Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φέρυ, κι εμένα πήγαν να με φάνε στο προηγούμενο Παλέρμο, επειδή σχολίαζα τα πάντα. Αλλά ήταν ο ενθουσιασμός του πρώτου παιχνιδιού. :P
Τώρα χάλασες. Άτιμε:P

Ο Γιάννης for the first time έχει δίκιο. Περάσαμε πολύ στο ντούκου αυτά που είπε ο mintin97. Βέβαια, λόγω της παρθενίας του μέλους στο παλέρμο, ίσως να μην ξέρει πώς να κινηθεί. Είτε είναι πολίτης, είτε είναι δολοφόνος. Σε κάθε περίπτωση, εγώ θα ήθελα να μιλήσει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99
  10. Gate4
  11. jj!
  12. JKaradakov
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης)
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
1 mintin97
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
οκ, είμαι λίγο ό,τι να ναι. Για επεξεργασία πήγα, νέο ποστ έκανα. Anyway, ακολουθεί ποστ συμπληρωματικό στο προηγούμενο.

Edit: Έγραψα πόσα, να που ξέχασα και μερικά.

Με αφορμή τα σχόλια του Νάουσσα και του Spark(ο οποίος τον ψήφισε κιόλας) και φυσικά το ίδιο το ποστ του, να αναφερθώ και στον mintin97. Όποια κι αν ήταν η αφορμή για το σχόλιό του, αυτό ήταν πολύ άστοχο και δημιουργεί υποψίες για τους εμπλεκόμενους. Δεν θέλω να επεκταθώ πολύ, γιατί έχουν δει πολλά τα ματάκια μου. Μπορεί να βρήκαμε έναν δολοφόνο, μπορεί δύο, αλλά μπορεί και κανέναν και να καεί άδικα. Περιμένω πραγματικά την επόμενη εμφάνισή του, γιατί έχει να μας δώσει εξηγήσεις σίγουρα.

Όσους γράψατε κάτι και δεν σχολίασα αναλυτικά, δεν είναι επειδή σας αγνοώ, απλώς τα σχόλιά μου γι'αυτά είτε ακούστηκαν, είτε δεν μου τραβήξατε πολύ την προσοχή. Αλλά έχουμε δρόμο ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Μια καληνυχτα και απο μενα.

Αυριο παω ταξιδακι στη διπλανη πολη, οποτε λογικα η συμμετοχη μου δε θα ειναι τοσο μεγαλη. Θα προσπαθησω να σας διαβασω παντως και θα επιστρεψω με την ψηφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Βαρέθηκα τις βιβλιογραφικές αναφορές, παραείναι μηχανιστικός ο τρόπος που δούλευα, ώρα να βάλουμε το μυαλουδάκι μας σε λειτουργία! Θα σταθώ σε μερικά posts που μου κίνησαν το ενδιαφέρον χωρίς να θεωρώ τα υπόλοιπα λιγότερο σημαντικά. Μπορεί να προσπέρασα και κανένα κατά λάθος. Για πάμε...

Βέβαια μου περνάει και το σενάριο απ' το μυαλό ο Πατρεύς να είναι συγκάτοικος με την Ντόιτς η οποία έσπευσε να τον υπερασπιστεί όταν τον σχολίασε ο Libertus. :hmm:
Πολύ νωρίς για να ξεκινήσουμε να αποδίδουμε εξειδικευμένους ρόλους και δη συγκατοίκους. Άσε που η παρακάτω πορεία της Ντόιτς εμένα δεν με πείθει ιδιαίτερα.
Μια υποθεση εκανα. Δεν σημαινει οτι υπερασπιστηκα τον Πετρο. Απλα μπορει λεω εγω τωρα να το εκανε επειδη θελει να ριξει τα βλεμματα στο Πετρο και να περασει απαρατηρητος.. Think...
Όταν ρίχνεις κάπου τα βλέμματα, αυτόματα μπαίνεις στο προσκήνιο. Πολύ δύσκολα θα περάσεις απαρατήρητος έτσι.
Προς το παρών δε θα πω τίποτα εχέμυθη.Παρατήρησα απλά κάτι έμμεσες συμμαχίες.Μέχρι να είμαι αρκετά σίγουρος δε μιλάω.
Εσύ, mate, λίγο περίεργα την έχεις δει. Θα συμφωνήσω με τον Πέτρο ότι είσαι top suspect. Μιλάς ελάχιστα ίσα να μην κατηγορηθείς για απουσία, αλλά δε λες τίποτα και διατηρείς low profile μέχρι να είσαι αρκετά σίγουρος. Σαν να λέμε να έχει κυλήσει το παιχνίδι και να έχει γίνει το πρώτο ξεσκαρτάρισμα. Κάτι δεν μου αρέσει.
Απλώς με το να σπαμμάρει μόνο λάδι στη φωτιά ρίχνει και όπως αποδείχτηκε στο προηγούμενο,χωρίς λόγο.
Πολύ ελαφρά τη καρδία χαρακτηρίζεις κάτι ως spam. Κι εσυ λάδι στη φωτιά ρίχνεις με διαφορετικό τρόπο by the way.
Προσωπικά μου φάνηκε πολύ ύποπτη η είσοδος του Πατρέα στο παιχνίδι. Μπορεί όντως να το κάνει για να ρίξει στάχτη στα μάτια, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Ο χρόνος θα δείξει πιστεύω.
Να κι άλλο ταπεινό χαμομηλάκι... Δε θα δείξει ο χρόνος μόνος του. Πρέπει να σπρώξουμε λίγο την κατάσταση.
καλά εντάξει, η ''μόνιμα στην ΣΕ παίκτρια Παλέρμο'' ήρθε να μας την πει για το πως παίζουμε:whistle:
:-* κι εγώ...
συμφωνώ απόλυτα!!Και ήδη άρχισαν να εμφανίζονται οι πρώτες συμμαχίες
Τρίτη που εμφανίζεται με low profile και δεν προσφέρει απολύτως τίποτα. Άντε να σε δικαιολογήσω λόγω απειρίας εσένα.
Λιγότερο ύποπτη δε μου φαίνεσαι και΄συ Κλεοπάτρα.
Αν και ο Πέτρος ξεκίνησε με το κλασσικό εικογραφημένο τρόπο παιξίματος ονόματι "Ηθογράφηση χαρακτήρων" εμένα πολίτης με κάνει.
Θα μου πεις,και΄συ τον κατηγορούσες όμως αν όντως δεν ήταν πολίτης θα΄βγαζε τον σκασμό αυτός συνέχισε με το συνηθισμένο τρόπο παιξίματος.
Κάποιοι προσπαθείτε να τον στοχοποιήσετε στα μάτια των πολιτών και όχι άσκοπα.
Καραντάκοφ,εξίσου ύποπτος.
Κι εσύ με κλασικό τρόπο ξεκίνησες, δεν καθίστασαι λιγότερο ύποπτη. Μάλιστα ξεκίνησες να κατηγορείς τον Πέτρο επειδή έκανε αυτό που διάλεξες να κάνεις κι εσύ, ήτοι να διατηρήσει την τακτική του. Από τη μια μας λες ότι θεωρείς σοφό να περιμένουμε να μιλήσουν όλοι (τι να πουν άραγε; καλό παιχνίδι; ) κι από την άλλη πιστεύεις ότι το να επιτίθεσαι θέτοντας τους άλλους σε κατάσταση άμυνας θα βοηθήσει τους πολίτες. Με μπερδεύεις και όποιος κι αν είναι ο ρόλος σου, αυτό δε με βοηθά.
ή οτι τον συμφερει να πιστευει
Φοβούμενη να μην χαρακτηριστούν τα posts σου ως spam πετάς άκυρα μηνύματα και επίσης δε βοηθάς. Χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν παίζουμε κολοκυθιά, αλλά Παλέρμο.
Ώρα να μιλήσω για τον τρόπο παιξίματός μου.
Ναι,η αλήθεια είναι ότι έτσι παίζω. Κατηγορώ τους πάντες και βλέπω τι απαντάνε στα λεγόμενά μου.
Κλεμμένος τρόπος από άλλο παίκτη όμως έτσι παίζω καθώς θεωρώ ότι "ζορίζοντας" κάποιον μπορεί να αποκαλύφτεί κάτι.
Ό,τι έλεγα παραπάνω. Συγκρούεσαι με τον εαυτό σου.
Εγώ πάλι νομίζω ότι η Drama Prinzessin έχει δίκιο για τον Πέτρο.
Ψάχνουμε ρευματάκι να πορευθούμε; Και δη πίσω από τη χαμηλοβλεπούσα Drama;
Το ξέρω.
Πάνω κάτω κάπως έτσι δεν παίζουμε όλοι; Διασκορπάμε υποψίες.
Απλώς για έναν λόγο εσύ μου κάνεις για κακιά και απλώς προσπαθείς να στρέψεις τα βλέμματα επάνω μου για να περάσουν απαρατήρητοι οι πραγματικοί μαφιόζοι.
Γιατί να μην κάνεις κι εσύ το ίδιο πράγμα;
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη και θα ρωτήσω και εγώ γιατί το λες...Δικαιολογούμε λιγάκι και τις απαντήσεις μας:)
Δεν μας είπες και κάτι νέο ως τώρα για να ζητάς από άλλον αιτιολόγηση. Μήπως μας βόλεψε ο Γιάννης που υπέδειξε έναν παίκτη;
Ἡ τακτική μου ἔχει ὡς σκοπὸ νὰ βοηθήσῃ τοὺς ὑπόλοιπους πολίτες. Δὲν προσπαθῶ νὰ κρυφθῶ, ἀλλὰ ἀντίθετα ἐκτίθεμαι. Στὸν πρῶτο γύρο αὐτὸ εἶναι ἐξαιρετικὰ βοηθητικὸ γιὰ τοὺς πολίτες γιατὶ καλοῦνται ὅλοι νὰ μιλήσουν. Ὅσοι σιωπήσουν χωρὶς ἱκανὴ δικαιολόγηση, ἴσως νὰ εἶναι ὕποπτοι. Οἱ δολοφόνοι προφανῶς καὶ δὲ θέλουν νὰ ἀναφέρεται πολὺ τὸ ὄνομά τους.
Βασισμένοι στη λογική σου, μπορούν να επιδιώξουν και το αντίθετο, Πέτρο. Μην το ξεχνάς. Σκύλος που γαβγίζει, λένε, δεν δαγκώνει, αλλά αν το πάρουμε αυτό ως δεδομένο κινδυνεύουμε να μας δαγκώσει και κάποιος που δεν υπολογίσαμε πως θα μπορούσε.
Σωστός ο jj! Λοιπόν, εγώ φεύγω τώρα και θα επιστρέψω αύριο με την ψήφο μου. Καλό βράδυ από 'μένα. ^^
Μας βόλεψε ο τζιτζίκος που ψάχνει κόσμο που δε μιλά, ε;

Και στην τελική αν δεν ήμουν πολίτης πιστεύεις ότι είμαι τόσο ανώριμη μικρή και ηλίθια για να την μπαίνω έτσι;:P
Πολύ κλασικό το επιχείρημα μιλάω άρα είμαι αθώος. Δεν πιάνει πάντα.
επειδή δίνω αύριο μάθημα, θα επιμείνω στο μοναδικό που μου έχει κάνει μέχρι τώρα μεγάλη εντύπωση
λέτε ένα νέο μέλος να αποκαλυψε με την μία 3 δολοφόνους? δεν στέκει αλλιώς το ποστ μόνο του...:hmm:
το επαναλαμβάνω για να το δουν όσοι δεν το είδαν, καλό βράδυ από μένα!

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3832024&postcount=101
Not bad... Από την άλλη αν ήταν δολοφόνος, θα τον άφηναν οι πιο παλιοί να καρφώσει τόσο κόσμο μαζεμένο χωρίς μια νουθεσία; Ένα σεμινάριο;

Θα συμφωνησω με την φερυ. Οι μισοι δεν εχουν εμφανιστει ακομα και ολοι εχουμε πεσει με τα μουτρα στην φερυ... Ενα μελος που ανεφερε καποιος ποιο πανω ηρθε εριξε μια βομβα κι εφυγε αλλα απο ελαχιστους σχολιαστηκε
Ούτε κι εσύ το σχολίασες, απλώς πας κι εσύ να στηρίξεις το Γιάννη. Δε μου αρέσεις, μικρή Ξανθιά Γερμανίδα.
Όλοι ξέρουν τι κάνουν,συμμαχίες και αντιπαθεις γίνονται για να θωλόσουν τα νερά
Βαθυστόχαστη παρατήρηση!
μιλας πολυ λακωνικα... Οπως και στο προηγουμενο ποστ σου... Ανελυσε το λιγο.
Κι άλλη!
Είναι κακό αυτό;απλά εννοώ πως τίποτα δεν είναι τυχαίο..ο έχων νου.. ;)
... ο έχων νου μοιράζεται τις σκέψεις του για να βοηθήσει την ομάδα του!
Αύριο δε θα προλάβω να μπω, λογικά, οπότε ας ψηφίσω τώρα.
Ψηφίζω mintin97 για το λόγο που ανέφερε ο Γιάννης (Johnnaousa) σε προηγούμενο post. Δυστυχώς, είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Φέρυ, κι εμένα πήγαν να με φάνε στο προηγούμενο Παλέρμο, επειδή σχολίαζα τα πάντα. Αλλά ήταν ο ενθουσιασμός του πρώτου παιχνιδιού. :P

Καληνύχτα και καλό μας παιχνίδι! :)
Καλώς τον Sparkling.
Λίγο νωρίς δεν είναι να στηρίξεις μια ιδέα που πέταξε ένας άσχετος; Τώρα μπήκες. Weird stuff.
Α, και για να μην ξεχνάμε και τις παραδόσεις. Εννοείται ότι η MissKit, έχει πάντα κακό ρόλο :P
Προσπερνώ τα πάντα και φθάνω εδώ για να σου πω ότι είσαι ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΣ!

Σε γενικές γραμμές, έχουμε αρχίσει να βρίσκουμε ρυθμό με κάποιες λαλίστερες παρουσίες να πρωτοστατούν και προσωπικά δεν με πείθουν πως είναι όλοι αθώοι αν και κάποιοι θα είναι σίγουρα. :)

Από την άλλη, υπάρχουν άτομα τα οποία μιλάνε ελάχιστα και πολύ προσεκτικά. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στον κανόνα που απαγορεύει με άγριο τρόπο το spam, τους έχουν δασκαλέψει ή απλώς φοβούνται να ξεκινήσουν να μιλάνε καθώς τα στατιστικά λένε πως πρώτος θα φύγει κάποιος από αυτούς που μπήκαν πολύ δυναμικά.

Εν ολίγοις, θεωρώ πως ο Πέτρος ξεκίνησε να λέει τα δικά του για να ξεκινήσει θύελλα, όχι γιατί έχει κακό ρόλο, απλώς για να αρχίσουμε να μιλάμε. Η fairy πιάστηκε από αυτό για να τον κατηγορήσει αν και η ίδια ακολούθησε στη συνέχεια ίδια τακτική. Στην πορεία ενεπλάκησαν κι άλλα άτομα. Η ψήφος του Libertus αναστάστωσε τη fairy η οποία έφθασε να μιλά για κύμα εναντίον της (huh? ούτε καν το κυματάκι στην ακροθαλασσιά...) και έφερε και τον Libertus στο προσκήνιο.
Η Drama εμφανίζεται να ρίξει υποψίες και πάλι στον Πέτρο ο οποίος σε εκείνη τη φάση έχει βγει λίγο αθώος και μετά στρέφεται και λίγο στην fairy. Γενικά το όλο ήσυχο ύφος του "δεν κατηγορώ κανέναν" δεν μου αρέσει.

Είναι πρώτος γύρος και δεν περιμένω να βγάλω λαβράκι από αυτόν, αλλά η ψήφος μου δηλώνω ότι θα πάει παραδοσιακά σε μια μετριοπαθή ή και άφαντη παρουσία, καθώς πιστεύω ακράδαντα ότι αυτοί είναι πιο επικίνδυνοι από εκείνους που μιλάνε επειδή δεν δίνουν λαβές για να υποθέσεις τι μπορεί να είναι. Αυτά βέβαια από αύριο.

Επιμένω στις ηχηρές σιωπές. Ο Τάσος, η carpe, η Gate4, η Noisette... Για να δούμε τι θα πείτε κι εσείς. Δεν αναφέρω Melania και Joaqin για ευνόητους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ξεκιναμε παιχνιδι με την απουσια του Βαιου και δε μ'αρεσει αλλά θα αρκεστώ στα υπολοιπα 29 μελη :P
Από τη μια ο Πατρεύς επιχειρεί μια πρώτη σκιαγράφηση μιμούμενος το προηγούμενο παιχνίδι του, από την άλλη η fairy ξεκινά να σχίζει λίγο λίγο τα ιμάτιά της. Εκ των δύο η δεύτερη είναι λίγο πιο παράξενη.
και οι δυο νομιζω ειναι το ιδιο υποπτοι..
Βέβαια μου περνάει και το σενάριο απ' το μυαλό ο Πατρεύς να είναι συγκάτοικος με την Ντόιτς η οποία έσπευσε να τον υπερασπιστεί όταν τον σχολίασε ο Libertus. :hmm:
Μιλαμε πολυ Sci-Fi το έκανες ξαφνικά :P βιάζεσαι...
Καλό παιχνίδι και από εμένα παιδάκια. ^^ Πρέπει να φύγω τώρα, τα λέμε αύριο και εύχομαι αυτές οι 7 σελίδες να μην είναι σπαμ. :P
ΕΣΕΝΑ ΝΑΙ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΤΑΩ ΞΑΝΑ.
Προσωπικά μου φάνηκε πολύ ύποπτη η είσοδος του Πατρέα στο παιχνίδι. Μπορεί όντως να το κάνει για να ρίξει στάχτη στα μάτια, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Ο χρόνος θα δείξει πιστεύω.
Υποπτη ήταν και στο προηγούμενο όμως φάνηκε ότι είχε καλό και σημαντικό ρόλο. Τώρα όμως το κάνει για τον ίδιο λόγο;;
Ο Πατρέας έγραψε πολλά...... γιατί άραγε;
Προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά ακόμα είναι νωρίς.
Από εμένα καληνύχτα...
Υ.Γ. Πόσο θέλω να σπαμάρω.....
Ποτέ δεν είναι νωρίς στο παλέρμο. Εκτός κι αν βιάζεσαι να βρεις οπως ο Ακης τους συγκάτοικους από την πρώτη μέρα:P
Τελειώνουμε μὲ τοὺς τελευταίους παῖκτες.
Δεδομένου τοῦ ὅτι στὴν ὁμάδα τῶν κακῶν ὑπάρχουν συνολικὰ δέκα ἄτομα, ἂς σκεφθῇ ὁ καθένας ὅτι ἕνας στοὺς τρεῖς ποὺ γράφει κάτι, ἀνήκει στὴν ὁμάδα τῶν κακῶν. Εἰδικώτερα, στὴν ὁμάδα τῶν δολοφόνων ὑπάρχουν ἑπτὰ ἄτομα, δηλαδὴ περίπου ἕνας στοὺς πέντε ποὺ μιλάει εἶναι δολοφόνος.
Εγώ από ό,τι εχεις πει έως τώρα θα κρατήσω αυτό.
Τροφή για σκέψη προσπαθεί να μας δώσει.
Ας μην τα βλέπουμε όλα τόσο αθώα..
Σωστά τα όσα λες και δεν θα διαφωνήσω. Μάλιστα, δηλαδή το κάνεις για να ξεκινήσει κάπως το παιχνίδι;
Μέχρι τώρα έχεις διαφωνήσει με κανέναν;
Σωστός ο jj! Λοιπόν, εγώ φεύγω τώρα και θα επιστρέψω αύριο με την ψήφο μου. Καλό βράδυ από 'μένα. ^^
Το ειπα ακριβως απο πανω^
επειδή δίνω αύριο μάθημα, θα επιμείνω στο μοναδικό που μου έχει κάνει μέχρι τώρα μεγάλη εντύπωση
λέτε ένα νέο μέλος να αποκαλυψε με την μία 3 δολοφόνους? δεν στέκει αλλιώς το ποστ μόνο του...:hmm:
το επαναλαμβάνω για να το δουν όσοι δεν το είδαν, καλό βράδυ από μένα!

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=3832024&postcount=101
Εγω το ποστ το κρατησα και ευχαριστω που το ανεφερες ξανα.
[...]

Α, και για να μην ξεχνάμε και τις παραδόσεις. Εννοείται ότι η MissKit, έχει πάντα κακό ρόλο :P
Πάντα ε; Ας την προσεχουμε λοιπόν..
Βαρέθηκα τις βιβλιογραφικές αναφορές, παραείναι μηχανιστικός ο τρόπος που δούλευα, ώρα να βάλουμε το μυαλουδάκι μας σε λειτουργία! Θα σταθώ σε μερικά posts που μου κίνησαν το ενδιαφέρον χωρίς να θεωρώ τα υπόλοιπα λιγότερο σημαντικά. Μπορεί να προσπέρασα και κανένα κατά λάθος. Για πάμε...

Πολύ νωρίς για να ξεκινήσουμε να αποδίδουμε εξειδικευμένους ρόλους και δη συγκατοίκους. Άσε που η παρακάτω πορεία της Ντόιτς εμένα δεν με πείθει ιδιαίτερα.

Όταν ρίχνεις κάπου τα βλέμματα, αυτόματα μπαίνεις στο προσκήνιο. Πολύ δύσκολα θα περάσεις απαρατήρητος έτσι.

Εσύ, mate, λίγο περίεργα την έχεις δει. Θα συμφωνήσω με τον Πέτρο ότι είσαι top suspect. Μιλάς ελάχιστα ίσα να μην κατηγορηθείς για απουσία, αλλά δε λες τίποτα και διατηρείς low profile μέχρι να είσαι αρκετά σίγουρος. Σαν να λέμε να έχει κυλήσει το παιχνίδι και να έχει γίνει το πρώτο ξεσκαρτάρισμα. Κάτι δεν μου αρέσει.

Πολύ ελαφρά τη καρδία χαρακτηρίζεις κάτι ως spam. Κι εσυ λάδι στη φωτιά ρίχνεις με διαφορετικό τρόπο by the way.

Να κι άλλο ταπεινό χαμομηλάκι... Δε θα δείξει ο χρόνος μόνος του. Πρέπει να σπρώξουμε λίγο την κατάσταση.

:-* κι εγώ...

Τρίτη που εμφανίζεται με low profile και δεν προσφέρει απολύτως τίποτα. Άντε να σε δικαιολογήσω λόγω απειρίας εσένα.

Κι εσύ με κλασικό τρόπο ξεκίνησες, δεν καθίστασαι λιγότερο ύποπτη. Μάλιστα ξεκίνησες να κατηγορείς τον Πέτρο επειδή έκανε αυτό που διάλεξες να κάνεις κι εσύ, ήτοι να διατηρήσει την τακτική του. Από τη μια μας λες ότι θεωρείς σοφό να περιμένουμε να μιλήσουν όλοι (τι να πουν άραγε; καλό παιχνίδι; ) κι από την άλλη πιστεύεις ότι το να επιτίθεσαι θέτοντας τους άλλους σε κατάσταση άμυνας θα βοηθήσει τους πολίτες. Με μπερδεύεις και όποιος κι αν είναι ο ρόλος σου, αυτό δε με βοηθά.

Φοβούμενη να μην χαρακτηριστούν τα posts σου ως spam πετάς άκυρα μηνύματα και επίσης δε βοηθάς. Χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν παίζουμε κολοκυθιά, αλλά Παλέρμο.

Ό,τι έλεγα παραπάνω. Συγκρούεσαι με τον εαυτό σου.

Ψάχνουμε ρευματάκι να πορευθούμε; Και δη πίσω από τη χαμηλοβλεπούσα Drama;

Γιατί να μην κάνεις κι εσύ το ίδιο πράγμα;

Δεν μας είπες και κάτι νέο ως τώρα για να ζητάς από άλλον αιτιολόγηση. Μήπως μας βόλεψε ο Γιάννης που υπέδειξε έναν παίκτη;

Βασισμένοι στη λογική σου, μπορούν να επιδιώξουν και το αντίθετο, Πέτρο. Μην το ξεχνάς. Σκύλος που γαβγίζει, λένε, δεν δαγκώνει, αλλά αν το πάρουμε αυτό ως δεδομένο κινδυνεύουμε να μας δαγκώσει και κάποιος που δεν υπολογίσαμε πως θα μπορούσε.

Μας βόλεψε ο τζιτζίκος που ψάχνει κόσμο που δε μιλά, ε;

Πολύ κλασικό το επιχείρημα μιλάω άρα είμαι αθώος. Δεν πιάνει πάντα.

Not bad... Από την άλλη αν ήταν δολοφόνος, θα τον άφηναν οι πιο παλιοί να καρφώσει τόσο κόσμο μαζεμένο χωρίς μια νουθεσία; Ένα σεμινάριο;


Ούτε κι εσύ το σχολίασες, απλώς πας κι εσύ να στηρίξεις το Γιάννη. Δε μου αρέσεις, μικρή Ξανθιά Γερμανίδα.

Βαθυστόχαστη παρατήρηση!

Κι άλλη!

... ο έχων νου μοιράζεται τις σκέψεις του για να βοηθήσει την ομάδα του!

Καλώς τον Sparkling.
Λίγο νωρίς δεν είναι να στηρίξεις μια ιδέα που πέταξε ένας άσχετος; Τώρα μπήκες. Weird stuff.

Προσπερνώ τα πάντα και φθάνω εδώ για να σου πω ότι είσαι ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΣ!

Σε γενικές γραμμές, έχουμε αρχίσει να βρίσκουμε ρυθμό με κάποιες λαλίστερες παρουσίες να πρωτοστατούν και προσωπικά δεν με πείθουν πως είναι όλοι αθώοι αν και κάποιοι θα είναι σίγουρα. :)

Από την άλλη, υπάρχουν άτομα τα οποία μιλάνε ελάχιστα και πολύ προσεκτικά. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στον κανόνα που απαγορεύει με άγριο τρόπο το spam, τους έχουν δασκαλέψει ή απλώς φοβούνται να ξεκινήσουν να μιλάνε καθώς τα στατιστικά λένε πως πρώτος θα φύγει κάποιος από αυτούς που μπήκαν πολύ δυναμικά.

Εν ολίγοις, θεωρώ πως ο Πέτρος ξεκίνησε να λέει τα δικά του για να ξεκινήσει θύελλα, όχι γιατί έχει κακό ρόλο, απλώς για να αρχίσουμε να μιλάμε. Η fairy πιάστηκε από αυτό για να τον κατηγορήσει αν και η ίδια ακολούθησε στη συνέχεια ίδια τακτική. Στην πορεία ενεπλάκησαν κι άλλα άτομα. Η ψήφος του Libertus αναστάστωσε τη fairy η οποία έφθασε να μιλά για κύμα εναντίον της (huh? ούτε καν το κυματάκι στην ακροθαλασσιά...) και έφερε και τον Libertus στο προσκήνιο.
Η Drama εμφανίζεται να ρίξει υποψίες και πάλι στον Πέτρο ο οποίος σε εκείνη τη φάση έχει βγει λίγο αθώος και μετά στρέφεται και λίγο στην fairy. Γενικά το όλο ήσυχο ύφος του "δεν κατηγορώ κανέναν" δεν μου αρέσει.

Είναι πρώτος γύρος και δεν περιμένω να βγάλω λαβράκι από αυτόν, αλλά η ψήφος μου δηλώνω ότι θα πάει παραδοσιακά σε μια μετριοπαθή ή και άφαντη παρουσία, καθώς πιστεύω ακράδαντα ότι αυτοί είναι πιο επικίνδυνοι από εκείνους που μιλάνε επειδή δεν δίνουν λαβές για να υποθέσεις τι μπορεί να είναι. Αυτά βέβαια από αύριο.

Επιμένω στις ηχηρές σιωπές. Ο Τάσος, η carpe, η Gate4, η Noisette... Για να δούμε τι θα πείτε κι εσείς. Δεν αναφέρω Melania και Joaqin για ευνόητους λόγους.
Το κραταω αυτο το ποστ της Αννας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καταρχήν, καλημέρα!
Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι τα χτεσινά ποστ μου με έκαναν ύποπτο θέλω να δικαιολογήσω(αμάν βρε sparklinggrey, γιατί εμένα αγόρι μου;).
Τα ποστ του Πατρέα είναι πολύ ωραία γιατί ασχολήθηκε και έγραψε κάποια πράγματα για όλους μας. Όμως, αρχικά σκέφτηκα ότι το έκανε για να ρίξει στάχτη στα μάτια μας. Σήμερα το πρωί όμως σκέφτηκα ότι μάλλον είναι πιο αθώος απ'ότι πίστευα....Μπορεί να συμβαίνει οτιδήποτε, γι'αυτό έγραψα ότι δεν ήμουν σίγουρος (κάτι τέτοιο έγραψα, μη με φάτε:D).
Περιμένω την ψηφοφορία με μεγάλη ανυπομονησία.
Να μην το ξεχάσω...ψηφίζω JKaradakov;).
Σόρρυ αλλά είναι ακόμα αρχή και δεν είμαι πολύ σίγουρος ποιον να ψηφίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!!! :yawn:
Ζέστη...

Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99
  10. Gate4
  11. jj!
  12. JKaradakov
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης)
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
1 JKaradakov
1 mintin97
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ρε Φερυ, ή η αναγνωστικη μου ικανοτητα περναει κριση ή κατι σου ριξανε στο χυμο και δεν βγαζουν νοημα τα οσα λες.
Παράκληση:ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΧΥΜΟ.:P
Σου ειπα εγω να τον συμβουλευσεις δημοσια;; Οχι!!
Ανεφερα απλως οτι το εκανες λεγοντας του (εστω εμεσα) να κρατησει μετριοπαθη σταση, για να μη χασουμε ενα δυνατο χαρτι σε περιπτωση που εχει δυνατο ρολο. Κατι που εσυ η ιδια δεν το τηρεις.
Καληνυχτα:):kissing:
Και τι θες να κάνω δηλαδή; Αν δε μιλήσω με΄χετε στην μπούκα ως μαφιόζα αν όμως μιλήσω τα ίδια.
Πάντως αρκετοί έχουν δει το νήμα και λίγοι έχουν μιλήσει. Μην μας ντρέπεστε. Πείτε τουλάχιστον ένα γεια.
Καληνύχτα και απο εμένα. Να υπενθυμίσω ότι αύριο έχω κάποιες κοινωνικές υποχρεώσεις και θα εξαφανιστώ μετά της 6. Μην με πάρετε απο τα μούτρα. :sly:
1.Μετά τις 6 Ντάννυ.^
Αύριο δε θα προλάβω να μπω, λογικά, οπότε ας ψηφίσω τώρα.
Φέρυ, κι εμένα πήγαν να με φάνε στο προηγούμενο Παλέρμο, επειδή σχολίαζα τα πάντα. Αλλά ήταν ο ενθουσιασμός του πρώτου παιχνιδιού. :P
Σπαρκλ,το 2ο μου παιχνίδι είναι.:P

Επί της ουσίας τώρα. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι ιδιαίτερο για να σχολιάσω, κινούμαστε στα όρια του κλασσικού. Κάποιοι έχουν μπει φουριόζοι, είτε γιατί τους άρεσε πολύ ο ρόλος τους και θέλουν να παίξουν, είτε γιατί ξενέρωσαν και ψάχνουν νέο ενδιαφέρον ή απλά γιατί έτσι γουστάρουν.
Ως εδώ συμφωνούμε.
Για την fairy. Άλλος σίφουνας στο ξεκίνημα. Απ'όσο ξέρω είναι το δεύτερό της παιχνίδι και φαίνεται να έχει όρεξη και κέφι για το παιχνίδι κι αυτό μπορεί να βοηθήσει. Παίζει με την τακτική βαράω τους πάντες και τα πάντα, οπότε είναι λογικό να τραβήξει υποψίες, γιατί κανείς δεν θέλει να τον κατηγορούν με την μία. Η αντίδρασή της στις κατηγορίες που δέχεται πιστεύω είναι πιο πολύ, επειδή φοβάται μην καταλήξει βγει στον πρώτο γύρο, παρά επειδή έχει κάποιο κακό ρόλο.
Είπα και΄γω να μη με πει κανείς σίφουνα.:P
Ναι,η αλήθεια είναι ότι προβάλλω μία σθαναρή αντίσταση δεδομένου ότι δε θέλω να βγω από τόσο νωρίς και δεδομένου ότι άλλοι είναι οι μαφιόζοι και τους έχετε περάσει στο ντούκου.

Και τέλος για τον freak. Δεν έχω να πω πολλά, για το τι έκανε μέσα στο παιχνίδι, πάντα είναι ένα αίνιγμα ο ρόλος του για μένα. Αλλά παίζει γενικά αρκετά κλασσικά με το να την λέει σε κάποιους κάθε φορά. Χαίρομαι που φαίνεται να έχει και αυτός αρκετή όρεξη για παιχνίδι.
Ο Πάι δεν την μπαίνει σε διαφόρους,
Την μπαίνει σε΄μενα όπως και η Miss Kit θεωρώντας με ύποπτη επειδή είπα απλώς στον Πέτρο "Πρόσεχε τι λες μην στηριχθεί κανάς μαφιόζος από αυτά και σε βγάλει εκτός".
Ναι,με την ίδια λογική μπορώ να τεθώ και΄γω εκτός.

Ο Γιάννης for the first time έχει δίκιο. Περάσαμε πολύ στο ντούκου αυτά που είπε ο mintin97. Βέβαια, λόγω της παρθενίας του μέλους στο παλέρμο, ίσως να μην ξέρει πώς να κινηθεί. Είτε είναι πολίτης, είτε είναι δολοφόνος. Σε κάθε περίπτωση, εγώ θα ήθελα να μιλήσει περισσότερο.
Το γεγονός ότι κάποιος παίζει το 1ο του Παλέρμο δε σημαίνει ότι πρέπει να τον περνάμε στο ντούκου.Θα συμφωνήσω με ό,τι ειπώθηκε παραπάνω σχετικά με αυτόν.
Πολύ ελαφρά τη καρδία χαρακτηρίζεις κάτι ως spam. Κι εσυ λάδι στη φωτιά ρίχνεις με διαφορετικό τρόπο by the way.
Ε,συγγνώμη.
Άλλη φορά ΘΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ.

Κι εσύ με κλασικό τρόπο ξεκίνησες, δεν καθίστασαι λιγότερο ύποπτη. Μάλιστα ξεκίνησες να κατηγορείς τον Πέτρο επειδή έκανε αυτό που διάλεξες να κάνεις κι εσύ, ήτοι να διατηρήσει την τακτική του. Από τη μια μας λες ότι θεωρείς σοφό να περιμένουμε να μιλήσουν όλοι (τι να πουν άραγε; καλό παιχνίδι; ) κι από την άλλη πιστεύεις ότι το να επιτίθεσαι θέτοντας τους άλλους σε κατάσταση άμυνας θα βοηθήσει τους πολίτες. Με μπερδεύεις και όποιος κι αν είναι ο ρόλος σου, αυτό δε με βοηθά.
Ήτοι εγώ θα πάω στον Ψηλορείτη και θα κάνω βουτιά.:P
Είναι δεύτερη μέρα έχουν γραφτεί δεν ξέρω πόσες σελίδες νομίζω ότι μόνο καλή αρχή δε θα πουν.

και οι δυο νομιζω ειναι το ιδιο υποπτοι..
Αμπελοφολοσοφίες Νο (δε θυμάμαι)
Δικαιόλογησε το γιατί.

Ποτέ δεν είναι νωρίς στο παλέρμο. Εκτός κι αν βιάζεσαι να βρεις οπως ο Ακης τους συγκάτοικους από την πρώτη μέρα:P
Μέχρι τώρα έχεις διαφωνήσει με κανέναν;
Με εμένα.
Σημείωση:Εγώ έχω μάθημα και κάτι δουλειές.
Θα μπω το μεσημέρι. Γράψτε κατεβατά μη χαριστείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Kαλημέρα στην όμορφη πόλη του Παλέρμο κι από μένα. :) Αρχικά να ξεκινήσω με την κλασσική ευχή, που δεν την έχω δώσει ακόμα, να έχουμε ένα υπέροχο παιχνίδι και να περάσουμε όλοι καλά! :happy:

Ευχαριστώ που κατανοήσατε τους λόγους της χθεσινής μου απουσίας, το ταξίδι μου δεν ήταν όποιο και όποιο :P. Είχα πάει στο Allou Fun Park με την παρέα μου, και όπως καταλαβαίνετε, σήμερα με το ζόρι άνοιξα τα μάτια να έρθω να δω τι παίζει εδώ :P.

Ας μπω τώρα στο ψητό. Όλοι ξέρετε και την δικιά μου τακτική, ποτέ δεν ακολουθώ τα ρεύματα. (just for the records.)Ως τώρα, όπως και σε κάθε πρώτο γύρο, υπάρχουν διασκορπισμένες κατηγορίες, και η τάση κάποιων να θέλουν να δώσουν πατήματα στους υπόλοιπους παίκτες για να ξεκινήσουμε. Δεν θα βιαστώ να κατηγορήσω κάποιων, αλλά θα σχολιάσω τις τακτικές κάποιων και ορισμένα ποστ που με τράβηξαν λιγάκι:

Προκειμένου νὰ ζεστάνω λίγο τὸ κλῖμα καὶ νὰ σταματήσῃ τὸ σπαμάρισμα, θὰ ἀρχίσω νὰ κάνω (σὲ δόσεις) μία πρώτη ἰχνηλασία στὸ σκοτεινὸ Παλέρμο.

Τὴν Ἕλενα, ἂν καὶ εἶχε παίξει καὶ σὲ παλιότερα παιχνίδια, δὲ θυμᾶμαι καλὰ τὸ παίξιμό της. Γενικὰ ἡ παρουσία της εἶναι διακριτικὴ καὶ πιστεύω ὅτι θὰ κινηθῇ σὲ χαμηλοὺς τόνους. Ἂν στριμωχθῇ, ἐνδεχομένως νὰ ἀποκαλύψῃ κάποια πράγματα. Στὰ ὑπ' ὄψιν.

Εἶναι τὸ δεύτερό του παιχνῖδι καὶ πιστεύω ὅτι τὸ ἔχει ἔγνοια νὰ παίξῃ καλά. Ἂν ἔχει συνεργάτες νὰ τὸ βοηθοῦν, πιστεύω ὅτι θὰ ἀλλάξῃ πλήρως ὁ τρόπος παιχνιδιοῦ του.

Στὸ πρῶτο παιχνῖδι σπάμαρε ἀνηλεῶς. Τώρα θὰ ζορισθῇ λίγο πιστεύω καὶ λόγῳ τῶν κανόνων καὶ ἴσως προδοθῇ εὔκολα ἂν ἔχῃ ἄσχημο ῥόλο. Γενικὰ ἔχει τὴν τάση νὰ τραβάῃ πάνω της τὶς ὑποψίες.

Ἔχει ἐμπειρία ἀπὸ παιχνίδια καὶ ξέρει νὰ ἐλίσσεται. Ἂν ἔχῃ καλὸ ῥόλο θὰ βοηθήσῃ πολύ, ἀλλὰ ἂν ἔχῃ κακὸ ῥόλο, θὰ εἶναι πολὺ ἐπικίνδυνη. Καλὸ εἶναι νὰ διασταυρώνουμε τὰ λεγόμενά της μὲ αὐτὰ ἄλλων ἔμπειρων παικτῶν.

Ἡ Jane εἶναι μία ξεχωριστὴ παρουσία καὶ ἔχει ἕναν δικό της τρόπο στὸ παιχνῖδι καὶ γενικὰ δὲν προδίδεται εὔκολα. Πρέπει νὰ τὴν ψαρέψουμε καλὰ νὰ δοῦμε τί καπνὸ φουμάρει.

Δὲν τὴν ξέρω καλὰ τὴ συγκεκριμένη στὸ Παλέρμο. Περιμένω νὰ δῶ πῶς θὰ παίξῃ νὰ κρίνω. Ἐπιφυλάσσομαι.

Στὸ προηγούμενο παιχνῖδι ἔπαιξε πολὺ κακά. Δὲν ξέρω ἂν θὰ βελτιωθῇ τώρα, ἀλλὰ πιστεύω ὅτι μὲ τὸν περιορισμὸ γιὰ τὸ σπαμάρισμα, ἴσως δείξῃ κάτι διαφορετικό. Ἂν εἶναι στοὺς κακούς, ἴσως τὸ καταλάβουμε ἐπειδὴ θὰ παίζῃ προσεκτικὰ ἀφοῦ θὰ ἔχῃ δασκαλευθεῖ.

Παλιὰ στὸ παιχνῖδι καὶ ἱκανή. Ἂν εἶναι μὲ τοὺς δολοφόνους, ἐνδεχομένως νὰ δίνῃ τὸν τόνο στὴν ὁμάδα. Πιστεύω ὅτι ἂν τὴν κάνουμε νὰ συμμετέχῃ ἀρκετά, θὰ ἀποσπάσουμε πολύτιμες πληροφορίες. Ἂν συμμετέχῃ λίγο, σίγουρα θὰ εἶναι ὕποπτη.

Ἐντελῶς καινούρια στὸ παιχνῖδι. Ἂν παίξῃ μὲ τοὺς δολοφόνους, σίγουρα θὰ εἶναι διακριτική· ἐπειδὴ πάντως δὲ γνωρίζει καλὰ τὸ παιχνῖδι, ἐνδεχομένως νὰ εἶναι ἀπρόβλεπτη στὸν τρόπο ποὺ θὰ παίξῃ.

Δὲν τὴ θυμᾶμαι σὲ ἄλλο παιχνῖδι ποὺ εἶχα παίξει ἐγώ. Γενικὰ πιστεύω ὅτι δίνει πληροφορίες καὶ θὰ πρέπῃ νὰ τὴ στριμώξουμε καλά. Ἂν εἶναι ὕποπτη, πιστεύω θὰ φανῇ ἐξ ἀρχῆς.

Παλιὸς παίκτης καὶ πολὺ καλός. Δύσκολα θὰ πῇ σημαντικὰ πράγματα. Γενικὰ προσέχει τὰ λεγόμενά του. Ἂν εἶναι στοὺς δολοφόνους, δύσκολα νὰ ἐκτεθῇ πολύ.

Αὐτὰ πρὸς τὸ παρὸν καὶ ἀργότερα θὰ ἐπανέλθω γιὰ τὴ δεύτερη δόση τῶν παικτῶν.

Ο Πέτρος με βάζει σε σκέψεις. Είχε ξεκινήσει ακριβώς έτσι στο προηγούμενο Παλέρμο, και ήταν ο ντετέκτιβ, θα μπορούσε κάλλιστα τώρα είτε να προσπαθεί να μας πείσει για την ''αθωότητα'' του, είτε να προσπαθεί να μας πείσει για την πραγματική αθωότητα. Κρατώ κάποιες επιφυλάξεις, διότι από αυτό το ποστ δεν μπορούμε να βγάλουμε κάποια άκρη, γιατί είναι η προσωπική του άποψη για κάθε παίκτη και δεν το θεωρώ ύποπτο προς το παρόν.

Παρατηρώ ότι ο Πατρεύς ξεκινά ακριβώς όπως και στο προηγούμενο Παλέρμο, στο οποίο ήταν πολίτης. Μήπως ακολουθεί την ίδια μέθοδο σκόπιμα, για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια; :hmm:

Η κίνηση του ήταν διχασμός για τις σκέψεις μας,όντως, αλλά πιστεύω Χάρη ότι δεν μπορούμε να πατήσουμε σε κάτι για την ώρα. Μιλώντας αποκλειστικά για την κίνηση καθαυτή, δεν είναι περίεργη.

Ομολογώ ότι είναι περίεργος ο τρόπος σου και σε φέρνει σε δύσκολη θέση, δηλαδή εύκολα υποψιάζεσαι από τους υπόλοιπους.

Δεν σε θυμάμαι από προηγούμενα Παλέρμο Κλέο, δεν ξέρω αν έχουμε παίξει μαζί, και συνεπώς από την τακτική σου ξέρω πολύ λίγα πράγματα. Ως τώρα η στάση σου είναι μετριοπαθής και δεν θα την καταδικάσω ακόμα, γιατί είναι και πρώτος γύρος και είναι επόμενο να είμαστε όλοι επιφυλακτικοί.

Δεν αντιλέγω, είναι και αυτός είναι ένας τρόπος παιξίματος. Μάλιστα ταιριάζει απόλυτα σε ΔΑ. :whistle:

Και για να μην παραπονιέται ο dimijim ότι δεν έχει ψηφίσει κανείς, ψηφίζω _fayrigirl_ , γιατί θεωρώ ότι προσπαθεί να μας αποπροσανατολίσει κατηγορώντας τους πάντες και δείχνοντας ότι είναι πολίτης. Και για να πάρει μπρος το παιχνίδι, βέβαια. :P

Η γνώμη μου για την fairygirl είναι η εξής:
Είναι η δεύτερη φορά της στο Παλέρμο και την θυμάμαι χαρακτηριστικά να μπαίνει με τόση φόρα και στο προηγούμενο. Το να σκορπάει από δω κι από κει κατηγορίες δεν θα μου ταίριαζε ακόμα σε ΔΑ, ο ΔΑ θα έμπαινε με τόση φόρα όταν το παιχνίδι έχει μόλις αρχίσει; Δεν ξέρω αμφιβάλλω. Δεν αποκλείω να έχει κακό ρόλο, αλλά για εμένα ως τώρα είναι μια αθώα πολίτης, που θέλει απλά να βοηθήσει. Θα συμφωνήσω με αυτό το ποστ του Τσαφ:

Για την fairy. Άλλος σίφουνας στο ξεκίνημα. Απ'όσο ξέρω είναι το δεύτερό της παιχνίδι και φαίνεται να έχει όρεξη και κέφι για το παιχνίδι κι αυτό μπορεί να βοηθήσει. Παίζει με την τακτική βαράω τους πάντες και τα πάντα, οπότε είναι λογικό να τραβήξει υποψίες, γιατί κανείς δεν θέλει να τον κατηγορούν με την μία. Η αντίδρασή της στις κατηγορίες που δέχεται πιστεύω είναι πιο πολύ, επειδή φοβάται μην καταλήξει βγει στον πρώτο γύρο, παρά επειδή έχει κάποιο κακό ρόλο.

Τροφή για σκέψη προσπαθεί να μας δώσει.

Εσύ τώρα προσπαθείς να αθωώσεις τον Πέτρο, επειδή του τα χρωστάς από το προηγούμενο, που τον είχες κατηγορήσει τόσο και τελικά ήταν αθώος; :P Ή απλά θεωρείς την κίνηση του αξιόλογη;

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_:
Ωραία.
Θεωρήστε με ένοχη λοιπόν. Αφού αγαπάτε τόσο πολύ τα άτομα που μιλάνε πολύ και περάστε στο ξεκάρφωτο ότι κάποιοι δεν έχουν μιλήσει καν.

Από τα σχόλια σου θέλω να αναφερθώ σε αυτό. Μην κρίνεις ακόμα αυτούς που δεν έχουν μιλήσει, είναι ακόμα ο πρώτος γύρος, για όνομα του Θεού! Ασφαλώς και μπορούν να κρύβονται στη σιωπή οι δολοφόνοι, από την άλλη μπορεί να έχουν βγει και όλοι στην φόρα για να υποψιαστούμε τους κρυμμένους στη σιωπή. ;) Οι πιθανότητες είναι πολλές!

Εξήγησέ μας λίγο το σκεπτικό σου γιατί απ'ότι θυμάμαι έκανες αρκετά νωρίς το πόστ..
Γενικά μην αφήνετε στον αέρα αν σκεφτείτε κάτι ή "βλέπετε" κάτι που οι υπόλοιποι δεν βλέπουν,γιατί ίσως φανεί βοηθητικό στοιχείο..

Οι καινούριοι έχουν πεταχτεί, έχουν πει 2-3 αερολογίες και τίποτα άλλο. Δεν ξέρω αν πρέπει να θεωρηθεί απειρία ή ουσιαστικό χαμηλό προφίλ. Θα ήθελα κι εγώ να τους δω να επιχειρηματολογούν, γιατί ως τώρα δεν προσφέρουν κάτι με επιχειρήματα του τύπου ''Υπάρχουν έμμεσες ή άμεσες συμμαχίες'' κλπ.

Όλοι ξέρουν τι κάνουν,συμμαχίες και αντιπαθεις γίνονται για να θωλόσουν τα νερά

Αν και καταλαβαίνω σε ως ένα βαθμό το τι εννοείς και εν μέρει συμφωνώ,από την άλλη όμως ρε Χάρη ρίχνεις την ψήφο σου τόσο γρήγορα;; Μετά από 2 ώρες παιχνίδι;
Αν και ως ένα σημείο καταλαβαίνω τις υποψίες σου,
από την άλλη όμως μου έρχεται και στο μυαλό η κλασσική τακτική μαφιόζων που πάνε να δημιουργήσουν ρεύμα με τις ψήφους τους από πολύ νωρίς...

Θα συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά τον Χάρη.

Πάντως αρκετοί έχουν δει το νήμα και λίγοι έχουν μιλήσει. Μην μας ντρέπεστε. Πείτε τουλάχιστον ένα γεια.

Καληνύχτα και απο εμένα. Να υπενθυμίσω ότι αύριο έχω κάποιες κοινωνικές υποχρεώσεις και θα εξαφανιστώ μετά της 6. Μην με πάρετε απο τα μούτρα. :sly:

Εγώ ξέρω, εγώ ξέρω τι έχεις!!! :redface:

Και τώρα επί της ουσίας, να συμμαζέψω λιγάκι την άποψη μου, για μερικούς παίκτες.

Τον Akis_Megara θέλω να δω, γιατί στο προηγούμενο ήταν ένας... εχμμμ... ''κακός'' δολοφόνος :P. Ως τώρα, τα ίδια βλέπω. Άκη, δώσε λίγο πόνο, θέλω να σε δω να παίζεις. :P
Οι CiNeFiL, Johnnaousa, MissKit, PieMaker, tsarachaf έχουν επιχειρήματα στα ποστ τους, δεν έχω υποπτευθεί κάποιον ως τώρα.

Και η Εχέμυθη έχει μπει στο παιχνίδι καλά. :P Αλλά περιμένω να δω περισσότερα ποστ, δεν θα δώσω ακόμα ψήφο.

Γενικά παιδιά, περιμένω να σας δω να μιλάτε λίγο ακόμα, δεν βιάζομαι να κατηγορήσω. Το παιχνίδι έχει μόλις αρχίσει!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και επειδή απαγορεύεται το σπαμ (:P ) ας πώς και δυο πράγματα για όσους μίλησαν..

Ο Ακριβός μπήκε με δυό πόστ πολύ ωραία,σωστά και αντικειμενικά..
Το στυλ είναι το κλασσικό του,όπως και όταν έπαιζε με τους πολίτες.
- Αν και πραγματικά δυσκολεύομαι να θυμηθώ αν ποτέ ο Aκριβός είχε κακό ρόλο. :P-
Γενικά όμως αυτούς τους καλούς και οργανωμένους παίκτες "φοβάμαι" λίγο περισσότερο.
Μπορεί να κρυφτεί ένας τέλειος δολοφόνος πίσω τους... Είναι το χειρότερο είδος. :whistle::redface:
Αλλά ακόμα δεν μου έχει δωθεί λαβή για να σχολιάσω το οτιδήποτε..

Την Μisskit δεν έχω ξαναδεί να παίζει σε Παλέρμο -πρέπει να είναι η πρώτη φορά που τη βλέπω ως παίκτρια -
και μου άφησε καλή εντύπωση με τις παρατηρήσεις,μπήκε δυναμικά,θα δούμε.

mintin97 προσπάθησε να εξηγείς λίγο παραπάνω τα λεγομενά σου.. :P
Ο Καραντακόβ πως προέκυψε; Στην τύχη; Ένστικτο; Ξύπνησες το πρωί και αποφάσισες ότι ο Πατρέας δεν είναι και τόσο ύποπτος και είπες απλά να ψηφίσεις έναν άλλον; :P

Tάσος97 μια φορά τον έχω δει σε Παλέρμο,ομολογώ πως με μπερδεύουν τα πόστ του από παλιότερα που τον είχα ξανα δεί να παίζει.

Σπάρκ έδωσες ψήφο και έφυγες. Μου δίνεις την αίσθηση πολίτη βαριεστημένου με τον ρόλο του,που ήθελε απλά να ψηφίσει κάποιον και να μην ασχοληθεί περαιτέρω. :hmm:

Ο Πάτρευες μετά τα ψυχολογικά προφίλ εξαφανίστηκε. :redface:
Για Piemaker... Ένα θα πώ,όλα να τα περιμένεις. Μπορεί να μεταμφιεστεί στον Άγγελο του Θεού τον ίδιο άμα θέλει,προσοχή..


Ριρίκο μου,μίλα λίγο και εσύ! Noυαζέτ,Κάρπε περάστε από την παρέα μας κορίτσια. :whistle:

Ψήφο δεν θα δώσω ακόμα,αλλά στο τέλος,θέλω να μιλήσουν και κάποια άτομα παραπάνω.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σπαμ.
Ο Ακριβός ποιος είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παίζω την κάρτα ίντριγκας "Επιπλέον ψήφος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πάω για β' δόση ύπνου.
Καθήστε ήσυχα γιατί η Σύλβια έρχεται με άγριες διαθέσεις... :P

Ψηφοφορία για Δευτέρα 17/6
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. Alma Libre
  4. blue_butterfly
  5. carpe_nochtem
  6. CiNeFiL
  7. Deutsch... Lover
  8. Drama Prinzessin
  9. elenamusic99
  10. Gate4
  11. jj!
  12. JKaradakov
  13. Joaquin
  14. johnietraf
  15. Johnnaousa
  16. Libertus --> _fairygirl_
  17. mintin97 --> JKaradakov x2
  18. MissKit
  19. Nefeli Graf
  20. Noisette
  21. PieMaker
  22. Psycho(Βασίλης)
  23. SparklingGrey --> mintin97
  24. soter
  25. tsarachaf
  26. _fairygirl_
  27. ~Melania~
  28. Εχέμυθη
  29. Πατρεύς
  30. Τάσος97
Ψήφοι
2 JKaradakov
1 mintin97
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων

Οριστικές Αποχωρήσεις

Απουσίες

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από mintin97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παίζω την κάρτα ίντριγκας "Επιπλέον ψήφος".

:eek::eek::eek::eek::eek:

Μήπως ο παίκτης είναι αντίπαλος ή πληροφοριοδότης και ξέρει κάτι;;;; :confused: Τέτοια κάρτα την πρώτη μέρα; Από καινούριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
@aegloswen
Ψήφισα καραντάκοφ γιατί δεν είμαι ακόμη σίγουρος και τελοσπάντων πρέπει επιτέλους να ψηφίσω κάποιον. Δε θέλω να πάρω απουσία!
Όσον αφορά τον Πατρέα, έχεις δίκιο. Απλώς το ξανασκέφτηκα και είπα να αναθεωρήσω γιατί αν ήμουν μαφιόζος και ήθελα να ρίξω στάχτη στα μάτια σας σίγουρα δε θα έγραφα τέτοια ποστ. Βέβαια, είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι, αλλά εγώ έτσι το σκέφτηκα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
@aegloswen
Ψήφισα καραντάκοφ γιατί δεν είμαι ακόμη σίγουρος και τελοσπάντων πρέπει επιτέλους να ψηφίσω κάποιον. Δε θέλω να πάρω απουσία!
Όσον αφορά τον Πατρέα, έχεις δίκιο. Απλώς το ξανασκέφτηκα και είπα να αναθεωρήσω γιατί αν ήμουν μαφιόζος και ήθελα να ρίξω στάχτη στα μάτια σας σίγουρα δε θα έγραφα τέτοια ποστ. Βέβαια, είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι, αλλά εγώ έτσι το σκέφτηκα!:)

Έπαιξες κάρτα! :confused: Και απλά θες να ψηφίσεις κάποιον και να σιγουρέψεις ότι θα φύγει, ενώ ''δεν είσαι σίγουρος''; Μπορείς να μας εξηγήσεις τι έχει γίνει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Χμμ..Θα συμφωνήσω με τη Μελανία.
Γιατί αγόρι μου εφόσον δεν είσαι σίγουρος για αυτόν που ψήφισες ενεργοποιείς έξτρα ψήφο;
Αυτό θεωρητικά θα το έκανε κάποιος γνωρίζοντας κάτι για τον Καραντάβκο λόγω του ρόλου που έχει;:confused:
Μπορεί όμως και όχι.
Έτσι και μου πήρες τον αγαπημένο μου ρόλο.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
mintin97 χαλάρωσε,άσε λίγο τις κάρτες προς το παρόν και πές μας γιατί θέλεις να φύγει τόσο ο Καραντακόβ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top