Metal Music Only

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.


Αγία μουσική, μέρες που είναι..
Γιατί έτσι μας αρέσει :music::santa::bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Τι μου θύμησες τώρα. Rhapsody είχα ακούσει τυχαία από κάτι cd που είχα βρει όταν ήμουν γυμνάσιο και ψαχνόμουν με μουσική. Μου φάνηκε διαφορετικό, φρέσκο και μιας και ήμουν φαν των επικών ταινιών κλπ τα αγάπησα κατευθείαν. Needless to say, από τότε άρχισα να ακούω μέταλ. Μάλιστα μέχρι το 2008 είχα βάλει στη δισκογραφία τους (μέχρι το Triumph or Agony) στο αυτοκίνητο του μπαμπά και κάθε φορά που ήμουν στο αυτοκίνητο έβαζα αυτό το cd (αυτός καμιά σχέση με μέταλ χαχα αλλά τα άκουσε όλα από μια φορά :P ). Κρίμα που διαλύθηκαν.

Το πρώτο τραγούδι τους που άκουσα σε αυτό το random cd ήταν αυτό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τι μου θύμησες τώρα. Rhapsody είχα ακούσει τυχαία από κάτι cd που είχα βρει όταν ήμουν γυμνάσιο και ψαχνόμουν με μουσική. Μου φάνηκε διαφορετικό, φρέσκο και μιας και ήμουν φαν των επικών ταινιών κλπ τα αγάπησα κατευθείαν. Needless to say, από τότε άρχισα να ακούω μέταλ. Μάλιστα μέχρι το 2008 είχα βάλει στη δισκογραφία τους (μέχρι το Triumph or Agony) στο αυτοκίνητο του μπαμπά και κάθε φορά που ήμουν στο αυτοκίνητο έβαζα αυτό το cd (αυτός καμιά σχέση με μέταλ χαχα αλλά τα άκουσε όλα από μια φορά :P ). Κρίμα που διαλύθηκαν.

Το πρώτο τραγούδι τους που άκουσα σε αυτό το random cd ήταν αυτό:

Το πρώτο που άκουσα ήταν αυτό:
To φανταστικό είναι ότι συμμετέχει και ο Christopher Lee!!! Τους βρήκα όταν έψαχνα μουσική που σχετίζεται με κάποιον τρόπο με το LOTR και τους λάτρεψα αμέσως! Μαζί και τους Βlind Guardian! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.


HV
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.




Oι Mayhem παιζουν Αθηνα την Μ.Πεμπτη νομίζω. Θα χει πλάκα να φανεί καμια Ελένη Λουκά εξω απο το Fuzz :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Είναι σαν να ακούς τη μετάβαση από το rock των Purple και των Led Zeppelin στο heavy metal των 80s.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Heavy

Technical Death

Thrash

Και cover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω κολλήσει πολύ τελευταία με τους While She Sleeps.Παίζουν metalcore αλλά σε αντίθεση με άλλες μπάντες του είδους δεν είναι προβλέψιμοι συνθετικά και έχουν τρομερές μελωδίες.

Ο νέος δίσκος τους(You are We) θα ναι magnum opus αν κρίνω από τα παρακάτω δείγματα.






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Eagle fly free
Let people see
Just make it your own way
Leave time behind
Follow the sign
Together we'll fly someday
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jon Snow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Valar Morghulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

O Bruce είναι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής. Αυτή η φωνή είναι αξεπέραστη και διατηρείται σε άριστη κατάσταση παρά τα πολλά χρόνια τραγουδιού. Οι Iron Maiden επίσης το αγαπημένο συγκρότημα, εκπληκτικές μελωδίες και στοίχοι. Τραγούδια με νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σε άριστη κατάσταση, ναι, σίγουρα, ειδικά μετά από τα όσα πέρασε. Αναλλοίωτη όχι.. δε ξέρω, βέβαια, αν αυτό είναι κακό.
Εμένα μ'αρέσει και σαν άντρας.. ακόμη και τώρα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Linkin park τότε.
Linkin park τώρα.
Γιατί γαμώτο γιατί; Ο nu metal ήχος τους δεν συγκρινόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Linkin park τότε.
Linkin park τώρα.
Γιατί γαμώτο γιατί; Ο nu metal ήχος τους δεν συγκρινόταν.

Εντάξει nu metal δεν περιμένει κανείς να παίξουν αλλά τουλάχιστον να μείνουν σε rock φόρμες και όχι να παίζουν electropop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top