Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Για πες μου τι διορθώσεις πρέπει να γίνουν. :fss::p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Για πες μου τι διορθώσεις πρέπει να γίνουν. :fss::p
Βγαλε ολα τα "μη" και τα "δεν" και εισαι ντξ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πως γινετε κατι που γινετε κατι που τελιωνει μια ιστορια, να μην την τελιωνει;...
Και πως περναει ο καιρος μεχρι να ερθει αυτο το καλητερο, η τελος παντων να ξεχασεις αυτο που τελιωσε;...
Το προβλημα ειναι οτι συνεχος αλλαζουν εντελος τα δεδομενα... πανω που αντιμετωπιζω την κατασταση, αλλαζουν τα δεδομενα και πρεπει να αντιμετωπισω μια αλλη κατασταση...Χτες αλλαξαν για αλλη μια φορα τα δεδομενα, και ποναει πολυ.... Τιποτα ομως δεν μου λεει οτι δεν θα αλλαξουν ολα παλι σε μια βδομαδα (αν οχι πιο πριν...)

..........................................................................................................................
Τι έκανες δλδ όταν χωρίσατε με την ..... ή όταν έγινε εκείνη η στραβή ή .. ή .. ή ...???
Εγώ για να σωθώ από όλα απλά με τερμάτισα, έκλεισα το λειτουργικό και το άφησα σε σέιφ μοντ να ανάψει όταν όλα καταλαγιάσουν
Τι σημαίνει αυτό ? Πως το κάνεις δλδ ?
Όποτε βλέπω ότι όλα πάνε στραβά , αυτόματα σταματάω κάθε πράξη μου, κρατάω μόνο αυτά που με διατηρούν ζωντανό , οχι να ξεχνιέμαι βλακωδώς αλλά να δίνω τον χρόνο στο μυαλό να καθαρίζει χωρίς να του πετάω και άλλη σαβούρα απομακρύνω ότι και όσους προκαλούν εμπλοκές ,κρατάω μόνο αγαπημένα πρόσωπα
Πονάς όμως ! Ζορίζεσαι έτσι ? Τι κάνεις με τον πόνο ?
Τον καταπίνω λίγο λίγο,σκίβω κεφάλι,νιώθω την ήττα ,αλλά την χαράζω βαθιά στο μυαλό για να μάθω ,την επόμενη δεν θα συμβεί το ίδιο ! Πάνω από όλα εμείς κανείς άλλος, οι άλλοι είναι πάνω από όλα στο δικό τους εγώ
.............................................................................................................
τον θάβω λίγο λίγο, σταματώ να του δίνω αξία που δεν του αρμόζει ,κοιτάζω να τα λύσω μέσα μου να δω που έφταιξα και που όχι, το να τα ρίχνω όλα πάνω μου δεν είναι λύση ,κάνω πράματα που ξέρω να κάνω καλά , εγώ πχ, σχεδιάζω, αυτό με ταξιδεύει αλλά δεν με πάει μακριά να νιώσω χαμένος στην επιστροφή, με γυρίζει δυνατό. Μιλάω , εξωτερικεύω σε καλούς φίλους τα αισθήματά μου ...
Στον εαυτό σου μιλάς ? Τα λες μόνος σου σαν γεροξεκούτης ?:P

Ναι ! απλά όταν μιλάς στον εαυτό σου να σε ακούς μην τα λες για να τα λες
Δλδ ? Τι εννοείς ??[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Εγώ τα έβρισκα με τον εαυτό μου και μετά από 2 μέρες πάλι τα ίδια και έλεγα όπα μπάστα τώρα αυτοκοροιδεύομαι ?[/FONT]
Σε βοήθησε το να απομυθοποιήσεις τον άλλον ? Να τον "ξεσκίσεις " μέσα σου ? Και αυτά που ένιωσες τι θα τα κάνεις ?
... Σε αυτόν τον διαχωρισμό θα πετάξεις τον άλλον και μοιραία θα χάσεις κάποια κομμάτια από σένα , το καλό είναι ότι εσύ παραμένεις αυτός που είσαι και έχεις την ευκαιρία να ξαναχτίσεις τα κομμάτια σου που έκοψες για να σωθείς
Σκέψου τι σκατό εxεις φτυαρίσει έως τώρα και πως έφτασες ως εδώ ,σκέψου ότι είσαι όρθιος και αναπνέεις ,τα όνειρα θα γυρίσουν και ο δρόμος θα ισιώσει αρκεί να δεις ότι λαβωμένος μεν , όρθιος δε
Το συμπέρασμα δλδ .... ποιο είναι ???
Εxω κάνει στην μικρή μου ζωή σε πλειοψηφία μόνο κακές σχέσεις ,αν για την κάθε μια έχανα και δεν ξαναέφτιαχνα θα κυκλοφορούσα έξω με ένα πιστόλι και όποιον πάρει ο χάρος
Και πως συνεχίζεις ?
Συνεχίζω να πλέω το ταξίδι μου ανάμεσα στους ζωντανούς νεκρούς ελπίζοντας για ζωντανούς κάποια στιγμή
Δεν είναι δικά μου συμπεράσματα είναι λόγια ενός άντρα που του χρωστάω
πολλά , ένα υπέροχο πλάσμα που είμαι τυχερή που είναι φίλος μου και η βοήθειά του πάντα εδω και χρόνια είναι ανεκτίμητη , μακάρι να βοηθήσουν και εσένα τα λόγια του Κρόνε !
Και κάτι από μένα
Οι φίλοι σε τέτοιες στιγμές είναι το καλύτερο γιατρικό μη μένεις μόνος σου !:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οι φίλοι σε τέτοιες στιγμές είναι το καλύτερο γιατρικό μη μένεις μόνος σου !:)



Ιερο, σπουδαιο και το πιστευω βαθια! Οι φιλοι μου που για μενα ειναι αδερφια, ειναι οι πιο βασικοι παιχτες στον αγωνα της ζωης μου, οι βασικοι πρωταγωνιστες στο θεατρο της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
ανεβα ειπαμε...:D





:jumpy: μα πως καθεσαι με τα ρουχα ολη μερα?
εγω δε μπορω:emm:
φορμα και δοξα τον θεο:P

ναι ρε!
βαριέμαι να αλλάζω... :who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
πόσο ηλίθιος είμαι που κάθομαι και χαλιέμαι.....:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
βρε μανια με το χαμογελο της κρεστ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
:lol:

δεν το έλεγα για εσενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Μετρητές των ονείρων, μένουμε...

λεπτό το λεπτό.

Γυρεύουμε μια απέραντη τρυφερότητα,
αλλά είναι μια αναλαμπή οξυγόνου.

Και ξέρουμε τι γίνεται με τις αναλαμπές,
ίδια μοίρα με τα λαμπιόνια του χριστουγεννιάτικου δέντρου,
κάποτε βγαίνει από τη μπρίζα, κάποτε καίγονται.

Η ζωη σαπίζει, συρρικνώνεται.

Και τίποτε δε μπορεί να επικαλεστεί ούτε κι ο πλέον χαχανούλης αισιόδοξος του κόσμου.
Μια τρομερή πορφυρή σκιά θα πλησιάζει καθώς το κίτρινο πύον της ζωής θα ρέει από αηδία.

Δε μπορεί παρά να θαυμάζεις μια γιαγιούλα ακουμπισμένη στο τοίχο έξω από σούπερ μάρκετ,
να ζητάει μερικά ψιλά με βουρκωμένα μάτια.

Εκεί τι κάνεις?
Της πιάνεις κουβέντα για να αισθάνεται τον τοίχο σα χωριουδάκι της?
Της χαιδεϋεις το ρυτιδωμένο της προσωπάκι?
Της αγγίζεις τα δάκρυα ή όχι?

Και πάει και έρχεται το εχέμυθο υγρό και η ορμή του αίματος
και έρχεται και πάει η απόκρυφη φλέβα
και φέρνει οικεία ακούσματα, νεύματα μυστήρια
που εξόρκισε το ένστικτο,
και αυτάκαταπίνουν με γενναίες γουλιές, κάθε φορά πιο άπληστες,
τη ζωή, τη γεμάτη πύον..

Και με θλίψη αισθάνεσαι πως είναι ζεστούλια τα χεράκια της,
πως είναι νέα ακόμη,
πως νιώθεις το χτυποκάρδι της στη γέρικη παλάμη της,
τελικά εσύ και η γιαγιούλα,

είστε το ίδιο πρόσωπο...


Ποιανού δικαιοδοσία είναι
τα θεσπέσια μάτια να τα κάνει πικραμένα?


:(


Φεύγω με μια τσάντα ψώνια που
εσωκλείει σε άρωμα χωρίς θλίψη τους χυμούς
τους πιο μυστικούς της ζωής.

(παρένθεση: τι νωχελικά ευτυχές να μπαίνεις στο σούπερ μάρκετ,
χωρίς δουλειά και να έρxεται η ώρα να πάρεις το καλαθάκι το πορτοκαλί
να το γεμίσεις.
Σε κάτι τέτοια εύχομαι να ζούσα μόνο για να ατενίζω το βάθος της τσέπης μου!)



Χαιρετώ διαδικτυακά τη γιαγιούλα,
θα της αγόραζα λίγο φεγγάρι απʼ το ψυγείο με τα γάλατα, φοβάμαι
πως ίσως θα ʼχει λήξει.


Η τραγωδία των ανθρώπων είναι μίμηση - κι όχι σπουδαία, σε ένα διστακτικό πρωινό ελεημοσύνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τους αρέσει όμως να τους χώνεσαι? :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τους αρέσει όμως να τους χώνεσαι? :O
δεν με απασχολεί!!!:D:D:D....γι αυτό γίνομαι τόσο σπαστικός στο τέλος!!!:lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:lol:

δεν το έλεγα για εσενα!
:'(:'(:'( για εμενα το ελεγες??

σου την σπαω ρε στο μσν???

:(
-----------------------------------------
:lol:

δεν το έλεγα για εσενα!
:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Τους αρέσει όμως να τους χώνεσαι? :O

δεν τους αρέσει... :who:

:P:P:P:P:P:P

όχι ρε ΒΑΜ!! κοίτα στο μσν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
και ξαναλεώ...γι αυτό γίνομαι τόσο σπαστικός στο τέλος!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
...nothing I have is truly mine...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top