Blackout!! Πού είναι τα κεριά;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σίγουρα από τις πιο περίεργες στιγμές που μπορεί να μας τύχουν! :D


Είναι βράδυ και πέφτει το ρεύμα.... πώς αντιδράτε; Πέφτετε για ύπνο ή πάτε για αστροπαρατηρήσεις; :slourp: Σας έτυχε ποτέ τίποτα περίεργο; Περιπτώσεις που έκανε πολύ ώρα για να ξανάρθει;
Μήπως έτυχε και να δίνετε κάνα διαγώνισμα την επομένη;


Γενικά... πείτε καμιά ιστορία από blackout! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επειδή μου τη δινουν οι διακοπές ρεύματος(:P) εχω προμηθευτεί λάμπα ασφαλείας.
Συνήθως περιμένω να έρθει το ρεύμα , αλλιως δεν πέφτω για ύπνο.

Το πιο ωραιο που μου χε τύχει ειναι να τελειώσει η μπαταρια απο τη λαμπα ασφαλείας (την ειχα αφησει αφορτιστη τις πρωτες μερες που ειχα μετακομισει) και στο τελος κατεληξα να κοιταω τα αστερια μεχρι να έρθει το ρεύμα.


σου ετυχε blackout μεσα στην εξεταστικη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

newyork

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Σε περίοδο διαγωνισμάτων έτυχε να κοπεί το ρεύμα...Είμασταν κάποια παιδιά μαζεμένα και διαβάζαμε...Ή τουλάχιστον έτσι λέγαμε.....

Με τη διακοπή που μυαλό για διάβασμα....!!!Καθήσαμε και κάναμε ερωτήσεις ο ένας στον άλλον..Έτσι άσχετες και χωρίς νόημα...

Μέχρι να έρθει το ρεύμα καταλήξαμε να παίζουμε Θάρρος ή Αλήθεια χωρις να το πάρουμε είδηση.!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συνήθως πηγαίνω για ύπνο, ώστε να περάσει η διακοπή χωρίς να το καταλάβω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το χειρότερό μου είναι το μπλακαουτ την ώρα που κοιμάμαι: λόγω του συναγερμού, ακούγεται συνεχώς ένα μπλιπμπλιπ στο σπίτι, που είναι άκρως εκνευριστικό, ομολογουμένως. Αν είναι μέρα, πάω κάτω στη πυλωτή να ποτίσω, να το ξεχάσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φρικάρω γενικά με έλειψη φωτος το βράδυ, με τρελένει, έχω νυκτοφοβία και υποφέρω, συνήθως έχω κλειδιά με φακούς και αναπτήρες οπώτε πάντα έχω κάτι να βρώ, άν όχι τρελλένομαι, κρύβομαι κάτω απο μαξιλάρια κουβέρτες και περιμένω να έρθει κάποιος να με βγάλει, έτοιχε φορά που κουκουλώθηκα, ήρθε το φώς και γώ είμουν εκεί περιμένοντας με ένα μικρό λαμπάκι κάτω απο την κουβέρτα και λέγοντας το Πάτερ ημών...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Σε περίπτωση διακοπής ρεύματος φρικάρω από τη βαρεμάρα. Καλώς ή κακώς χωρίς ρεύμα είναι ελάχιστα τα πράγματα που μπορείς να κάνεις, οπότε σε μία ανάλογη περίπτωση ή θα πέσω για ύπνο (αν είναι αργούτσικα) ή θα βγω έξω και θα πάω για καφέ, καμιά επίσκεψη σε κάποιον που έχει ρεύμα κ.λ.π.
Θυμάμαι πριν από πολλά χρόνια, ένα καλοκαίρι, που είχε γίνει γενική συσκότιση σε όλη την Αθήνα λόγω σοβαρής βλάβης της ΔΕΗ και είχαμε μαζευτεί όλα τα παιδιά από τη γειτονιά και χαζεύαμε τα αστέρια. Ήταν ίσως και η μοναδική φορά που τα αστέρια διακρίνονταν τόσο φωτεινά στην Αθήνα και θυμάμαι ότι είχαμε εντυπωσιαστεί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φρικάρω γενικά με έλειψη φωτος το βράδυ, με τρελένει, έχω νυκτοφοβία και υποφέρω, συνήθως έχω κλειδιά με φακούς και αναπτήρες οπώτε πάντα έχω κάτι να βρώ, άν όχι τρελλένομαι, κρύβομαι κάτω απο μαξιλάρια κουβέρτες και περιμένω να έρθει κάποιος να με βγάλει, έτοιχε φορά που κουκουλώθηκα, ήρθε το φώς και γώ είμουν εκεί περιμένοντας με ένα μικρό λαμπάκι κάτω απο την κουβέρτα και λέγοντας το Πάτερ ημών...:redface:
Κι εγώ φοβάμαι το σκοτάδι :redface:
Όσο βλακώδες και ηλίθιο κι αν ακούγεται, σκέφτομαι ότι αν τυφλωθώ δεν θα το καταλάβω και φοβάμαι :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κι εγώ φοβάμαι το σκοτάδι :redface:
Όσο βλακώδες και ηλίθιο κι αν ακούγεται, σκέφτομαι ότι αν τυφλωθώ δεν θα το καταλάβω και φοβάμαι :redface: :redface:
Οχι εγώ φοβάμε ότι το σκοτάδι κρύβει μέσα του έναν δολοφόνο, που άν δεν δώ καλά μπορεί να με σκοτώσει, όπως τότε που όταν είμουν μικρή ερχόταν στα όνειρά μου με ένα μαχαίρι πάνω απο την κούνια και πήγαινε να με σκοτώσει:worry: :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Στη Σάμο το ρεύμα πέφτει κάθε 3 και λίγο ιδίως όταν βρέχει το χειμώνα. Οπότε μαζευόμαστε όλοι μαζί σε ένα σπίτι ή πεφτω για ύπνο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Όταν πέφτει το ρεύμα στην διάρκεια της ημέρας απλά ανάβω το γαζάκι για να μαγειρέψω. Αν πέφτει το βράδυ, ανάβω κεριά και παίζουμε σκιές στον τοίχο… έχει πολύ πλάκα. Γενικά, δεν με φοβίζει η ζωή χωρίς ρεύμα… (να δεις που στο τέλος θα δοξάζω τον κομουνισμό…:P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Γενικά, δεν με φοβίζει η ζωή χωρίς ρεύμα…
μέχρι που ανακαλύπτεις ότι το ασύρματο τηλέφωνο δε δουλεύει και παθαίνεις πανικό:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οχι εγώ φοβάμε ότι το σκοτάδι κρύβει μέσα του έναν δολοφόνο, που άν δεν δώ καλά μπορεί να με σκοτώσει, όπως τότε που όταν είμουν μικρή ερχόταν στα όνειρά μου με ένα μαχαίρι πάνω απο την κούνια και πήγαινε να με σκοτώσει:worry: :worry: :worry:
Τουλάχιστον η δική σου φοβία είναι πιο λογική. Ενώ η δική μου είναι εντελώς ηλίθια :redface:
A και επίσης φοβάμαι ότι μπορεί να υπάρχουν κατσαρίδες στο δωμάτιο και να μην τις βλέπω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ συνήθως πέφτω για ύπνο αν είναι βραδάκι. :D
Είναι φοβερή η βαρεμάρα και δεν έχω να κάνω τί-πο-τα.



Στη Σάμο το ρεύμα πέφτει κάθε 3 και λίγο ιδίως όταν βρέχει το χειμώνα. Οπότε μαζευόμαστε όλοι μαζί σε ένα σπίτι ή πεφτω για ύπνο :D
Για σένα αλλάζω το ερώτημα: Κάθε πότε έχετε ρεύμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω ευκαιρία να κάνω καμία διάρρηξη... Το σπάσιμο είναι όταν έρχεται το ρεύμα πάνω που ανοίγεις τα συρτάρια!

Κατά τ' άλλα, έχουμε κεριά στο σπίτι, οπότε παίζω με το κερί. Καίω τον εαυτό μου και τέτοια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κατά τ' άλλα, έχουμε κεριά στο σπίτι, οπότε παίζω με το κερί. Καίω τον εαυτό μου και τέτοια :D
Such an emo. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χάρης4180

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μήπως έτυχε και να δίνετε κάνα διαγώνισμα την επομένη;

Μμμμ τι μου θυμίζεις... Πανελλήνιες, Φυσική Κατεύθυνσης, ~22:00 4 ώρες.. Δόξα το θεό δεν με επηρέασε παρόλο που φοβήθηκα.

Δύσκολα να ζήσεις χωρίς ρεύμα πάντως! Αν έχεις παρέα είναι μια χαρά αλλά αν είσαι μόνος, βαρεμάαααρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ύπνος και πάλι ύπνος
(αυτό όταν δεν έχεις παιδί :P) όταν έχεις παιδί δεν ξέρω... σε πιάνει πανικός για το πως θα βράσεις το νερό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ύπνος και πάλι ύπνος
(αυτό όταν δεν έχεις παιδί :P) όταν έχεις παιδί δεν ξέρω... σε πιάνει πανικός για το πως θα βράσεις το νερό? :P
γκαζάκι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top