Catering "El Γίδι"

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλημέρααα!

Λοιπόν...
Θα κάνουμε ένα παρτάκι την άλλη εβδομάδα... 30-40 άτομα...
Και θέλω να κάνω κάτι, βρε αδερφέ! Ένα μεζεδάκι από εδώ, κάτι σαλατικό από εκεί, κανένα γλυκάκι...

Και, είπαμε
1. Χριστούγεννα έρχονται.
2. Σε ξένα μέρη είμαστε, να κάνουμε κάτι "δικό μας"...

Αλλά μελομακάρονο δεν έχω κάνει ούτε στα όνειρά μου. Ίιιιισως βρω έτοιμα. Αλλά δεν μπορώ να τα αγοράσω όλα, έχω και λίγα λεφτά...

Άρα: Ιδέες; Για καναπεδάκια, σνακάκια, ντιπ...; :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγώ προτείνω να μην έχεις καθόλου φαγητό . μόνο ποτά. σε λιγότερο από μία ώρα θα γίνουν όλοι ντίρλα και κανείς δε θα σου πει λέξη που δεν είχες καναπεδάκια στο πάρτυ:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
εγώ προτείνω να μην έχεις καθόλου φαγητό . μόνο ποτά. σε λιγότερο από μία ώρα θα γίνουν όλοι ντίρλα και κανείς δε θα σου πει λέξη που δεν είχες καναπεδάκια στο πάρτυ:D :D

Συμφωνώ με την κοπελιά! Πλάκωσέ τους στο ποτιλίκι. Πάρτυ κάνεις, δεν καλείς τους πρίγκηπες της Ευρώπης για να στρώσεις καναπεδάκια, ντιπ (ντίπ για ντίπ που λέμε; ) και γυάλες με πόντς.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, επειδή όμως, θέλω να κάνω κάτι... θα μου πείτε ιδέες;
Άλλωστε το έχω πει ότι θα υπάρχει κάτι φαγώσιμο, και μιλάμε για γενέθλια, στη μία περίπτωση, και Xmas συγκάντρωση, στην άλλη.
Ω, ναι, δύο λοιπόν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ουυυυυυυυ αυτό θέλει σκέψη!!!!
εδω είναι θέμα εθνικό εκτος από προσωπικό!!!
πρέπει και το γίδι και η ελλάδα να βγει ασπροπρόσωπη στα ελβατικά εδαφη:P

θα επανέλθω!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Γίδι, εγώ ένα πράγμα νομίζω επιβάλλεται για να δείξεις και κάτι εθνικό. Μια τυροπιτάρα ή για να είσαι πιο πρακτική τυροπιτάκια, αλλά με παραδοσιακά τυριά. Σαν αυτά που φτιάχνετε στην Κρήτη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ναι, επειδή όμως, θέλω να κάνω κάτι... θα μου πείτε ιδέες;
Άλλωστε το έχω πει ότι θα υπάρχει κάτι φαγώσιμο, και μιλάμε για γενέθλια, στη μία περίπτωση, και Xmas συγκάντρωση, στην άλλη.
Ω, ναι, δύο λοιπόν!!

Γιατί δε δοκιμάζεις να μαγειρέψεις δύο φαγητά και να δοκιμάσουν οι καλεσμένοι από εκεί; Πάντα είχα μεγαλύτερη εκτίμηση σαν καλεσμένος, στα φαγητά του οικοδεσπότη, παρά στα ψιλικοκό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μμμ, μάλλον θα δοκιμάδω κανένα φετοτυροπιτάκι... Καμία ιδέα, καμία συνταγή;;;
Επίσης, ξέρει κανείς να κάνει ελιόπιτα, που αρέσει στον εορτάζοντα;;;

Valder και πάλι thanx, αλλά το έχω σκεφτεί και δε θέλω να τους καθίσω για μερίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
φατούλα με ένα αυγό κ μαύρο πιπεράκι σε σφολιατάκια, κ γλύφεις δακτυλάκια!!!
μην ξεχάσεις κλασσικά μια χωριάτικη σαλάτα.
κ κάτι έυκολο για πάρτυ είναι τα κεφτεδάκια, αν δεν ξέρεις συνατγή πες μου να σου πω!
σλουρπσ! πείνασα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
φετούλα εννοείς;
Για λέει, για κεφτεδάκια!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
εκτος απο κεφτεδακια μπορεις να κανεις και τυροκροκετες ή πατατοκροκετες!!να φτιαξεις κανενα τζατζικακι ή τυροκαυτερη...και να εχεις και αγγουρακι κομμενο διπλα!μπομπα?(αν και μου φαινεται οτι ειναι το ιδιο με τα καναπεδακια...).Καμια σαλατα θα παιξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ναι ναι! τζατζικάκι επιβάλλεται. κ άμα θες μελιτζανοσαλάτα (πολύ απλό).
απλά ψήσε τις μελιτζάνες στη σχάρα κ μετά βγάλε το μέσα κ χτύπα το με μπόλικο λεμόνο λίγο αλατάκι!!!

κεφτεδάκια:
κιμας, 1 κρεμμύδι, 1 αυγό, λίγο λαδάκι, αλατοπίπερο κ ρίγανη, αν θες κ λίγο μαϊντανο. πριν τα τηγανίσεις, αλεύρωσέ τα!!! σλουρπς!!:clapup:

θα μας καλέσεις κ μας;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Στο πάρτυ που έκανα τον περασμένο μήνα, είχα μπουφέ με τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, σπανακοπιτάκια, πιτάκια με ροκφόρ, πιτσάκια και μίνι πεϊνιρλί, μία τεράστια γαβάθα σαλάτα πολύχρωμων ζυμαρικών, μία σαλάτα με θαλασσινά, τονοσαλάτα και μπόμπες με τόνο-μαγιονέζα και ζαμπόν -τυρί- μαγιονέζα. Τίποτα παραδοσιακό, αλλά τουλάχιστον όλοι έφαγαν και έσκασαν. Μια καλή extra και ψιλο-παραδοσιακή ιδέα, είναι να καρφώσεις πάνω σε μια μπάλα από αλουμινόχαρτο πολλά καλαμάκια από χοιρινό ή κοτόπουλο (και κεφτεδάκια τώρα που το σκέφτομαι) συνοδευόμενα από ντιπ τυροσαλάτας, τζατζικίου (προσοχή στον τονισμό :P ) ή ακόμα και μουστάρδας, και δίπλα μικρές πιτούλες ψημμένες. 'Ακρως ελληνικό και χορταστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Στο πάρτυ που έκανα τον περασμένο μήνα, είχα μπουφέ με τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, σπανακοπιτάκια, πιτάκια με ροκφόρ, πιτσάκια και μίνι πεϊνιρλί, μία τεράστια γαβάθα σαλάτα πολύχρωμων ζυμαρικών, μία σαλάτα με θαλασσινά, τονοσαλάτα και μπόμπες με τόνο-μαγιονέζα και ζαμπόν -τυρί- μαγιονέζα. Τίποτα παραδοσιακό, αλλά τουλάχιστον όλοι έφαγαν και έσκασαν. Μια καλή extra και ψιλο-παραδοσιακή ιδέα, είναι να καρφώσεις πάνω σε μια μπάλα από αλουμινόχαρτο πολλά καλαμάκια από χοιρινό ή κοτόπουλο (και κεφτεδάκια τώρα που το σκέφτομαι) συνοδευόμενα από ντιπ τυροσαλάτας, τζατζικίου (προσοχή στον τονισμό :P ) ή ακόμα και μουστάρδας, και δίπλα μικρές πιτούλες ψημμένες. 'Ακρως ελληνικό και χορταστικό.


just perfect(αν βρεις ολα τα εις -πιτακια:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
just perfect(αν βρεις ολα τα εις -πιτακια:P )

Να'ναι καλά η αδελφή μου (chef στο ξενοδοχείο "Μεγάλη Βρετάνια" ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λοιπόν γίδι να σου γράψω το απόγευμα συνταγή από πρασσόπιτα που φτιάχνει η μαμά μου? Είναι αρκετά εύκολη να τη φτιάξεις και πολύ νόστιμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτα τα κεφτεδακια μου καναν κατι :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Στο πάρτυ που έκανα τον περασμένο μήνα, είχα μπουφέ με τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, σπανακοπιτάκια, πιτάκια με ροκφόρ, πιτσάκια και μίνι πεϊνιρλί, μία τεράστια γαβάθα σαλάτα πολύχρωμων ζυμαρικών, μία σαλάτα με θαλασσινά, τονοσαλάτα και μπόμπες με τόνο-μαγιονέζα και ζαμπόν -τυρί- μαγιονέζα. Τίποτα παραδοσιακό, αλλά τουλάχιστον όλοι έφαγαν και έσκασαν. Μια καλή extra και ψιλο-παραδοσιακή ιδέα, είναι να καρφώσεις πάνω σε μια μπάλα από αλουμινόχαρτο πολλά καλαμάκια από χοιρινό ή κοτόπουλο (και κεφτεδάκια τώρα που το σκέφτομαι) συνοδευόμενα από ντιπ τυροσαλάτας, τζατζικίου (προσοχή στον τονισμό :P ) ή ακόμα και μουστάρδας, και δίπλα μικρές πιτούλες ψημμένες. 'Ακρως ελληνικό και χορταστικό.

Ελένη πρώτον λυπήσου μας είναι μεσημέρι και πεινάμε.:blink:
Δεύτερον όταν ξανακάνεις πάρτυ να με καλέσεις, έτσι;:flowers: :kissing::whistle:
Και τριτον θέλω κι εγω μια τέτοια μπαλα :bounce::bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Στο πάρτυ που έκανα τον περασμένο μήνα, είχα μπουφέ με τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, σπανακοπιτάκια... κτλ...όλοι έφαγαν και έσκασαν.
Χορέψατε τουλάχιστον να χωνέψετε τις λιχουδιες?



(όχι δεν ζηλεύω καθόλου που δεν ήμουν εκεί :'(, και δεν είπα κακία , όχι…όχι…:angelnot:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν γίδι να σου γράψω το απόγευμα συνταγή από πρασσόπιτα που φτιάχνει η μαμά μου? Είναι αρκετά εύκολη να τη φτιάξεις και πολύ νόστιμη :)
να τη γραψεις! τη θελω κι εγω αυτη!!!



Λοιπόν γιδάκι... μάλλον άργησα τελικώς να σου απαντήσω και μιλησαν οι προλαλήσασες :P
να πω μονο επιπλέον....
  • μπαστουνάκια κριτσινάκια και ντιπ τζατζίκι με γαρνιτούρα ραπανακι φρέσκο πάνω σε μεγάλο φύλλο μαρουλιου ;) (μέχρι και το ντεκόρ σου λέω :P)
  • για την ευκολια σου επίσης, πιατέλες με διάφορα είδη τυριων κι αλλαντικων (που πανε και με κρασι και με μπυρα)
  • φτερουγες κοτοπουλου στο φουρνο στεγνο με καμια καυτερη σαλτσα
γενικα προτιμησε στεγνα πραγματα που θα είναι κυρίως finger food
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top