Σκέψεις... III

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Καλή η Αθήνα.. Μόνο ως διαφυγή
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Το παρόν δεν ήταν έτσι. Εγινε έτσι μετά από αλλαγές!
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Πάντα μου άρεσαν οι μοναχικές διαδρομές ( να μη μου μιλάει και να μη μιλάω σε κανένα). Μουσική και σκέψεις μόνο.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
conceptual continuity :smoke:
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μεγάλη αλλαγή στη ζωή μου θα γίνει όταν αντιμετωπίσω τον εθισμό μου στο διαδίκτυο. Έχω πίστη ότι θα τα καταφέρω.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Δεν ξερεις ποτε την ιστορία του άλλου. Φύλαγε τη γλώσσα σου.

Ούτε γιατι δε βγαινει τοσο πολύ, ούτε αν έχει αγαπήσει στη ζωή του και ξέρει από αγάπη, η ότι άλλο θες να φανταστείς εκείνη την ωρα για να τον στριμώξεις.

Δεν κωλωνω, θα αυτοτσαλακωθώ μπροστα σε όλους αν ειναι να σε πάρει κι εσενα η σφαίρα.

Είμαι αδίστακτος. Δεν συγχωρω τίποτα και κανέναν πλέον και δε θα επιτρέψω σε κανεναν να με πληγώσει.

Ποτε ξανα δε θα βαλει άνθρωπος τα χέρια του μέσα μου, ποτέ, ποτέ, ποτέ....

ΠΟΤΕ. Θα το κάψω πριν το παραδώσω!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευχαρίστηση όταν τρως την καλύτερη τυρόπιτα που έχεις φτιάξει μετά από ένα αυγό.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
wolf14.jpg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
20230807_195007.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
ίσως η γνώση της θνητότητας να είναι μια δύναμη από μόνη της – η παρόρμηση να πετύχεις και η ανάγκη να εκφράσεις την αγάπη και τη στοργή σου τώρα και όχι αργότερα. Από μαθηματική άποψη, αν ο θάνατος δίνει νόημα στη ζωή, τότε το να ζήσεις για πάντα σημαίνει να ζήσεις μια ζωή δίχως καθόλου νόημα.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ανέκδοτο.

-Μα καλά ποιός θέλει να ζήσει 100 χρόνια?
-Αυτός που είναι 99.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Δεν είναι λίγες οι φορές όπου εκείνο που επιθυμούμε, δεν είναι εκείνο που πραγματικά έχουμε ανάγκη.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Πως μπορείς άραγε να προσβάλλεις δημόσια ένα 13 χρόνο και να το κάνεις να κλαίει ,κάνοντας σκουπίδι την αυτοεκτίμηση του; παρούσα μπροστά σε περιστατικό ( και δεν είναι η πρώτη φορά) .. Σπάραξε η καρδιά μου με το μπουμπουκακι που έκλαιγε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Μπορώ να σε πονέσω ή να σε γαμήσω.

Το τι θα μου βγάλεις, εξαρταται από το πόσο καλά θα μου φερθείς.

Κι αν μου φερθείς, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, μπορει να κανω και τα δυο, με τρόπο.

Your choice.

pullhair1.jpg
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Μπερδεύω τα έντερα με το στομάχι :(
 

Guest 671981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ας ελπίσουμε αύριο να εχουμε τη δύναμη να ασχοληθούμε λίγο σοβαρα με τη ζωή μας…
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,020 μηνύματα.
Όταν απογοητεύομαι, κι όταν γοητεύομαι, βάζω το βυζαντινο-πορφυρό χρώμα στην πένα μου και κάνω τη σκέψη μου ύλη επάνω σε χαρτί. Κι όσο φουσκώνει το σημειωματάριο, τόσο ελαφραίνει η σκέψη, προσωρινά, για λίγο πάλι.

Ελαφραίνει όμως, αλήθεια; Άνθρωποι είμαστε, ενα σύνολο από μνήμες βαριές κι ασήκωτες σαν άψυχο τσιμέντο.

Προχωράμε...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top