Τον σκύλο ή την γάτα ;

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αν η μόνη επιτρεπόμενη κίνηση που μπορούμε να κάνουμε είναι να ρίξουμε κάποιο από τα δύο ζώα από το περβάζι, τότε θα έριχνα και τα δύο.

Η λογική μου είναι η εξής: Ρίχνω μόνο το σκύλο - η γάτα σκοτώνει τα κουταβάκια. Ρίχνω μόνο τη γάτα - ο σκύλος κατασπαράζει τα γατάκια. Άρα για να σώσω όλα τα μωρά πρέπει να σκοτώσω και τα δύο ζώα.

Εκτός αν εννοείς ότι μπορούμε να τα ρίξουμε και από τη μέσα μεριά του πρεβαζιού. Αν επιτρέπεται και αυτή η κίνηση, τότε σαφώς θα τα τραβούσα και τα δύο μέσα και θα σώζονταν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eμμμ Νέσσα, εννοεί οτι είτε θα πετάξεις τη γάτα ΜΑΖΙ με τα γατάκια είτε το σκύλο ΜΑΖΙ με τα σκυλάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Τότε πετάω το σκύλο και τα κουτάβια του... γιατί λατρεύω τις γάτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Τότε πετάω το σκύλο και τα κουτάβια του... γιατί λατρεύω τις γάτες!

παραδέξου το... θες να γίνεις κολλητή της Michelle για να σε κάνει Administrator :P :P :P


πλάκα κάνω ε? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
χμμμ.. :hmm:εγώ θα πέταγα την γάτα,καθώς οι γάτες θεωρούνται εφτάψυχες και,προσωπικά,όσες γάτες γνωστών έχει τύχει ν'ακούσω ότι έπεσαν απ'το μπαλκόνι,όλες την έβγαλαν καθαρή μ'ένα ψιλοναρθηκάκι.. :/: απ'την άλλη,λατρεύω τα σκυλάκια ενώ με τις γάτες δεν τα πάω και τόσο καλά(ψυχολογικά αποθημένα από τότε που ήμου μικρό παιδάκι.. :redface::P),οπότε,ναι,την γάτα θα πέταγα..τα μωράκια της όμως δεν θα τα πέταγα με τίποτα..!!:'( θα φρόντιζα να τα πάρω και να τα βάλω σ'ένα ασφαλές μέρος,εκτός της εμβέλειας του σκύλου... :/: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
εγω εχω γατα και η κοπελια μου εχει σκυλο.

τα λατρευω εξισου οποτε δεν θα εκανα απολυτος τιποτα και θα αφηνα τη φυση να παρει το δρομο της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν ήταν λυκόσκυλο τότε θα πέταγα την γάτα αλλά αν δεν ήταν θα πέταγα τον κόπρο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα στα δύο, θα διάλεγα το σκύλο. (Φυσικά μεγάλο ρόλο θα έπαιζε και η ράτσα) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
δεν θα πεταγα κανενα ζωο απο το πρεβαζι απλα θα τα χωριζα χωρις να τα πεταξω :beating: :mad17:
ηλιθιο τεστ κ ακρως βιαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θα πετούσα την γάτα επιδή ξέρω ότι θα ζήσει, αυτές πετάνε απο πολύ ψηλά και δεν παθένουν κάτι, άρα θα πετάξω την γάτα λέμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudess f

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rudess f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
δεν ξέρω αν θα είχα τη δύναμη να ρίξω κάποιο απ τα δυο.. ίσως θα προσπαθουσα να πάρω να μικρά και θα άφηνα το σκύλο με τη γάτα να τσακώνονται.. και μετά θα προσπαθούσα να χωρίσω τη γάτα απ το σκύλο..
πάντως το να ρίξω κάποιο απ τα δύο ζωάκια απ το περβάζι δεν παίζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τη γάτα θα έπρωχνα καθως εκτιμώ ως κατοικίδιο περισσότερο το σκύλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top