Σκέψεις... III

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Πλησιάζει εξεταστική, οπότε είπα να αλλάξω στυλό, να πάρω το Cristal Soft Bic που ξέρω ότι μου αξίζει. Το ανοίγω προχθές και γράφω ό,τι είναι να γράψω. Σήμερα συνειδητοποιώ ότι έχασα το καπάκι. Με έπιασε μια φαγούρα, ένιωσα πολύ άβολα. Μέχρι να αλλάξω στυλό πρέπει να μείνω χωρίς καπάκι... Άρχισα να το ψάχνω μανιωδώς κάτω από το γραφείο και το κρεβάτι. Τελικά αποδέχτηκα ότι το καπάκι χάθηκε. Μετά από δύο ώρες το βρήκα στην τσέπη μου. Το δεύτερο καλύτερο συναίσθημα που ένιωσα σήμερα.
Συμπέρασμα; Γερνάω.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είσαστε πολυ ερωτιαρηδες εδω περα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και στην τελική, τι έμεινε; Κάτι φωτογραφίες να μας δείχνουν πόσο ευτυχισμένοι ημασταν.

Να `ρθεις απόψε να με βρεις μήπως προλάβω να σου πω όσα δεν μπόρεσαν τα χέρια μου να γράψουν.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
"Δεν έφταιγες. Στην είχε στημένη, έπρεπε να το χατε λήξει 3 χρόνια νωρίτερα, πέρναγε το χρόνο της, τη γάμαγες καλά και της αρκούσε, χωρίς να τη νοιάζει ότι εσυ ήθελες κάτι άλλο, οτι δενόσουν.

- Και τότε γιατί τα έλεγε όλα αυτά τα μεγάλα λόγια; Δε ντράπηκε; Δεν κατάλαβε ότι δεν τα λες αυτα τα λόγια ότι θα τον προσέχεις τον άλλο και ότι τον αποδέχεσαι όπως είναι και τον θαυμάζεις, όταν ξέρεις ότι μόνο αποδοχή δεν έχει βρει στη ζωή του;

- Γιατί είναι ανώριμη. Γιατί δεν την νοιάζει. Γιατί έτσι είναι η βλάχα, να κάνει τη δουλειά της και αδιαφορεί για το ποιόν θα πάρει στο λαιμό της. Ήθελε κάποιον να την γαμάει για να πάρει τα πάνω της ψυχολογικά. Δεν θα ήταν καθόλου ανήθικη εαν είχε εξηγηθεί εξαρχής ότι αυτό ήθελε. Εσένα σου έφαγε πέντε χρόνια όμως χωρίς καν να δώσει, χωρίς καν να εξηγηθεί στο τέλος, κι εσύ έμεινες δεμένος να νιώθεις, να πονάς. Γι αυτό είναι ανήθικη.

Αυτή είναι η αλήθεια, κι ας ξέσπασες στο τέλος, κι ας έβρισες. Εσυ, δεν έφταιγες. Αυτή έφταιγε, για όλα."
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
fart GIF
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Έχω πολλές τύψεις που δεν διαβάζω και βλέπω survivor.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@EvanescenceQ @Valder Σας στέλνω την αγάπη μου 😔
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Έχω πολλές τύψεις που δεν διαβάζω και βλέπω survivor.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@EvanescenceQ @Valder Σας στέλνω την αγάπη μου 😔
Κι εγω ρε καθαρματάκι. Να σαι καλά!

Κι εγω σου στελνω αγαπη και συμπαρασταση,ολα θα φτιαξουν! :thumbup:
d&d love GIF by Hyper RPG
Σουτιέν.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αμα η γυναίκα είναι απατεώνισσα...

Και θα τη βγάλει καθαρή....
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
9886.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Respect:worship::worship::worship:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Aleksa αφιερωμένα, αγαπημένη ποιητρια👍😊

Σοῦ εἶπα:
- Λύγισα.
Και εἶπες:
- Μη θλίβεσαι.
Ἀπογοητεύσου ἥσυχα.
Ἤρεμα δέξου να κοιτᾷς
σταματημένο το ρολόι.
Κική Δημουλά “Διάλογος ανάμεσα σε εμένα και εμένα”

Πολλά θα λεν οι στίχοι αυτοί,
θα δείτε, θα διαβάσετε.
Ο τελευταίος μόνο στίχος
τίποτε δεν θα λέει.
Κοιτώντας θλιβερά τους προηγούμενους
θα κλαίει.
Έρεβος, Κική Δημουλά


Η γη των απουσιών
[…] Στὴν ψυχή σου δὲν φθάνει κανεὶς
οὔτε διὰ ξηρᾶς οὔτε διὰ θαλάσσης.
Αὐτὸ τὸ δισκίο,
τὸ ἀκουμπισμένο στὸ μαῦρο ἀτμοσφαιρικὸ τραπέζι,
ποὺ τὸ περνᾷς κι ἐσύ, ὅπως κι οἱ ἄλλοι, γιὰ φεγγάρι,
ἄσ᾿ το, δὲν εἶναι φεγγάρι.
Εἶναι τὸ βραδινό μου χάπι
τὸ ψυχοτρόπο.
-Κική Δημουλά

Μην τύχει και ξεχάσεις τι δεν είσαι. Τα μάτια αρρωσταίνουν βαριά, όταν θέλουν να δουν τι είναι πίσω από άλλα μάτια. Μόνο γράφε τους λόγους, μήπως οφείλω κι άλλη λύπη. Θέλω να χω τη συνείδηση μου ήσυχη, πώς βασανίστηκα για όλα...
#κικη δημουλα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
003404.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η φλέβα που πάλλεται στο λαιμό σου καθώς κοιμάσαι στις 5 το ξημέρωμα
Ή η καυτή ανάσα σου στο σβέρκο μου
Ειλικρινά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα πέθαινα ή αν θα ζούσα για σένα
Οι μπούκλες των μαλλιών σου κάνουν το χρόνο να παγώνει όταν περνάω τα ακροδάχτυλα μου ανάμεσα τους .
Ανδιαμφισβήτητα μου προσφέρεις ζωή καθώς και λίγο θάνατο
Επικίνδυνος συνδυασμός συναισθημάτων
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Screenshot_2021-01-19-16-28-54-204_com.instagram.android.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Six_humans_destroy_love.jpg
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Tο σπίτι μου ήταν δυο λεπτά απ'τις γραμμές
κι'είναι οξύμωρο αν σκεφτείς πόσο στάσιμοι μέναμε
ορθογραφικά η ζωή τελειώνει με ήτα
μα και πρακτικά η ζωή κλείνει με ήτ(τ)α
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πάντοτε έρχεσαι τις πιο λάθος στιγμές
και σε θυμάμαι πάντοτε πίσω από του τρένου τις γραμμές,
να φεύγεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top