Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

panagiotists13

Well-known member

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.
^^
Ενα Buchlandung ρε φιλε! Χωρις σχολικα κλπ κλπ! ΜΟΝΟ ΒΙΒΛΙΑ! Και πελατες που τα λατρευουν!
Αν θέλεις συνέταιρο,εδώ είμαι!!! :DΕίναι μία από τις εναλλακτικές μου!Επίσης θα μου άρεσε να ανοίξω έναν εκδοτικό οίκο,μία εφημερίδα ή ένα περιοδικό πολιτισμού και κουλτούρας!!!

Mάιρα

New member

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.
Με ζαχαρωτά! Ένα ωραίο ζαχαροπλαστείο που θα είχε ό,τι γλυκό λαχταρούσε η ψηχή σου. Τα πάντα, ποιος ξέρει ίσως κάποια μέρα να γίνει και πραγματικότητα. :D

Deutsch... Lover

New member

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.
Με ζαχαρωτά! Ένα ωραίο ζαχαροπλαστείο που θα είχε ό,τι γλυκό λαχταρούσε η ψηχή σου. Τα πάντα, ποιος ξέρει ίσως κάποια μέρα να γίνει και πραγματικότητα. :D
Αν έχεις έεενα από όλα αυτά θα είμαι πελάτης σου:redface:

MariaLoveItaly

New member

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Βιβλιοπωλείο και κοσμηματοπωλείο, τα δύο πάθη μου :inlove:

Κατερινα Κρ.

New member

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

Deutsch... Lover

New member

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

Κατερινα Κρ.

New member

Η Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,987 μηνύματα.
Βιβλιοπωλείο :inlove: Θα υπηρχε ενα τμήμα για γραφική ύλη,μολύβια,τετράδια κτλ και ενα τμήμα για βιβλία. Ισως οι επισκέπτες να μπορούσαν να διαβαζουν εκει,να υπηρχε ενας κατάλληλος χώρος. Και ενα μαγαζι για καφε θα μου άρεσε. Αλλα μικρο, να παιζει ομορφη μουσική, να μυρίζει ο χώρος καφε και γενικα η αυμοσφαιρα να ηταν πολυ ζεστη :inlove: Ισως να ηταν καφετερια-βιβλιοπωλείο και να τα συνδιαζα αυτα τα δυο.

Dmzk

Active member

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Retro ουφάδικο

Deutsch... Lover

New member

Βιβλιοπωλείο :inlove: Θα υπηρχε ενα τμήμα για γραφική ύλη,μολύβια,τετράδια κτλ και ενα τμήμα για βιβλία. Ισως οι επισκέπτες να μπορούσαν να διαβαζουν εκει,να υπηρχε ενας κατάλληλος χώρος. Και ενα μαγαζι για καφε θα μου άρεσε. Αλλα μικρο, να παιζει ομορφη μουσική, να μυρίζει ο χώρος καφε και γενικα η αυμοσφαιρα να ηταν πολυ ζεστη :inlove: Ισως να ηταν καφετερια-βιβλιοπωλείο και να τα συνδιαζα αυτα τα δυο.

Πάρε καμιά ιδέα :inlove:
Α και να έχει και κανένα γλυκάκι:P φτιαγμένο από τα χεράκια σου πάντα! Ή από φίλους;)

Πάντως είμαστε όλοι ρομαντικές και... πεινασμένες ψυχούλες εδώ μέσα:P:redface:

panagiotists13

Well-known member

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,987 μηνύματα.
Deutsch, ακριβως κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου! Θελω ομως και ενα τμήμα με μπογιές,μολύβια,τετράδια γιατι εχω κόλλημα με αυτα,ειδικα παλιότερα μάζευα ο,τι τετράδιο και περιεργο μολυβι έβρισκα :P Αλλα ενα τετοιο βιβλιοπωλείο θα ηταν ιδανικό!

Deutsch... Lover

New member

Deutsch, ακριβως κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου! Θελω ομως και ενα τμήμα με μπογιές,μολύβια,τετράδια γιατι εχω κόλλημα με αυτα,ειδικα παλιότερα μάζευα ο,τι τετράδιο και περιεργο μολυβι έβρισκα :P Αλλα ενα τετοιο βιβλιοπωλείο θα ηταν ιδανικό!
Πάρε με για συνεργάτη:P

i_lie_us

Well-known member

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 858 μηνύματα.
Θα ανοίξω ένα είδος club - restaurant, αλλά δεν θα ήθελα να μοιραστώ παραπάνω πληροφορίες γιατί μπορεί να μου κλέψετε την ιδέα και είναι κάτι πρωτότυπο νομίζω :/:

Αν δεν κάτσει αυτό, θα πάρω franchise κάνα καφεδάδικο τύπου everest/γρηγόρης/cofee island- ό,τι έχει ξεμυτίσει μέχρι τότε.

Αν δεν κάτσει ούτε αυτό, θα αναγκαστώ να ανοίξω ψιλικατζιδίκο :P

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,754 μηνύματα.
Bookstore cafe-bar
Γιατί ο πολιτισμός πρέπει να συνδυάζεται με την ξεγνοιασιά και την ανάπαυλα!

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,525 μηνύματα.

beeroas

New member

Ο beeroas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;
Μαγαζί μ' όλων των ειδών τα σαλάμια (εκλογοεπίκαιρο).:redface:

Θυμήθηκα κι ένα σπαραχτικό διάλογο με γκόμενα:

- Με τι ασχολείσαι?
- Πουλάω σαλάμια
- Πού?
- Στον πατέρα μου
- Δηλαδή?
- Να, δεν έχει δουλειά το μαγαζί και τα πουλάω σ'αυτόν.

:worry::worry::worry::worry:

Deutsch... Lover

New member

Μαγαζί μ' όλων των ειδών τα σαλάμια (εκλογοεπίκαιρο).:redface:

Θυμήθηκα κι ένα σπαραχτικό διάλογο με γκόμενα:

- Με τι ασχολείσαι?
- Πουλάω σαλάμια
- Πού?
- Στον πατέρα μου
- Δηλαδή?
- Να, δεν έχει δουλειά το μαγαζί και τα πουλάω σ'αυτόν.

:worry::worry::worry::worry:
δικό σου:P

Just a sweetie!!

New member

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Χωρίς δεύτερη σκέψη.. Βιβλιοπωλείο!

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...