Συμμετοχές για το Παλέρμο #31

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #31
  1. CiNeFiL
  2. Devina
  3. Edmund
  4. _elena_
  5. elenaki_arnea08
  6. Eupatridis
  7. foreverfreak
  8. Goseithor
  9. JaneWin
  10. jj!
  11. Κατερίνα ***
  12. Κλεοπάτρα
  13. love_angel
  14. lucky_sunray
  15. maria_lulu
  16. Myrtle
  17. theodora
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Valder
  21. Wild_Boy
  22. Χαμογέλα(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ουαου.. :eek:

Ρουφιάνε, όποιος κι αν είσαι, το καλό που σου θέλω μην καρφωθείς, γιατί θα έχεις να κάνεις μαζί μου. :pfff: Θα παίτσουμε! ^-^ Τι καλάαα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Kit, θα παίξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
θα ειναι ΣΕ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εμ ... Μέσα και γω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #31
  1. CiNeFiL
  2. Devina
  3. Edmund
  4. _elena_
  5. elenaki_arnea08
  6. Eupatridis
  7. foreverfreak
  8. Goseithor
  9. JaneWin
  10. jj!
  11. Κατερίνα ***
  12. Κλεοπάτρα
  13. love_angel
  14. lucky_sunray
  15. maria_lulu
  16. Myrtle
  17. theodora
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Valder
  21. Wild_Boy
  22. Χαμογέλα(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ου-α-ου!! Γμτ κάτι μου λέει ότι θα είναι τρομερό παιχνίδι και δε θα μπορέσω να το χαρώ όσο θέλω... :/
θα αρχίσω κι εγώ σα τη λουλου: πότε ξεκινάμε??:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Δευτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, οι δηλωσεις συμμετοχων μαρτυρανε πως θα γινει υπερτατο παιχνιδι!! Ορεξη να υπαρχει και αρκετη δοση καχυποψιας;)... Οι ρολοι και οι νεες ιδιοτητες που θα μοιραστουν, σιγουρα ειναι ενα δυνατο χαρτι και αν δεν το καψουμε, θα το καταευχαριστηθουμε!!

Υ.Γ1: Με το Γιωργο και τη Δασκαλα στη ΣΕ, δε φοβομαστε τιποτα!!
Υ.Γ2: Να δω πως θα καταφερουν να συνεννοηθουν οι 5 δολοφονοι:P...
Υ.Γ3: Αυτος που θα ειναι απλος πολιτης και δε θα 'χει και καμια ιδιοτητα θα ειναι τρελος γκαντεμης (και κατι μου λεει πως προς τα εκει οδευω:P)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
22 συμμετοχές; Τι τέλειααααααα!!!!!! :clapup::clapup::clapup:
Μου θυμίζει παλιές καλές εποχές, που γινόταν χαμός στο Παλέρμο!!! :D:D:D

Και ότι απορίες έχετε, περισσότερο όσοι παίζουν πρώτη φορά, εδώ θα είμαστε εμείς να σας τις λύσουμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Γιώργο, καλύτερα δεν θα ήταν να είναι όλοι οι παίκτες συνδεδεμένοι και όχι αόρατοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιώργο, καλύτερα δεν θα ήταν να είναι όλοι οι παίκτες συνδεδεμένοι και όχι αόρατοι;
Το είχα προτείνει παλαιότερα αλλά απορρίφθηκε. Μάλλον επειδή οι περισσότεροι που ψήφισαν ήταν αόρατοι. edit: το poll που ανέφερα έγινε over a year ago και ψήφισαν κατά βάση άτομα που δεν παίζουν πλέον

Εγώ ανέκαθεν ήμουν υπέρ γιατί έχουν άδικο πλεονέκτημα όσοι είναι, καθώς μπορούν να κοιτάξουν το θέμα ανενόχλητοι, χωρίς να "κατηγορηθούν" ότι "βλέπεις και δεν μιλάς".

Θα το ξανακοιτάξω. Εν τω μεταξύ, αν κάποιος έχει ένσταση, να τη διατυπώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ ανέκαθεν ήμουν αόρατος:P

Προβλέπω ότι θα βγω πρώτος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, κάναμε μία έρευνα και βγήκε πως ... 12 στους 22 συμμετέχοντες (πάνω απ' τους μισούς) μπαίνουν αόρατοι, κάτι που θα χαλάσει το παιχνίδι.

Ως εκ τούτου, ζητάμε από όλους να γίνετε φανεροί για τα πλαίσια του Παλέρμο, καθώς αυτό σας δίνει ένα άδικο πλεονέκτημα στους παίχτες που δεν είναι, καθώς ειδικά στην αρχή δεν θα έχουν οι υπόλοιποι παίχτες hints από πουθενά. Κι εφόσον είναι πάρα πολλά τα άτομα που είναι αόρατα, θα γίνει δύσκολο το παιχνίδι για όλους.

Για όσους θέλουν να παίξουν, λοιπόν, η υποχρέωση αυτή θα ισχύει από την έναρξη παιχνιδιού μέχρι και τη στιγμή που θα αποχωρήσουν από το παιχνίδι (ή τη λήξη του παιχνιδιού). Ζητάμε την κατανόησή σας, αλλά δεν γίνεται παιχνίδι έτσι, με πάνω από τα μισά άτομα να είναι αόρατα.

Θα δοθεί ένα παράθυρο προσαρμογής μέχρι Δευτέρα-Τρίτη. Το παρόν θα αποσταλθεί σε όλους τους συμμετέχοντες με pm. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Αληθεια, γιατι να γινουν ολοι παιχτες ορατοι και να μην γινουν ολοι αορατοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω δεν μπαινω ορατη χρηστρια. βγαλτε με απο τις συμμετοχες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Λοιπόν, κάναμε μία έρευνα και βγήκε πως ... 12 στους 22 συμμετέχοντες (πάνω απ' τους μισούς) μπαίνουν αόρατοι, κάτι που θα χαλάσει το παιχνίδι.

Ως εκ τούτου, ζητάμε από όλους να γίνετε φανεροί για τα πλαίσια του Παλέρμο, καθώς αυτό σας δίνει ένα άδικο πλεονέκτημα στους παίχτες που δεν είναι, καθώς ειδικά στην αρχή δεν θα έχουν οι υπόλοιποι παίχτες hints από πουθενά. Κι εφόσον είναι πάρα πολλά τα άτομα που είναι αόρατα, θα γίνει δύσκολο το παιχνίδι για όλους.

Για όσους θέλουν να παίξουν, λοιπόν, η υποχρέωση αυτή θα ισχύει από την έναρξη παιχνιδιού μέχρι και τη στιγμή που θα αποχωρήσουν από το παιχνίδι (ή τη λήξη του παιχνιδιού). Ζητάμε την κατανόησή σας, αλλά δεν γίνεται παιχνίδι έτσι, με πάνω από τα μισά άτομα να είναι αόρατα.

Θα δοθεί ένα παράθυρο προσαρμογής μέχρι Δευτέρα-Τρίτη. Το παρόν θα αποσταλθεί σε όλους τους συμμετέχοντες με pm. :)

Συγνώμη, αλλά ποιος ακριβώς είναι ο λόγος που θα πρέπει οι παίκτες να αναγκαστούν να είναι ορατοί; Αν δεν κάνω λάθος το παιχνίδι παίζεται στο θρεντ του παιχνιδιού και μόνο κι όχι στα προφίλ των παικτών. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα να είμαι ορατή, αλλά δεν μου αρέσει που με αυτόν τον "εξαναγκασμό" μεταφέρουμε το παιχνίδι στα προφίλ κι επομένως κάποιος μπορεί να θεωρήσει θεμιτό τρόπο παιξίματος το να περιφέρεται στα προφίλ των συμπαικτών του και να παρακολουθεί τις κινήσεις τους (σχετικές ή όχι με το παιχνίδι).

Απ'την άλλη μεριά, αν ένα δολοφόνος θέλει να στείλει πμ στον συνδολοφόνο του ή στην σε για να σκοτώσει κάποιον, ένας άλλος παίκτης που την έχει δει κατάσκοπος και παίζει με τον τρόπο που είπα παραπάνω, μπορεί να δει ότι βρίσκεται στα πμ και να τον κατηγορήσει ή να το χρησιμοποιήσει ως επιχείρημα.

Δεν ρωτήσατε βέβαια την άποψή μας επί του θέματος, αλλά εγώ έχω μάθει να την λέω και πραγματικά θα προτιμούσα να μην υπάρχει αυτή η κατασκοπία των προφίλ καθώς δεν βλέπω τι θετικά θα μπορούσε να δώσει στο παιχνίδι, ενώ από αρνητικά βλέπω κάμποσα... Θα βρεθούμε σε κάποια φάση να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες!

Δεν συμφωνώ λοιπόν με αυτό και αντ'αυτού θα πρότεινα να μην επιτρέπεται οι παίκτες να παίρνουν γύρα τα προφίλ καθώς και να μην μπορεί να υπάρξει τέτοιου είδους επιχείρημα, πχ σε είδα στα προσωπικά μηνύματα λίγο πριν τη μία άρα είσαι δολοφόνος... Μου μοιάζει εντελώς ανούσιο. Ξαναλέω, δεν έχω πρόβλημα να το κάνω, απλά εκφράζω την αντίρρησή μου όσον αφορά τη χρησιμότητά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Παιδιά είπαμε να γίνετε ορατοί, για να μπορείτε να παίξετε πιο εύκολα και να έχετε επιχειρήματα για τις ψήφους σας. Θα βλέπετε τη δραστηριότητα των συμπαικτών σας κι έτσι θα έχετε κάποιο πλεονέκτημα και μια βοήθεια στο τι θα ψηφίσετε. Είστε 22 άτομα, πώς θα κρίνετε; Μετά το 12 γύρο;

Παρακαλούνται όσοι έχουν ενστάσεις να τις εκφράσουν, για να δούμε τι θα κάνουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αληθεια, γιατι να γινουν ολοι παιχτες ορατοι και να μην γινουν ολοι αορατοι?

Συμφωνώ! Έχει γίνει ανάλογη δημοσκόπηση και οι περισσότεροι έχουν ψηφίσει να μην γίνεται αυτό! Δεν είναι πολλοί όσοι ψήφισαν, αλλά και πάλι θεωρείται πλειοψηφία! Επιπλέον, αφού οι περισσότεροι που θα συμμετέχουν είναι ούτως ή άλλως αόρατοι, μάλλον το πιο λογικό είναι να γίνουν οι ορατοί, αόρατοι και όχι το αντίθετο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Γιατι δεν γινεται μια νεα δημοσκοπηση εδω και οτι βγει να εφαρμοστει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top