Palermo #40 - Movies vs Series Characters

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αμάν μωρέ Πέτρο, τόσος κόσμος, το παιχνίδι μου σου θυμίζει τον Johnnaousa; :/: Αισθάνομαι σχεδόν θιγμένη! Γιάννη.. Χωρίς παρεξήγηση, ε; <3

Πάω να τελειώσω με την πτυχιακή μου και θα έρθω το βράδυ που (ελπίζω ότι) θα έχετε ηρεμήσει γιατί αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να παρακολουθήσω τη ροή των μηνυμάτων. Τρέχετε!
καλά εντάξει, η ''μόνιμα στην ΣΕ παίκτρια Παλέρμο'' ήρθε να μας την πει για το πως παίζουμε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκε πολύ ύποπτη η είσοδος του Πατρέα στο παιχνίδι. Μπορεί όντως να το κάνει για να ρίξει στάχτη στα μάτια, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Ο χρόνος θα δείξει πιστεύω.

συμφωνώ απόλυτα!!Και ήδη άρχισαν να εμφανίζονται οι πρώτες συμμαχίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εχεις δικιο ομως δε νομιζεις οτι ειναι πολυ νωρις για να γινει κατι τετοιο ;;
Ολοι λιγο πολυ λαδι στη φωτια ριχνουμε μπας και βγαλουμε ακρη

Δεν διαφωνώ. Όμως κάπου πρέπει να στραφούν τα βλέμματα και σε αυτόν τον γύρω. Κάπως έτσι άρχισαν τα πράγματα και με τον Πέτρο στο προηγούμενο και έφυγε στον 1ο γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
H κρίση του εννοείς;
Και στο προηγούμενο το έκανε.
Για αυτόν ακριβώς τον λόγο το αναφέρω.
Ίσως θέλει να μας περάσει την άποψη ότι χρησιμοποιεί την ίδια τακτική με το προηγούμενο, που ήταν πολίτης, έτσι ώστε να πιστέψουμε ότι και πάλι είναι πολίτης. Μπορεί να πέφτω και έξω βέβαια, τίποτα δεν είναι σίγουρο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Στον εαυτό σου αναφέρεσαι; Δεν σε κατηγόρησα. Είπα ότι οι κινήσεις σου είναι ενδιαφέρουσες για τώρα. Αν θες να το δεις έτσι, ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι, Έλενα, αλλά εσύ με τις συνεχείς σπόντες για μένα, μήπως πας να στρέψεις έμμεσα τα βλέμματα πάνω μου; :whistle::P
Ζοριστηκαμε Χαρουλη ;;; :P:P Οχι μωρε ξεκαθαριζω οτι δε το εκανα επιτηδες
Δεν διαφωνώ. Όμως κάπου πρέπει να στραφούν τα βλέμματα και σε αυτόν τον γύρω. Κάπως έτσι άρχισαν τα πράγματα και με τον Πέτρο στο προηγούμενο και έφυγε στον 1ο γύρο.

Ναι αλλα αν δε το εκανε και σε αυτο το Παλερμο πιθανον να νομιζαν καποιοι οτι ειναι δολοφονος...οποτε ουσιαστικα προσπαθει να καλυψει τη θεση του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για αυτόν ακριβώς τον λόγο το αναφέρω.
Ίσως θέλει να μας περάσει την άποψη ότι χρησιμοποιεί την ίδια τακτική με το προηγούμενο, που ήταν πολίτης, έτσι ώστε να πιστέψουμε ότι και πάλι είναι πολίτης. Μπορεί να πέφτω και έξω βέβαια, τίποτα δεν είναι σίγουρο. :hmm:
Λιγότερο ύποπτη δε μου φαίνεσαι και΄συ Κλεοπάτρα.
Αν και ο Πέτρος ξεκίνησε με το κλασσικό εικογραφημένο τρόπο παιξίματος ονόματι "Ηθογράφηση χαρακτήρων" εμένα πολίτης με κάνει.
Θα μου πεις,και΄συ τον κατηγορούσες όμως αν όντως δεν ήταν πολίτης θα΄βγαζε τον σκασμό αυτός συνέχισε με το συνηθισμένο τρόπο παιξίματος.
Κάποιοι προσπαθείτε να τον στοχοποιήσετε στα μάτια των πολιτών και όχι άσκοπα.
Καραντάκοφ,εξίσου ύποπτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
καλη αρχη και απο μένα και τι να πω αν απο τις πρωτες ωρες αρχισαν οι τσακωμοι....εχουμε να ρίξουμε ΠΟΛΥ διαβασμα και φετος :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Nefeli Graf




Εἶναι τὸ δεύτερό της παιχνῖδι. Ἂν εἶναι δολοφόνος, θὰ εἶναι δασκαλεμένη καλὰ καὶ θὰ προσπαθήσῃ νὰ κρατήσῃ χαμηλὸ προφίλ. Περιμένω νὰ μιλήσῃ ἀρκετὰ γιὰ νὰ σχηματίσω ἄποψη.

Πέτρο και στο προηγούμενο παιχνίδι συμμετείχα όσο μου επέτρεπε το ''πρόγραμμα'' μου,δεν ξέρω τι συμπέρασμα είχες βγάλει για το πόσο ενεργή ήμουν :lol:...Τότε δεν νομίζω να είχα και το πιο ενεργό ας το χαρακτηρίσω προφίλ...Περιμένω την άποψη σου μελλοντικά!!!:)

Καὶ γιὰ ὅσους ἔρχονται ὑποψίες γιὰ ἔμενα σχετικὰ μὲ τὸν τρόπο ποὺ ξεκίνησα τὸ παιχνῖδι, δὲν καταλαβαίνω ποῦ εἶναι τὸ μεμπτὸ στὸ νὰ ξεκινήσω βοηθῶντας τοὺς ὑπόλοιπους πολίτες. Εἶναι προφανὲς ὅτι δὲν εἶναι ὑπὲρ τῶν δολοφόνων νὰ μπαίνουν ὅλα τὰ ὀνόματα στὸ τραπέζι, τουλάχιστον στοὺς πρώτους γύρους. Οἱ δολοφόνοι θέλουν νὰ ἐπικεντρώνωνται σὲ λίγους παῖκτες οἱ ὁποῖοι κατὰ πᾶσα πιθανότητα εἶναι ἄσχετοι. Ἐγὼ προσπαθῶ νὰ ῥίξω λίγο φῶς στὸ τοῦνελ, αὐτὸ μόνον.

Σ.σ.: Ὁσονούπω, ἐπανέρχομαι μὲ τὴν τελευταία δόση.
Καλά κάνεις και αρχίζεις με το πως βλέπεις τον καθένα μας...Είναι ένας τρόπος να πάρει ζωή το παιχνίδι ;) και να αρχίσουν οι αλληλοκατηγορίες...:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λοιποομμ κατα βαση οταν ελεγα gives us some fights περιμενα περισσοτερες εντασεις αλλα νταξ θα αρκεστω
και επδ βαριεμαι και δεν εχω τι να κανω -αν και δεν εχω τιποτα ιδιαιτερο να πω- και σκεφτομουν ποση ωρα ποιος φερεται πιο υποπτα (ναι το καψα) θα πω τι σκεφτηκα ως τωρα:D
καταρχας οκ αυτο που εριξε ο πατρεας την γνωμη του για τον καθενα δεν νομιζω οτι ειναι ικανο να παραπλανησει καποιον ακομα και αν ειναι αρχαριος στο παιχνιδι, ειναι πολυ προβλεψιμη τακτικη για δολοφονο
οποτε δεν νομιζω οτι μπορουμε να συμπαιρανουμε κατι απο αυτο ειτε ειχε καλο ειτε κακο ρολο το ιδιο μπορει να εκανε

μετα η χαρα και ο JKaradakov κατι κανουν απο καβγαδες (keep it up, μπορειτε και καλυτερα:P) και απο την αλλη ενεργα συμμετεχει και η εχεμυθη και ο Libertus
τωρα αυτο το ενεργα δεν ξερω πως να το παρω
καποιοι απο την ομαδα με τους δολοφονους παντως απο οτι θυμαμαι στα αλλα παλερμο διαλεγουν να ειναι διακριτικοι
εχω σκεφτει οτι μερικοι απο αυτους μπορει να εχουν αντιθετους ρολους αλλα δεν αποκλειω να εχουν και ιδιους
δλδ ειτε δολοφονοι για να δωσουν παρασταση,ειτε πολιτες που βιαζονται να βρουν καποιον να βγαλουν και το παιζουν και λιγο τυχαια στην αρχη

μυθηστορημα εγραψα
αυτα:3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι αλλα αν δε το εκανε και σε αυτο το Παλερμο πιθανον να νομιζαν καποιοι οτι ειναι δολοφονος...οποτε ουσιαστικα προσπαθει να καλυψει τη θεση του

Για τον Πέτρο δεν έχω να πω ακόμη κάτι μιας και δεν έκανε κάτι διαφορετικό απο αυτό που κάνει και στα υπόλοιπα Παλέρμο γι'αυτό και περιμένω να δω τι θα γίνει παρακάτω.

Καραντάκοφ,εξίσου ύποπτος.

Την τρέλα μου πείρα και βραβείο στο προηγούμενο. Με β γράφεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Fairy και στα δύο posts μου για τον Πέτρο ανέφερα ότι τίποτα απ' όσα υποψιάζομαι δεν είναι σίγουρα και ότι μπορεί να πέφτω έξω, δεν μίλησα με βεβαιότητα. Ωστόσο ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Fairy και στα δύο posts μου για τον Πέτρο ανέφερα ότι τίποτα απ' όσα υποψιάζομαι δεν είναι σίγουρα και ότι μπορεί να πέφτω έξω, δεν μίλησα με βεβαιότητα. Ωστόσο ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει.

ή οτι τον συμφερει να πιστευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
μετα η χαρα και ο JKaradakov κατι κανουν απο καβγαδες (keep it up, μπορειτε και καλυτερα:P) και απο την αλλη ενεργα
Μον Σερύ,τι σε πειράζει να μαλώνω εγώ με τον Καραντάκοφ καθώς για μία ακόμη φορά έχουμε αντίθετες απόψεις.:P

Την τρέλα μου πείρα και βραβείο στο προηγούμενο. Με β γράφεται!
Εντάξει.
Ζητώ συγγνώμη.
Ντάννυ μου.
Fairy και στα δύο posts μου για τον Πέτρο ανέφερα ότι τίποτα απ' όσα υποψιάζομαι δεν είναι σίγουρα και ότι μπορεί να πέφτω έξω, δεν μίλησα με βεβαιότητα. Ωστόσο ο καθένας μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει.
Δε διαφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Λιγότερο ύποπτη δε μου φαίνεσαι και΄συ Κλεοπάτρα.
Αν και ο Πέτρος ξεκίνησε με το κλασσικό εικογραφημένο τρόπο παιξίματος ονόματι "Ηθογράφηση χαρακτήρων" εμένα πολίτης με κάνει.
Θα μου πεις,και΄συ τον κατηγορούσες όμως αν όντως δεν ήταν πολίτης θα΄βγαζε τον σκασμό αυτός συνέχισε με το συνηθισμένο τρόπο παιξίματος.
Κάποιοι προσπαθείτε να τον στοχοποιήσετε στα μάτια των πολιτών και όχι άσκοπα.
Καραντάκοφ,εξίσου ύποπτος.
Συμφωνώ ότι ο Πέτρος δε θα συνέχιζε να ψυχογραφεί τους παίκτες, εάν είναι δολοφόνος, επειδή ήδη τον είχαμε κατηγορήσει αρκετά άτομα και αυτό δείχνει λογικά ότι δεν έχει κακό ρόλο.
Κατά τα λοιπά, κι εσύ παντού ενόχους βρίσκεις. Είναι σαν να προσπαθείς να τη βγάλεις εσύ λάδι, φορώντας το μανδύα του πολίτη που ψάχνει ενόχους. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μον Σερύ,τι σε πειράζει να μαλώνω εγώ με τον Καραντάκοφ καθώς για μία ακόμη φορά έχουμε αντίθετες απόψεις.:P

δεν ειπα τιποτα κακο σις
απλα εσεις μιλατε πιο πολυ ηθελα να σχολιασω γιατι δεν εχω κατι αλλο να κανω
αυτο που ειδα σχολιασα
το ριξα
εντ οβ στορυ

ας σχολιαζαν και αλλοι να εχω να πω περισσοτερα αλλα οταν το γραψα μονο εσεις αξιωθηκατε να μαλωσετε σαν ανθρωποι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καραντάκοφ,εξίσου ύποπτος.
εντ οβ στορυ
Μια τάση πάντως να μπερδεύετε το "φ" με το "β" την έχετε, δε μπορώ να πω...

Ρίχτε ρε καμιά ψήφο, περιμένουμε, περιμένουμε, περιμένουμε τίποτε! :popcorn: Μας κάνετε κι αισθανόμαστε άσχημα εδώ στη ΣΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι ο Πέτρος δε θα συνέχιζε να ψυχογραφεί τους παίκτες, εάν είναι δολοφόνος, επειδή ήδη τον είχαμε κατηγορήσει αρκετά άτομα και αυτό δείχνει λογικά ότι δεν έχει κακό ρόλο.
Κατά τα λοιπά, κι εσύ παντού ενόχους βρίσκεις. Είναι σαν να προσπαθείς να τη βγάλεις εσύ λάδι, φορώντας το μανδύα του πολίτη που ψάχνει ενόχους. :hmm:
Ώρα να μιλήσω για τον τρόπο παιξίματός μου.
Ναι,η αλήθεια είναι ότι έτσι παίζω. Κατηγορώ τους πάντες και βλέπω τι απαντάνε στα λεγόμενά μου.
Κλεμμένος τρόπος από άλλο παίκτη όμως έτσι παίζω καθώς θεωρώ ότι "ζορίζοντας" κάποιον μπορεί να αποκαλύφτεί κάτι.

δεν ειπα τιποτα κακο σις
απλα εσεις μιλατε πιο πολυ ηθελα να σχολιασω γιατι δεν εχω κατι αλλο να κανω
αυτο που ειδα σχολιασα
το ριξα
εντ οβ στορυ
ας σχολιαζαν και αλλοι να εχω να πω περισσοτερα αλλα οταν το γραψα μονο εσεις αξιωθηκατε να μαλωσετε σαν ανθρωποι:P
Μάλιστα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ώρα να μιλήσω για τον τρόπο παιξίματός μου.
Ναι,η αλήθεια είναι ότι έτσι παίζω. Κατηγορώ τους πάντες και βλέπω τι απαντάνε στα λεγόμενά μου.
Κλεμμένος τρόπος από άλλο παίκτη όμως έτσι παίζω καθώς θεωρώ ότι "ζορίζοντας" κάποιον μπορεί να αποκαλύφτεί κάτι.
Ομολογώ ότι είναι περίεργος ο τρόπος σου και σε φέρνει σε δύσκολη θέση, δηλαδή εύκολα υποψιάζεσαι από τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top