Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
think-punch.jpg
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
012F55A6-7BED-4878-BAB2-3C2A45C498B2.jpeg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
«Είμαι αγρότης. Είμαι 73 χρονών. Δεξιός εκ παραδόσεως και 50 χρόνια οργανωμένος στη Νέα Δημοκρατία και φτύνω τον εαυτό μου που επίστευα ότι είναι λαϊκό κόμμα, δυστυχώς. Δεν είναι λαϊκό κόμμα, είναι ένα κόμμα. που υποστηρίζει τους εργοδότες και το κεφάλαιο. Εγώ λοιπόν παίρνω 447 ευρώ σύνταξη. Ούτε και εγώ δικαιούμαι λοιπόν το “διακοσάρι”. Μήπως εγώ ανήκω στους πλουσίους και δεν το κατάλαβα;», είπε ο αγρότης που βγήκε σε ζωντανή τηλεφωνική σύνδεση σε εκπομπή του τηλεοπτικου σταθμού Blue Sky.

«Αυτό σας παρακαλώ να το μεταφέρετε στον εξ αριστερών σας που υποστηρίζει τη Νέα Δημοκρατία, γιατί εγώ την υποστήριζα 50 χρονια οργανωμένος, από την εποχή του Αβέρωφ. Ντρέπομαι και φτύνω τον εαυτό μου που εψήφιζα 50 χρόνια. 50 χρόνια! Ντροπή! Να το ακούσει όλη η Ελλάδα, δεν είναι η ΝΔ για τον λαϊκό κόσμο. Είναι για τους πλουσίους, για τους εργοδότες και τους ημέτερους. Είναι η ΝΔ του γέρου Μητσοτάκη και του νεότερου, η… φιλελεύθερη», συμπλήρωσε ο εμφανώς αγανακτισμένος και μετανιωμένος αγρότης.

Μπήκαμε στον Υδροχόο.
Του πήρε 50 χρόνια για να αποκτήσει ταξική συνείδηση. Ζήτω!:clapup::rofl::lol:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
98sd874.jpg
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
E12F3E8D-5045-4B70-ADF7-1D083ADE4E5A.jpeg
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
6D2C3826-7803-420E-A4BA-871D47C967DE.jpeg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
3
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
27772706mxd.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
imgoingtoloveyou.png
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
275286212.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κι έχει ένα φεγγάρι απόψε...

27660163.gif
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
Life comes without instructions. You have to figure it out yourself.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Τα όνειρα "δεν ειναι για τους άντρες":

Ξύπνησα με τον τρόμο ζωγραφισμένο στο πρόσωπό μου. Το στομάχι ανακατεμένο, κόμπος, για κανένα εμφανή λόγο.

Είχα ένα όνειρο. "Δεν θα έπρεπε να έχω όνειρα, μόνο στόχους" τάχα. Μα είχα όνειρο. Αυτή είναι η φύση μου. Τα όνειρα δεν είναι λένε για τους άντρες μα κι έτσι αν είναι έχω μπόλικο θηλυκό μες το αρσενικό μου.

Κρατήθηκα ακίνητος κάτω απο τα σκεπάσματα προσπαθώντας να σκεφτώ την ασυναρτησία που είδα. Μα ήταν ασυναρτησία; Η πάλη του μυαλού να τακτοποιήσει λένε τις σκέψεις, τις συζητήσεις, όλα.

**pulse** -- Έχω δώσει ονόματα στα 2 πρόσωπά μου. Το Pulse στο μη χαλιναγωγημένο θετικό συναίσθημα, τη Φωτιά, που ξεφεύγει σαν ωστικό κύμα.

**spike** -- στις εντάσεις και τα αρνητικά συναισθήματα.

Είχα βαρέσει spike ενάντια στο μυαλό μου γι αυτό που μου έκανε. Κι εκείνη την ώρα μεμιας pulse.

Ήμουν έτοιμος να σκιστώ στα δυο, σώμα και ψυχή, χωρίς λόγο.

Μα είχα λόγο.

Είχα έναν ακατανόητο θυμό απέναντι στο μυαλό μου (!) που δεν περιέλαβε στο όνειρο ότι πιο πολύ επιθυμώ, που μου παρουσίασε την κάθε άσχετη στιγμή, το κάθε άσχετο συμβάν, τον κάθε άκυρο άνθρωπο να προσπαθεί να μου μιλήσει. Και ταυτόχρονα μια έντονη Φωτιά, μια πλημμύρα, να ουρλιάξω, να βρεθώ εκεί που θέλω να είμαι, πραγματικά.

Όλα αυτά, σε λίγα δευτερόλεπτα.

Σηκώθηκα. Δεν είπα τίποτα. Δεν μπορούσα να πω τίποτα. Δεν ήθελα να πω τίποτα.

Κράτησα την ψυχραιμία μου, ήσυχος. Είμαι ένας ψύχραιμος άντρας που βλέπει όνειρα. Κι ας μην είναι τα όνειρα για τους άντρες. Κρατάω τη θηλυκή μου πλευρά σιωπηλή.

Μα είναι εκεί, "η Εγω" μου, είναι εκεί, η δεύτερη φύση μου. Και παρόλο που το spike κατευνάστηκε -το λογικό μυαλό μου αμέσως κατάλαβε τον παραλογισμό του να τα βάζεις με μια φυσιολογική λειτουργία του εγκεφάλου- το pulse παρόλαυτά εμμένει.


Αυτός είναι ο τρόπος μου να το αφήσω να βγει αργά αργά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
when_you_treat_people_they_get_upset.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
278330248.jpg
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,441 μηνύματα.
Failure is the mother of all success
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top