθε το Ριρίκι; :redface:
Μάλιστα:D


Για να μην πάρω και εγώ απουσιούλα σαν την Ριρή, είπα να μπω σαν καλό παιδάκι πριν βγω να ψηφίσω, και αν ξαναμπώ σήμερα... Ξαναμπήκα.

Ήμουν ανάμεσα σε Σάικο [διπλή ψήφος] αλλά αποφάσισα να τον αφήσω λιγάκι στην ησυχία του:P-αλλά δεν παύω να τον θεωρώ ύποπτο για τον ίδιο λόγο που λέγαμε χτες και για τον μίντιν, νεφέλη γκράφ [τυχαία ψήφος], νουαζέ [η οποία τελικά μίλησε αλλά δεν παύω να την θεωρώ ύποπτη] και Ντόιτς η οποία στην ουσία δεν λέει και κάτι ανούσιο ειδικά σήμερα, είναι τρομερά ασταθής με το σχέδιο του τζ.τζ. και γενικά έχει μια αλλόκοτη συμπεριφορά σήμερα..
Απο όλα αυτά, ξεχώρισα την Ντόιτς για τους λόγους που εξηγώ παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λοιπόν, κάψιμο γιατί κολλάς σε λεπτομέρειες. Πράγματα που μπορούν να γίνουν εσκεμμένα απλώς επειδή μπορεί κάποιος να αντιδράσει όπως εσύ(αν υποθέσουμε ότι δεν είσαι εσύ αυτός που το έγραψε).

Επίσης είμαι αντίθετος με τις απόψεις σου, γιατί σχεδόν πάντα ψάχνεις το δέντρο και χάνεις το δάσος. Και να σου πω, δεν θυμάμαι πολλά παιχνίδια που να έχεις αντέξει περισσότερο από μένα στο παιχνίδι :P.
Κι όμως, πολλές είναι οι φορές που άντεξα μέχρι το τέλος και τελικά η ομάδα μου κέρδισε. Δεν είμαι πια το μικρό 13χρονο παιδάκι που πρωτομπήκε στο παλέρμο. Εσύ ξέρεις καλύτερα απ' όλους, ότι όσες φορές βγήκα νωρίς ήμουν πολίτης και στις πλείστες των περιπτώσεων, εσύ ήσουν αυτός που ξεκινούσε το κύμα.
Για εμένα είναι προτιμότερο να κοιτάω το δέντρο, αφού αν κοιτάω το δάσος το πιθανότερο είναι να χαθώ. Άρα οι κινήσεις μου είναι τέτοιες, ώστε να πηγαίνω από το ένα δέντρο στο άλλο.
Ξέρεις ποιοι κάνουν τα μεγαλύτερα λάθη; Αυτοί που είναι τόσο σίγουροι για τους εαυτούς τους. Και την πατάνε πολύ πολύ άσχημα, αγαπητέ τζέι. Επίσης, εγώ ήμουν πάντα καμένος και πολύ περισσότερο από σένα. Είναι κάπως απαραίτητο όταν είσαι ΗΜΜΥ :P. Οπότε αποφάσισα να παίξω το παιχνίδι σου, γιατί μου φάνηκε πολύ απλοϊκή η σκέψη σου και νομίζω ότι έπιασα καλή ψαριά...
Και τι προτείνεις; Αποσιώπηση γεγονότων; Ο τρόπος παιχνιδιού σου ποιος είναι τελικά; Να διατηρείς τυπικό προφίλ, κάνοντας 2 posts-σεντόνια την ημέρα; Ξέρεις πολύ καλά ότι το Παλέρμο στο internet βασίζεται στο διάλογο των παικτών του. Αν όλοι κρατάμε χαμηλό προφίλ, το παιχνίδι δε ρέει ομαλά.
Ε, φυσικά. Μόλις δείξαμε ότι δεν είμαστε όλοι πρόβατα να φάμε το παραμύθι σου και σου δείξαμε πού ακριβώς έχει λάθος η θεωρία σου, γίναμε ύποπτοι...
Εξήγησε μου σε παρακαλώ, πως βρέθηκε ο τόνος εκεί, αν το άτομο που συνέταξε το μήνυμα ανήκει σε αυτούς που δεν βάζουν τόνους; Του ήρθε φλασιά να βάλει ΕΝΑΝ μόνο; Φωνάζει από μακριά ότι είναι στημένο το κόλπο.
Και παρόλο που δεν είναι σίγουρο ότι το έκανες εσύ, παραδέξου ότι συγκεντρώνεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες από οποιονδήποτε άλλο.
Το παράδειγμα για τα πρόβατα το χρησιμοποίησε και ο PieMaker, τον οποίον έσπευσες να βοηθήσεις. Δε σε υποχρέωσα να ταυτιστείς με τα λεγόμενά μου.
Πολλές φορές τυχαίνει να μπει τόνος μηχανικά. Λαμβάνοντας υπ' όψιν και τις εργασίες που παραδίδετε συχνά εσείς οι φοιτητές. Δεν μπορείς να παραδώσεις μία εργασία δίχως τόνους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 18/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> Εχέμυθη
  3. Alma Libre --> Deutsch... Lover
  4. blue_butterfly --> aegloswen
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> mintin97
  7. Deutsch... Lover --> jj!
  8. elenamusic99 --> PieMaker
  9. Gate4 --> PieMaker
  10. jj! --> PieMaker
  11. JKaradakov --> PieMaker
  12. Joaquin --> Akis_Megara
  13. johnietraf
  14. Johnnaousa --> PieMaker
  15. Libertus --> Nefeli Graf
  16. mintin97 --> PieMaker
  17. MissKit --> elenamusic99
  18. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  19. Noisette --> tsarachaf
  20. PieMaker --> jj!
  21. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker x2
  22. SparklingGrey
  23. soter
  24. tsarachaf
  25. _fairygirl_ --> PieMaker
  26. ~Melania~ --> Libertus
  27. Εχέμυθη --> Nefeli Graf
  28. Πατρεύς --> Εχέμυθη
Ψήφοι
9 PieMaker
2 jj!
2 Nefeli Graf
2 Εχέμυθη
2 Deutsch... Lover
1 Akis_Megara
1 elenamusic99
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf
1 aegloswen

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
blue_butterfly #1
Joaquin #1
Noisette #1
Εχέμυθη #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
1.) Συμφωνώ με την άποψη του άλλου.
2.) Δεν είπα αυτό. Είδα, απλώς, τις ψήφους προς την Κλεοπάτρα και έκρινα αναλόγως. Πρέπει να πιαστώ από κάπου για να έχω ολοκληρωμένη άποψη και πιστεύω πως έχω περισσότερα στοιχεία για την ενοχή των 3, τα οποία παρέθεσα προηγουμένως, παρά το ένα και μοναδικό στοιχείο που έχουν αυτοί, λέγοντας ότι εγώ ήμουν αυτός που εγραψε το μήνυμα της δολοφονίας.
Πριν λέγαμε οι περισσότεροι ότι μέσα στις ψήφους προς την Drama κρύβονται δολοφόνοι. Βασιζόμενος σε αυτή την άποψη, ξεκίνησα να διερευνώ το ζήτημα. Αν πρόσεξες τούς σχολίασα όλους, αλλά ξεχώρισα 3, από τους οποίους για τον έναν δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
Όπως είπα και πριν, αναρωτιέμαι αν αύριο διορθωθεί το "προβληματάκι" με τους τόνους.
Αχάμ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Α.Όταν εγώ όμως πω δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται περίεργο το αποδείξατε περίτρανα στην αρχή μου την μπαίνατε.
Β. Τον έχεις στάνταρ μαφιόζο απ΄το ύφος σου να υποθέσω;
Γ. But still what? Να σου υπενθυμίσω και το άλλο Παλέρμο. :P
A. Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.
Β. Υποθέτεις λάθος.
Γ. Σταμάτα να μιλάς για το προηγούμενο Παλέρμο. Δεν έκανες τίποτα εσύ. Όλη την δουλειά την έκανε η Μελανία. Καταλαβέ το. Εσύ απλώς την μπήκες στον Άκη και έβγαλες λαβράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Επειδη δε θα προλαβω ριχνω αμεση προφυλακιση στον Τζει και επιστρεφω σε λιγο.

Εικονα δε μπορω να βαλω, ειμαι απο κινητο!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
A. Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.
Β. Υποθέτεις λάθος.
Γ. Σταμάτα να μιλάς για το προηγούμενο Παλέρμο. Δεν έκανες τίποτα εσύ. Όλη την δουλειά την έκανε η Μελανία. Καταλαβέ το. Εσύ απλώς την μπήκες στον Άκη και έβγαλες λαβράκι.
Α. Όταν το΄χα πει στην αρχή με είπαν μαφιόζα. Καλά αμφιβάλλω αν υπάρχει άνθρωπος εδώ να με θεωρεί πολιτάκι. Θα γελάσω να με δω δολοφονημένη αύριο μεθαύριο.:P
Β.Καλώς.
Γ. Μαν,ούτε καν. Φανερός Μαφιόζος Β' ήταν ο Άκης και΄γω ΑΜ. Τον ήξερα από την αρχή.
Ούτε γάτα,ούτε ζημιά.:P
ΩΠΑ:Τι βόμβα είναι αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
λοιπον θα επιμεινω στην αποψη μου πως καποιος απ ολους οσους ψηφισαν drama εκμεταλλευτηκε το γεγονος οτι εγω ο pie και η nefeli την ψηφισαμε σχεδον ταυτοχρονα για να καλυφθει. αυτοι ειναι:cinefil melania, akis megara, alma libre,gate4,fairy. η Gate4 αλλαξε την ψηφο σε drama και δεν βρισκω το λογο να εκανε κατι τετοιο ενας δολοφονος. απο τους αλλους λιγοτερο υποπτοι μου φαινονται η fairy και η cinefil η πρωτη γιατι τραβηξε τη προσοχη πανω της απ τη πρωτη μερα και η δευτερη γιατι δεν εχω βρει κατι περιεργο στα λεγομενα της. για τους αλλους θα επρεπε να το ψαξω περισσοτερο αλλα επειδη διαβασα αρκετα για μια μερα και επειδη ειδα πως εχει ηδη μια ψηφο Akis Megara απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top