Σκέψεις... III

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ωρίς τίτλο.png
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
I thought a thought...
But the thought I thought, wasn't
the thought I thought I thought.
If the thought I thought I thought,
had been the thought I thought,
I wouldn't have thought so much.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1647862077205.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αποτυχία είναι το να μην προσπαθήσεις καν .
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
276139921.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Ωρες ωρες παρακλεινομαι στις σκέψεις μου με τις σκέψεις μου. Γενικά γράφω, αλλα εδώ πέρα επιλέγω να ανεβάζω έτοιμα στιχάκια, για να κρατώ κρυφό τον εσωτερικό μου κόσμο. Δε μου αρέσει να μιλάω για μένα, αλλα λατρεύω να μιλάω με μένα. Η διάφορα τεράστια και φαντάζομαι αντιληπτή.



Από μένα για μένα

Είναι απίστευτο πως στα φέρνει η ζωή, όλα αυτά δεν τα είχες φανταστεί ποτέ. Ολα έρχονται κοντά μας για να ξαναφύγουν. Αρκεί την στιγμή που όλα αυτά τα αγγίζεις να είσαι αρκετά ευγνώμων που μπορείς και αισθάνεσαι. Να εισαι ευγνώμων που ο χρόνος κυλάει, γιατί αλλιώς ολα αυτά που ζεις θα είχαν λιγότερη σημασία.
Υποσχέσου μου οτι θα είσαι πάντα παρών και θα ζεις την κάθε στιγμή. Ξέχνα το αύριο, το μεθαύριο, δεν έχεις κάτι άλλο πέρα από το "τώρα".

Μου το υπόσχομαι.

[...]
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το αγκάθι μου .

Με "τσιμπάει " κάθε μέρα , αν όχι το ίδιο , ο φόβος του . Σήμερα ξύπνησα από τον εφιάλτη του . Σε σχεδόν κανέναν δεν το έχω πει ... Και ούτε πρόκειται... Αλλά κάποιες σκέψεις θέλω να τις εξωτερίκευσω... Αν μιλήσω σε κάποιον για αυτό στο μέλλον σημαίνει πως ειναι σημαντικός και τον εμπιστεύομαι. Προς το παρόν ούτε η μία ούτε η άλλη αξιζαν . αλλά δε μιλάμε πλέον οπότε δεν έχει σημασία .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Αφιερωμένο στον μελλοντικό μου σύζυγό . Τι να κάνει τωρα άραγε???
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Επίπεδο καλής διάθεσης Δευτέρας 21/3/2022:

α) Ζήτησα να πω πρωτος προφορικό στα Γερμανικά (που το αποφευγω σαν τον διάολο).
β) Δεν έγραψα στο στέκι για πυρηνικές, σατανάδες, Βυζάντιο (φούρνος εγκρεμίσθη)

Καλού κακού παίξτε ένα Τζοκεράκι, όσο κρατήσω έτσι. :lol:
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Πάντα να εμπιστεύεσαι την έκτη σου αίσθηση.
Αν δεν είναι κοντά στην αλήθεια, σίγουρα την αγγίζει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιος είμαι, τι θέλω από τη ζωή μου και αν έχω φίλους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Ο μανιακός εισβολέας σκέφτεται, λόγω αδιεξόδου, να πατήσει το κουμπί με τα πυρηνικά αλλά θα αφανιστεί πρώτα ο ίδιος.

Οι αγωνιστές υπερασπιστές της χώρας θα αγωνίζονται πεθαίνοντας ελεύθεροι.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Πώς γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που θα ήθελαν να είναι "εμείς" και συγχρόνως εμείς να μη θέλουμε να είμαστε "εμείς";

Η απάντηση, λογικά, είναι οτι εμείς ξέρουμε τα πάντα για τη ζωή μας. Ολες τις δυσκολίες που περάσαμε, όλα τα κλάμματα που ρίξαμε, όλες τις μούτζες που φάγαμε, ενώ εκείνοι βλέπουν το περιτύλιγμα και στην καλύτερη περίπτωση να γνωρίζουν ένα, δύο δεινά μας.

Μην εξιδανικευετε τη ζωή των άλλων. Κακό σε σας κάνετε.
Δε νομίζω να το εχω κάνει ποτέ και αυτό με χαροποιεί, αλλα είμαι σίγουρη ότι εκεί εξω, και εδώ μέσα, υπάρχουν πολλοί που το κάνουν.
Η ζωή μου δεν είναι τέλεια, ούτε η δική σας είναι, αλλα it's ok.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το βλέπω κάθε μέρα, να συμβαίνει. Το ζω, το βιώνω. Στη ζωή (εκεί έξω...), στη δουλειά, στους γύρω μου. Ακόμα και στην εκκλησιά, της γειτονιάς, όποτε πηγαίνω ν' ανάψω ένα κερί...

Την - ακατανίκητη - περιέργεια των ανθρώπων. Την τάση τους να 'κατασπαράζουν' τον διπλανό. Λεκτικά...

Δεν μπορείς να κρίνεις τον άλλον μόνο από αυτό που βλέπεις, απ' αυτό που ακούς ή απ' αυτό που σου μεταφέρουν. Είναι μάταιο να κρίνεις κάποιον, αν προηγουμένως δεν τον γνωρίζεις. Αν δε σε έχει συστήσει στους δαίμονες που τον περιτριγυρίζουν και δεν τον αφήνουν να κοιμηθεί τα βράδια...

Είναι αδιάντροπο να βιάζεις με τον λόγο σου τις επιλογές του άλλου, αν πρώτα δεν έχεις περπατήσει με τα παπούτσια του, ώστε να δεις ποιός δρόμος τον οδήγησε σ' αυτό που είναι σήμερα...

Όσο εύκολο είναι να κρίνουμε και να σχολιάζουμε τις ζωές και το παράλογο των άλλων, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβουμε και να συνδεθούμε μαζί τους. Γιατί, τις περισσότερες φορές, η κριτική δεν προέρχεται από την ανάγκη μας να τον βοηθήσουμε, μα κυρίως, είναι ο μόνος τρόπος για να τον εξουσιάσουμε και να νιώσουμε ηθικά ανώτεροι επιλέγοντας τον πιο ανήθικο τρόπο...

Έχω κάνει λάθη στη ζωή μου (και συνεχίζω να κάνω, σαν άνθρωπος που είμαι...) που, πραγματικά, εύχομαι να με βοηθήσει ο Θεός ν' ασχολούμαι μόνο με τα δικά μου και όχι με των άλλων. Το (προσ)εύχομαι, καθημερινά, αυτό...

Μεγάλος πειρασμός τ' αγκαθάκια, στο μάτι του άλλου. Μα απομακρύνει απ' το στόχο : Που δεν είναι άλλος από το να δούμε το δοκάρι στα δικά μας τα μάτια...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αντώνη αγάπη μου έλα πάρε με από δω 😢😢😢😢
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Άντε να βάλω και καμιά εικόνα :upside:
Thought.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
3B7C15DA-BF50-4904-8EAC-D751C31F7987.jpeg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
228452404b64a117b2e64c02bfab2fba.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top