Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,022 μηνύματα.
accept_the_good.jpg
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ο έρωτας
για μας
παράδεισος δεν είναι
ο έρωτας
φωνάζει απλά
πως κίνησε ξανά
για δουλειά
της καρδιάς ο κινητήρας.

__________________________________________
Vladimir Mayakovsky,
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,022 μηνύματα.
"Όποτε θες να παίρνεις εδω θα είμαι"

Gee thanks for the favor dude. You've done me a solid one.

Και το ακούω απο πολύ κόσμο και το βλέπω κι εγω και αναβουν τα λαμπάκια μου.

Γιατί ρε; Χέρια δεν έχετε να πάρετε κι εσείς; Πρωτοβουλία κι ενδιαφέρον μηδέν; Ακατάδεκτοι είσαστε ή βασιλιάδες; Ε δε το ξανασηκωνεις το γαμίδι εκεί.

Μετά σας φταίνε που κακοπέφτετε σε περίεργους και περίεργες. Μια χαρά σας κάνουν και καλά να περνάμε οι άλλοι.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
00abf09f.gif


Καλό μήνα! :)
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Τ. Λειβαδίτης
e5a853620c42b75b9e081c164ff8ec38.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,022 μηνύματα.
Είμαι βαθύτατα καχύποπτος στις πιο μεγάλες καλοσύνες, και το χω ξαναπεί.

Δοκιμάστε τους με ένα όχι, ή περισσότερα.

Σαν το ρητό που έλεγε: Μπορεις να ταιζεις και να κοιμίζεις τον άλλον στο σπίτι σου 40 χρόνια και να νομιζεις πως τον γνωρίζεις. Κράτα τον μετά πάνω απο το χείλος ενός γκρεμού και τότε είναι που θα γνωρίσεις πραγματικά τον άνθρωπο.

Το χα δει σε μια σειρά του 2005, σαν space opera wild west φάση, το Firefly.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Ωραίο το φαΐ της λέσχης σήμερα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,022 μηνύματα.
Η σημασία όσο εύκολα δίνεται, τόσο εύκολα παίρνεται και πίσω, αν διαπιστώσω ότι το παίζεις.

Πληθυσμός Γης 8 δις για όποιον νιώθει αναντικατάστατος.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
απαρέμφατο (το).jpeg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
78.gif
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,022 μηνύματα.
Όσο κι αν ευτελίσουν οι άνθρωποι την έννοια του να αγαπάς και να αγαπιέσαι,
τόσο πιο σφιχτά θα κρατώ στα βάθη της ψυχής μου τη σκέψη απ' το ξεφύσημα
την ανακούφιση του να ανήκεις σε δυο χέρια μια αγκαλιά, δίχως ν' αναρρωτιέσαι
αν όλο αυτό που ζεις είναι η αρχή σε κάτι αιώνιο, ή ένα λάθος κι ανθρώπινο ολίσθημα

Αυτοκρατορικό Ημερολόγιο
05/10/2023
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
20231005_233235.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,022 μηνύματα.
Αυτά τα "άλλαξε" δεν με πείθουν εμένα.

Κανείς δεν αλλάζει πραγματικά, ίσως μόνο παροδικά για διάφορους λόγους.

Πάντα οι άνθρωποι μένουν ίδιοι στον στενό πυρήνα τους.

Τέλος, δεν πείθομαι.-
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top