Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ἐνῷ ἡ δική σου δηλαδὴ δὲν εἶναι μετριοπαθής; Δὲ νομίζω ὅτι διαφέρει πολὺ τὸ παίξιμό σας.



Πού την είδες την μετριοπάθεια στο παίξιμο μου Πέτρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Drama Prinzessin
  7. Deutsch... Lover --> mintin97
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99 --> mintin97
  10. Gate4 --> Libertus
  11. jj!
  12. JKaradakov --> mintin97
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa --> mintin97
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf --> Drama Prinzessin
  20. Noisette
  21. PieMaker --> Drama Prinzessin
  22. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter --> Drama Prinzessin
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~ --> Drama Prinzessin
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς --> PieMaker
  30. Τάσος97
Ψήφοι
5 Drama Prinzessin
5 mintin97
3 JKaradakov
2 PieMaker
1 Libertus
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Πού την είδες την μετριοπάθεια στο παίξιμο μου Πέτρο;

Ἀναφέρεσαι δεξιὰ κι ἀριστερὰ χωρὶς ὅμως νὰ τὸ πηγαίνῃς τὸ πρᾶγμα μακριά. Αὐτὸ ἔχω καταλάβει μέχρι στιγμῆς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ἀναφέρεσαι δεξιὰ κι ἀριστερὰ χωρὶς ὅμως νὰ τὸ πηγαίνῃς τὸ πρᾶγμα μακριά. Αὐτὸ ἔχω καταλάβει μέχρι στιγμῆς...

Απλά τις απόψεις μου δεν τις έχω σε ένα ποστ. Άμα δεις, τις έχω διασκορπισμένες. Αν αυτό είναι ''μετριοπάθεια'', τότε είμαι μετριοπαθής. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Προσοχή, ἀκολουθεῖ σεντόνι μεγάλων διαστάσεων...:P
Τὸ θέμα μὲ τὸν Mintin εἶναι ὅτι ἐνδεχομένως καὶ νὰ εἶναι ὄντως δολοφόνος καὶ νὰ τὸν συμβούλευσαν οἱ ἄλλοι νὰ παίξῃ «τρελὰ» ὥστε νὰ μὴν τραβήξῃ πάνω του τὶς ὑποψίες καθὼς οἱ περισσότεροι θὰ τὸν θεωροῦσαν ἁπλῶς ἕναν ἄπειρο παίκτη ὁ ὁποῖος παίζει ἀμήχανα. Ὁ Ἰορδάνης οὐσιαστικὰ δὲν ἔχει πεῖ κάτι οὐσιαστικὰ καὶ κατ' αὐτὸν τὸν τρόπο εἶναι κάπως ὕποπτος, ἀλλὰ δὲν ἔχω σιγουρευθεῖ ἀκόμα.



Ὁ Mintin εἶναι ἕνας εὔκολος στόχος γιὰ ὅλους, καὶ δολοφόνους καὶ πολίτες (ἂν φυσικὰ δὲν εἶναι δολοφόνος) καὶ ἔτσι ψηφίζοντάς τον κάποιοι, μπαίνουν στὸ μπούγιο καὶ δὲν καλοῦνται νὰ δώσουν ἰδιαίτερη αἰτιολόγηση γιὰ τὴν ἐπιλογή τους. Ἐγὼ θὰ προτιμοῦσα νὰ στραφοῦμε σὲ πιὸ ἔμπειρους παῖκτες γνωρίζοντας βέβαια τὸ ῥίσκο τοῦ νὰ βγάλουμε ἕναν παίκτη συνασπισμένο μὲ τοὺς πολίτες, ἀλλὰ καὶ μὲ τὴν ἐλπίδα νὰ βροῦμε ἀπὸ τὸν πρῶτο γύρο ἕναν δολοφόνο.





Ἐν τῷ μεταξύ, μὲ τὸ νὰ γίνεται συνεχῶς κουβέντα γιὰ τὸν Mintin, πολλοὶ καλύπτονται καὶ δὲν καλοῦνται νὰ μιλήσουν γιὰ τὴ δική τους θέση στο παιχνῖδι...



Ὁ Βασίλης μὲ τὰ λεγόμενά του εἶναι ὄντως πολὺ ὕποπτος, ἴσως ὑπερβολικὰ γιὰ νὰ εἶναι ὄντως δολοφόνος. Μπορεῖ ἁπλῶς νὰ θέλῃ νὰ κρατήσῃ ἕνα χαμηλὸ προφὶλ γιὰ νὰ βοηθήσῃ τοὺς δολοφόνους καθὼς ἐνδεχομένως νὰ ἔχῃ ἕναν τέτοιο ῥόλο.



Γιὰ στάκα μιὰ στιγμή· παίζουν τριάντα ἄτομα στὸν πρῶτο γύρο καὶ ἔφθασες ἐξ ἀρχῆς νὰ εἶσαι ἀνάμεσα σὲ δύο ἄτομα; Σὰν κάπως περίεργα τὰ λές...



Ὄντως, τὰ ῥεύματα τὰ ὁποῖα δημιουργοῦνται στὸν πρῶτο γύρο εἶναι τουλάχιστον ὕποπτα. Συνήθως σὲ τέτοιες περιπτώσεις ξεκινοῦν κάποιοι ἄσχετοι νὰ δημιουργοῦν ἕνα ῥεῦμα καὶ ἀκολουθοῦν οἱ μαφιόζοι γιὰ νὰ καλυφθοῦν μέσα στὸ πλῆθος. Ο Δ.Α. οὐσιαστικὰ κάνει τὸ ἴδιο μὲ αὐτὸ ποὺ κάνουν οἱ πολίτες, ἀλλὰ στὸ τέλος θὰ ὑποστηρίξῃ τοὺς δολοφόνους. Στὸν πρῶτο γύρο δύσκολα νὰ φανῇ ὁ ῥόλος του. Σίγουρα πάντως θὰ προσπαθήσῃ νὰ μάθῃ τί καπνὸ φουμάρουν ὅλοι γιὰ νὰ ὑποθέσῃ ποιοί εἶναι οἱ δολοφόνοι. Μήπως κάνεις ἐσὺ κάτι τέτοιο;



Τελικὰ τείνω νὰ καταλήξω στὸ ὅτι ὁ Mintin ἔπαιξε κάρτα ἁπλῶς καὶ μόνο λόγῳ τοῦ ἐνθουσιασμοῦ του γιὰ τὸ παιχνῖδι. Ὁ Πέτρος ἐπανῆλθε, ἀλλὰ καὶ ἐσὺ μὲ γενικολογίες κινεῖσαι κατὰ κύριο ῥόλο. Μήπως θέλεις κατὰ κάποιον τρόπο νὰ περάσῃς ἀπαρατήρητη;



Ὁ Libertus πῆγε λογικὰ νὰ «ψαρέψῃ» τὴν Χαρὰ ὥστε νὰ τὴν κάνῃ νὰ δείξῃ περίπου ποῦ κινεῖται. Δὲ μοῦ φαίνεται τόσο πολὺ ὕποπτος. Δὲν ἀποκλείω νὰ ἔχῃ κάποιον καλὸ ῥόλο μαζὶ μὲ τοὺς πολίτες. Πάντως καὶ μὲ σένα δὲν καταλαβαίνω γιατί τόση μανία μὲ τὸν Mintin...




Δύσκολα νὰ πιστεύσω ὅτι ἡ Χαρὰ εἶναι μαφιόζος. Δὲ φαίνεται νὰ καθοδηγῆται ἀπὸ κάπου. Οὐσιαστικὰ μιμεῖται μὲ κάποιον τρόπο τὸ παιχνῖδι τῆς Χιμέλας. Δὲν ξέρω ἂν αὐτὸ βέβαια θὰ τῆς βγῇ σὲ καλό. Κάποια οὐσιαστικὴ βοήθεια πάντως δὲν ἔχει δώσει. Δὲν ξέρω πάντως ἂν ἐσὺ θέλησες νὰ κάνῃς τὴ διαφορὰ ἢ ἁπλῶς προσπαθεῖς νὰ θολώσῃς τὰ νερά.





Κι ἐσὺ πάντως στὸ ῥεῦμα τῆς Drama... Τὸ κρατάω αὐτό...



Ἡ ἀλήθεια εἶναι ὅτι πῆρες μπροσταριὰ τὴ Χαρὰ ἀλλὰ κάποιο συμπέρασμα δὲ μᾶς ἔβγαλες ἀπὸ ὅλη αὐτὴ τὴν κατάσταση. Δὲν ξέρω ἂν πραγματικὰ κυνηγᾷς νὰ βρῇς δολοφόνους ἢ ἁπλῶς θολώνεις τὰ νερὰ κινούμενος ἐκ τοῦ ἀσφαλοῦς λόγῳ πρώτου γύρου. Ὕποπτος πάντως εἶσαι.


Γι' αὐτὸ λοιπόν, θὰ ψηφίσω Piemaker ἐπειδὴ πιστεύω πὼς, μπῆκε μὲν δυνατὰ ὅπως συνήθως, ἀλλὰ δὲν πιστεύω ὅτι οἱ τοποθετήσεις του λειτουργοῦν ὑπὲρ τῶν πολιτῶν. Θέλει μᾶλλον νὰ θολώσῃ τὰ νερὰ καὶ, πρὸς τὸ παρόν, ἴσως τὸ καταφέρνει καλά. Ἂν ἤθελε νὰ «στήσῃ στὸν τοῖχο» κάποιον, καλύτερα νὰ τὸ ἔκανε μὲ κάποιον πιὸ ἔμπειρο παίκτη.
Δεκτη η ψηφος σου, αλλα θελω να σταθω σε δυο σημεια:

Α) Ειμαστε στον πρωτο γυρο, πως να βγαλω καποιο ουσιαστικο συμπερασμα;; Αν δηλωσω σιγουρος για κατι που δεν ειμαι, ισως παρω στο λαιμο μου καποιον αθωο, κατι που πραγματικα δεν το θελω. Προσπαθησα να τη στησω στον τοιχο, δεν την ειδα να λακιζει και αυτο ηταν ολο. Παρολα αυτα ο τροπος που παιζει εξακολουθει να μου φαινεται υποπτος, ομως βαδιζοντας στα τυφλα δε μπορω να ειμαι σιγουρος.

B) αν μου εδινε την ευκαιρια καποιος πιο εμπειρος παικτης, θα το εκανε. Ελα μου ομως που οι περισσοτεροι εχουν βγαλει το σκασμο;; Δηλαδη εγω τι θα επρεπε να κανω;; Να πιαστω απο κατι ανυπαρκτο και να τους κανω να μιλησουν. Α, και δεν ξερω αν το ειδες, αλλα τελικα η ψηφος μου πηγε σε εναν περισσοτερο εμπειρο παικτη και περιμενω να κοψω αντιδρασεις τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
καλημερα παιδακια :)
ειδα οτι μεχρι ενα χρονικο διαστημα ολοι θεωρουσατε ως μεγα υποπτο τον μιντιν97 και ειδικα μετα την καρτα τον θεωρησαμε κακο
ξαφνικα λοιπον ειδα οτι αρκετα ατομα αρχισαν να ψηφιζουν την ντραμα ως παικτη μετριοπαθειας και οτι αυτο θεωρειται περιεργο και αυτα τα ατομα σε μικρο χρονικο διαστημα που ισως να εχιυν σχεση μεταξυ τους ( ισως παντα)
σαφως αν συνεχιστει να γινεται αυτο και τις επομενες μερες και αν δεν εχει καει και συνεχισει να το κανει χωρις να παιρνει θεση ισως κατι βρωμαει
ο βασιλης (phsyco) δεν τον θεωρω υποπτο καθολου δν μου εχει δωσει καμμια υποψια σαν καποιους αλλους στο μυαλο
καλα για τον πετρο δεν μιλαω γτ οπως ειπα το εκανε και στο προηγουμενο παιχνιδι και κανεις δεν ξερει μαλλον ειναι μια συνηθεια
υ.γ :P
νεφελη σφουγγαριμα ηταν η μιλαγες με τους κακους :hmm: ( πφφ δικαιολογιες :P)
τελος παντων εκτος απο τον μιντιν δεν μου φαινεται κανενας αλλος υποπτος μεχρι τωρα τοσο πολυ και επειδη μου φενεται αυτος ψηφιζω mintin97 μονο και μονο που εβαλε καρτα απο την πρωτη μερα χωρις να εχει υπαρξει καποιος λογος
ειχα πει χθες οτι ειναι λογο απειριας αλλα τωρα με την καρτα με παραξενευσε παρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δὲν ἀποκλείεται τίποτα, ἀλλὰ μοῦ φαίνεται ἐξαιρετικὰ δύσκολο ἀνάμεσα σὲ δύο ἄτομα νὰ εἶναι ὁ ἕνας δολοφόνος δεδομένου τοῦ ὅτι ἔχουμε τριάντα ἄτομα ποὺ παίζουν. Εἶναι πολὺ νωρίς.
Πετράν, μην ξεχνάς ότι έχουμε και 9 πολίτες (σκέτους):P Πολλοί με το ρόλο του απλού πολίτη ενδέχεται να μπερδευτούν, καθώς στους κανόνες γίνεται μόνο ονομαστική αναφορά σε αυτούς. Αμέσως-αμέσως δημιουργείται πρόβλημα στους νεοσύστατους παίκτες;) Και αυτό είναι υπέρ των δολοφόνων.

Also, η ξαφνική στροφή στην Drama προσωπικά μου φαίνεται πολύ ύποπτη. Από την αρχή του παιχνιδιού, το μπαλάκι πάει από εδώ κι από εκεί και πάντα καταλήγει σε κύμα εναντίον ενός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Β) Δε θελω να σου το χαλασω, αλλα ειμαι απο τους πρωτους που ξεκινησε "διαμαχη" με τη Φερυ και δε μιμηθηκα καποιον αλλο. Επισης νομιζω πως ειμαι ο μοναδικος που προσπαθησα να τη στησω στον τοιχο, μηπως και μπορεσω να βγαλω λαυρακι, παραθετοντας τα δικα της λογια και τα σημεια που μου φανηκε οτι αντιφασκει. Οι αλλοι απλα την κατηγορησαν χωρις συγκεκριμενο λογο, οποτε δε θα ελεγα οτι εκμεταλευτηκα καταστασεις, ακολουθωντας το ρευμα. Τα υπολοιπα δεν τα καταλαβα, διορθωσε τη συνταξη σου η ας μου κανει καποιος μεταφραση.
Ναι. Δεν είσαι από τους 1ους είσαι ο 1ος που μου την μπήκε και ακολούθησε η Ντράμα κρύβοντας την ουρίτσα της από πίσω.
Επίσης ψήφισε τον Drama ο οποίος παρουσιάζει όντως μία ουδέτερη στάση,στάση πολίτη,στάση άγνοιας.Ίσως να κάνω και λάθος και για τον Drama αλλά πιστεύω πως ο PieMaker περνάει σε διαδικασία καθαρισμού πολιτών.
Η φράση θέλει έμμεσα να μας πει πως δεν έχει ρόλο κακού κάτι που κατ εμέ δεν ισχύει.
Μου κίνησε υποψίες και η αλλαγή συμπεριφοράς της fairygirl.Η αλλαγή αυτή ίσως να έγινε ύστερα από επικοινωνία με την μαφία.Σε υποψίες είναι επίσης και οι Nefeli Graf,soter,και ακόμα ο mintin97 σε ρόλο αδρανού μαφιόζου,εξού και η αλλαγή.
Προς το παρόν όμως θα το αφήσω να εξελιχθεί.
Η Ντράμα είναι κοπέλα. :hehe:
Αγαπητέ Σάικο,μέχρι τώρα δε μου΄κανες μαφιόζος όμως πλέον έχεις αρχίσει να τραβάς και τα δικά μου βλέμματα επάνω σου.

Καλά, ο πιτοπαρασκευαστής κλασσικά λέει ότι είναι πολίτης. ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΛΕΡΜΟ:P
Παρόλ' αυτά, είναι ο μόνος που γράφει σεντόνια και δεν αφήνει τίποτα να περάσει στο ντούκου.
@Libertus: Γιατί παραπονιέσαι συνεχώς που σχολιάζουμε την ψήφο σου;:confused:
Την ψήφο του τη σχολίασα εγώ και η Gate4 επειδή και οι δύο αναφέρουμε ότι ψήφισε υπερβολικά νωρίς.
Ίσως γιατί η Φαίρυ το μόνο που έκανε ήταν να μπει δυναμικά στο παιχνίδι, ενώ για την Κλεοπάτρα έχουν βάσιμες υποψίες;:hmm:
Λαβράκι Νο2: Χθες είχα κατηγορήσει την Ντράμα και με βγάλατε τρελή.
Troll back γατάκια.:P

Δε σε κατηγορησα ΠΟΤΕ για το συγκεκριμενο λογο, αλλα για αλλους που εχουν αιτιολογηθει σε προηγουμενα μηνυματα.
Ναι, ειμαστε και οι 3 δολοφονοι και ειπαμε να κανουμε μια οργανωμενη, μα πανω απ' ολα διακριτικη κινηση εναντια στην Κλεοπατραα.
Ποτέ μη λες ποτέ.
Άτομο που κοιτάει να πείσει από την 1η λέξη του ποστ του για την αθωότητά του αυτή η αθωότητα είναι μάπα.:P

Θεωρώ ότι ανάμεσα στους Drama Prinzessin και mintin97 κρύβεται ένας δολοφόνος. Η Drama μου φαίνεται πιο ύποπτη, αν και με προβληματίζει το γεγονός ότι έπεσαν όλοι πάνω της τώρα. Από την άλλη, τον mintin97 τον ψήφισαν λόγω της κάρτας ( άστοχη ενεργοποίηση σε όποιο στρατόπεδο κι αν ανήκει). Πιθανόν να αλλάξω την ψήφο μου, αλλά θέλω προς το παρόν να παρατηρήσω και τις κινήσεις των υπολοίπων.
Εγώ τώρα θα είμαι ακόμη πιο καχύποπτη ερμηνεύοντας μία πιθανή αλλαγή ψήφου σου ως: Η Χαρά γκαρίζει για πιθανή εμπλοκή μου στους μαφιόζους και την πήραν χαμπάρι και άλλοι παίκτες οπότε ας θολώσω τα νερά.

Ὁ Libertus πῆγε λογικὰ νὰ «ψαρέψῃ» τὴν Χαρὰ ὥστε νὰ τὴν κάνῃ νὰ δείξῃ περίπου ποῦ κινεῖται. Δὲ μοῦ φαίνεται τόσο πολὺ ὕποπτος. Δὲν ἀποκλείω νὰ ἔχῃ κάποιον καλὸ ῥόλο μαζὶ μὲ τοὺς πολίτες. Πάντως καὶ μὲ σένα δὲν καταλαβαίνω γιατί τόση μανία μὲ τὸν Mintin...
O Χάρης με ψήφισε προτού καν την μπω σε κάποιον.
Άρα δεν είχε ψαρέψει τίποτε.:P

Δύσκολα νὰ πιστεύσω ὅτι ἡ Χαρὰ εἶναι μαφιόζος. Δὲ φαίνεται νὰ καθοδηγῆται ἀπὸ κάπου. Οὐσιαστικὰ μιμεῖται μὲ κάποιον τρόπο τὸ παιχνῖδι τῆς Χιμέλας. Δὲν ξέρω ἂν αὐτὸ βέβαια θὰ τῆς βγῇ σὲ καλό. Κάποια οὐσιαστικὴ βοήθεια πάντως δὲν ἔχει δώσει. Δὲν ξέρω πάντως ἂν ἐσὺ θέλησες νὰ κάνῃς τὴ διαφορὰ ἢ ἁπλῶς προσπαθεῖς νὰ θολώσῃς τὰ νερά.
Και να μη καθοδηγούσαν έχω το δικό μου τρόπο και με αυτόν θα έπαιζα.
Ἡ ἀλήθεια εἶναι ὅτι πῆρες μπροσταριὰ τὴ Χαρὰ ἀλλὰ κάποιο συμπέρασμα δὲ μᾶς ἔβγαλες ἀπὸ ὅλη αὐτὴ τὴν κατάσταση. Δὲν ξέρω ἂν πραγματικὰ κυνηγᾷς νὰ βρῇς δολοφόνους ἢ ἁπλῶς θολώνεις τὰ νερὰ κινούμενος ἐκ τοῦ ἀσφαλοῦς λόγῳ πρώτου γύρου. Ὕποπτος πάντως εἶσαι.
Σύμφωνα με τον ίδιο χθες τα λεγόμενά μου συγκρούονταν για σήμερα δεν ξέρω τι έχει να πει ο Μεσιέ.
δηλαδη αποκλειεις καθε πιθανοτητα να επαιξε για καποιον αλλον λογο την καρτα του.... Να περασω απαρατηρητη;:P ποτε δεν ξερεις... αλλα οχι δεν το κανω αυτο... Επισης βλεπω οτι πολλοι αρχισαν να ψηφιζουν την πρινσεσα... Μηπως οι φιλοι του Μιτιν θελουν να τον σωσουν; :hmm:
Εσύ πάλι τι παραστάνεις;
Τι συνήγορο του διαβόλου;
Ωωω μον Κεράσι,οι συνήγοροι του διαβόλου δεν ήταν ποτέ συμπαθή πρόσωπα.
Also, η ξαφνική στροφή στην Drama προσωπικά μου φαίνεται πολύ ύποπτη. Από την αρχή του παιχνιδιού, το μπαλάκι πάει από εδώ κι από εκεί και πάντα καταλήγει σε κύμα εναντίον ενός
Ξαφνική γιατί; Εμένα από την αρχή ακόμα η Ντράμα μαφιόζα μου φαινόταν.
Εσένα τι δε σου κολλάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εσύ πάλι τι παραστάνεις;
Τι συνήγορο του διαβόλου;
Ωωω μον Κεράσι,οι συνήγοροι του διαβόλου δεν ήταν ποτέ συμπαθή πρόσωπα.

:redface::redface::redface: τιποτα; εβαλα αλλο ενα σεναριο μεσα... Ειναι τοσο τυχαιο πια που φτασαμε να εχουμε ισοπαλια με τη πρινσεσα και τον μιτιν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:redface::redface::redface: τιποτα; εβαλα αλλο ενα σεναριο μεσα... Ειναι τοσο τυχαιο πια που φτασαμε να εχουμε ισοπαλια με τη πρινσεσα και τον μιτιν?
Και πού το ξέρω εγώ ότι κάπου εδώ δεν τριγυρίζει ο Δήμαρχος που έχει ψηφίσει έναν από τους 2;
Ή μάλλον πού ξέρω εγώ ότι δε θα κάνει ο ΔΑ τα δικά του.
Βέβαια είναι νωρίς.
Εγώ περιμένω με μεγάλη αγωνία τη Λιμπέρω.
Μου΄χει λείψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ περιμένω με μεγάλη αγωνία τη Λιμπέρω.
Μου΄χει λείψει.

Πλάκα πλάκα, πού είναι αυτή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και πού το ξέρω εγώ ότι κάπου εδώ δεν τριγυρίζει ο Δήμαρχος που έχει ψηφίσει έναν από τους 2;
Ή μάλλον πού ξέρω εγώ ότι δε θα κάνει ο ΔΑ τα δικά του.
Βέβαια είναι νωρίς.
Εγώ περιμένω με μεγάλη αγωνία τη Λιμπέρω.
Μου΄χει λείψει.

Συμφωνω:hmm::hmm: θα ειδομεν.
Αχ ναι και εμενα μου εχει λειψει το βοδι:D αλλα απο οτι θυμαμαι και στο προηγουμενο κρατουσε χαμηλο προφιλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα, πού είναι αυτή; :hmm:
Συμφωνω:hmm::hmm: θα ειδομεν.
Αχ ναι και εμενα μου εχει λειψει το βοδι:D αλλα απο οτι θυμαμαι και στο προηγουμενο κρατουσε χαμηλο προφιλ
Πλάκα πλάκα.
Νουαζέτ Λίμπρε Ριρίκα δεν έχουν μιλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα.
Νουαζέτ Λίμπρε Ριρίκα δεν έχουν μιλήσει.

Αχ ναι! Η Νουαζετ ουτε ενα καλη αρχη δεν ειπε και η Ριρικα δενε χει εμφανιστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και όχι μόνον αυτή. Πόσοι δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη.

Εγώ χαιρετώ. Το πιθανότερο είναι να με ξαναδείτε αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στο καλό Ντάννυ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δυστυχώς για σήμερα σας διάβασα λίγο διαγώνια. Έχω ταλαιπωρήσει ιδιαίτερα τα μάτια μου και ενοχλούν αισθητά επομένως δεν είμαι σε θέση να σχολιάσω εκτενώς.

Το πιο ουσιαστικό σχόλιο που έχω να κάνω, όμως, είναι ότι υπάρχεις πολύς κόσμος που δεν λέει πραγματικά τίποτα και μιλάει λίγο-λίγο απλώς για να φανεί. Από την άλλη αυτά τα μυστήρια ρεύματα στον πρώτο γύρο είναι ό,τι χειρότερο μπορεί να δημιουργηθεί γιατί κρύβονται καλά σε αυτά δολοφόνοι και ενοχοποιούνται άδικα πολίτες.

Η Drama μου φάνηκε περίεργη, αναφέρθηκα εκτενώς σε προηγούμενο post, αλλά δε θα ήθελα να ασχοληθώ μαζί της για την ώρα. Ο δε mintin μπορεί πράγματι να το παίζει τρελίτσα μαφιοζάκι, αλλά μπορεί απλώς να θέλει να μείνει στο παιχνίδι. Έδρασε υπερβολικά παρορμητικά και ναι, συμφωνώ με κάποιον που είπε πως κάνει παιχνίδι μόνος του κατά πάσα πιθανότητα.

Ο Καραντάκοβ επίσης δε μου φαίνεται ένοχος. Βασικά για κάποιο λόγο δεν κινεί καθόλου τις υποψίες μου. Απορώ γιατί μάζεψε ψήφους.

Για τον πρώτο γύρο σκεφτόμουν να ψηφίσω Gate4 γιατί, όπως ανέφερα, μου αρέσει να σκορπίζω ψήφους σε άτομα που δεν πολυσυμμετέχουν. Ωστόσο την είδα να εμφανίζεται σήμερα λίγο πιο ζωηρά γι' αυτό άλλαξα γνώμη. Η ψήφος μου θα πάει στην elenamusic γιατί νομίζω πως η στάση της είναι μεθοδευμένη από τρίτους. Πρώτη της φορά στο παιχνίδι (κάνω λάθος; ), συμμετέχει φοβικά χωρίς να βοηθά, χωρίς να απαντά σε κατηγορίες για το άτομό της και σπεύδει να ακολουθήσει ένα κύμα. Το προφίλ ταιριάζει απόλυτα σε σιγανό ποταμάκι που θέλει να περάσει απαρατήρητο.

Εξίσου άσχημα μου κάθεται και ο Psycho.

Τελευταίο: Ριρίκα; Πού είσαι χαμένη εσύ; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την Misskit στο σχολιο της για την Ελενα... Εχει μιλησει ελαχιστα και δεν απανταει σε αυτα που την ρωταμε. Το πρωι ηρθε εδωσε την ψηφο της ΧΩΡΙΣ αιτιολογιση και εφυγε. Απο τοτε δεν εχει ξανα μιλησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen --> JKaradakov
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL --> Drama Prinzessin
  7. Deutsch... Lover --> mintin97
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99 --> mintin97
  10. Gate4 --> Libertus
  11. jj!
  12. JKaradakov --> mintin97
  13. Joaquin
  14. johnietraf --> mintin97
  15. Johnnaousa --> mintin97
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit --> elenamusic99
  19. Nefeli Graf --> Drama Prinzessin
  20. Noisette
  21. PieMaker --> Drama Prinzessin
  22. Psycho(Βασίλης) --> PieMaker
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter --> Drama Prinzessin
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~ --> Drama Prinzessin
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς --> PieMaker
  30. Τάσος97
Ψήφοι
6 mintin97
5 Drama Prinzessin
3 JKaradakov
2 PieMaker
1 elenamusic99
1 Libertus
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Η ψήφος μου θα πάει στην elenamusic γιατί νομίζω πως η στάση της είναι μεθοδευμένη από τρίτους. Πρώτη της φορά στο παιχνίδι (κάνω λάθος; ), συμμετέχει φοβικά χωρίς να βοηθά, χωρίς να απαντά σε κατηγορίες για το άτομό της και σπεύδει να ακολουθήσει ένα κύμα. Το προφίλ ταιριάζει απόλυτα σε σιγανό ποταμάκι που θέλει να περάσει απαρατήρητο.

Πήρα την πρώτη μου ψήφο..τι συγκίνηση :redface:
Ναι είναι πρώτη μου φορά στο παιχνίδι αλλά με τόσο σχόλια τι να πρωτοπώ το καημένο; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top