Σκέψεις... II

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι τι κάνεις όταν βλέπεις τις μέρες να περνάνε, είσαι πίσω στα πάντα αλλά δε μπορείς να κάνεις και κάτι γιατί νιώθεις τόσο κουρασμένος από τα πάντα που δε θέλεις καν να ασχοληθείς, και ίσως δε μπορείς γιατί πλέον διαβάζεις και δεν καταλαβαίνεις καν τι διαβάζεις.

Διακοπές; Δεν έχεις περιθώριο.
Να τα παρατήσεις όλα και φύγεις; Δε μπορείς. Πρέπει να είσαι εντάξει.
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι τι κάνεις όταν βλέπεις τις μέρες να περνάνε, είσαι πίσω στα πάντα αλλά δε μπορείς να κάνεις και κάτι γιατί νιώθεις τόσο κουρασμένος από τα πάντα που δε θέλεις καν να ασχοληθείς, και ίσως δε μπορείς γιατί πλέον διαβάζεις και δεν καταλαβαίνεις καν τι διαβάζεις.

Διακοπές; Δεν έχεις περιθώριο.
Να τα παρατήσεις όλα και φύγεις; Δε μπορείς. Πρέπει να είσαι εντάξει.
...
Ξέρω καλά τι εννοείς... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ξέρω καλά τι εννοείς... :/:
Kαι τι κάνεις σε αντίστοιχες περιπτώσεις;
Έχω σκεφτεί πολλές φορές να μη κάνω ΤΙΠΟΤΑ για μια ολόκληρη μέρα (ανάκτηση δυνάμεων, ηρεμία) αλλά πραγματικά δε μπορώ να το κάνω γιατί είμαι ήδη πίσω.

*παίρνω βιταμίνες, βλέπω φίλους, είμαι συνολικά εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theerilim

Νεοφερμένος

Η theerilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


Οκ. Αυτές οι μέρες ίσως είναι οι χειρότερες της χρονιάς. Θα περάσουν όμως. 'Ολα περνάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,106 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαι τι κάνεις σε αντίστοιχες περιπτώσεις;
Έχω σκεφτεί πολλές φορές να μη κάνω ΤΙΠΟΤΑ για μια ολόκληρη μέρα (ανάκτηση δυνάμεων, ηρεμία) αλλά πραγματικά δε μπορώ να το κάνω γιατί είμαι ήδη πίσω.

*παίρνω βιταμίνες, βλέπω φίλους, είμαι συνολικά εντάξει.

Δεν κατάλαβα τι παίζει ακριβώς, αλλά αν μελετάς χωρίς να βλέπεις πρόοδο και δεν πας διακοπές τότε υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Όχι μόνο είσαι overworked τώρα δεν ξέρω το κατά πόσον γιατί δεν γνωρίζω τις λεπτομέρειες, αλλά πιθανότατα υπάρχει λάθος στρατηγική εξ' αρχής. Δεν πρόκειται να βελτιωθείς κάνοντας τα ίδια πράγματα που έκανες για να φτάσεις εδώ και αν δεν το αποδεχθείς απλά θα χάσεις κ άλλο χρόνο. Υποθέτω πως θες τουλάχιστον 5 μέρες διακοπές κατά προτιμήση σε άλλο μέρος απ' όπου είσαι τώρα και, όταν επιστρέψεις, θα χρειαστεί να εφαρμόσεις διαφορετικές συνήθειες. Αν θες μπορείς να πεις specifics να σου απαντήσω πιο αναλύτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι παίζει ακριβώς, αλλά αν μελετάς χωρίς να βλέπεις πρόοδο και δεν πας διακοπές τότε υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Όχι μόνο είσαι overworked τώρα δεν ξέρω το κατά πόσον γιατί δεν γνωρίζω τις λεπτομέρειες, αλλά πιθανότατα υπάρχει λάθος στρατηγική εξ' αρχής. Δεν πρόκειται να βελτιωθείς κάνοντας τα ίδια πράγματα που έκανες για να φτάσεις εδώ και αν δεν το αποδεχθείς απλά θα χάσεις κ άλλο χρόνο. Υποθέτω πως θες τουλάχιστον 5 μέρες διακοπές κατά προτιμήση σε άλλο μέρος απ' όπου είσαι τώρα και, όταν επιστρέψεις, θα χρειαστεί να εφαρμόσεις διαφορετικές συνήθειες. Αν θες μπορείς να πεις specifics να σου απαντήσω πιο αναλύτικά.
Λοιπόν, αυτό ήταν αστείο. Ξεκίνησα να γράφω τα πάντα, όταν ξαφνικά συνειδητοποίησα πως στην πραγματικότητα δεν έχεις να μου πεις κάτι, ούτε εσύ, ούτε κάποιος άλλος. Δηλ, ακόμη κι αν πω ότι θα κάτσω και δε θα κάνω τίποτα, δε θα καταφέρω να το κάνω. Ακόμη και στις διακοπές μου το έκανα αυτό. Πιο απλά, τη λύση την ξέρω και μόνη μου, απλά δε την εφαρμόζω. Αυτά.

Και ακριβώς έπειδή όλη η δουλειά γίνεται στον υπολογιστή, έχω χιλιάδες distractors! Έχω βρει αυτό και μοιάζει αρκετά καλό. Απλά, είδα ότι θέλει χρήματα. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ελεύθερο; Γιατί δε θέλω να μπλέξω με συνδρομές κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν καταλαβα αλλα w/e αφου λες πως είσαι σε αδιέξοδο. lel.

edit: εγω παλια ειχα το blocksite(chrome extension), αλλά αυτά λειτουργούν συμπληρωματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλό μοιάζει! Καλή ιδέα! Ψάχνω για κάτι αντίστοιχο σε firefox, ή αν ξέρεις κάτι ήδη, ακόμη καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μην εισαι τεμπελεα ναι υπαρχει και σ το ff τωρα το γκουγκλαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι βρήκα κι εγώ! Απλά θέλω κάτι που να λειτουργεί με χρόνο! Δηλ, να ορίζω.. 2 ώρες απερισπαστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,106 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω οι ήχοι που κάνει το σκυλάκι μας όταν τρώει, είναι οι μοναδικοί ήχοι φαγητου-στόματος που δε με ενοχλούν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Νομίζω οι ήχοι που κάνει το σκυλάκι μας όταν τρώει, είναι οι μοναδικοί ήχοι φαγητου-στόματος που δε με ενοχλούν. :)
Ναι, ναι και το ίδιο και του γατιού μας αλλά και όταν πίνουν νεράκι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι, ναι και το ίδιο και του γατιού μας αλλά και όταν πίνουν νεράκι.:)

Ισχύει και είναι πραγματικά έντονοι ήχοι!!
Και είναι τόσο περίεργο που δεν ενοχλούν, ειδικά με μένα που έχω αρρωστιμένο θέμα με τους ήχους σα να μου τσιμπάνε το μυαλό, μπορεί να κλάψω απο τα νεύρα μου αν ο διπλανός μου μασουλάει σαν νεάντερνταλ.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ισχύει και είναι πραγματικά έντονοι ήχοι!!
Και είναι τόσο περίεργο που δεν ενοχλούν, ειδικά με μένα που έχω αρρωστιμένο θέμα με τους ήχους σα να μου τσιμπάνε το μυαλό, μπορεί να κλάψω απο τα νεύρα μου αν ο διπλανός μου μασουλάει σαν νεάντερνταλ.
:P
Μισοφωνία ονομάζεται η πάθηση και είναι εγκεφαλική διαταραχή. Δηλώνω συμπάσχουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.
Top