Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Κενότητα των επιδείξεων, δράματα επί σκηνής, ποίμνια, αγέλες, κονταροχτυπήματα, ένα κοκαλάκι ριγμένο στα σκυλιά, ψίχουλα ψωμιού στη στέρνα με τα ψάρια, ταλαίπωρα και αχθοφόρα μυρμήγκια, τρεχαλητά φοβισμένων ποντικιών, μαριονέτες με κινήσεις σπασμωδικές. Λοιπόν, πρέπει ανάμεσα σ’ όλα ετούτα να στέκεσαι πράος και χωρίς αλαζονική αναίδεια’ όμως να ’χεις πάντα στο νου σου, πως ο καθένας αξίζει όσο αξίζουν εκείνα για τα οποία φροντίζει. (7-3)

Μάρκος -ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΤΥΠΑΔΕΣ- Αυρήλιος
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
"Τη ζωή την καταλαβαίνουμε κοιτώντας πίσω. Αλλά πρέπει να τη ζήσουμε κοιτώντας μπροστά. "
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
ποιος πάει για δουλειά αύριο; βαρέθηκα. κουράστηκα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν είναι ζωή αυτή.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Αρκετά.-

bsg311algae1.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Θα ξαποστάσω μόνο λίγο και ξανά θα τραβήξω προς την δόξα.
Δάφνες θα με περιλουζουν
Ενώ εσύ θα έχεις ξεχάσει
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Νεα μέρα, αναπαραγωγή της προηγούμενης, ίδιες κινήσεις σχεδόν μηχανικές
Η ζωή μας ένα καρμπόν

Το λες και πλεονέκτημα να μην εκπλήσσεσαι δυσάρεστα.. Ελπίζω
 

Guest 671981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η σκέψη της ημερας : μη παίζεις με τη φωτιά γιατί θα καείς στο τέλος.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Θα βρουμε καμια μέρα καναν άνθρωπο σωστό να μας ξηγηθεί ωραία αγάπη αληθινή και θα χουμε γίνει τόσο δύσπιστοι, κυνικοί και τόσες φορές μαχαιρωμένοι πισώπλατα, που δε θα ξέρουμε τι να κάνουμε με αυτό.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Να μην κρίνετε αυστηρά τους ανθρώπους. Ο κάθε ένας από μας, πίσω από την περσόνα που θέλει να περάσει του δυνατού και του σκληρού, κρύβει έναν ευαίσθητο, αδύναμο και γλυκό άνθρωπο, με τα στραβά του, με τα λάθη του, τις πίκρες του, τα δράματά του.

Εντωμεταξύ πρέπει να με μελετήσουν οι επιστήμονες: τη μια μέρα μισώ τους ανθρώπους και την άλλη κλαίω για τον πόνο τους. True story.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Είναι και μερικές σιωπές, που σε απογοητευουν με την παρουσία τους.

Πότε θα μάθω πια;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Όταν τα σύννεφα της σιωπής μου παίζουν με τις αχτίδες του ήλιου σου,
τότε ξέρω πόσο ευκολα σταματά ο χρόνος
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Προκειμένου να πέσει προσεταιρισμός, θα κάνουν και τούμπες, και ακροβατικά, και κάμψεις. Όλα αρκει να επιτευχθεί ο σκοπός.

Τι; Οχι; Δε γίνονται αυτά;

Καλά. Όταν οι άλλοι πήγαιναν εγω ερχόμουνα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Σημαντικό πράγμα η επίγνωση του πού ανήκεις.

Επίσης και του πού δεν ανήκεις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Θεουλη μου δωσμου υπομονή.

Αυτο μονο. Υπομονή να μην ξυπνησει το τέρας.
 

Guest 671981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι άλλο μένει να σκεφτεί κανεις, τι άλλο μένει να πει κανεις…
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,014 μηνύματα.
Κι αν έμαθα κατι από την αξιοπρέπεια την πουτάνα που κρύβω μέσα μου,
είναι να μιλω για τα όσα όλα ποθεί η ψυχή μου με λόγια πεντακάθαρα
τα πιάτα μου να καθαρίζω μ' αρέσει δε μ αρέσει το σερβιρισμένο φαγητό
να μη γίνομαι τροφή και όργιο στο στόμα πολλών θαυμαστών και του όχλου
καθώς μονάχα με ένοιαζε πάντοτε το ένα το μοναδικό και το υπέρτατο
το εκάστοτε ένα ον που θα αφιέρωνα το χρόνο μου, τις σκέψεις μου, το είναι μου
Το "δεν μοιράζομαι εγω αγάπη μου" το φώναξα δυνατά και το τηρώ
για όσες αγάπες άξιες και δίκαιες που στο παντού επίσης δεν μοιράζονται.
Κι αν η πανοπλία είναι σκληρή, απάνθρωπη και κοφτερή, αυτό είναι για τους άλλους
για τον όχλο, για εκείνες που πρέπει να μεινουν απέξω γιατι δε με ενδιαφέρουν

Το μέσα είναι αλλιώς, μα τελείως αλλιώς
Και το μέσα κι αν σε μια την εκάστοτε αφιερώνεται
μπορεί επίσης στα μη άξια και να αποσύρεται
γιατι το πολύτιμο, απλά δεν χαρίζεται.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Αν ένα πράγμα μου αρέσει ιδιαίτερα στους άλλους είναι πως με ανέχονται
 

Guest 671981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να δω εγώ ποσα ακόμη θα ανεχτώ…

Αχ, θεε μου. Που έχω μπλέξει… 😩
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top