Σκέψεις... III

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
View attachment 90290

Θα τους στηρίζω εγω και θα τους ανεβάζω, μην αγχώνεσαι...
Warning.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Όταν είσαι η ανώτερη Αρχή όλων, δεν χρειάζεται να δώσεις λογαριασμό, δεν χρειάζεται να δώσεις καμία εξήγηση.

Είσαι ο Αυτοκράτορας.

Κι αυτό θα πρέπει να είναι όλη η απάντηση που χρειάζονται.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν είσαι...Αυτοκράτορας νοιάζεσαι για...τον αδύναμο. Γι' αυτόν που...θεοί και δαίμονες χτυπούν. Δεν σε νοιάζει για σένα (και το ξέρεις...) για εκείνον σε νοιάζει...Αν και Αυτοκράτορας, παίρνεις πάνω σου το σφάλμα του...Και εκείνος ό,τι έσφαλε θα καταλάβει και οι άλλοι δεν θα πουν κουβέντα...

Και οι Αυτοκράτορες κατεβαίνουν απ' το θρόνο...Εκτός κι αν είσαι ο Μαρμαρωμένος Βασιλιάς...Εγώ πάλι όχι...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Όταν είσαι...Αυτοκράτορας νοιάζεσαι για...τον αδύναμο. Γι' αυτόν που...θεοί και δαίμονες χτυπούν. Δεν σε νοιάζει για σένα (και το ξέρεις...) για εκείνον σε νοιάζει...Αν και Αυτοκράτορας, παίρνεις πάνω σου το σφάλμα του...Και εκείνος ότι εσφαλε θα καταλάβει και οι άλλοι δεν θα σου πουν κουβέντα...

Και οι Αυτοκράτορες κατεβαίνουν απ' το θρόνο...Εκτός κι αν είσαι ο Μαρμαρωμένος Βασιλιάς...Εγώ πάλι όχι...
Δεν μπορεί να υπάρξει δύναμη χωρίς την αδυναμία, ηγεμόνας χωρίς τους υπήκοους, Σκοτάδι χωρίς το Φως.

Απαξ και αρχίζεις και "διορθώνεις" τον κόσμο, τότε αυτός γίνεται ένας στρεβλός κόσμος. Κι όταν φέρεις κι άλλους με το ζόρι στο επίπεδό σου, η φυσική τους τάση της κατωτερότητας ειναι να ξανακυλήσουν προς τα κάτω και κινδυνεύουν να σε παρασύρουν.

Για να είσαι ισχυρός, πρέπει να διατηρείς την Αρχή στα χέρια σου, αμοίραστη, αδιαίρετη, αλύγιστη.

Δεν υπάρχει χώρος για συναισθηματισμούς στην κορυφή.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορεί να υπάρξει δύναμη χωρίς την αδυναμία, ηγεμόνας χωρίς τους υπήκοους, Σκοτάδι χωρίς το Φως.

Απαξ και αρχίζεις και "διορθώνεις" τον κόσμο, τότε αυτός γίνεται ένας στρεβλός κόσμος. Κι όταν φέρεις κι άλλους με το ζόρι στο επίπεδό σου, η φυσική τους τάση της κατωτερότητας ειναι να ξανακυλήσουν προς τα κάτω και κινδυνεύουν να σε παρασύρουν.

Για να είσαι ισχυρός, πρέπει να διατηρείς την Αρχή στα χέρια σου, αμοίραστη, αδιαίρετη, αλύγιστη.

Δεν υπάρχει χώρος για συναισθηματισμούς στην κορυφή.
Δεν 'διορθώνεις'. Δεν πέφτεις σ' αυτή την παγίδα...Δείχνεις έναν άλλο δρόμο στο απολωλός (μα και στους υπόλοιπους...). Ακόμα κι αν αυτό μεταφραστεί ως δική σου αδυναμία...Δεν γίνεται, όμως, κάτι τέτοιο ε ; Τώρα που το λες, έχεις δίκιο. Πρέπει ν' ατσαλωθείς. Αυτό είναι το σωστό...

Κράτα τον τίτλο σου, λοιπόν...Εμένα δεν μου πάει. Ο ρομαντισμός μου, μάλλον, σε Ρομπέν παραπέμπει...

Πού ξέρεις...ίσως συναντηθούν, κάποτε, οι δρόμοι μας...Ο δικός σου κι ο συναισθηματικός δικός μου...

Τα σέβη μου, Αυτοκράτορα. Θα μείνεις μόνος...Έχει μοναξιά η κορυφή. Στις υπηρεσίες σου, για πάντα, η ρομαντική μου φύση...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Δεν 'διορθώνεις'. Δεν πέφτεις σ' αυτή την παγίδα...Δείχνεις έναν άλλο δρόμο στο απωλωλός (μα και στους υπόλοιπους...). Ακόμα κι αν αυτό μεταφραστεί ως δική σου αδυναμία...Δεν γίνεται, όμως, κάτι τέτοιο ε ; Τώρα που το λες, έχεις δίκιο. Πρέπει ν' ατσαλωθείς. Αυτό είναι το σωστό...

Κράτα τον τίτλο σου, λοιπόν...Εμένα δεν μου πάει. Ο ρομαντισμός μου, μάλλον, σε Ρομπέν παραπέμπει...

Πού ξέρεις...ίσως συναντηθούν, κάποτε οι δρόμοι μας...Ο δικός σου κι ο συναισθηματικός δικός μου...

Τα σέβη μου, Αυτοκράτορα. Θα μείνεις μόνος...Έχει μοναξιά η κορυφή. Στις υπηρεσίες σου, για πάντα, η ρομαντική μου φύση...

Είσαι ένας ρομαντικός άνθρωπος, δεν έχεις κάνει τίποτα κακό αυτή τη στιγμή. Μονάχα προσπαθείς να βγάλεις έναν Άγγελο μέσα από έναν Δαίμονα.

Θα πληγώσεις μόνο τον εαυτό σου στην προσπάθεια. Όπως όλοι οι αγνοί ιδεολόγοι.

Οι άνθρωποι Υδροχόα, πρέπει να αποδέχονται τη φύση τους. Οι ατσαλωμένοι να επιβάλλονται και οι ρομαντικοί να υποτάσσονται.

Αποδέξου τη φύση σου καλή μου υπήκοη. Μην προσπαθείς να πλησιάσεις. Μην προσπαθείς να με αλλάξεις. Γονάτισε, δόξασε κι ύστερα πήγαινε.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είσαι ένας ρομαντικός άνθρωπος, δεν έχεις κάνει τίποτα κακό αυτή τη στιγμή. Μονάχα προσπαθείς να βγάλεις έναν Άγγελο μέσα από έναν Δαίμονα.

Θα πληγώσεις μόνο τον εαυτό σου στην προσπάθεια. Όπως όλοι οι αγνοί ιδεολόγοι.

Οι άνθρωποι Υδροχόα, πρέπει να αποδέχονται τη φύση τους. Οι ατσαλωμένοι να επιβάλλονται και οι ρομαντικοί να υποτάσσονται.

Αποδέξου τη φύση σου καλή μου υπήκοη. Μην προσπαθείς να πλησιάσεις. Μην προσπαθείς να με αλλάξεις. Γονάτισε, δόξασε κι ύστερα πήγαινε.
Κι εσύ...ό,τι βλέπουν οι υπόλοιποι βλέπεις ; Κι ο Δαίμονας...Άγγελος ήταν πριν καταπέσει...Το δρόμο του έχασε. Ο εγωισμός τον έριξε...Αν κάποιος του υποδείξει την αδυναμία του...ίαως ξανανέβει ψηλά. Όχι ; Αυτό μου λες ; Άσε με να ελπίζω, τότε...Το πολύ, πολύ, να πέσω μαζί του...

Δεν γονατίζω...Υποκλίνομαι, μόνο. Ούτε η ζωή δεν με γονάτισε. Πολλά μου ζητάς...Πηγαίνω, όμως. Αποσύρομαι.-
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Κι εσύ...ό,τι βλέπουν οι υπόλοιποι βλέπεις ; Κι ο Δαίμονας...Άγγελος ήταν πριν καταπέσει...Το δρόμο του έχασε. Ο εγωισμός τον έριξε...Αν κάποιος του υποδείξει την αδυναμία του...ίαως ξανανέβει ψηλά. Όχι ; Αυτό μου λες ; Άσε με να ελπίζω, τότε...Το πολύ, πολύ, να πέσω μαζί του...

Δεν γονατίζω...Υποκλίνομαι, μόνο. Ούτε η ζωή δεν με γονάτισε. Πολλά μου ζητάς...Πηγαίνω, όμως. Αποσύρομαι.-
Πτώση.... Ποιός μίλησε για πτώση.... Καλύτερα κεφάλι στην Κόλαση, παρά ουρά στον Παράδεισο.

The Devil did nothing wrong φάση κι έτσι.:bleh:


lucifer_pain.gif
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,512 μηνύματα.
Κουραμπιέδες με σοκολάτα...σε τι κόσμο μ έφερες να ζω ρε μάνα.
(αυτό που περνάνε συγγενείς ασθ. και μου αφήνουν γλυκά δεν το μπορώ πραγματικά)
και το μυαλό μου βασανίζεται να φάω η όχι..(ιδού η απορία)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top