Το ακούω όλη μέρα!

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
μου γράφει: αν θες in flames ακου αυτό όχι τα φλώρικα τα τελευταία τους. ο καθένας ακούει ότι επιθυμεί. και το φλώρικο είναι σχετικό γιατί π.χ. οι behemoth έχουν πιο σκληρό στυλ από τους iron maiden.και? θα μου πείς τώρα ότι οι iron maiden είναι φλώροι???

Προφανώς αυτό ήταν παροτρυνσή, σιγά μη σου έλεγε και τι να ακούσεις, αν είναι δυνατόν...Εμένα δε μ'αρέσουν καθόλου οι maiden, δεν τους θεωρώ φλώρους, αλλά φυσικά θα μπορούσα και θα είχα κάθε δικαίωμα να το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το φλωρικο ειναι φυσικα αποψη του καθενος. Αυτο ακριβως δε σημαινει σχετικο, για να μην παιζουμε και με τις λεξεις; Μαγκια σ'οποιον ακουει ο,τι γουσταρει. Κι αυτοι που λενε οτι οποιος ακουει τα παντα δεν εχει ταυτοτητα ειναι απλα προκατειλημμενοι. Η δικια μου γκαμα ξεκιναει απο Τσιτσανη και Ριτα Σακελλαριου και φτανει μεχρι παντου. Δεν βγαζω εξω τα παραδοσιακα, εως και βλαχικα μη σας πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
καλύτερα προτάσεις(φιλικά πάντα).τέλος πάντων! θεωρώ άδικο και άστοχο τον χαρακτηρισμό "φλώρικα", γιατί είναι ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα.δέχομαι βέβαια ότι δεν του αρέσουν τα καινούρια τους!ο καθένας με τα γούστα του...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το φλωρικο ειναι φυσικα αποψη του καθενος. Αυτο ακριβως δε σημαινει σχετικο, για να μην παιζουμε και με τις λεξεις; Μαγκια σ'οποιον ακουει ο,τι γουσταρει. Κι αυτοι που λενε οτι οποιος ακουει τα παντα δεν εχει ταυτοτητα ειναι απλα προκατειλημμενοι. Η δικια μου γκαμα ξεκιναει απο Τσιτσανη και Ριτα Σακελλαριου και φτανει μεχρι παντου. Δεν βγαζω εξω τα παραδοσιακα, εως και βλαχικα μη σας πω!

Εγώ έτσι το βλέπω αλλά ο in flames με τα λεγόμενά του μου δείχνει πως δεν είναι θέμα γνώμης αλλά "ιστορίας" του συγκροτήματος. Από εδώ τουλάχιστον αυτό εκλαμβάνω:

θα μου πείς τώρα ότι οι iron maiden είναι φλώροι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Το φλωρικο ειναι φυσικα αποψη του καθενος. Αυτο ακριβως δε σημαινει σχετικο, για να μην παιζουμε και με τις λεξεις; Μαγκια σ'οποιον ακουει ο,τι γουσταρει. Κι αυτοι που λενε οτι οποιος ακουει τα παντα δεν εχει ταυτοτητα ειναι απλα προκατειλημμενοι. Η δικια μου γκαμα ξεκιναει απο Τσιτσανη και Ριτα Σακελλαριου και φτανει μεχρι παντου. Δεν βγαζω εξω τα παραδοσιακα, εως και βλαχικα μη σας πω!
Εγώ παραδοσιακά και τα βλάχικα τα βαριέμαι και αποφεύγω να τα ακούω...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
φυσικά και είναι θέμα ιστορίας του συγκροτήματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
φυσικά και είναι θέμα ιστορίας του συγκροτήματος!

στα @@ μου η ιστορία του συγκροτήματος αν δεν μ'αρέσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εδω θα διαφωνησω. Δεν ειναι θεμα ιστοριας. Και κατ'αρχας δεν υπαρχει κανενα συγκροτημα που να εχει διατηρησει ιδεολογια. Αυτο και μονο δινει την ευκαιρια σε πολλους να το χαρακτηρισουν δικαιως φλωρικο. Συνηθως ο κοσμος αυτο που κοιταει ειναι το τωρα. Ας πουμε, οι rolling stones για μενα ειναι φλωροι. Δεν ξερω αν αγαπουν τη μουσικη τους ή οχι. Ξερω μονο οτι συμβιβαστηκαν με τα παγκοσμια συμφεροντα και φιγουραρουν καπου μεσα στο forbes με τους πλουσιοτερους ανθρωπους του κοσμου. Κι αυτο γιατι πουλησαν ιδεολογια. Για τους iron maiden δεν ξερω. Μονο ακουστα τους εχω. Αν ομως κι αυτοι ειναι απλα ενα κομματι του star system τοτε γιατι να μην ειναι φλωροι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το δικό μου ποστ δεν αναφερόταν μόνο στους maiden ε. Ούτε ξέρω αν αυτοί αποτελούν κομμάτι του star system και βασικά δεν με νοιάζει πολύ. Έχει δίκιο ο miv. Ας πούμε, οι COF είναι φλώροι κ έχουν ξεπουληθεί, αλλά τα παλιά τους μ'αρέσουν, οπότε χέστηκα για το αν είναι ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
σύμφωνοι άκου ότι σου αρέσει, αλλά όταν κάποιος λέει κάτι φλώρικο δείχνει ότι δεν σέβεται το συγκρότημα και συνεπώς την προηγούμενη δουλειά τους που του άρεσε.τι επειδή έτυχε ένα τραγούδι να είναι πιο "light" βγάλαμε φλώρους τους δημιουργούς της melodic death αν είναι δυνατόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι αυτο ειναι μια αποψη. Για να το παμε και πιο γενικα παρ'οτι δεν ειμαι κομμουνιστης (ούτε και δεξιος, νεοδημοκρατης κλπ.) ακουω αριστερους καλλιτεχνες και τους θεωρω απο τους καλυτερους. Γιατι παντα η μουσικη να πρεπει να εξαρταται κι απο αλλα πραγματα? Εξαρταται, ναι, αλλα στις πιο πολλες περιπτωσεις παιζει ρολο το γουστο. Οχι ο καλλιτεχνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
σύμφωνοι άκου ότι σου αρέσει, αλλά όταν κάποιος λέει κάτι φλώρικο δείχνει ότι δεν σέβεται το συγκρότημα και συνεπώς την προηγούμενη δουλειά τους που του άρεσε.τι επειδή έτυχε ένα τραγούδι να είναι πιο "light" βγάλαμε φλώρους τους δημιουργούς της melodic death αν είναι δυνατόν!


Κοιτα, προσπαθω να κρατηθω! Τι ειναι αυτα που λες; Επειδη καποιος τιτλοφορειται με καποιον τροπο σημαινει οτι ειναι και εκτος κριτικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Duran Duran - Come undone

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=SFbDhbl3QPY[/ame]

Αφήστε τις αψιμαχίες και πείτε μου τι παίζει με το embed!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Βάλε σκέτο το link και θα το κάνει embed μόνο του.
Όσο για την παραπάνω διαφωνία, με καλύπτουν προς το παρόν η Krou κι ο miv :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ευχαριστώ Anarki. Όσο για τα συγκροτήματα και τις ιδεολογίες... Καλύτερα απολαύστε την μουσική και μην ασχολείστε με το τι πιστεύει ο κάθε τραγουδιστής μιας και οι περισσότεροι πιστεύουν στο χρήμα μετά απο 1-2 καλές πωλήσεις :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
καλύτερα προτάσεις(φιλικά πάντα).
Σου προτείνω τότε φιλικά πάντα να μην ακούς τις τελευταίες δουλειές των In Flames γιατί είναι ελαφρώς μαλθακές.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
τις τιτλοφορίες δεν τις έδωσαν τυχαίοι!τις έδωσε πρώτα το κοινό και μετά καλλιτέχνες που ήταν σχετικοί με το είδος.και εγώ δεν είπα ότι δεν επιδέχονται κριτική οι in flames και οποιοιδήποτε "in flames"!αλλά η κριτική πρέπει να ασκείται σωστά.όσο για το σχόλιό σου anarki σου προτείνω φιλικά να δεις πρώτα καλά για ποιούς μιλάμε στοhttps://en.wikipedia.org/wiki/In_Flames
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε με ενδιαφερει ποιοι της εδωσαν. Και τον Κοκό ολόκληρος αρχιεπισκοπος τον εβγαλε Βασιλεα των Ελληνων αλλα λιγοι τον αποκαλουν ετσι.
Εχουν ενα τιτλο που για καποιο λογο τους εδωσαν. Δεν ειναι θεοι, δεν ειναι απολυτοι, δεν ειναι οι καλυτεροι, ειναι απλα ενα ματσο τραγουδιστες, οπως πολλες χιλιαδες ανθρωποι στον κοσμο. Τους σεβομαι οπως σεβομαι και την καθε επαρχιωτισσα τραγουδιστρια σε καποιο παρακμιακο σκυλαδικο της επαρχιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Νομίζω οτι ξέρω για ποιούς μιλάμε, μια περίοδο μόνο In Flames και Norther άκουγα :P . Ξεκόλλησα μετά ευτυχώς. Οχι οτι δεν τους ακούω και τώρα που και που, απλά ακούω και πάρα πολλά άλλα είδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σωστή κριτική για σενα = μόνο καλά λόγια απ'ότι φαίνεται!! Επειδή δίνεται έτσι ένας τίτλος δε σημαίνει πως πρέπει να τον αποδέχονται όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top