Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
'Εαν δεν μαθαινεις πανω απο στα δικα σου λαθη,τοτε δεν εχει νοημα να τα κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Αν θες να δεις ποσο πλουσιος
εισαι μην μετρησεις τα λεφτα σου,
αφησε ενα δακρυ και μετα μετρα
ποσα χερια θα απλωθούν για να
το σκουπισουν...

Οι μεγαλες αγαπες δεν τελειωνουν,
απλα ΜΕΓΑΛΩΝΟΥ!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μαθε να φευγεις εγκαιρα,
καλυτερα να λειπεις
παρα να περισσεύεις...

Θα εκτιμήσεις κατι
μονο οταν το χασεις
και θα το χασεις επειδή
ποτέ δεν το εκτιμησες
οπως του αξιζε...
Δεν βαρεθηκα να σ' αγαπαω
Απλα βαρεθηκα να με πληγωνεις...

Το τελευταίο στοιχακι το αφιερώνω
σ' εναν παλιο συμμαθητη μου και φιλο μου,
τον Αγγελο Κ. που καποτε με θεωρουσε μια
αχρηστη υπαρξη και αργότερα οταν εγω εφυγα
απο εκεινο το σχολείο αυτός με εκτιμησε και μου φερθηκε οσο καλυτερα μπορουσε.
Γενικοτερα ολη η ταξη αρχησε να με εκτιμαει περισσότερο
απο την στιγμη που εφυγα...
Φιλακια στους φιλους μου και σε ολους τους ανθρωπους
που μου σταθηκαν σε ολες τις δυσκολες στιγμες της ζωης μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
"one step at a time."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artistique

Νεοφερμένος

Η Artistique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Aρκεί ένα λεπτό για να ερωτευθείς, μια ώρα για να συμπαθήσεις και μια μέρα για ν΄αγαπήσεις. Όμως μια ολόκληρη ζωή δεν αρκεί για να ξεχάσεις.

Oscar Wilde
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ειμαστε αυτοι που οι γονεις μας ελεγαν να μην κανουμε παρεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Έχουμε όρια επειδή φοβόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Το ονομα μου ζητησες
πολλες φορές να μαθεις
"θυμα αγαπης" λεγομαι
ποτέ μην το ξεχασεις...

Αφιερωμενο σ' εναν συμμαθητή
μου από το Α2 που μου ζητησε
πολλες φορες να μαθει το
ονομα μου αλλά δεν προκειται
να του το πω γιατί απλα δεν θελω να ξαναπληγωθω.
Εχω ζησει πολλά και δεν εχω σκοπο
να επαναλαβω τα ιδια λαθη.
Οποτε απλα συγγνώμη Κωνσταντίνε...

Δυο παραμυθια σου ειχα πει
κι αυτα να σε κοιμησω.
Μα τα δικα σου δεν μπορώ
φως μου να τα μετρησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
H ζωη ειναι στο περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Σοφός είναι ο άνθρωπος που γνωρίζει αυτά που οι άλλοι αγνοούν και αγνοεί αυτά που οι άλλοι γνωρίζουν.
Albert Einstein
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IkCa

Νεοφερμένος

Η IkCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλυτερα να κρατας το στομα σου κλειστο και να σε περνουν για ηλιθιο παρα να το ανοιγεις και να διαλυεις καθε τους αμφιβολια...
Mark Twain
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ρωτώντας πηγαίνεις στην πόλη (το έμαθα πολύ καλά στην Αθήνα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ποτέ μην κουβαλάτε πάνω από ένα είδος προβλημάτων τη φορά. Μερικοί άνθρωποι κουβαλάν τρία, όλα όσα είχαν, όλα όσα έχουν κι όλα περιμένουν να έχουν.
Edward E. Hale
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα καλυτερα λογια δεν ειναι τα μεγαλα...ειναι τα ξεκαθαρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Η στατιστική είναι σαν τη μίνι φούστα. Αποκαλύπτει πολλά, αλλά κρύβει την ουσία.
Α. Λέβενσταϊν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IkCa

Νεοφερμένος

Η IkCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
''Ο πατέρας μου συνήθιζε να μου λέει, μην υψώνεις τη φωνή σου, βελτίωσε τα δικαιώματά σου!" ~Desmond Tutu~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Δυό παραμύθια σου είχα πεί,
κι αυτά να σε κοιμήσω.
Μα τα δικά σου δεν μπορώ,
φώς μου να τα μετρήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IkCa

Νεοφερμένος

Η IkCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
''Ο πατέρας μου συνήθιζε να μου λέει, μην υψώνεις τη φωνή σου, βελτίωσε τα δικαιώματά σου!" ~Desmond Tutu~
*επιχειρήματά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top