5 Πράγματα που δεν ξέρετε για μένα…

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Σίγουρα κάποια γνωρίζεται το γνωστό “tagging game που παίζεται διεθνώς μεταξύ blogs και forums όπου κάποιος γράφει πέντε πράγματα για το εαυτό του που δεν ξέρει ο κόσμος, και μετά προκαλεί άλλους να κάνουν το ίδιο. Είναι διασκεδαστικό είναι viral, έφτασε και στα δικά μου αφτάκια και το μοιράζομαι μαζί σας.

Και ξεκινάω πρώτος εγώ!! :redface:

1. Όταν ήμουν μικρός ήθελα να γίνω Μεγάλος και γνωστός DiskJokey (DJ). Ήθελα λέει να παίζω σε μεγάλα Night Clubs μουσική με μεγάλο μου στόχο την IBIZA της Ισπανίας (Ibizaaa , Ibizaaa , Ibizaaa όπως έλεγε και η γνωστή Θεοπούλα του Παρά 5). Ο καιρός πέρασε.. τα μυαλουδάκια αλλάξανε… Αλλά γνωστός δεν έγινε. :( Στην IBiza
θα πάω όμως κάποια στιγμή! :)

2. Άσχετο με το προηγούμενο, σχετικό όμως με την Mανία μου με την τέχνη και με το internet. Στις αρχές της επαφής μου με το Internet, μαγευτικά με τα προτερήματα να έχεις ένα WebSite. Έπειτα ξεκινήσανε τα πειράματα και ίσως να ήμουνα από τους πρώτους που σε ηλικία δεκατεσσάρων χρονών είχα την δική μου σελίδα στο net. Κάποτε μου παρουσιάσθηκε η ευκαιρία να αναλάβω την δημιουργία για το Official Web Site ενός καλοκαιρινού festival. Έτυχε κάποιος, ο οποίος είναι διευθυντής μου (και πολύ καλός φίλος) σήμερα σε μία από της μεγαλύτερες εταιρίες στην Ελλάδα να δει την δουλειά μου και ξεκινήσαμε συνεργασία. Έπειτα σπούδασα και ασχολήθηκα με το Web Designing και την Online διαφήμιση (σε πολλούς τομείς). Έχω στο ενεργητικό μου έναν μεγάλο αριθμό από Web Sites και διαφημίσεις σε μεγάλες εταιρίες όπως η Coca Cola. Κι όμως η παιδική μανία μου με το internet
άλλαξε την ζωή μου και πλέον σήμερα ασχολούμαι με κάτι που αγαπώ.

3. Έχω σημειώσει μεγάλες διακρίσεις σε ΠανΕλλήνιους και τοπικούς αγώνες στο TAE KWON DO
στην Ελλάδα από πολύ μικρή ηλικία. Από πιτσιρίκος στα δύσκολα!! :P

4. Μου αρέσουν υπερβολικά τα ταξίδια και τρελαίνομαι να μπαίνω στο αυτοκίνητο, να οδηγώ και να πηγαίνω βόλτες με φίλους δίχως προορισμό.


5. Οι φίλοι μου με αποκαλούνε χαριτολογώντας Αλεπού γιατί πάντα είμαι ετοιμόλογος ειδικά με της κοπέλες όπως λένε...και όποια μου κάνει το κλικ και με κερδίζει.. ότι γνώμη κι αν έχει για μένα έχω τον τρόπο να την φέρω με το μέρος μου και να βγω ραντεβού μαζί της. (Αν και εγώ πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να το κάνει αρκεί από το στόμα του να μην έχει "μεγάλη σχέση" με τις λέξεις όπως: Τι ήθελα να πω; Εεεεεεε….) I'am Joking!

ΟΚ, τώρα μάθατε 5 άσχετα και μη διαφωτιστικά πράγματα για εμένα.

Ελπίζω να σας αρέσει! Περιμένω την σειρά σας! ;)

--> Να ζητήσω συγνώμη από τους Admin, αν έχει ξανά δημοσιευτεί κάτι παρόμοιο. Έψαξα όμως και δεν βρήκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
πέντε άσχετα πράγματα ε; :P οτιδήποτε μου έρθει;

1.Δεν έχω κλάψει ποτέ μπροστά σε άλλον άνθρωπο, εκτός από όταν ήμουν μωρό βέβαια :P

2.Απο πολύ μικρή έγραφα διάφορα πράγματα που σκεφτόμουν σε κάποιο χαρτί, όχι με μορφή ημερολογίου, απλά σκόρπια χαρτιά και σκέψεις, και το κάνω ακόμα σε σημείο να το έχω ανάγκη. Πολλές φορές νιώθω άσχημα και τρελαίνομαι όταν δεν έχω χαρτί κοντά μου να γράψω αυτά που σκέφτομαι ή (λαγό)κοιμάμαι και σκέφτομαι διάφορα και ξυπνάω, σηκώνομαι, τα γράφω και ξανακοιμάμαι

3.
Την πρώτη μέρα στο σχολείο, γύρισα σπίτι με το βιβλίο των μαθηματικών και είπα της μητέρας μου οτι η δασκάλα μας είχε πει να λύσουμε το μισό :P Και εκείνη δεν με άφηνε να το λύσω (τώρα με παρακαλάει :P )

4.Δεν μου αρέσει η πολυκοσμία, δεν μου αρέσει η δυνατή μουσική, παθαίνω πανικό όταν υπάρχει δυνατός θόρυβος γύρω μου.

5.Έχω ημικρανίες εδώ και 1.5 χρόνο και κατά συνέπεια έχω μάθει να ζω με αυτές, να διαβάζω με αυτές, να δίνω εξετάσεις με αυτές, να συζητάω, να βγαίνω έξω, να βλέπω ταινίες, και το οτιδήποτε κάνω το έχω συμβιβάσει με τις ημικρανίες στο background
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
1)Όταν ακούω Concert for piano nr. 5 του Beethoven ανατριχιάζω. Κάθε φορά.

2)Χορεύω καλά πεντοζάλη και ικαριοτικο.

3)Έμαθα να κολυμπάω στα 27 μου.

4)Διαβάζω με μανία περιοδικά διακόσμησης.

5)Έχω δυο υπηκοότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
1. Ειμαι ήρεμη σαν χαρακτήρας άν όμως έχω νέυρα απο κουραση απαγορέυετε να μου μηλάνε, είμαι υπερβολικά οξύθυμη

2. είμαι πάντα με το χαμόγελο, άν με δείς χωρίς αυτό συμαίνει ότι αυτό που έχω είναι φοβερά βαρή και δεν μπορώ να το σηκώσω, ότι και να συμβένει πάντα χαμογελάω στάνταρ, εκτώς απο εκείνες τις σπάνιες στιγμές:)

3.εχω μια τεράστεια συλογή με παραμύθια που είναι για μένα, δεν διαβάζω ποτέ άλλα όταν θέλω να διαβάσω πάντα θα βρώ ένα παραμύθι κάτω απο το κρεββάτι, ή στο κομοδίνο, ή παντού σε κάθε συρτάρι

4.Σιχαινομαι τα πολλά μάτσα μούτσα παντού, προτειμώ να δείξω με διάφορούς τρόπους ότι νοιάζομαι για κάποιον άλλα σπάνια είμαι διεχιτηκή, ακόμα και σε καφέ που πηγαίνουμε με τον άντρα μου νομίζουν ότι ο άντρας μου είναι ο οξυντες παρά ο δικός μου, δεν μπορώ χεράκια πολλά αγγαλιές πολλές:D

5.Δεν μπορώ τις παντόφλες, παντού θέλω να είμαι ξυπόλητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
1.μονη μου στο σπιτι το βραδυ δεν μπορω να μεινω εχω απιστευτες φοβιες(καποια στιγμη θελω να το συζητησω μαζι σας):(

2.ειμαι φοβερα νευρικη κ ξεσπαω μονο σε δικα μου προσωπα οπου δεν ξερω τι λεω οσοι με αγαπανε με συνχωρουνε:redface:
3.ημουν πανελ/κης στην σφυροβολια κ δισκοβολια:clapup:

4.εχω κλειστοφοβια σε μεγαλο βαθμο

5.ειμαι αλεργικη περνω 2-3 χαπια την ημερα (εχω παθει κ αλλεργικο σοκ)
πολλα βραδια δεν μπορω να κοιμηθω κ ειμαι συνεχεια κατω απο το ντουζ με παγωμενο νερο να ηρεμησει το δερμα μου:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
1. Τα έχω βρει με τον εαυτό μου 1000%. Ξέρω ακριβώς κάθε στιγμή τι θέλω ανεξάρτητα αν το δείχνω ή όχι και στο 99% το έχω.
2. Αγαπάω πολύ όλους τους ανθρώπους που έχω και με έχουν επιλέξει είτε για παρέα, φίλους, γκόμενους κτλ, τον καθένα για διαφορετικό λόγο. Δεν μου αρέσει να αφιερώνω χρόνο σε ανθρώπους που δεν αξίζουν, ούτε για έναν καφέ.
3. Θεωρώ ότι οι άνδρες είναι εξαιρετικά πλάσματα, πάνω από όλα παιδιά και γι' αυτό τους λατρεύω. Ποτέ δεν έχω πει το "οι άνδρες είναι μπιιιιπ"
4. Ο φόβος του να παντρευτώ κάποια στιγμή στη ζωή μου προέρχεται από την μανία μου για το τέλειο όπως εγώ το φαντάζομαι. Ή όλα ή τίποτα.
5. Ενώ έχω πολλούς φίλους/ες και γνωστούς/ες ανέκαθεν την έβρισκα κάποιες μέρες να αράζω μόνη μου και να γράφω, να χορεύω, να χαλαρώνω. Ενθουσιάζομαι μόνο και μόνο με την ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1. Έχω κάνει πλαστική επέμβαση στα αυτιά μου... Κι έκτοτε (ήμουν 9) δεν ξαναείχα ωτίτιδες.

2. Πέρασα μια στενάχωρη διατροφική διαταραχή (μια? e, βουλιμία- υπερφαγία τέλος πάντων).

3. Έχω πάρει το χρυσό σε αγώνες πολεμικών τεχνών semi-contact.

4. Στην Ελλάδα με περνάνε συχνά για ξένη, εδώ πάλι με βρίσκουν νότια, μεσογειακή μη σας πω.

5. Εκτος από μιση χαζή τζούρα, δεν έχω καπνίσει (ενεργητικά) ΠΟΤΕ στη ζωή μου. Ούτε πρόκειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
1. έχω δύο υπηκοοτητες
2. είμαι ανασφαλής
3. έχω μόνο 3 πραγματικούς φίλους
4. θα ήθελα μικρή να είχα ξεκινήσει χορό, μπαλέτο και ενόργανη
5. δεν καπνίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
1. 'Εχω μια συλλεκτική μανία. Βιβλία, περιοδικά, έντυπα, αντικείμενα, πίνακες, φωτογραφίες και ό,τι βρίσκω που μου αρέσει, το κρατάω και με μεγάλη δυσκολία η μόνο όταν η κατάσταση χώρου φτάσει στο απροχώρητο τα πετάω.

2. Το πρώτο μου σατυρικό χρονογράφημα το έγραψα όταν πήγαινα β' δημοτικού. Τότε ξεκίνησα ταυτόχρονα να σκιτσάρω απίστευτα περίπλοκα και σουρεαλιστικά σχέδια και οι δάσκαλοι με αποκαλούσαν παιδί θαύμα.
Συνέστησαν μεγάλη προσοχή στους γονείς μου και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί.
'Υστερα εγκατέλειψα τελείως το σχέδιο και το'ριξα στη συγγραφή.

3. 'Εχω μια απόλυτη σχέση εξάρτησης από τα κομπολόγια. Μπορεί κάποιος να με παρατηρήσει ακόμα κι όταν περπατάω να κρατάω ένα μικρό κομπολόι.

4. 'Οταν ήμουν μικρός εγώ και οι φίλοι μου μπαίναμε σε ένα στοιχειωμένο σπίτι.

5. 'Eνα από μουσικά κομμάτια που με κάνει να ανατριχιάζω είναι το ''Βαλς του Γάμου''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δε θα έγραφα, αλλά αναγκάστηκα από τον DrStrangelove!

1) Μία από τις καλύτερες μου φίλες στην Ελλάδα είναι από την Τουρκία
2) Μπορώ να ξοδέψω 100 ευρώ σε μία καθημερινή χωρίς να αγοράσω κάτι σημαντικό, και χωρίς να θυμάμαι τι τα έκανα
3) To επάγγελμα μου είναι τεχνολογικής φύσης και έχω δεχθεί 2 φορές έντονη αμφισβήτηση από τους μέλλοντες προιστάμενους μου, λόγω κόκκινων νυχιών και φουστακίων
4) Βλέπω πάρα πολλές ταινίες
5) 'Eνα από μουσικά κομμάτια που με κάνει να ανατριχιάζω είναι το ''Βαλς του Γάμου''. :) (Επίσης, είναι αλήθεια και δε ντρέπομαι να το πω, μου αρέσει ο Αγγελόπουλος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
1. Aκόμα δεν μπορώ να δηλώσω ότι ... ξέρω να κολυμπάω :redface:

2. Είμαι Βαλκανιονίκης μαθηματικών [τα παλιά τα χρόνια που ήμουν έξυπνη :P]

3. μέχρι τα 20 έτρωγα μανιωδώ ς τα νύχια μου

4. κάποτε θεωρούσα μαγκιά το να έχεις παράλληλη σχέση [τόσο ηλίθια έχω υπάρξει ναι....]

5. Κατά βάθος είμαι αρκετά συναισθηματική ώστε να πιστεύω ότι ο... σωστός αριθμός σχέσεων είναι...1 [και ναι όλοι με κοιτάνε σαν εξωγήινη όταν τολμάω να το πω...;)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Θα είμαι σύντομος
1.Δε μ'αρέσει να χάνω-σε σημείο που να το δείχνω κιόλας πολλές φορές-
2.Δεν έχω ωραίο χαμόγελο:P
3.Προδίδω εύκολα τους φίλους μου για δικά μου συμφέροντα;) :P
4.Μ'αρέσουν πολύ τα αθλήματα
5.Μάθαινα για 6 χρόνια βιολί:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελενα2993

Νεοφερμένος

Η Ελενα2993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
  1. είμαι καταθλιπτική
  2. πάντα κάνω το παν για να χαλάσω ό,τι με κάνει ευτυχισμένη
  3. δεν έχω καμία πραγματική φίλη
  4. δεν είμαι ευχαριστημένη με τίποτα
  5. καπνίζω απο τα 15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
1.Απο τα 5 μου μεχρι πριν 2 χρονια εκανα μπαλετο και μοντερνο χορο.Τα παρατησα και το μετανιωσα οσο τιποτα.Θα ξαναρχισω.Το εχω πάρει αποφαση.

2.Είμαι χαζορομαντικη και κλαιω πολυ ευκολα.Κλεινομαι στον εαυτο μου και εχω αρκετες ανασφάλειες.

3.Οταν πέρασα στο Πανεπιστημιο είχα αλλα όνειρα και αλλες προσδοκιες.Απογοητευτηκα και εχω βάσιμες υποψιες ότι θα κάνω κάτι ασχετο τελικά στη ζωή μου.Αλλα αυτο δεν το 'χω πει σε κανεναν.

4.Φοβαμαι τους ανθρωπους.Δεν το ειχα πάντα.Το απέκτησα λόγω συνθηκών...Φοβαμαι πλεον να τους αφήσω να με πλησιασουν.

5.Μπορω να δώσω τα πάντα σε εναν ανθρωπο(φιλο,συγγενη,γκόμενο κτλ) αρκει να μου δείξει ότι το αξίζει πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
1. Ανατριχιάζω και βουρκώνω όταν ακούω τον Εθνικό μας Ύμνο.

2. Από μικρή είχα κόλλημα με το κυριλέ ντύσιμο. Όταν δεν με έπαιρνε χαμπάρι η μαμά μου, φόραγα τα ρούχα της (κατά προτίμηση κάτι μακρύ και σατέν) και τις γόβες της και έκανα βόλτες μες στο σπίτι.

3. Όταν ήμουν πολύ μικρή ήθελα να γίνω ή αρχαιολόγος ή ζωγράφος. Απογοητεύητηκα από ενδυματολογικής άποψης (μες στα χώματα ο αρχαιολόγος, άρα αποκλείστηκαν οι γόβες, μες στα χρώματα και τις μπογιές ο ζωγράφος, άκυρα τα σατεν φορέματα).

4. Επί 3 χρόνια έβλεπα φανατικά Βέρα στο Δεξί !!! Στεναχωρήθηκα πολύ που πέθανε ο Αμιράς. (και δεν ντρέπομαι καθόλου γι'αυτό)

5. Δεν ξέρω ούτε ένα βήμα από παραδοσιακούς ελληνικού χορούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
1) Όσο σκληρός ή αφασίας κι αν δείχνω, άλλο τόσο ευαίσθητος είμαι. Είμαι εγωίσταρος, κυνικός, ανασφαλής και θέλω να περνάει το δικό μου, όμως όταν με πιάσουν οι καλές μου γίνομαι σα μωρό!:redface:

2) Κατάλαβα τι σημαίνει πραγματική αγάπη για πρώτη φορά στα 23 μου. Πλήρωσα αρκετά σοβαρά αμαρτήματα και λάθη μου ή και ατυχίες μου επι σειρά ετών για να φτάσω εδώ, αλλά τώρα νιώθω ήρεμος και δε θέλω να ξαναγυρίσω στην "σολο" ζωή. Δεν υπάρχει πια κάτι άλλο για μένα εκεί έξω!:inlove:

3) Δεν ξέρω να καβαλάω ποδήλατο και μηχανάκι δίτροχο, ούτε και να χορεύω αν και το προσπαθώ πολύ και μου αρέσει.:clapup: Η ισορροπία μου είναι για τα μπάζα. Αυτό προέρχεται από το γεγονός ότι έχω σοβαρό κινητικό πρόβλημα που συν άλλων μου χάρισε και πολλές ουλές στα πόδια από ράμματα! Επιπλέον έχω δικό μου αμάξι, αλλά δεν έχω δίπλωμα!:P

4) Θεωρώ πολλούς ανθρώπους "στραβούς" και αδύναμους. Στην ουσία όμως έχω κι εγώ μπόλικα κουσούρια στην ψυχούλα μου (βλ. 1). Επιπλέον θεωρώ πως έχω και μια διαύγεια χαρακτήρα (με την κακή έννοια), χωρίς αρκετούς ηθικούς ενδοιασμούς δηλαδή, άσχετα αν δεν είμαι κακός γενικά. Δε θα πατήσω επί πτωμάτων αλλά δε θα είμαι και με το σταυρό στο χέρι!8)

5) Είμαι της τελευταίας στιγμής σε όλα και δεν έχω πρόγραμμα. Παρόλαυτα στην πλειοψηφία των περιπτώσεων τα καταφέρνω και ειλικρινά θεωρώ ότι έχω σταθεί πολύ τυχερός, ενω θα μπορούσα να είμαι σε χειρότερη θέση. Είμαι θεότρελος και παίρνω ρίσκα, όχι όμως σε όλα τα ζητήματα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
1)Αγαπάω τη ζωή και τους ανθρώπους,όλους αρχικά τους βλπέπω με καλό μάτι,σπάνια λέω κάτι για κάποιον άλλον, που να είναι κακό,γενικά δεν κρατάω κακίες.Όλα αυτά με την προυπόθεση ότι δεν με πειράζει κάποιος και δεν ενοχλεί τη ζωή μου και τα όνειρά μου.Τότε καλώς ή κακώς γνωρίζει ένα άλλο κομμάτι του εαυτού μου σκληρό και σκοτεινό,το οποίο σαν αυτοάμυνα με προφυλάσσει από εκάστοτε μορφές πόνου.

2)Έκανα μουσική απο το δημοτικό μέχρι την τρίτη λυκείου και συγκεκριμένα μπουζούκι.Τα ακούσματά μου ως εκ τούτου καταλαμβάνουν μεγάλη γκάμα.

3)Θέλω να γίνω σωστός επαγγελματίας και ταυτόχρονα να μην χάσω το είναι μου και την προσωπική μου ζωή,όσο μπορώ να το κάνω αυτό.

4)Δίνω πράγματα από εκεί που λαμβάνω.Οι πόρτες που κατά καιρούς έφαγα με κάνανε να μάθω ότι τελικά δεν μπορείς να μην περιμένεις αντίκρυσμα.Ένας άνθρωπος δεν μπορεί να σώσει τον κόσμο,είναι μεγάλος ψέμμα και κανείς φυσικά δεν το πιστεύει!

5)Είμαι χύμα στην απόδωση των ιδεών και των συναισθημάτων μου.Ένας καλός φίλος μου έμαθε ότι δεν μπορώ να κρύβω ότι νιώθω και ότι σκέπτομαι γιατί πρώτα κάνω κακό σε μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
1. Ειμαι ειτε του υψους ειτε του βαθους στα παντα. Το μοτο μου ειναι "καν'το καλα η μην το κανεις καθολου".
2. Ειμαι φοβερα περιεργη. Φοβερα ομως. Καταπιεζομαι παρα πολυ για να μην κανω συνεχεια ερωτησεις.
3. Εμαθα να διαβαζω μονη μου λιγο αφου εκλεισα τα 3.
4. Ειμαι πολυ ανταγωνιστικη. Δεν υπαρχει μεγαλυτερο κινητρο για μενα απο τον ανταγωνισμο.
5. Ειμαι σχεδον σιγουρη πως δεν θα ειχα καπνισει ποτε αν δεν καπνιζε ο αδερφος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
1) Αν μου μπει κάτι στο μυαλό πρώτα θα εκραγεί ο ήλιος και μετά θα παραιτηθώ από την επίτευξη του. Είμαι τόσο επίμονη αλλά και υπομονετική που μπορώ να σπάσω τα νεύρα των άλλων.:redface:
2) Μου αρέσει πάρα πολύ το κολύμπι! Τόσο πολύ που δεν θα μπορούσα να μείνω ποτέ σε πόλη χωρίς θάλασσα και μάλιστα κοντά στο σπίτι μου. Θέλω να κολυμπάω, να τσαλαβουτάω, να πηγαίνω ψαροτούφεκο (όχι τόσο πια βέβαια):D
3)Έχω φοβία με τα έντομα. Μικρή με κυνηγούσαν τα γειτονόπουλα με τζιτζίκια. Κάπου τότε πρέπει να έγινα και σπρίντερ....:whistle: Που να με πιάσουν μετά. Βέβαια φοβόντουσαν κι ότι θα έτρωγαν καμιά κλωτσιά σε επίφοβο σημείο, οπότε συμμορφώθηκαν.:P
4)Μου αρέσει ο χορός πολύ. Μπορώ να χορεύω ολόκληρο το βράδυ. Είμαι λίγο σαν το αρκουδάκι της ντούρασελ--->συνεχίζω όταν οι άλλοι σταματούν:D
5)Είμαι πολύ τυχερή στην μέχρι τώρα ζωή μου! Στα 22 βρήκα αυτό(ν) που πραγματικά ήθελα και που θα είναι πάντα μαζί μου. Τελικά κάποιος με αγαπά πολύ εκεί πάνω και με προστατεύει και εκείνος που με άφησε νωρίς!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δυσκολεύτηκα πολύ να βρω 5 πράγματα που δεν έχω αναφέρει κάποια στιγμή στο φόρουμ, μετά απο τόσες χιλιάδες ποστς, ελπίζω να είναι όντως αυτά που σκέφτηκα 5 πράγματα που ΔΕΝ ξέρετε για μένα.
  1. Μου αρέσω αρκετά εμφανισιακά αλλά το παραδέχομαι πολυυυύυ δύσκολα απο φόβο μην χαρακτηριστώ ψώνιο :redface:
  2. Δεν έχω καμία αλλεργία και δεν έχω σπάσει ποτέ κοκκαλο.
  3. Έχω να χορέψω σε δημόσιο χώρο απο την πενταήμερη.
  4. Σιχαίνομαι τη δυνατή μουσική και αποφεύγω τα μπαρ και τα κλαμπ ως ο διάολος το λιβάνι. Δεν ήμουν έτσι απο παλιά, κάπου στα 18 το απέκτησα.
  5. Έμαθα να διαβάζω απο 2 χρονών και στην αρχή διάβαζα φωναχτά οτιδήποτε έβλεπα, απο συσκευασίες προιόντων μέχρι πινακίδες στο δρόμο και οι περαστικοί ρώταγαν τους γονείς μου πόσων ετών είμαι και απορούσαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top