Φράσεις

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Σκέφτηκα το εξής, να λέμε μια λέξη και μετά ο άλλος να γράφει ένα ρητό που σκέφτηκε ή και έτοιμο . Για παράδειγμα ορίζω την λέξη ''καρδιά'' και θα γράψει το επόμενο μέλος ''Την καρδιά σου και την ψήφο σου προσέχεις που τα δίνεις '' και μετά θα ορίζει μια δική του λέξη για να γράψει ρητό/ φράση ο επόμενος . Μια φράση όχι αναλύσεις.

Ή και πιο άκυρες λέξεις, ''Ντομάτα'' Πχ Δικαιοσύνη είναι όταν οι ντομάτες μοιράζονται σε όλους .
Η ''Λουλούδι '' Πχ Αν κόψεις ένα λουλούδι για να μην χάσεις την μυρωδιά του, θα μαραθεί .

Καταλάβατε; Ορίζω την λέξη '' Βλακεία ''.

Αν απαντήσει και κανείς :rolleyes:
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
1606257072871.jpeg


Ορίζω την λέξη "Σοφία".
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Η επιστήμη είναι οργανωμένη γνώση. Η σοφία είναι οργανωμένη ζωή.
(Immanuel Kant)



Ορίζω τη λέξη "θρησκεία".
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
"Η θρησκεία είναι το όπιο του λαού" τάδε έφη Καρλ Μαρξ

Ορίζω την λέξη "σεξ"
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Παιδιά το παιχνίδι είναι για φαντασία και ευθυμία, ρητά διαβάζουμε και αλλού γιατί βλέπω θα γεμίσουμε με τα έτοιμα!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Λοιπόν, δε θα γράψω το ετοιματζιδικο που μου έρχεται από το house of cards, οπότε θα προσπαθήσω να πω δικό μου...



"Το σεξ χωρίς φαντασία είναι σαν το φαγητό χωρίς αλάτι".
- Α.Μ. (η υπογραφή μου)

Γάτα
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
"Να σε θέλει η κοπέλα σου, όπως η θυληκιά γάτα που έχω στον ακάλυπτο θέλει έναν συγκεκριμένο γάτο."

Π.Γ.

Ορίζω την λέξη "Μυστήριο"
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Θρίλερ χωρίς μυστήριο , τσιγάρο δίχως νικοτίνη


Αντρας
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
"Άνδρας είσαι αν δρας."

Κάπου το εχω ακούσει, δεν είναι δικό μου.

Επόμενη λέξη "δέντρα". (Και θα απαντήσω και εγώ σε αυτήν την λέξη γιατί έχω μια φράση που έχει πλάκα από έναν καθηγητή μου.)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Αυτός που παρατηρεί ένα δέντρο θεωρείται τεμπέλης αυτός που το κόβει θεωρείται ο έξυπνος.



Κρασι
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν μέρες που η μοναξιά είναι ένα βαρύ κρασί που σε διαποτίζει με το αίσθημα της ελευθερίας, άλλες μέρες που είναι ένα πικρό τονωτικό και άλλες που είναι δηλητήριο και σε κάνει να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο.

Σκύλος
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Για τα δέντρα που είπα πως θα απαντήσω και εγώ πέταξε ο καθήγητης μας το εξής επικό μια μέρα στο μάθημα αναφερόμενος στα B+ tree (δομή δεδομένων). " Αν δεν υπήρχαν τα δέντρα, θα είμασταν στα δέντρα "

"Τον νευρόσπαστο σκύλο να τον φοβάσαι"

Αμάξι.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Μια νυχτερινή βόλτα με το αμάξι, ακούγοντας τη μουσική που θέλεις και οδηγώντας σε δρόμους χωρίς κίνηση είναι ότι πρέπει για να καθαρίσει το μυαλό.

φως
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Το φως χωρίς το σκοτάδι δεν θα μπορούσε να οριστεί .

Σερβιέτα :D
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Ένα απόφθεγμα την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα ..


Θλίψη
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
" Θλίψη μου προκαλεί το γεγονός όταν βάζουν λέξεις σε αυτό το θρεντ που δεν μπορείς να δημιουργήσεις ευφάνταστες φράσεις. "

Π. Γ.

Διαίσθηση
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.
Αυτό είναι το νόημα του παιχνιδιού αλλά δεν το προσπαθείς !
Και η δική σου λέξη δεν μ΄αρέσει και εμένα αλλά τι να γίνει αφού δεν συμμετέχει και κανείς, γράφω εγώ .

Διαίσθηση είναι αυτό που σε προφυλάσσει και από τα καλά και από τα κακά , οπότε μην το ακούς πάντα .

Σύννεφο .
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Προσπαθώ για την ευθυμία που παρότρυνες πιο πάνω.

" Τα όνειρα σου να βρίσκονται πιο ψηλά και από τα σύννεφα "

Συνθέτης.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ακόμη κι ένας μεγάλος συνθέτης παρακολουθεί με δέος ένα μικρό παιδί που δημιουργεί.



Εθισμός
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 35 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top