Σκέψεις... III

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,884 μηνύματα.
1662875837864.png
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι σχέσεις ειναι σαν ένα παιχνίδι, το τάβλι ας πούμε.,δεν θα πω το σκακι γιατι εκει θελει στρατηγικη και μεθοδευση και στο δικο μου-μας παιχνιδι δεν χωρα κατι τετοιο .....

Ενα ταβλι λοιπον που ξεκινα με πορτες ,που παντα θέλουμε να ανοίγουμε ,πλακωτό όπως και να είναι και όσο περισσότερη ένταση έχει τόσο πιο εκρηκτική νίκη θα σου δώσει και στο τέλος, φεύγα

Μια είναι όμως η ουσία...χάνεις κερδίζεις πάντα θα θέλεις ακόμα μια παρτίδα 😉

Η πηγή όλου αυτού ειναι μια για εμένα ως γνωστόν πλέον εδώ μέσα ....
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.

“Είναι κάτι νύχτες, που τ' αστέρια κατεβαίνουνε χαμηλά.
Που λιώνει το φεγγάρι και νοτίζει την ψυχή σου.
Είναι κάτι νύχτες, που όλα σιγοτραγουδούν. Ακόμα κι οι πέτρες. Και τα ξερά κλαδιά.
Αυτές τις νύχτες προτιμά να σε θυμάται η μοναξιά σου.
Κι έρχεται ακάλεστη. Χωρίς να χτυπήσει ούτε καν την πόρτα, να ρωτήσει αν δέχεσαι επισκέψεις. Χωρίς να κρατά η αφιλότιμη, ούτ' ένα λουλουδάκι. Ούτ' ένα γλυκό, μπας και σε ξεγελάσει.
Θρονιάζεται στην ψυχή σου κι ανάβει προκλητικά το τσιγαράκι της.
«Αυτάααα! Πού είχαμε μείνει;»
Σου λέει μ' όλο το θράσος της και σε κοιτά κατάματα.”

Αλκυόνη Παπαδάκη
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βολταροντας χθες παραλιακά βλέπω κάποια στιγμή δύο κοριτσάκια μικρά..
Το πολύ 16 βία 17 ..

Το ένα έκλαιγε τόσο πολύ γι αυτό και μου τράβηξε την προσοχή...νόμιζα κάτι κακό της είχε συμβεί..

Άκουσα να της λέει η φιλη της ..
"Ρε συ ,δεν φταις εσύ που ο αλλος δεν έχει μάθει από την οικογένεια του να βγάζει τα συναισθηματα του και να έχει αυτό που θέλει αληθινά "

Πραγματικά ήμουν στο παρατσακ να πάω να καθίσω δίπλα τους και να τους πω να σταματήσουν να ακούνε όλα αυτά τα δήθεν κοινωνικά μηνύματα που πάνε να περάσουν οι κάθε άσχετου στα σοσιαλ ...

Γιατί οι άνθρωποι πρέπει να φτάνουν σε αυτό το σημείο να κατηγορούν τον ευατο τους και να φορτωνονται με δηθεν χαζες δικαιολογιες ;

Ας πει κάποιος υπεύθυνα πλέον πως ένας άνθρωπος όταν λέει ότι δεν σε θέλει, τέλος έχει εκφραστεί...ΔΕΝ σε θέλει..
Γιατί να μπαίνεις στην διαδικασία να κουμπώνεις επάνω τους οτιδήποτε άκυρο κοινωνικο μηνυμα έχει πει μια ενας παντελώς άσχετος και το μόνο που κάνεις είναι να πληγωνεις τον ίδιο σου τον ευατο ;

ΑΝ σε ηθελε θα ήταν μαζί σου γιατί στα θέλω του κανένας δεν κάνει εκπτώσεις ,αυτό ειναι ξεκάθαρο !
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Κι όταν ξυπνάς τη νύχτα ξαφνικά και μες στην ησυχία του σπιτιού
και στο τικ τικ των δεικτών του ρολογιού νιώθεις αυτή τη γαλήνη

αυτό είναι ευτυχία
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Πως καταπολεμάς τη μοναξιά; Πως σταματάς να την προκαλείς; :ermm:
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.
Ίσως γι' αυτό και η βαθύτερη δικιά μου αδιαφορία και ψυχρότητα.
Αλλά τι απίστευτο δώρο όταν κάποιος ή κάτι μ' αγγίξει.
Τι λάθος η άποψη πως η ευαισθησία είναι να πάλλεσαι με το καθετί! Αντίθετα.
Ο ειαίσθητος άνθρωπος είναι ψυχρός και αδιάφορος φαινομενικά. Απλώς είναι τρομακτικά εκλεκτικός. Οργανωμένο παραλήρημα. Για τους άλλους είναι τέρας. Είναι αλλού, γι' αυτό. "

Μ. Καραπάνου
Η ζωη ειναι αγρίως απίθανη .
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να φροντίζεις τον ευατο σου σαν να είναι ο σημαντικότερο άνθρωπος στον κόσμο..

Το μόνο λάθος όλου αυτου είναι που δεν σου είπαν απο την αρχη την μία και μοναδική αλήθεια.

Πως μονο ο ευατος σου ειναι ο σημαντικότερος άνθρωπος σε αυτό τον κόσμο και πότε και κανένας άλλος δεν θα τον φροντίσει όπως τον φροντίζεις εσύ <3
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
feeling-sad-quotes.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top