Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
5860328442098.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.
"Η ζωή μοιάζει με παιδικό ρούχο είναι μικρή και χεσμένη"
(Ά. Σοπενχάουερ)
..όταν ο κυνισμός είναι η αλήθεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
-Κλοβ;
-Ναι;
-Δε θα σου δώσω πια τίποτα να φας.
-Τότε θα πεθάνουμε.
-Θα σου δίνω κάτι ίσα ίσα για να μην πεθάνεις. Θα είσαι διαρκώς πεινασμένος.
-Τότε δεν θα πεθάνουμε.

Σάμουελ Μπέκετ, «Το τέλος του παιχνιδιού»
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
1732bd0f86.jpg
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.
Όλοι μπορούν να με σκοτώσουν, μα όλοι δεν μπορούν να με πληγώσουν.
 

mataioths

Δραστήριο μέλος

Η mataioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Το να κοροϊδεύεις τον εαυτο σου λέγεται αυταπάτη.
Το να κοροϊδεύεις τον άλλο λέγεται απάτη.
Το να προσπαθείς όμως να κοροϊδέψεις όλους τους άλλους γύρω σου λέγεται κατάντια.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,417 μηνύματα.
Ο αγαμητος φαινεται απο χιλιομετρα.
Πουπυ.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Το ξεστόμισα και θέλω να μεινει γραμμένο:

"Ποτε δεν παίρνουμε πίσω την ειλικρινεια που δώσαμε, ούτε τη ντομπροσύνη.

Είναι ανίσωση στην καλύτερη,
εξίσωση με το μηδεν στη χειρότερη,
και ποτε μα ποτε εξίσωση με τον εαυτό της."



Ενίοτε λέω και τιποτα της προκοπής...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
"
Θα ‘θελα τόσο πολύ να σε εντυπωσιάσω. Η μοναδική μας νύχτα ήταν ξαφνική και σύντομη σαν μια μπόρα ούτε που πρόλαβα να αρχίσω. Ούτε που πρόλαβα να σου πω την μοναδική μου ιδιότητα. Είμαι συλλέκτης, μαζεύω το πιο σκληρό και άγριο πράγμα του κόσμου: στιγμές.

Όταν έχω αυτό το ξαφνικό πόθο να πετάξω, και δεν έχω πού να πετάξω, κρύβομαι στην συλλογή μου γεμάτη καφέδες, μποξέρ, χορευτές, τυχαία αγγίγματα, βρισιές, τρυφερούς παρανόμους, στοές, συναντήσεις, κραυγές , σιωπές, χωρισμούς , λόγια, λόγια, λόγια…

Έτσι και αλλιώς τα πράγματα θα κυλήσουν όπως θέλουν αυτά. Η ζωή ξέρει και εγώ την εμπιστεύομαι. Είμαι από αυτούς που πάντα κάπνιζαν φθηνά τσιγάρα.

-Το δικό σου όνειρο;
-Για απόψε, είσαι εσύ."
(απόσπασμα από τα Φτηνά Τσιγάρα του Ρένου Χαραλαμπίδη )
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,269 μηνύματα.
1056966057-Live-By-Quotes-and-Sayings-Wise-Quotes-and-Sayings-about-Life-to-Live-By-Words-of-L...jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top