Τι τρώτε για πρωινό;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
breakfast600-01_93607_LQ131B.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Βασικά ότι τύχει.. ε δεν θέλω να τρώω συνέχεια και το ίδιο.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Βασικά ότι τύχει.. ε δεν θέλω να τρώω συνέχεια και το ίδιο.. :redface:

Χαχα και γω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
τοστ! κλασσικα οπως παντα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κονφλεικσ και γαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Ό,τι μου έρθει εκείνη την ώρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Το δικο μου πρωινο συνηθως ειναι δημητριακα με γαλα. Δεν μπορω να τρωω ψωμι με μελι ή μαρμελαδα τα συχενομαι :S αλλες φορες μπορει να φαω ενα τοστ ή κατι παρομοιο. (Και το πατημενο στην τοστιερα κρουσαν ειναι μουρλια)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
το πρωινό για μένα είναι το πιο σημαντικό γεύμα:

συνήθως τρώω κορνφλέικς

+ μια φέτα μερέντα ή μαρμελάδα ή μέλι συνήθως φέτα τόστ βασικά πάντα
ένα ποτήρι χυμό
και φρούτο.

Πώς δεν κάνεις εμετό πρωινιάτικα;
Άσε που θες μια ώρα για να τα φας/πιείς όοοολα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
τρώω γύρω στη 1 ώρα όντως και δεν τα τρώω όλα μαζί το φρούτο μετά από κανα 2 ώρο.

Ααα! Πες το έτσι.
Νόμισα ότι τα τρως μονοκόμματα, και ήταν φρικτός ο ειρμός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Πάντα τρώω κάτι πριν φύγω το πρωί, πάντα. Αλλιώς δεν μπορώ, ζαλίζομαι. Πίνω γάλα, τρώω κανένα τοστάκι και στην καλύτερη βάζω και δημητριακά μέσα (όταν έχω χρόνο).

Εγώ από το δημοτικό μέχρι και την β λυκείου δεν έτρωγα τιποτα για πρωινό....ΤΙΠΟΤΑ...αλλά όπως λεει και η Effy18 σχεδόν πάντα ζαλιζόμουνα και ενιωθα αδυναμος....αλλα δεν πιστευα αυτο που μου ελεγαν ολοι οτι φταιει το γεγονός που δεν τρωω πρωινό....Στην γ λυκείου όμως δεν αντεχα αλλο....και ναι φετος ειναι η πρώτη χρονια που καθε μερα τρωω πρωινό και εχω συνειδητοποιήσει οτι δεν νιώθω κουρασμένος ούτε ζαλάδες όπως τότε......για αυτο ΠΑΝΤΑ πρωινό πριν φυγω από το σπίτι που μπορεί να είναι καφες(γαλλικός) με ψωμί, βούτυρο, μαρμελάδα, κανενα αυγουλάκι και ένα φρουτάκι...ή οταν βιάζομαι και δεν προλαβαίνω....κορν φλαικς ή ψωμί με μερέντα..αλλά αν δεν φάω πρωινό δεν πάω πουθενά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ το πρωί τρώω κρέμα βρώμης, δηλαδή γάλα με βρώμη βρασμένα, με 1 κ.γ. μέλι, κανέλα και σταφίδες. Μιαμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

Τώρα τελευταία τοστ

βαριέμαι να φτιάχνω κάτι άλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ωραίο και το τοστακι. Κι εγώ το φτιάχνω όταν βαριέμαι την κρέμα βρώμης, έτσι για μική αλλαγή.
Με ενα ποτήρι χυμό, μιαμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Τις τελευταιες μερες , φρυγανιες με μελι και ταχινι , και τοστ με βουτηρο και μαρμελαδα κααλη φαση ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Κορν φλεικς με γάλα ή 3 φρυγανιές με μαρμελάδα και 1 ποτήρι χυμό. Όταν βγαίνω για τρέξιμο 1 τοστ με γαλοπούλα και ένα ποτήρι χυμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μια τεράστια αδυναμία στο μέλι την έχουμε. Οπότε ή 1 φέτα με μέλι ή 3 φρυγανιές με μέλι. Αν υπάρχει και χυμός τότε μισό ποτήρι είναι ότι πρέπει.
Βέβαια αν ξέρω πως θα ξανά φάω το βράδυ οι φέτες αν πεινάω γίνονται 2 και οι φρυγανιές 5. :P
Αν έχει τελειώσει το μέλι τότε τρώμε 3-5 φρυγανιές με χυμό μέχρι να φτάσει το επόμενο μέλι.
Ανά 4μηνο κάνουμε και για λίγο καμία αλλαγή με γιαούρτι και φρούτο, ή δημητριακά με γεύση μέλι και λίγο γάλα μέσα:P, ή τοστ με γαλοπούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Συνήθως τίποτα, γιατί την ώρα που ξυπνάω σερβίρεται το μεσημεριανό. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.


Τα δοκίμασα μια φορά πέρσι να πω 'για να δούμε, τρώγεσαι'. Από τότε το 90% των πρωινών / βραδινών μου είναι αυτό το πράμα, με γάλα. :P

Αλλά εδώ που 'μαι δεν βρίσκω, οπότε βολεύομαι με 'κατώτερα' substitutions.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχει και πολυ φτηνοτερα στο lidl
το τρωω καθε πρωι,,και πολυ καλυτερης ποιοτητας,,εχει μεσα κουβερτουρα,κορνφλεικσ κοκοποσ,βρωμη,φουντουκια..μονο εμενα δεν εχει μεσα..και δεν ειναι τοσο γλυκερο οσο το φιρμα quaker..
και πολυ τραγανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
εχει και πολυ φτηνοτερα στο lidl

Έχεις ιδέα ότι στηρίζεις γερμανική πολυεθνική όταν ψωνίζεις από το λίντλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top