Τα είδη των «φορουμικών» τρολς

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
To αντιδραστικό τρολ

Είναι το ακουστικό τρολ που δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά θα ήταν καλό γιατί οι άλλοι τείνουν να ασχολούνται για να καταρρίψουν δογματικές και απόλυτες θέσεις παρά ότι θα θέσεις ένα προβληματισμό για να ακούσεις κάτι όπου συνήθως θα σε γράψουν .

Αν γινόμασταν τέτοιο τρολ φυσικά θα μπορούσαμε να πάρουμε μια θέση για κάθε ζήτημα και όχι κάθε φορά να εκπροσωπούμε άλλη άποψη για το ίδιο ζήτημα ειδικά σε σύντομο χρονικό διάστημα γιατί θα μας πάρουν χαμπάρι και επίσης θα χαθεί η αξιοπιστία μας.

Όμως δεν θυμάμαι ποιος το έλεγε, ο Μιλ μπορεί , ότι την άποψη σου πρέπει να την πιστεύεις αλλιώς δεν το κάνεις καλά και άρα η επιχειρηματολογία της όλης συζήτησης με τους συνομιλητές σου δεν θα είναι ίδια όσο να πίστευες αληθινά μια γνώμη.

Μια απλή καθημερινή πρωί ενός ΕΝΤΡ δηλαδή.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,346 μηνύματα.
Μόλις χθες πληροφορηθηκα για την ύπαρξη του εν λογω θρεντ.

Λοιπον, τρολ "Φιλιω"
Ο τίτλος απορρέει απο τη γνωστή Φιλιω του Κωνσταντίνου και Ελένης. Το συγκεκριμένο τρολ υποστηρίζει ότι απεχθάνεται τις λογομαχίες, αλλα εντελώς τυχαία πάντα μπλέκεται και προσπαθεί να "καταλαγιάσει" τα πνεύματα,ενώ στην ουσία στο ενα χέρι κρατάει βενζίνη και στο άλλο αναπτήρα.

Στα μηνύματα του κυριαρχεί το "αλλα" και το "ομως" και συνήθως λειτουργεί κάπως έτσι :
972d82a5-bffa-4cc8-9754-4f1ce9d70c90.gif
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόλις χθες πληροφορηθηκα για την ύπαρξη του εν λογω θρεντ.

Λοιπον, τρολ "Φιλιω"
Ο τίτλος απορρέει απο τη γνωστή Φιλιω του Κωνσταντίνου και Ελένης. Το συγκεκριμένο τρολ υποστηρίζει ότι απεχθάνεται τις λογομαχίες, αλλα εντελώς τυχαία πάντα μπλέκεται και προσπαθεί να "καταλαγιάσει" τα πνεύματα ενώ στην ουσία στο ενα χέρι κρατάει βενζίνη και στο άλλο αναπτήρα.

Στα μηνύματα του κυριαρχεί το "αλλα" και το "ομως" και συνήθως λειτουργεί κάπως έτσι :
Εεεεε...κάνε αναφορά στην ΟΔ να διαγράψουν το λογαριασμό. Να το κοιτάξουν και να δουν τί γίνεται...

Εγώ έχω όλη την Αγία Τριάδα στα π.μ. μου...ΚύριεΕλέησον, Ευλόγησον κλπ... :upside:
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φήμες λένε ότι υπάρχει και η κατηγορία των trolls που παριστάνουν τις γυναίκες ενώ δεν είναι για να διασκεδάζουν με τα πεσιματα στα pm τους ή ακόμα χειρότερα να τρώνε κανένα φράγκο ή οτιδήποτε από κανένα κορόιδο.

Οι ίδιες φήμες λένε ότι και μερικά ενεργά μέλη τώρα στο φόρουμ το είχαν κάνει παλιότερα ( Όχι να παίρνουν φράγκα εννοείται ).
Ξέθαψα το θέμα και θυμήθηκα αυτό το μήνυμα. Νομίζω ότι μου έχει συμβεί και εμένα, σε κάποια φάση βλέπω πμ από άγνωστο μέλος (δεν είχε γράψει ούτε ένα μήνυμα στο φόρουμ) με γυναικείο όνομα, κάτι πολύ άκυρο του στιλ «έχω θέμα με τον γκόμενό μου» και δικαιολόγησε το γεγονός ότι έστειλε σε εμένα γιατί είχε δει και καλά ότι είχα ωραίες απόψεις σε τέτοια θέματα. Εν τω μεταξύ εγώ σνομπάρω γκομενικά threads και αν συμμετέχω θα το κάνω μόνο για να τρολάρω ή να κορoϊδέψω.

Όλη αυτή η περίεργη φάση με έκανε να πιστέψω ότι κατά πάσα πιθανότητα επρόκειτο για αρσενικό μέλος που έκανε φορουμική εγχείρηση αλλαγής φύλου και ήθελε να πετύχει κάναν ανόητο για να γελάσει. Προφανώς και δεν απάντησα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,346 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,346 μηνύματα.
Αυτός ο κοφτος λόγος με σκιάζει :laugh:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Ξέθαψα το θέμα και θυμήθηκα αυτό το μήνυμα. Νομίζω ότι μου έχει συμβεί και εμένα, σε κάποια φάση βλέπω πμ από άγνωστο μέλος (δεν είχε γράψει ούτε ένα μήνυμα στο φόρουμ) με γυναικείο όνομα, κάτι πολύ άκυρο του στιλ «έχω θέμα με τον γκόμενό μου» και δικαιολόγησε το γεγονός ότι έστειλε σε εμένα γιατί είχε δει και καλά ότι είχα ωραίες απόψεις σε τέτοια θέματα. Εν τω μεταξύ εγώ σνομπάρω γκομενικά threads και αν συμμετέχω θα το κάνω μόνο για να τρολάρω ή να κορoϊδέψω.

Όλη αυτή η περίεργη φάση με έκανε να πιστέψω ότι κατά πάσα πιθανότητα επρόκειτο για αρσενικό μέλος που έκανε φορουμική εγχείρηση αλλαγής φύλου και ήθελε να πετύχει κάναν ανόητο για να γελάσει. Προφανώς και δεν απάντησα.
Ε δεν κατάλαβες και εσύ τι γίνονταν; Είδε απλά τι καλός κριτής είσαι και σου έγραψε την ιστορία της για να της κάνεις μια αξιολόγηση σεναρίου....
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.
Το supertroll: Είναι ο βασιλιάς των τρολ, μιας και δεν διαγράφεται ποτέ ενώ έχει συνεχή παρουσία για χρόνια. Η ιστορία του ξεκινάει συνήθως στην πρώτη του εγγραφή στο φόρουμ, που έχει μπει ξεκάθαρα για να τρολάρει. Κάτι όμως τον κρατάει, οπότε συμμαζεύεται λίγο, ίσα ίσα για να μην περνάει κατά πολύ τα όρια και τον διαγράψουν. Έκτοτε δένεται πραγματικά με το φόρουμ και κατά κύριο λόγο η συμμετοχή του περιορίζεται στο να πετάει «κουτσουλιές» και «τυράκια» για να πέσουν άλλοι στη φάκα και να μαλώσουν. Σε αυτό το τελευταίο είναι δεξιοτέχνης.
@Zukov, έλα, εδώ νομίζω ανήκεις :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top