Σκέψεις... III

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
599222.jpg
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια τέτοια ηλιόλουστη μέρα, σαν και τη σημερινή, με τόσο φως να λούζει τα πάντα, σκέφτομαι πόσο χρόνο χάνουμε εμείς οι άνθρωποι σε/για πράγματα που δεν έχουν καμιά απολύτως αξία...

Το φως, τελικά. Το φως όλα τ' αλλάζει. Όλα τα μεταμορφώνει. Έρχονται πιο κοντά οι άνθρωποι. Ακόμα και στο γείτονα, που κάνει φασαρία κάθε μεσημέρι, λες μια καλημέρα. Και την νιώθεις. Θες να του την πεις (μέχρις ότου έρθει η ώρα που πάλι δεν θα θες να τον δεις στα μάτια σου...)...

Μυστήριο πράγμα ο άνθρωπος. Αλλά το φως, το φως, όλα τα ομορφαίνει. Και οι ψυχές ανοίγουν. Λες και κατανοούν ότι, στην πραγματικότητα, τίποτα δεν έχουμε να χωρίσουμε. Όλοι κάτω από τον ίδιο ουρανό είμαστε...
 

Euge.loukia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευγενία Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Είναι στα λάθη και στις αστοχίες μας, όχι στις αρετές μας, που αγγίζουμε ο ένας τον άλλον και βρίσκουμε συμπάθεια. Είναι στις τρέλες μας που γινόμαστε ένα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικές φορές καταβάλλω πολύ μεγάλη προσπάθεια να μην μιλήσω. Να μην αντιδράσω, εν θερμώ, με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω...

Βλέπω, διαβάζω, σκέφτομαι και επιλέγω να μην πω τίποτα απολύτως. Όχι από αδυναμία, αλλά γιατί θεωρώ ότι δεν αξίζει, τελικά. Δεν αξίζει. Και επιλέγω τη σιωπή. Επιλέγω αυτό το δρόμο. Τον κάπως πιο μοναχικό...

Αν κάποιος έχει μια άσχημη γνώμη για μένα π.χ., την χειρότερη, τον αφήνω να την έχει. Δεν θα του την αλλάξω...

Μου αρκεί που κι εγώ ξέρω.-
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,530 μηνύματα.
53DFE316-F77A-421C-9081-BC35D86C6CBC.jpeg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
746.jpg
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
Έχω παίξει σε αυτό το θέατρο πριν 5 χρόνια, 15 και 16 Νοεμβρίου 2017. Θυμάμαι παίζαμε Satie, έξω έβρεχε, κόσμος καμιά 30άρια άτομα και δεν ακουγόταν κιχ. Μόνο ο ήχος της βροχής...

Κρίμα κι άδικο :(

1648371051423.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αμ δεν φταίει κανείς, εγω φταίω που δεν τα κάνω όλα γήπεδο, να παίζουν τα μικρά μπάλα.

Μ' ένα μαλακαντρέα, ένα σπανομαρία ντολμά αυγοκομμένο...

Πίνακας να ήσουν, στο αφηρημένης θα σε χώνανε, ύφαλε, ντολμά αυγοκομμένε, γεμιστά χωρίς ρύζι...

Άντε να κατεβει μπουκιά τώρα...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
275865473.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top