Σκέψεις... III

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
c3d91fe7a4dcb62e0d38af1bb1d3e662.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
"Η ευτυχία τι θαρρείς πως είναι κατα βάθος,
δυο τρεις στιγμές μες τη ζωή που κάνει ο πόνος λάθος."
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
bsg409nuclear_hub.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
271217632.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Κατάλαβε οτι τα μονα ατομα που θα εχεις διπλα σου ειναι η οικογένεια σου. Οι φιλοι ειναι απλα παροδικοι οσο και αν ποναει, ποτέ δεν θα σε δουν σαν δικο τους ανθρωπο στις δυσκολες στιγμες σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
harvey5.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
images.jpeg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
Ασπίδα κινητικής ενέργειας η άμυνα...

Οσο πιο δυνατά ή γρήγορα την χτυπάς, τόσο πιο ισχυρή προστασία κι αντίσταση προβάλλει.

Αν πας αργά, απαλά, την διαπερνάς την άμυνα και βλέπεις τι πραγματικά προστατεύει.

Κάστρο απο ατσάλι, που ανοίγει με κλειδιά από φτερό...

Μην πιστεύεις ότι ακούς ή βλέπεις. Αγνόησε την "αλήθεια", πίστεψε το "ψέμα".
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
Κρύβω, ότι επιθυμώ, τόσο καλά, που έγινα καλύτερος στο να κρύβομαι ακόμα κι απο τον ίδιο μου τον εαυτό, παρά να παραδέχομαι ότι θα μπορούσε ταιριαστά να με ορίσει και να με γαληνέψει. Αγάπησα να είμαι ο εχθρός που με σαμποτάρει και με σκοτώνει αργά όσο παρακολουθώ τον κόσμο να ζει ότι μπορώ και θέλω.

Κρύβω... και κρύβω καλά...
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,435 μηνύματα.
…το μυαλό μας ξεφλουδίζεται
σαν τις φλούδες του κρεμμυδιού,
κι ο εαυτός μας χαμένος

χαμένος

Σ’ ένα τελικό φόβο
που κανείς δεν καταλαβαίνει
είπε ο Eliot

..και κάπως έτσι η ζωή κυλάει..

( Σχολάσαμε και σήμερις..
Καλό σας βράδυ!!) :bye2:;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
Συζήτηση με τον πατέρα μου πριν λίγο στο τηλέφωνο:

Μου διαβάζει κάποιο άρθρο προφανώς κι εγω ακούω...

"Ο Πάπας είπε για όσους έχουν ζωα ότι είναι αμαρτία να μην κανουν παιδιά μπλα μπλα μπλα..."

(εντωμεταξυ εγω έχω ζωο και θέλω να κανω παιδιά οπότε κάθε λογικός άνθρωπος θα περίμενε η διαφωνία μου να πάει εκεί)

Και μου κάνει την ερώτηση που μου ανάβει τις πυρηνικές...

"Ποιά η άποψή σου για τις δηλώσεις του Πάπα;" μου λέει με γελάκι...



Εγω (με εξαιρετικά αυστηρό αυτοκρατορικό ύφος): "Είναι αιρετικοί, σχισματικοί και πρέπει να μας ζητήσουν συγγνώμη οι Λατίνοι για το 1204 και την πρώτη Άλωση!"


Κόκκαλο ο φάδερ, κόκκαλο και η μάνα δίπλα που άκουγε... Σιγή για κανα 10άρι δευτερόλεπτα...

"Καλά παιδί μου... το αφήνω... το αφήνω... δεν το συζητάμε!"

Να, αυτά τραβάνε...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,501 μηνύματα.
Εαν οι ανόητοι που δεν ελέγχουν το Σκοτάδι τους κάνουν τόση ζημιά στον κόσμο και οι ανόητοι που δεν ελέγχουν το Φως τους κάνουν τόση ζημιά στον εαυτό τους από αφέλεια, φαντάσου πόση δύναμη μπορεί να περιέλθει στα χέρια ενός ανθρώπου που ευφυώς τα έχει κατανοήσει και τα έχει τιθασσεύσει.

Απόλλων και Εωσφόρος, ένα νόμισμα, δυο όψεις.

Για να πλησιάσεις τη Φλόγα των Θεων πρέπει να είσαι ορατός κι από τις δυο όψεις μα κι αόρατος ταυτόχρονα. Κι αν αυτό ακούγεται σαν παραλογισμός, είναι γιατί είναι. Το να κινηθείς στο όριο της γνώσης της δύναμης, αποτελεί τρέλα.

Ας παίξουμε κορώνα η γράμματα λοιπόν...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top