Σκέψεις... III

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ο σύγχρονος φιλελεύθερος δυτικός καπιταλισμός αποτελεί την πλέον εξελιγμένη μορφή ανθρώπινου πολιτισμού.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Κάθε βράδυ σωματικού πόνου το φως και ο ήλιος του επόμενου πρωινού το κάνει να φαντάζει λιγότερο επώδυνο.
Ας εκτιμήσουμε τα απλά ,κακώς" δεδομένα", πράγματα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
ουδείς αλώβητος
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Don't you fuckin dare.-


bsg311_3018centurions.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Επιτέλους λίγο κρύο αν και πολύ αργά. Είμαστε στην καρδιά του χειμώνα. Σύντομα έρχονται και οι Αλκυονίδες μέρες. Οπότε ας επωφεληθούμε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Μας έχει βάλει τα γυαλιά. Μας έχει βάλει τα γυαλιά.

Δεν τις πετάει τις κουβέντες για να τις πετάξει. Μιλάει για να σε κρατησει accountable στο ύψος σου. Όχι για να σε υποτιμήσει, ούτε για να σε σφάξει πισώπλατα.

Ενας πεντακάθαρος και ξεκάθαρος άνθρωπος.

Σέβεται τους άλλους μα πρώτα τον εαυτό της.

Αμα η οικογενεια κάνει καλά τη δουλειά της, και εξελίσσεται μετα κι ο άνθρωπος από μόνος του σωστά με το μυαλουδάκι να σκέφτεται οπως πρέπει, τι διαμάντια βγαίνουν.


Αυτούς τους ανθρώπους θαυμάζω και θέλω να με περιτριγυρίζουν. Χαρακτήρας, μυαλό, επίπεδο.

Εχουμε πήξει στις βρωμιές και βλέπουμε κατι τέτοια καλά πράγματα και νιωθουμε σα να ήρθε η Δευτέρα Παρουσία του Χριστού ασούμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν περιβάλλομαι από μανιακούς καπνιστές θέλω να ανέβω σε μια καρέκλα και να αρχίσω το κήρυγμα εναντίον του τσιγάρου. Ξέρω, θα γελάνε όλοι με εμένα. Πάντως ήταν μια έντονη σκέψη που δεν με αποχωρίζεται εύκολα...
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
“You know that death is the most
beautiful part of life, right?
Death is beautiful because we all
fear death.
And fear is the most amazing
emotion of all because it creates
complete awareness.
It brings you to now, and it makes
you truly present.
And when you’re truly present,
that’s nirvana.
That’s pure love.
So death is pure love.”
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Ζητούνται φυσιολογικές καταστάσεις,
ενα κατιτίς τόσο δα αξιοπρεπείς
ζητούνται τα αυτονόητα τα απαραίτητα
ενα κατιτίς μια τόση δα αίσθηση ζωής...

Αυτοκρατορικό Ημερολόγιο
15/01/2024
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Σιχαίνομαι το κρύο.
(κι ας "πρέπει", επειδή είναι χειμώνας... κλπ)
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ολη αυτή η κατάσταση μου έχει φέρει φοβερή υπερένταση. Ελπίζω να μη χρειαστεί να έρθω στα χέρια ποτέ με κανέναν γιατί θα τον κάνω κομματάκια και θα τον φάω πριν προλάβει να έρθει η αστυνομία.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ολη αυτή η κατάσταση μου έχει φέρει φοβερή υπερένταση. Ελπίζω να μη χρειαστεί να έρθω στα χέρια ποτέ με κανέναν γιατί θα τον κάνω κομματάκια και θα τον φάω πριν προλάβει να έρθει η αστυνομία.
Ψυχραιμία Luke.. Βαθιές ανάσες. Βγες για περπάτημα, κατά προτίμηση να σε χτυπήσει η θαλασσινή αυρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
"Σ' αγαπάω κι ας με κλάνεις αλλά μην το παρακάνεις"

Από παπά-θεολόγο το χω ακούσει όταν ήμουν στο σχολείο και μου χει μείνει. Μεγάλη κουβέντα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Η ζημιά και το κέρδος είναι αδέρφια
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,012 μηνύματα.
Οχι άλλος χρόνος χαμένος. Ή έχεις την απάντηση ή τρως μολύβι.

Κάντε το όπως η Κάρα.


bsg_kara_answer_or_bullet.jpg
 

Guest 671981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top