Σκέψεις... III

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
21d2dfd220330f6abbd88e4c229d8c58.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
020310.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και άσε στην άκρη τα χρήματα, οι συμπεριφορές μετράνε.

Δεν είναι τυχαίο όταν ακούς πολλά καλά και πολλά άσχημα, πάντα υπάρχει μια αλήθεια από πίσω η οποία ξεσκεπάζεται πολύ εύκολα. Όπως αντιλαμβάνεσαι τα άσχημα και τις δολοπλοκίες, έτσι ξεχωρίζεις, κρατάς μέσα σου και αυτούς που ήταν δίπλα σου, που σε βοήθησαν και ασχολήθηκαν μαζί σου κατά την διάρκεια της εργασίας σου και αναγνώρισαν τον κόπο σου και την αξία σου.

Η ουσία είναι μία και δυστυχώς δεν την έχουμε καταλάβει λες και θα μείνουμε για πάντα σε αυτή τη ζωή.

Πάνω απ΄όλα μένει στο τέλος το πόσο άνθρωποι ήμασταν κατά το πέρασμά μας από το όποιο πόστο μας σε αυτή τη ζωή.

Αυτό κρατούν οι δικοί μας άνθρωποι, οι οικογένειές μας, οι άνθρωποι που έχουν έρθει σε επαφή μαζί μας σε κάθε μας κομμάτι και αυτές είναι ανεκτίμητες περιουσίες και κληρονομιές.

Να περπατάς με το κεφάλι ψηλά όσο ζείς και να μένεις στις μνήμες των ανθρώπων με αξιοπρέπεια όταν φύγεις . . . γιατί απλά όσα και να βγάλεις χρήματα, όσους και αν προσπαθήσεις να αποδυναμώσεις για να προχωρήσεις εσύ,

τελικά αυτό που μένει . . . είναι το πόσο άνθρωπος ήσουν !!!





Δήμητρα Νταγιάντα
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
"Μπορώ να σου δώσω τη μοναξιά μου, το σκοτάδι μου, τη δίψα της καρδιάς μου.

Προσπαθώ να σε δωροδοκήσω με την αβεβαιότητα, με τον κίνδυνο, με τη συντριβή."

(Πόσο ταυτίζομαι μαζί σου ρε Μπόρχες ,πόσο..!!)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Αγαπούμε πάντα αυτούς που μας θαυμάζουν και δεν αγαπούμε πάντα αυτούς που θαυμάζουμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top