Σκέψεις... III

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,435 μηνύματα.
Εμείς δε θέλουμε πολλάα,
υγεία μόνο και καλή καρδιά
και ν’ αγαπΑμεεε.

Εμείς δε θέλουμε πολλά,
υγεία μόνο και καλή καρδιά
και να γελΑμεεε

και κάπου κάπου να ξεσκΑμεεε.;):dance2::dance2: :bleh:

Καλά μας τα λέει η Αννούλα,

...αλλά και η Ζωρζ Σαρή

Η ζωή θέλει να την αγαπάνε. Να την αγαπάνε χωρίς παζαρέματα, πολύ και αλογάριαστα...
Αμέ ;):santa: :bleh:
Αντε και καλή μας βδομάδα!! :morning1:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2e3eac2a0e2613753dbe8f8b35a591ba.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.
I think that i am doing better now.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου… ίσως έτσι γίνεις πιο ειλικρινής και με τους γύρω σου…
«Τα άσχημα νέα, είναι ότι ο χρόνος πετάει.... Τα καλά νέα είναι ότι εσύ είσαι ο πιλότος.» Michael Altshuler
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
271182703.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Με ρωτάς γιατί είμαι έτσι ή απλά με κρίνεις;

Να συνεχίσεις να με κρίνεις, καμία αντίρρηση, και δίκιο έχεις και καλά παρατηρείς. Και ειμαι ακόμα χειρότερος απ' όσα σκέφτεσαι για μένα, σε διαβεβαιώ.

Όμως μάθε κάτι, όχι γιατί με νοιάζει η γνώμη σου ή άλλων, αλλά γιατί γουστάρω να το ξεράσω αμάσητο πάνω σε 200-300 λέξεις, γουστάρω με την πάρτη μου κι αυτό είναι κι αν σ αρέσει.

Διαλύθηκε τόσο πολύ η ψυχή μου στα χέρια της, μετά την τόση πίστη, την τόση αφοσίωση, την τόση λατρεία.

Όταν διαλύεις έναν αληθινό άνθρωπο που ξέρει να αφοσιώνεται και να σέβεται, δεν ακολουθεί μετά αυτό που πιστεύεις.

Δεν ακολουθεί η "μη επιλεκτικότητα". Λάθος. Η επιλεκτικότητα είναι ακόμα εκεί.
Δεν ακολουθεί η "αμετροέπεια". Λάθος. Το μέτρο είναι ακόμα εκεί.
Δεν ακολουθεί η σκέψη με το κατω κεφάλι. Λάθος. Το πάνω είναι ακόμα εκεί.


Απλά ακολουθεί "το στ αρχίδια μου, γάμα τα όλα και κάνε ότι θέλεις"

Αδιαφορία καθαρή για όλους, για όλα.

Η καρδιά, η ψυχή, όπως θέλεις πες το είναι σαν ένα fixed ποσό συναισθηματισμού, δοτικότητας. Σαν ένα μπουκάλι γεμάτο νερό.

Και οταν συμβαίνουν κάποια κρίσιμα γεγονότα σαν κι αυτό στη ζωή σου, το μπουκάλι αδειάζει, χάνεται κάποια ζωτική δύναμη, μια για πάντα.

Και δεν έχεις ούτε τη ζωτική δύναμη, ούτε τη διάθεση πλέον να κάτσεις να ψαχτείς τι ευχαριστεί όσους σε κοιτάνε.

Αισθάνεσαι ακριβώς εκείνη την κρίσιμη στιγμή που ράγισε η ψυχή σου και δεν ήσουν ο ίδιος ποτέ ξανά. Ναι τη θυμάσαι ακριβώς τη στιγμή. Γι αυτό και δεν δακρυζεις τοσο ευκολα, γιατι λιγοστευει το νερό μες το μπουκάλι και κάθε δάκρυ έχει πια άλλη αξία, γι αυτο και λιγοστεύει η συχνότητά τους στο μέλλον που τα ξοδεύεις και σε ποιούς.

Να πάνε να γ... από την κορυφή ως τα νύχια και τούμπαλιν δις για να το νιώσουν καλά ως τις αμυγδαλές και να κάνουν γαργάρες.

Αυτή είναι η άποψή μου, και ειμαι αρκετά ελεύθερος και αποδεσμευμένος από τον Σατανά της λύπης ή του μοιρολογήματος. Αποφάσισα να είμαι ένας χαρούμενος άνθρωπος, ένας καλός άνθρωπος, ενας επιτυχημένος άνθρωπος. Και θα κάνω τα πάντα για να το πετύχω και σ οποιον αρέσει.

Εμένα μου αρέσω πια.


Κατάλαβες τώρα;



Συνέχισε την κριτική σου τώρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
«Κάρμα»

Εκείνος την ήθελε. Εκείνη δεν ήταν σίγουρη.
Εκείνος έλιωνε. Εκείνη τον έβλεπε σαν έναν απ' τους πολλούς.
Εκείνος την ξεχώριζε. Εκείνη όχι.
Εκείνος την αγαπούσε. Εκείνη έτσι και έτσι.
Εκείνος κουράστηκε. Εκείνη κατάλαβε.
Εκείνος προχώρησε. Εκείνη γύρισε.
Εκείνος την ξέχασε. Εκείνη ποτέ της.
Εκείνος ήταν άλλου πλέον. Εκείνη ήταν σ' εκείνον πια.
Εκείνος έζησε. Εκείνη πέθαινε μέρα με τη μέρα.
i_saw_that_karma.jpg


Μια ευχή, όταν το καταλάβει, να ειμαι απο μια γωνιά να δω τα κομματια της να πέφτουν κάτω.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,435 μηνύματα.
Ρίξε κόκκινο στη νύχτα, ρίξε λάδι στη φωτιά.

Απ' όσα έχω ζήσει, ζητάω πιο πολλά.
(Σχολάσαμε και σήμερα, Καλή σας νύχτα παιδιά μου )
:santa: :bleh:
Το τραγουδάκι δικό σας.. ;):bye:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,985 μηνύματα.
I want to escape from my prison.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
leventis-friendzone.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top