5 καλά λόγια για τον τόπο μου

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Νάξος

  1. Ατελειώτες, αμμώδεις παραλίες (έχει και μερικές με βότσαλα):clapup:
  2. Μοναδικά τοπία φύσης:):)
  3. Πάρα πολύ ιστορία και μνημεία:D
  4. Καλοί άνθρωποι, φιλόξενοι και με διάθεση να διασκεδάζουν:whistle:
  5. Πολύ καλό κρασί, πατάτες, φαγητό γενικά !!:clapup::clapup:

Ω κοπελουδάκιιιιιιιιιι :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Αχ τι ωραία που βρήκα συμπατριώτισαα :D

Νάξος: πέρα από όλα τα προηγούμενα που ανέφερε η Neverland_fairy να συμπληρώσω
1. για πολύ χορό
2. για πολλά γλέντια
3. εκτός από το κρασί, για ρακί και για τα υπέροχα τυριά που παράγουμε!!!!
4. για τα υπέροχα γραφικά χωριά π.χ. Απεράθου (το χωριό μου)
5. για τα κοτσάκια μας (όπως ο μαντινἀδες)
6. γιατί είναι το ομορφότερο (:P ) και το μεγαλύτερο νησί των Κυκλάδων :clapup: :D
7. γιατί θα πάρετε τον αέρα σας.. το λέει και το τραγουδάκι άλλωστε: "Στη Νάξο και την Πάρο, τον αέρα μου θα παρω" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λέρος

1) λιθόστροτα μονοπάτια σε λευκό-γαλάζιο
2)καλή διασκέδαση
3)υπέροχές παραλίες
4) αν θές ηρεμείς με ένα καφεδάκι ξυπόλητος να σου χτυπάει το κύμα τα πόδια
5) Το κάστρο της παναγιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Νεα Σμυρνη

1) Εχει την ποιο ομορφη πλατεια της Αθηνας
2) Παρα πολλες επιλογες απο καφετεριες, εστιατορια κλπ
3) Εχει ωραιο αλσος (για οσους αρεσκονται να κανουν jogging).
4) Χαμηλη εως μηδαμινη εγκληματικοτητα (πλεον)
5) Μενω εγω εδω! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

max

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Βόλος
1.Παραλία άραγμα και καφέ
2. Πήλιο
3. Μπάνια κάθε μέρα το καλοκαίρι
4. Τσίπουρα
5. Σκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κρήτη, γενικά:

1. Το φαγητό. Ό,τι και να φας, από ντάκο μέχρι κρίταμα...
2. Το κλίμα. Μυρωδάτο καλοκαίρι, γλυκός χειμώνας...
3. τα αλπικά τοπία των βουνών της είναι μαγευτική κρυψώνα και κάνουν μαγευτική αντιπαράθεση, με το θερινό τοπίο στις παραλίες...
4. Η βενετσιάνικη και οθωμανική αρχιτεκτονική, που έχει εναρμονιστεί και αφομοιωθεί στην τοπική παραδοσιακή!
5. Συνδυάζει την ανεμελιά ενός νησιού με την αυτονομία και δράση μίας μικρής χώρας... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
4) Χαμηλη εως μηδαμινη εγκληματικοτητα (πλεον)

Εγώ τα αντίθετα ακούω τα τελευταία χρόνια...:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
α. Ηράκλειο

1. Κνωσσός
2. Καζαντζάκης
3. Μαρτινένγκο
4. Γκούλε
5. Εργοτέλης


β. Βλαδιβοστόκ

1. Βλάντιμιρ
2. Υπερσυβηρικός
3. Θέα στην Ιαπωνία
4. Μάμι Τρολ (ροκ συγκρότημα)
5. Ωκεανογραφικό Ινστιτούτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βόλος
2. Πήλιο

Υπέροχα χωριουδάκια με την παραδοσιακή τους αρχιτεκτονική ( Μακρυνίτσα, Ζαγορά, Μηλιές κλπ)
Υπέροχες παραλίες προς το Αιγαίο (Χορευτό, Παπά Νερό, Αι- Γιάννης, 'Αγιους Σαράντα, Μηλοπόταμος κλπ)
Σκι το χειμώνα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ο Πουτιν? O Τιτοβ?
Ο....Λενιν?:worry:

Ο Πούτιν είναι Μοσχοβίτης, ο Τίτοφ και ο Λένιν από την Αγία ΠΕτρούπολη, ο Βλάντιμιρ είναι ο γνωστός βρωμιάρης Βλαδιβοστοκιανός, ένα τραγούδι που έχω συνθέσει.

Μιλάμε έχουμε πέσει πολύ χαμηλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
ε... πες μου ποιος Βλάντιμιρ ειναι καλος τελικα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Χμμμ πολύ δύσκολο να βρω 5.. Ας προσπαθήσω :/:

Λέσβος
1. Ορισμένες απο τις παραλίες
2. Το απολιθωμένο δάσος
3. Τα φρέσκα θαλασσινά
4. Ο Μόλυβος (πολύ γραφικό χωριουδάκι, με σπίτια όλα απο πέτρα και φοβερή θέα στη θάλασσα)
5. Δεν βρίσκω 5, σόλλυ :(

Έψαχνα να βρω τη Λέσβο γιατί πήγα πρόσφατα και μου άρεσε πολύ. Μου επιτρέπεις να συμπληρώσω στο 5 την Αγιάσο και τους ανθρώπους της; :P

Και για τη Χίο, δεν έχω πολλά αλλά θα προσπαθήσω:
1. Η μαστίχα (στο κλίμα της εμπορευματοποίησης)
2. Ο Ναγός, παραλία προς τα βόρεια, καθαρά, βαθιά και παγωμένα νερά (παλαιότερα γιατί τώρα έχει 'χτιστεί' και το θέαμα είναι τραγικό)
3. Η κινηματογραφική λέσχη στο Ομήρειο
4. Γενικότερα οι παραλίες, καλοκαίρι και χειμώνα
5. Θα βάλω το Πυργί γιατί μου αρέσουν τα σπίτια και οι άνθρωποι με τα ντοματάκια και τη ντοπιολαλιά

Αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
θεσσαλονικη:

1. Ο περιβοητος Λευκος Πυργος η με την παλιοτερη ονομασια του Κανλι Κουλα (Πυργος του αιματος/Κοκκινος Πυργος):)
2. Τα καστρα στην παλια πολη με τα πλακωστρωτα στενακια
3. Η εντονη νυχτερινη ζωη για να περνας παντα καλα
4. Η Δ.Ε.Θ.
5. ο Ζωολογικος κηπος στο Σειχ σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αθήνα:
1. Ο καιρός.
2. Η οικογένειά μου και τα σκυλάκια.
3. Τα μαγειρεία.
4. Η πολυπληθυσμικότητα.
5. Μεγάλωσα εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ρόδος
- οι παραλίες της.
- η παλιά πόλη
- τα κάστρα
- η τάφρος
- η θέα πάνω από τα βουνά στην θάλασσα


θα επανέλθω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
( Επειδή είμαι σίγουρη πως ελάχιστοι έχετε επισκεφτεί τον τόπο μου, παραθέτω και ορισμένες
φωτογραφίες) :)

Πρέβεζα

1. Αρχαία Νικόπολη : αρχαίο θέατρο Νικοπόλεως και τείχη



2. Νεκρομαντείο και Αχέροντας, που σύμφωνα με την αρχαία ελληνική μυθολογία εδω βρίσκονταν οι πύλες του Άδη


3. Πεντακάθαρες παραλίες, που κυριολεκτικά ξεκινούν εκεί που σταματάει το δάσος. Έχω ακούσει πως έχουμε τη μεγαλύτερη σε έκταση συνεχόμενη παραλία με 18 χλμ (διορθώστε με αν κάνω λάθος)



4. Γραφική πόλη με στενά σοκάκια και φανερό Ενετικό χαρακτήρα


5. O Aμβρακικός κόλπος, ο μεγαλύτερος υδροβιότοπος στην Ελλάδα και ο μοναδικός ανέπαφος στην Ευρώπη! Είναι "ο κόλπος των αργυροπελεκάνων" και αν είσαι τυχερός θα συναντήσεις χελώνα caretta caretta και δελφίνια!



Και ένα τελευταίο :
6. Έχουμε ελάχιστο ως και ανύπαρκτο τουρισμό!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
6. Έχουμε ελάχιστο ως και ανύπαρκτο τουρισμό!:D

Το σημαντικότερο προτέρημα για έναν τόπο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostheater

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Xμμ,δύσκολο να βρώ 5 καλά πράγματα να πώ για την Ιεράπετρα..χμμ θα προσπαθήσω...
1)Μένω εγώ εδώ (ο σημαντικότερος λόγος)
2)Νησί Χρυσή (Γαϊδουρονήσι) Μαγευτικό νησι,τροπική ατμόσφαιρα.
3)Σελάκανο (ενα θαυμάσιο δάσος μέσα στο βουνο)
4)ηλιόλουστος,ανοιξιάτικος και καλοκαιρινός καιρός 11 μήνες τον χρόνο
5)Τοπική κουζίνα και μεζεδάκια

Ουφφ,μαζευτηκαν 5...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Πειραιάς:
1) Μπορείς να βρεις ό,τι θες.
2)Αν τον βαρεθείς παίρνεις ένα τρένο και σε 20 λεπτά είσαι στο κέντρο της Αθήνας.
3) Μπορείς να αράζεις με τις ώρες και να αγναντεύεις τη θάλασσα, καθώς όπου και να βρίσκεσαι σε 5 λεπτά μπορείς να έχεις βγει σε αυτή (ο Πειραιάς βρέχεται περιμετρικά)
4) Αν έχεις υπόψη σου 2-3 βασικά πράγματα, δεν χάνεσαι ποτέ.
5) Έχει εμένα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Πειραιάς:
1) Μπορείς να βρεις ό,τι θες.
2)Αν τον βαρεθείς παίρνεις ένα τρένο και σε 20 λεπτά είσαι στο κέντρο της Αθήνας.
3) Μπορείς να αράζεις με τις ώρες και να αγναντεύεις τη θάλασσα, καθώς όπου και να βρίσκεσαι σε 5 λεπτά μπορείς να έχεις βγει σε αυτή (ο Πειραιάς βρέχεται περιμετρικά)
4) Αν έχεις υπόψη σου 2-3 βασικά πράγματα, δεν χάνεσαι ποτέ.
5) Έχει εμένα!!!!


Που ειναι ο Ολυμπιακος, ρε ; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top