Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
βασικα οχι οτι αμφισβητω την εξυπναδα και την τελειομανια του jj
αλλα ηταν υπερβολικα καπως
αν ηταν σχεδιο των δολοφονων να τον βαλλουν να πει κατι τετοιο για να ριξει εκει τις υποψιες?
i mean ποιος θα παρατηρουσε τους τονους
οοκκ δεν ξερω εικασιες

παντως τις περισσοτερες υποψιες τις εχω για την Νεφ (σορρυ συνονοματη) αλλα πρωτα πας με το κυμα μετα θυμασαι να τη σωσεις? δεν κολλαει
και σιγα μην σωζοταν ετσι
αλλα απο την αλλη δεν πιστευω και τοσο οτι ειναι δολοφονος τη στιγμη που υπαρχουν τοσοι "διακριτικοι" που δεν εχουμε καμια κατηγορια για την παρτη τους οποτε δεν υπαρχει λογος να τους βγαλουμε!

επιμενω παντως οτι ψαχνουμε λαθος τους δολοφονους
πιο πολυ πιστευω οτι παιζει να ειναι αυτοι που μιλανε λιγο παρα αυτοι που ριχνουν ποσα ποστ την μερα

Εγώ πιστεύω ότι οι δολοφόνοι έκαναν ένα τραγικό λάθος, κι ακριβώς επειδή ξέρω τον Τζέι, τέτοια παρατήρηση από μέρους του δεν μου κάνει καμιά εντύπωση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 18/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover
  8. elenamusic99
  9. Gate4
  10. jj! --> PieMaker
  11. JKaradakov --> PieMaker
  12. Joaquin
  13. johnietraf
  14. Johnnaousa
  15. Libertus --> Nefeli Graf
  16. mintin97
  17. MissKit --> elenamusic99
  18. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  19. Noisette --> tsarachaf
  20. PieMaker --> jj!
  21. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker x2
  22. SparklingGrey
  23. soter
  24. tsarachaf
  25. _fairygirl_ --> PieMaker
  26. ~Melania~ --> Libertus
  27. Εχέμυθη --> Nefeli Graf
  28. Πατρεύς
Ψήφοι
5 PieMaker
2 Nefeli Graf
1 Deutsch... Lover
1 elenamusic99
1 jj!
1 Libertus
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
blue_butterfly #1
Joaquin #1
Noisette #1
Εχέμυθη #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ωστε ο τασος βγηκε
πολυ περιεργο δεν ηταν και πολυ στο παιχνιδι και με ποια δικαιολογια τον βγαλανε
ισως να τον βγαλανε για να θολωσουν τα νερα και ξεραν οτι ο τασος ηταν με τους κακους και απλα θυσιασαν εναν δικο τους
η ντραμα οπως το ειπα δεν ηταν κακη και θα μπορουσε να βοηθησει τους πολιτες φυσικα
τελως παντων ειναι μια ηττα για τους πολτες που ελπιζω να μην κοστισει θα πρεπει να βλεπουμε και μετα να πραττουμε και να μην ακολουθαμε τι λενε οι αλλοι ( ντοιτσ:P)
η νεφελη εκανε μια κινηση οπως ειπαμε χθες ασχετη και ψηφισε εμενα για να σωσει την ντραμα η οποια ηταν μεντιουμ ( και φυσικα πως γινεται να ξερει τι ηταν η ντραμα)
τελος παντων δεν ψηφιζω ακομη γιατι εχει ψωμι η υποθεση και πολλα ατομα δεν εχουν μιλησει μετα την δολοφονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα σε αυτό το παλέρμο δεν μου αρέσει που οι έμπειροι παίχτες μπαίνουν μόνο για να ψηφίσουν και δεν βοηθούν την κατάσταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δὲν ἀποκλείεται τὸ γεγονὸς ὅτι τὸ μήνυμα τῆς δολοφονίας ἦταν χωρὶς τόνους νὰ ἦταν ἁπλῶς ἕνα τέχνασμα τῶν δολοφόνων προκειμένου νὰ στοχοποιήσουν συγκεκριμένα πρόσωπα. Ἐπειδὴ εἶχα κάνει κι ἐγὼ δολοφόνος, θυμᾶμαι ὅτι τουλάχιστον στὴ δική μου ὁμάδα δίναμε κάθε σημασία στὴ λεπτομέρεια τῆς δολοφονίας ὥστε νὰ μὴν προδοθῇ μὲ κάποιο τρόπο κάποιο ἀπὸ τὰ μέλη τῆς ὁμάδος (φυσικὰ καὶ δὲν τὶς γράφαμε μὲ πολυτονικό....:P) καὶ, εἰ δυνατόν, νὰ ῥίξουμε σὲ κάποιον ἄλλον τὶς ὑποψίες. Ὁ Piemaker πάντως μὲ αὐτὰ ποὺ γράφει ἐξακολουθεῖ νὰ εἶναι ὕποπτος, ἀλλὰ δὲν πιστεύω ὅτι εἶναι δολοφόνος. Ἴσως ἔχει ῥόλο συνασπισμένο μὲ τοὺς δολοφόνους. Ἡ fairygirl φαίνεται σὰν νὰ ἔχῃ συγκεκριμένο πλάνο στὸ παιχνῖδι καὶ αὐτὸ μὲ βάζει σὲ ὑποψίες, ἀλλὰ ἐνδεχομένως νὰ ἔχῃ καὶ ἁπλῶς ἕναν ῥόλο. Δὲ θὰ ψηφίσω ἀκόμα γιατὶ περιμένω νὰ «κυλήσῃ» λίγο περισσότερο τὸ παιχνῖδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λοιπόν, ακούστε εδώ:P Στους δολοφόνους υπάρχει ένα τουλάχιστον άτομο το οποίο δε βάζει τόνους. Από τους παίκτες που παίζουν, αυτοί που βάζουν τόνους στα μηνύματά τους είναι οι εξής (✔):

  1. aegloswen ✔
  2. Akis_Megara ✔
  3. Alma Libre ✔
  4. blue_butterfly ✔
  5. carpe_nochtem ✔
  6. CiNeFiL.
  7. Deutsch... Lover
  8. Drama Prinzessin ✔
  9. elenamusic99 ✔
  10. Gate4 ✔
  11. jj! ✔
  12. JKaradakov ✔
  13. Joaquin (αποκλεισμένος)
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa ✔
  16. Libertus ✔
  17. mintin97 ✔
  18. MissKit ✔
  19. Nefeli Graf ✔
  20. Noisette ✔
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης) ✔
  23. SparklingGrey ✔
  24. soter
  25. tsarachaf ✔
  26. _fairygirl_ ✔
  27. ~Melania~ ✔
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς ✔
  30. Τάσος97 ✔
Επομένως, ένας εκ των: CiNeFiL, Deutsch... Lover, johnietraf, PieMaker, soter, Εχέμυθη.

Δεν έχει κάνει κανένα μακροσκελές post.

Επιτρέψτε μου να έχω αμφιβολίες για την αθωότητά του, καθώς ο τρόπος παιχνιδιού μας είναι παρόμοιος. Όταν δεν έχουμε χρόνο ή όταν μας ξενερώνει ο ρόλος μας, φροντίζουμε να φεύγουμε χωρίς να αφήνουμε κενά στην ομάδα που υποστηρίζουμε. Δεδομένης, λοιπόν, της έλλειψης χρόνου του (εξού και η απουσία του εχτές), ο Τάσος αποφάσισε μαζί με τους συνδολοφόνους του να τον σκοτώσουν σήμερα, που δεν είχε αποκάλυψη, γιατί ούτως ή άλλως θα έμενε από απουσίες. Δεν είναι και λίγο να μένεις από απουσίες και να φαίνεται τελικά ο ρόλος σου. Είναι όλα μελετημένα καλά. Νομίζω πώς αυτή η δολοφονία ήταν προς θόλωση των νερών, αφού ο Τάσος δε συμμετείχε στο παλέρμο (και μιλάμε για τον Τάσο, οπότε κάποιος σοβαρός λόγος υπάρχει), άρα το πιθανότερο σενάριο κατ' εμέ είναι να τον σκότωσαν οι συνδολοφόνοι του, για να μη φανεί ο ρόλος του στις απουσίες. Δεν ριψοκινδυνεύεις με τέτοια όταν είσαι στην ομάδα των δολοφόνων.

Ως περισσότερο ύποπτο θεωρώ τον PieMaker, αφού δε χρησιμοποιεί τόνους, οπότε λογικά αυτός συνέταξε το μήνυμα, δεδομένης της εμπειρίας του στο Παλέρμο. Οι υπόλοιποι δε νομίζω να έχουν συντάξει ποτέ μήνυμα δολοφονίας, οπότε η ψήφος μου πηγαίνει στον Pie Maker.

Eυχαριστώ:)
Έχεις δίκιο. Βέβαια παίζει να είναι και απάτη αυτό με τους τόνους αλλά θεωρώ ότι οι πιθανότητες να είναι αλήθεια είναι πιο πολλές από το να είναι ψέμα. Αν ήμασταν καχύποπτοι για τα πάντα τότε οι μαφιόζοι θα δίσταζαν να δολοφονήσουν γιατί πάντα υπάρχει η πιθανότητα να πετύχουν αλεξίσφαιρο γιλέκο.
Επίσης, θεωρώ εξαιρετικά πιθανό να είναι ο Πάϊ μαφιόζος, να ήξερε ότι η ντράμα ήταν πολίτης και να την ψήφισε να φύγει την τελευταία στιγμή για να θολώσει τα νερά.
Γι' αυτούς τους λόγους ψηφίζω Piemaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εμένα σε αυτό το παλέρμο δεν μου αρέσει που οι έμπειροι παίχτες μπαίνουν μόνο για να ψηφίσουν και δεν βοηθούν την κατάσταση..

Όπως είπα δεν ξέρω, γιατί. Μου φαίνεται λίγο κάπως το ότι σκέφτηκε αυτό με την δολοφονία του Τάσου από τους συνδολοφόνους του.
Δεν με υποψιάζει τόσο όμως όσα άλλα άτομα. Για τώρα είναι κάτω-κάτω στην λίστα τον πιθανόν δολοφόνων για εμένα.

συμφωνω και με τα 2
η νεφελη με φαινεται οτι παιζει αυθορμιτα και υποπτα αρα την εχω πιο πολυ για πορνη ή κατι τετοιο
μετα θα ψηφιζα τους εμπειρους αλλα δεν εχω τι αλλο να πω εκτος απο το οτι ειναι στην μουγκα οποτε αν ψηφισω καποιον και αποδειχθει οτι δεν ηταν δολοφονος θα με φατε και δεν με συμφερει (παντως ωραια τεχνικη γκαιζ)
και μετα αμφισβητω την εξυπναδα του jj (σοζιες αλλααα..)
και το κακο ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρη και πρεπει να ψηφισω πριν τις 3 γιατι δεν θα μπω ξανα πριν τις 9
shitt:D
αν και ο pie λογικα θα βγει οποτε λεω να κανω την διαφορα και να πρωτοτυπησω με την ψηφο μου,απλα θα το καψω, ωραια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
παντως τις περισσοτερες υποψιες τις εχω για την Νεφ (σορρυ συνονοματη) αλλα πρωτα πας με το κυμα μετα θυμασαι να τη σωσεις? δεν κολλαει
και σιγα μην σωζοταν ετσι
αλλα απο την αλλη δεν πιστευω και τοσο οτι ειναι δολοφονος τη στιγμη που υπαρχουν τοσοι "διακριτικοι" που δεν εχουμε καμια κατηγορια για την παρτη τους οποτε δεν υπαρχει λογος να τους βγαλουμε!
No problem Νεφέλη μου;)
Ξέχασες όμως να δεις ότι η δική μου ψήφος ήταν η πρώτη που άλλαξε και έπειτα είδα 3 αν θυμάμαι καλά να την ψηφίζουν μετά από εμένα...Δεν τα περίμενα γι'αυτό και προσπάθησα να την σώσω....Τίποτα άλλο..Μια χαρά κολλάει αν δεις πως δικαιολογώ την κίνηση μου...
Εδώ και εδώ και εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεδομένου ότι ήμουν κι εγώ μια από αυτούς που ψήφισαν την Κλεοπάτρα χτες, οφείλω να ομολογήσω ότι έκανα λάθος, ναι, αλλά δεν την ξαναπατάω έτσι. Διώξαμε ένα πολύ καλό ρόλο από το παιχνίδι. Αλλά είδατε όλοι πώς έσπευσε να ρίξει τυμβωρυχία ο Χάρης; Πρώτο γύρο; Και κάτι έλεγε ότι θα βγάλει συμπεράσματα. Πού τα έγραψε;;;; Παραμένει ένας από τους βασικούς ενόχους και βλέπω μόνο η Μελανία τον έχει ψηφίσει. Από την δολοφονία θα μπορούσαμε να μην είχαμε βγάλει τίποτα, αλλά η παρατήρηση του jj! ήταν πολύ σωστή. Κι επειδή κι εγώ τον ξέρω πολύ καλά, δεν αμφισβητώ την τελειομανία του και η παρατήρηση του ήταν σημαντική. Ο Pie μας λέει για τραβηγμένα σενάρια- είναι δυνατόν; Σε δύσκολη θέση ήρθε, λογικό είναι να ψάχνει δικαιολογίες. Γι'αυτό το λόγο θα ψηφίσω και εγώ PieMaker και αφήνω τον Libertus προς το παρον, καθώς δεν αποτελεί τόση απειλή όσο ο Πάι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Λοιπόν παίδες, εγώ πάω για μπάνιο. Θα λείπω το μεσημέρι και πιθανόν να γυρίσω για την ψηφοφορία.

Γεια σας προς το παρόν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βασικα θα ψηφισω
ναι ναι
αποφασισα να πρωτοτυπησω και θα ριξω την ψηφο μου
mintin97

γιατι ηταν χθες σιγουρος και χρησιμοποιησε 2πλη και μετα το αλλαξε στην ντραμα
λογικη που?
μετα απο τοση σιγουρια παει με το κυμα?
σημερα ειναι ησυχος σχετικα, κανει ο,τι και η πλειοψηφια ψηφιζει pie
και ακομη και αν ειναι συνδολοφονοι μπορει να το κανει για να μην τον υποψιαστουν, μια θυσια ειναι σιγα
αυτααα

και βτω μην με φας παιδι μια ψηφο εχεις σιγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
ΣΕ, σήμερα έχουμε αποκάλυψη ιδιότητας στην ψηφοφορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντωμεταξύ η Εχέμυθη είναι ονλάιν και δεν λέει μια κουβέντα να βοηθήσει, συν το ότι δεν βάζει τόνους :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ δεν ανησυχώ, ήρεμη είμαι. :P Εσένα σε βλέπω κάπως...

Είμαι όπως χτες. Μου φαίνεται πως η πρωινή μυρωδιά δεν ήταν αυτή του πτώματος και σας πείραξε όλους.:whistle:
Αν έχεις πέσει πάνω μου λογικό είναι να είμαι κάπως, ειδικά αν χρησιμοποιείς ως επιχείρημα το οτι δεν έλειψα πολύ απο το παιχνίδι όπως είχα πει. Είχα δουλειές, έφυγα, μπήκα μόλις τέλειωσα και κάποια στιγμή θα ξαναβγώ. Το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό να συμβαίνει. Γενικότερα ηρεμήστε, και είναι το μόνο πράγμα που ίσως συμφωνήσω με τον Σάικο. Παιχνίδι είναι, και μάλιστα στην αρχή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΣΕ, σήμερα έχουμε αποκάλυψη ιδιότητας στην ψηφοφορία;
Αποκάλυψη ιδιότητας έχουμε μόνο με τυμβωρυχία ή απουσίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
η νεφελη εκανε μια κινηση οπως ειπαμε χθες ασχετη και ψηφισε εμενα για να σωσει την ντραμα η οποια ηταν μεντιουμ ( και φυσικα πως γινεται να ξερει τι ηταν η ντραμα)
τελος παντων δεν ψηφιζω ακομη γιατι εχει ψωμι η υποθεση και πολλα ατομα δεν εχουν μιλησει μετα την δολοφονια
Δεν ήξερα τι ήταν υποψιάστηκα όμως μετά ότι θα ήταν χρήσιμη για το παιχνίδι όχι πως εσύ Γιάννη μου μπορεί να μην μας ήσουν :):hmm: αλλά ήταν πιο έμπειρη....
η νεφελη με φαινεται οτι παιζει αυθορμιτα και υποπτα αρα την εχω πιο πολυ για πορνη ή κατι τετοιο
Μάλλον για κάτι άλλο...Καλά σου φαίνεται ότι παίζω για το πρώτο που είπες αλλά για το δεύτερο νομίζω είναι λάθος:confused:Ύποπτα εγώ γιατί καλέ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 18/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> mintin97
  7. Deutsch... Lover
  8. elenamusic99
  9. Gate4 --> PieMaker
  10. jj! --> PieMaker
  11. JKaradakov --> PieMaker
  12. Joaquin
  13. johnietraf
  14. Johnnaousa
  15. Libertus --> Nefeli Graf
  16. mintin97 --> PieMaker
  17. MissKit --> elenamusic99
  18. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  19. Noisette --> tsarachaf
  20. PieMaker --> jj!
  21. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker x2
  22. SparklingGrey
  23. soter
  24. tsarachaf
  25. _fairygirl_ --> PieMaker
  26. ~Melania~ --> Libertus
  27. Εχέμυθη --> Nefeli Graf
  28. Πατρεύς
Ψήφοι
7 PieMaker
2 Nefeli Graf
1 Deutsch... Lover
1 elenamusic99
1 jj!
1 Libertus
1 mintin97
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Τάσος97 - Δολοφονία 18/6

Οριστικές Αποχωρήσεις
Drama Prinzessin (Μέντιουμ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
blue_butterfly #1
Joaquin #1
Noisette #1
Εχέμυθη #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Psycho(Βασίλης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Αποκάλυψη ιδιότητας έχουμε μόνο με τυμβωρυχία ή απουσίες...
Αααα, εγώ έχω μείνει στα παλιά. Thank you:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η τελικά λίστα:
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. Akis_Megara --> Drama Prinzessin
  2. Alma Libre --> Drama Prinzessin
  3. CiNeFiL --> Drama Prinzessin
  4. Deutsch... Lover--> Drama Prinzessin
  5. Gate4 --> Drama Prinzessin
  6. Libertus --> Drama Prinzessin
  7. PieMaker --> Drama Prinzessin
  8. soter --> Drama Prinzessin
  9. _fairygirl_ --> Drama Prinzessin
  10. ~Melania~ --> Drama Prinzessin
Ψήφοι
10 Drama Prinzessin
Λοιπόν 10 ψήφοι στην Ντράμα, σίγουρα έχουμε 2 με 3 δολοφόνους εδώ μέσα, ίσως και περισσότερους.
Ξεκινάμε αρχικά από τον piemaker, τον αγαπητό μου Κώστα...λοιπόν ο Κώστας όταν είναι πολίτης είναι ο καλύτερος πολίτης..όμως όταν είναι δολοφόνος ο τρόπος παιχνιδιού του αλλάζει υπερβολικά. Και ναι ο τρόπος παιχνιδιού του, μου δείχνει ότι είναι δολοφόνος! Του έχω πει ότι δεν του πάνε οι κακοί ρόλοι, ελπίζω να την ''πάτησε'' και αυτην την φορά. Επίσης, δεν περίμενα να παιχτεί τυμβωρυχία από τον 1ο γύρο και ειδικά από κάποιο άτομο που έχει ξαναπαίξει αρκετά Παλέρμο..μήπως μια βιαστική κίνηση δολοφόνου ή μια κίνηση πολίτη για να ξεκαθαρίσει το τοπίο? Πιστεύω περισσότερο το 1ο, ήταν καλή ευκαιρία να φυγει πολίτης που είχει πάρει 10 ψήφους κιόλας, οπότε τα πράγματα δεν θα ξεκαθάριζαν και πολλά αλλά θα αποκάλυπταν ένα μεγάλο λάθος των πολιτών.
2 πρώτοι ύποπτοι..Piemaker, libertus
Και τώρα έρχεται η δολοφονία και η παρατηρητικότητα του jj..πολλοί βιαστήκατε να τον συγχαρείτε και να τον παινέψετε, όμως εμένα κάτι μου βρωμάει!! Ναι έχει κόλλημα με αυτό το θέμα, αλλά αν ήταν δολοφόνος θα ήταν μια πολύ καλή τακτική για να αποπρασανατολίσουν κόσμο με την μη χρησιμοποίηση τόνων. Εμένα δεν με έπεισες jj, κρατάω τις αμφιβολλίες μου! Λοιπόν, μιας και ο τασος είναι από τους πιο καλούς παίκτες Παλέρμο, όταν έχει όρεξη, πιστέυω πως αν δεν είναι δολοφόνος τότε μέσα στην μαφία κρύβονται αρκετοί παλιοί και έμπειροι παίκτες. Αποφασίζουν λοιπόν, να διώξουν τον Τάσο ο οποίος δεν συμμετέχει..και θα είναι κακό για αυτούς αν πάρει μπρος!!
Βέβαια υπάρχει και το σενάριο αυτοθυσίας που ανέφερε και ο jj...
Η ψήφος μου θα πάει στον Piemaker και για τον τρόπο που παιζει και για το γεγονός πως αυτός άρχισε ένα κύμα από το πουθενά και κατάφερε να παρασύρει άλλα 9 άτομα(το να είναι 2 3 4 5 δολοφόνοι μέσα σε αυτό είναι πολύ πιθανό)

Τελος θέλω να σταθώ σε κάτι που κανένας δεν παρατήρησε και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί!!!

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3833831&postcount=503

Μιλάμε για μια κοπέλα η οποία έχει συμμετάσχει στα περισσότερα Παλέρμο μάλλον από όλους μας εδώ μέσα, είτε σαν ΣΕ είτε σαν παίκτρια. έχει γράψει 8 μηνύματα μόνο μιας και όπως είπε δεν έχει χρόνο λόγω δουλειάς. ΟΜΩΣ μέσα σε αυτά τα μηνύματα, έχει επιλέξει να ψηφίσει 2 φορές ένα μέλος με μηδενική συμμετοχή πραγματικά!! Δεν ξέρω, δεν μου φαίνετια καθόλου μα καθόλου τυχαίο αυτό...2 πράγματα μπορώ να σκεφτώ
1. είναι δολοφόνα και απλά ρίχνει άκυρη ψήφο για να μην μπει στο μάτι κανενός
2.με κάποιον τρόπο γνωριζει ότι είναι δολοφόνα η elenamusic και μιας και δεν έχει χρόνο μας δίνει ξεκάθαρα την δολοφόνα που ξέρει..προς το παρόν πιστεύω περισσότερο το 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.
Λυπάμαι που είχα ban και δεν μπόρεσα να γράψω κάτι, ούτε και να ψηφίσω, εχθές, αλλά ξέρετε

Λοιπόν.
Πραγματικά, προσπαθούσα να παρακολουθώ το thread αλλά γράφατε τόσα πολλά και ψιλοβαριόμουν.Σήμερα, παρόλα αυτά, διάβασα τα μηνύματα για να μπορέσω να σχηματίσω άποψη και να γράψω ένα decent μήνυμα με άποψη για όλους.

Θα γράψω σκόρπιες σκέψεις, δεν θα κάνω quotes γιατί όπως καταλαβαίνετε είναι πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟ.Παρόλα αυτά, θα λέω ότι "ξέρεις αυτός είπε αυτό, αυτός εκείνο".

Με τυχαία απολύτως σειρά:

Μιντιν, Καραντάκοβ.Γράφω αυτά τα δυο ονόματα μαζί, γιατί δεν μπορούσα να μπω στο φόρουμ και λέω στον Δημήτρη "Τι γίνεται, πες μου τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας μέχρι τώρα" και μου λέει ότι "Μιντιν τόσο, καραντάκοβ τόσο" και λέει οτι ο μιντιν αλλαξοπίστισε και μάλιστα έδωσε και διπλή ψήφο στον καραντάκο.
Λοιπόν, τώρα που έχω διαβάσει τα μηνύματα εκείνων των σελίδων έχω να πω ότι α)ο μιντιν από τη μια έπαιξε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και σε ορισμένες περιπτώσεις απλά ΔΕΝ καταλάβαινα τι κάνει και γιατί το κάνει, γενικά έπαιξε ΠΑΡΑΞΕΝΑ με μια απόχρωση ασχετίλας, βγάλτε τα συμπεράσματά σας εσείς που διαβάσατε αναλυτικά το θρεντ, αυτή είναι η γενική ιδέα μου για αυτόν.Προσωπικά, πιστεύω ότι ΚΑΙ για τους πολίτες είναι επικίνδυνος(προκαλώντας ΣΥΓΧΥΣΗ) αλλά και για τη μαφία(για ευνόητους λόγους, κόντεψε να φύγει χθες).Α, και β) για τον Καραντάκο μου έκανε εντύπωση ο ΤΡΟΠΟΣ με τον οποίο βρέθηκε στο στόχαστρο.Π.χ τώρα είμαι στην σελίδα 10κάτι και γράφει η φέρι "Ο Καραντάφκος είναι ύποπτος καθώς επειδή κατηγόρησα με θεωρεί μαφιόζα.
Ε,με την ίδια λογική το θεωρώ και΄γω.".Μετά του ρίχνει και 2 ψηφαλάκια ο μιντιν και φτάνει στα 3.Πανικοβάλλεται μετά και δεν ξέρω τι γίνεται, απλά σε μια φάση είχε 3 ψήφους ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟΥΣ και ήταν στην πρώτη θέση με τον μιντιν.Κατά τα αλλα, άμυνα έπαιζε και δεν εχω καταλάβει τίποτα γιατί απλά αναλωθήκατε στον να τον φορτώσετε(μιντιν και φέρι) με αδικαιολόγητές ψήφους, τις οποίες έτρεχε να καλύψει.Δεν είπε τίποτα ουσιαστικό,ούτε και εσείς(φερι, μιντιν).
Για την ψήφο της φέρι πιστεύω ότι είναι ΠΑΙΔΙΚΗ(με ψήφισες, σε ψήφισα) για τον μιντιν...Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΗΣ ΚΟΜΠΟΛ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ, Ο ΑΛΛΑΧ ΚΑΙ Ο ΒΟΥΔΑΣ.Ύποπτοι και οι δυο(ο μιντιν με την αλλο-
πρόσαλλη συμπεριφορά του, η φέρι με το γενικό στυλάκι της-και όχι με την παιδική ψήφο- που περιγράφω παρακάτω)

Φερι και Πέτρος.Παίζουν όμοια.Δηλαδή, βγαίνει ο Πέτρος και λέει ότι "παιδιά ξέρετε είμαι ΠΟΛΙΤΗΣ και θα μιλήσω ανοιχτά γιατί αυτό πιστεύω ότι βοηθά τους πολίτες".Βγαίνει και η Φέρι και μας λέει "αυτός είναι ο τρόπος παιχνιδιού μου, μιλάω ανοιχτά, κατηγορώ τους πάντες, ώστε να βγάλω έστω και κάτι με νόημα από τον καθένα".ΘΕΩΡΩ επομένως, ότι ΔΕΝ σχετίζονται.Δηλαδή:
Είμαι η Φέρι ή ο Πέτρος και είμαστε συγκάτοικοι.ΔΕΝ θα παίζαμε με το ίδιο στυλ, πώς θα γίνει.
Είμαι η Φέρι ή ο Πέτρος και είμαστε αμφότεροι στη Μαφία.Το ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ να έπαιζε τόσο ανοιχτά ΕΝΑΣ από τους δυο.Είναι δυνατόν να ρισκάρανε ένα τέτοιο παιχνίδι;

ΟΠΟΤΕ, Φέρι και Πέτρος->πιστεύω(χωρίς σιγουριά, εννοείτα) οτι δεν σχετίζονται.Πιθανολογώ ότι ένας από τους δυο μπορεί να είναι μαφιόζος η να έχει αλλο κακό ρόλο, αλλά δεν έχω κάποιο στοιχείο για κανέναν από τους δυο, δεν έχω να συνεισφέρω κάτι άλλο για αυτούς.

Ποιος άλλος.Τσαραχάφ, ΦορέβερΦρικ, Μιςκιτ.Τρεις παλιοί, έμπειροι παίκτες.Οι πρώτοι δυο έχουν γράψει αρκετά μηνύματα, περιμένω από τον Φρικ να δικαιολογήσει την ΚΑΚΗ κίνηση να δημιουργήσει ρεύμα προς την Κλεοπάτρα, ο τσαραχάφ παίζει όπως σε κάθε παιχνίδι και σόρρυ αλλά δε θυμάμαι τη ψήφο του, ευχαρίστως να κάνω εδιτ μόλις βρω την τελική λίστα του 1ου γύρου.Μιςκιτ, μεγαλύτερη συμμετοχή, περισσότερα σχόλια παρακαλώ.Όπως και η aegloswen, την βάζω κι αυτή στην κατηγορία των έμπειρων και περιμένω ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.Όσοι δεν γράφουν κάτι, να περιμένουν ψήφους σε επόμενους γύρους.

Άλλα άτομα...Αλμα λίμπρε και ντοιτς λαβα, είχα την εντύπωση ότι θα βλέπαμε χορό εμοτεκονς από τις μικρές, αλλά
ειδικά η ντοιτς και λιγότερο η αλμα, προσπαθούν να γράψουν κάτι, να ενοχοποιήσουν κάποιον, να το παίξουν λίγο σερλοκ χολμς.


Θυμάμαι πιεμακερ, σοτερ, ακη, μελανία και δεν ξέρω ποιος άλλους, που ψήφισαν Κλεοπάτρα!Όπως καταλαβαίνετε, στις 9 ψήφους της Κλεο, υπάρχει τουλάχιστον ένας μαφιόζος(λογικό μου φαίνεται, κάποιος κρύφτηκε πίσω από το ρεύμα)
Προσοχή σε αυτά τα άτομα, όπως και στα υπόλοιπα που ψήφισαν Κλεοπάτρα.
Δεν μπορώ να ανοίξω τη σελίδα τώρα και να ψάχνω 10 ώρες για την τελική κατάταξη να δω ποιοι την ψήφισαν..
Μπορείτε να βρείτε μόνοι σας ποιοι ψήφισαν Κλεο και να ποντάρετε ότι υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος στα 9 άτομα.Τουλάχιστον αυτό μου φαίνεται λογικό, δεν ξέρω.
Επίσης τώρα που το σκέφτομαι, σίγουρα κάποιοι θα άλλαξαν ψήφο τα τελευταία λεπτά.Τσεκάρετε τις κινήσεις.

Ριρι, τασος, εχεμυθη απουσία.Μαζί με εμένα.Κι ένα άλλο άτομο παίζει να ήταν, αλλά δεν νομίζω.
Περιμένω μηνύματα, τίποτα άλλο.

Psycho, Sparkling Grey,Johnnaousa δεν ξέρω.Σε κάποια φάση κάτι παίχτηκε με τον Psycho, κάποιος τον κατηγορούσα, αλλά δεν θυμάμαι.
Παίζουν με μετριοπάθεια και αυτό είναι ύποπτο.Δεν εχω κάτι άλλο.

Νουαζετ, ελεναμιουζικ, καρπε, σινεφιλ, τζονιτραφ, δεν θυμάμαι Χριστό από τα μηνύματά τους.Θυμάμαι κάτι λίγα
από jj, πάλι τίποτα, δεν θυμάμαι τίποτα που να μου έκανε εντύπωση με τα άτομα αυτά.

Ελπίζω να μην έχω ξεχάσει κανέναν.Ήθελα να είναι πιο μεγάλο το μήνυμα, να συμπεριλάβω περισσότερα στοιχεία, αλλά είναι 50 σελίδες και είναι σκέτος μπελάς.Τέλος πάντων, ήταν 1ος γύρος δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ξέρω κάτι
άλλο για κάποιο μέλος.Αν έχω παραλείψει κάποιο σημαντικό γεγονός, υποδείξτε το μου, δεν είμαι ρομπότ να τα θυμάμαι όλα :)


Άποψη Χοακίνου μέχρι περίπου την σελίδα 50 ορ σαμθιν'.Για τα γεγονότα των επόμενων σελίδων, σε επόμενο μήνυμα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top