Φωτογραφίες και σκέψεις....

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πήγα να απαντήσω σε ένα θέμα που είχα θέσει για τις φωτογραφίες και μου ήρθε η ιδέα να κάνουμε ένα παιχνίδι....

Λοιπόν πως έχει...
Περιγράφει κάποιος κάποια φώτο που του έχει κάνει εντύπωση ή αν γίνετε την βάζει κιόλας, ο επόμενος περιγράφει τι συναισθήματα μπορεί να του βγάλει η φωτογραφία του προηγούμενου και μετά βαζει εκείνος την δική του....

Καλό;;; :worry:

Ας ξεκινήσω εγώ...

Μια απο τις αγαπημένες μου φώτο είναι:
Στην αμμουδία βουλιαγμένες πατημασιές που κάνουν ζιγκ-ζάγκ
και είναι το κύμα παράλληλα, ακρίβως το ίδιο σχήμα με τις πατημασιές, χωρίς όμως να τις ακουμπάει καν.
Γυρώ γύρω από τις πατημασίες (ας πούμε παράλληλα) είναι γραμμές από παλιά κύματα που πέρασαν και έχουν αφήσει τα ίχνη τους.
Το χρώμα που κυριαρχεί είναι το χρυσοκίτρινο της άμμου και το λευκογαλάζιο του κύματος.
Είναι σχεδόν στην μέση κομμένη η παραλία και η φωτό αντίστοιχα
Το καρέ είναι οριζόντιο.

Τι συναισθήματα σας δημιούργησε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
:'( :'( μάλλον δεν σας άρεσε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Απλά θα ήταν καλύτερα να βλέπουμε τις φωτογραφίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μάλιστα...αυτήν την εικόνα δεν την έχω γιατί είναι αναλογικά τραβηγμένη...
Πως μπορώ να βάλω κάποια άλλη για να ξεκινήσουμε;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπορείς να ψάξεις να βρεις κάτι στο Διαδίκτυο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • girlio Tino05.jpg
    girlio Tino05.jpg
    36.3 KB · Εμφανίσεις: 249
Τελευταία επεξεργασία:

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΛΕΦΤΡΑ!!!!!:clapup:

Να σαι καλά!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αντε... ας δώσω έναυσμα στις σκέψεις σας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    41.5 KB · Εμφανίσεις: 566

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
αντε... ας δώσω έναυσμα στις σκέψεις σας... :)

μμμ....
Είναι θαμπή στις άκρες με αποτέλεσμα να νοιώθω εγκλωβισμό αρχικά.
Ο σκυλάκος όμως επειδή είναι μέσα σε αύτο το λιβάδι μου δίνει την αίσθηση ξεγνοιασιάς και ελευθερίας...
και η ηλικία του μια αίσθηση αθωότητας...
Είναι λίγο λίγο μπερδεμένα αυτά που με κάνει να νοιώθω!
Σίγουρα όμως θα ήθελα να ήμουν εκεί!όποτε και ζήλεια...
νομίζω πως λίγο ακόμα και θα καταλάβω την μυρωδία των λουλουδιών!:D


Συνεχίστε με την εικόνα που δεν έχει σχολιαστεί ποιο πάνω με το εκκλησάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Συνεχίστε με την εικόνα που δεν έχει σχολιαστεί ποιο πάνω με το εκκλησάκι!


Θα το κάνω εγώ....
Σύνεφα σιμάδι μελαγχολίας αλλα συνάμα ελπίδας μετά την βροχή το τοπίο θα ανοίξει και θα φανεί καθαρά η ελπίδα
Η εκκλησία πολίτημη για μερικούς να την φέρει(την ελπίδα) δίνοντας πηγή χαλάρωσης σαν έσθηση μου δίνει γαλήνη και όνειρά για μένα το φόντο σαν σίνεφο είναι σαν να θέλει να μου πεί κάτι αλλα αυτό το κάτι αλλάζει ανάλογα την ψυχική μου κατάσταση, φώς, νέα αρχή, ζωή, όνειρα.

Έτσι νοιώθω εγώ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

Ο ήλιος και οι αχτίνες του που διαπερνούν τα σύννεφα και πέφτουν στη θάλασσα,μου δίνουν μία αίσθηση ηρεμίας,αλλά παράλληλα,η εικόνα στο σύνολό της,μου δημιουργεί και λίγο άγχος,λόγω της έντονης αντιθέσεως των χρωμάτων της..μ'αρέσει πολύ η γωνία λήψης,γιατί με κάνει να νοιώθω ότι δεν βλέπω φωτο,αλλά ότι εγώ είμαι ο παρατηρητής αυτής της εικόνας/θέας εκείνη τη στιγμή... :)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 695e91c99bc09b4f.jpg
    695e91c99bc09b4f.jpg
    54.7 KB · Εμφανίσεις: 141

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
:clapup: γιουπιιιιιι πολύ χαίρομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
burbuja

Ο ήλιος υπάρχει για να δώσει σχηματισμό στα σύνεφα, το πιό μεγάλο μου δίνει ελπίδα καθός το σχάμα του είναι σάν δελφίνο και τα μικρά μου δίνουν την έσθηση κυμάτων, ο αστερίας απλά σπάει το μπλέ δίνοντας αρμονία στο φώντο, οι σκέψεις ανάμηκτες καθός η ηρεμία μου μιαζει για μοναξια και τα σύνεφα ελπίδα ότι θα έρθει το άλλο μου μισό, ότι δεν είμαι μόνη μου για πολλύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.



Για να δούμε μήπως εχούμε καλύτερη τύχη με τα πορτραίτα? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χμμμ.... δεν μου βγάζει πολλά... Μια αποτυχημένη προσπάθεια να φανεί sexy και με μυστήριο ενώ στην πραγματικότητα δεν διαθέρει τπτ από τα 2. Γενικά μια αίσθηση ότι προσπαθεί πολύ να είναι κάτι που δεν το'χει από τη φύση της
και που δεν είναι "μέσα" της...


αυτή?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χμμμμ..δε μου βγαζει και πολλα :p
Του μπι Ονεστ, βαρεθηκα τις κλαμμενες μελαγχολικες τυπισσες, κι αυτες τις στημμενες φωτογραφιες.. Ο τυπος που το φτιαξε επισης το παρακανε, και εχει βαλει τα τατουαζ-και-καλα χαλια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
M αρέσει πολύ, έχει μια πινελιά αισιοδοξίας, μέσα στο σκούρο χρώμα που είναι κυρίαρχο και η βροχή σε συνδυασμό με τα ακουστικά και το βλέμμα της κοπέλας που χάνεται κάπου έξω από την εικόνα μας βάζει στη διαδικασία να ταξιδέψουμε κι εμείς με τη φαντασία μας και να αναρωτηθούμε τι να ναι αυτό που σκέφτεται...



Αυτή; :)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Βλέποντάς τη φωτογραφία το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι η ελευθερία... Η αγωνιώδης προσπάθεια του ανθρώπου να πετάξει, να φύγει από τα προβλήματά του, να ελευθερωθεί....

Παρατραβηγμένο;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
skylos-peripteras-530x301.jpg


Με κοίταξες και σ’ έπιασα απ’ το χέρι, πού βρήκαμε περίπτερο ανοιχτό :friends:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 28 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top