Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προτείνω να αποζημιώσει ο εργοδότης και να έρθει ο νέος (να δουλέψει για τις ίδιες πενταροδεκάρες)! ;)

[κομμουνιστικό μοντ ον] Κάτω οι εργοδότες! [/κομμουνιστικό μοντ οφφ]

Μερικές φορές αξίζει απλά να ρισκάρεις. Ειδικά αν πρόκειται να βελτιώσεις κάτι μακροπρόθεσμα..


Σκέψη: Αύξησε το ενεργητικό σου, μείωσε το παθητικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Δυό απορίες:
1.Πού είδες το πλάγιο;
2.Γιατί μιλάς με ποδοσφαιρική ορολογία μαζί μου.
Με ξερεις κι'από χθες;

1ον, πιστεύω ότι το κάτωθι ανήκει σε σένα:

Τελικά:
Όσοι χτυπάνε υπουλα και πισώπλατα,θεωρούνται έξυπνοι.
Όσοι είναι αποδέκτες αυτών των χτυπημάτων,θεωρούνται ηλίθιοι.

Ωραία λογική.
Να τη θυμάστε όταν σας χτυπήσουν.

αφότου μίλησα για ηλίθιους στη Σίμπυ (χωρίς να ξέρεις καν τι ακριβώς από την ιστορία της τόνιζα, το ξέρει μόνο αυτή)

2ον Αυτό που είπα για τον Αλέφαντο δεν το είπα για σενα αν λανθασμένα αυτό σκέφτηκες. Πολύ απλά επανέλαβα με άλλη ορολογία τη φράση της Σίμπυ για το άτομο που περιγράφει και που ενω το φτύνουν, νομίζει πως βρέχει. Δήλωσα πολύ απλά και κατανοητά, εγώ σε ανάλογη περίπτωση που έφαγα πισώπλατο, δε γύρισα να το παίξω ισχυρός και να πω ότι "αχα ρε σεις, βρέχει, δε με φτύνουν" εξού και ο Αλέφαντος!;)

Και τέλος όχι, δεν έχω τη χαρά να σε ξέρω κι από χτες, αλλά δε νομίζω ότι έχει σχέση με το θέμα μας, γιατί αντιδράς έτσι;:hmm:


ΥΓ: Μη συνεχιστεί εδώ, στείλε πμ να μου πεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πότε είπαμε οτι τελειώνει ο μήνας;;; Τι έγινε ρε παιδιά; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
..Ρενοαποστολιδικές:



Όλα τα μέρη (2,3,4,5,6) είναι απόλαυση.

Επίσης, ένας χρήστης στο utube έχει φτιάξει κανάλι με videos του Ρένου Αποστολίδη!

Εδώ: https://www.youtube.com/user/nikzogr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Πολύ χαίρομαι όταν όλα επιστρέφουν στο κανονικό, όταν λύνονται οι παρεξηγήσεις!:clapup:

Πω πω, παω να φαω και τα κεφτεδάκια μου τώρα!!!:clapup:

@Δεσμώτης: Πολύ ωραίο το βίντεο, είδα και το 2ο μέρος από τα 6. Τα υπόλοιπα απόψε! Τον απήλαυσα τον κ. Αποστολίδη όπως τα έλεγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ψηθείτε ωρέ μπιφτέκια. Πεινάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πεινάω και εγώ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

Θα σας δείξω εγώ, θα δείτε τι θα πάθετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έφτιαξα το μαλλί όπως να 'ναι, βάφτηκα σαν την τρελή, πονάω κιόλας και μου στέλνεις πως τελικά θέλεις να αργήσω μισή ώρα; Αμάν πια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απαίσιο cheesecake. Υπέροχη Dench. Τέλειος ήλιος. Ξανθαίνω. Θα μου λείψουν τα σκυλιά. Γιαούρτι. Και μετά παγωτό. Στον ήλιο. Να μυρίζουν όλα αλάτι και να γυρνάνε άγρια οι σελίδες του περιοδικού με τον αέρα. Ή να έχουμε μόλις γυρίσει μόλις από ποδηλατάδα στη λίμνη. Και μετά έχουμε πάλι όρεξη για bretzel με σποράκια. Ψύχρα κάνει απόψε. Το καλοκαίρι τελειώνει πριν αποφασίσεις ότι άρχισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
22....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λορδος

Νεοφερμένος

Ο Μαυροπουλος Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν θελω να φυγω απο την Ελλαδα ρε μανα :/ Μου αρεσει εδω τοσο πολυ και ολη μου η ζωη ειναι εδω. Μακαρι να αλλαξεις γνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Δεν θελω να φυγω απο την Ελλαδα ρε μανα :/ Μου αρεσει εδω τοσο πολυ και ολη μου η ζωη ειναι εδω. Μακαρι να αλλαξεις γνωμη

Γιατί παιδί μου να ξενητευτείς;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.


Όταν το δόλωμα παραείναι γλυκό για να μην τσιμπήσεις, ο διασυρμός θα είναι εξίσου ταπεινωτικός.

Στην εκπομπή "Καληνύχτα Ελλάδα" με παρουσιαστή τον αοιδό του συγκροτήματος Goin' Through, ο καλεσμένος της βραδιάς είναι ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ, κ.Καρατζαφέρης. Μια στατιστική για την εγκληματικότητα των μεταναστών της Ελλάδας όμως, θα γίνει το άρμα του Αχιλλέα για τον πρόεδρο.

Τα σοκαριστικά υψηλά νούμερα που καταλόγιζαν σοβαρά κακουργήματα στους αλλοδαπούς, εμφανώς δεν είχαν σχέση με την ελληνική πραγματικότητα. Ο Καρατζαφέρης όμως, ή από άγνοια ή από υπογλυκαιμία, έπεσε με τα μούτρα στην σαντιγύ.

Αποκαλύπτεται τελικά ότι η στατιστική δεν αποτυπώνει την εγκληματικότητα των μεταναστών στην Ελλάδα, αλλά των Ελλήνων μεταναστών στην Αμερική! Εκεί ο Καρατζαφέρης ενεργοποιεί την άμυνα με κωδικό όνομα "Ελληναράς" για να εξαπολύσει μια ακατάσχετη μπουρδολογία που κινείται στις γραμμές του "εμείς είχαμε και έναν Σωκράτη και έναν Πλάτωνα".

Ούτε ο Ναπολέοντας δεν του ξέφυγε.

(Aπό τον RageTMGr /Υοutube.com)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
χαχχαχαχα, παντόφλα με πόδια και μαλλιά , χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.


Όταν το δόλωμα παραείναι γλυκό για να μην τσιμπήσεις, ο διασυρμός θα είναι εξίσου ταπεινωτικός.

Στην εκπομπή "Καληνύχτα Ελλάδα" με παρουσιαστή τον αοιδό του συγκροτήματος Goin' Through, ο καλεσμένος της βραδιάς είναι ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ, κ.Καρατζαφέρης. Μια στατιστική για την εγκληματικότητα των μεταναστών της Ελλάδας όμως, θα γίνει το άρμα του Αχιλλέα για τον πρόεδρο.

Τα σοκαριστικά υψηλά νούμερα που καταλόγιζαν σοβαρά κακουργήματα στους αλλοδαπούς, εμφανώς δεν είχαν σχέση με την ελληνική πραγματικότητα. Ο Καρατζαφέρης όμως, ή από άγνοια ή από υπογλυκαιμία, έπεσε με τα μούτρα στην σαντιγύ.

Αποκαλύπτεται τελικά ότι η στατιστική δεν αποτυπώνει την εγκληματικότητα των μεταναστών στην Ελλάδα, αλλά των Ελλήνων μεταναστών στην Αμερική! Εκεί ο Καρατζαφέρης ενεργοποιεί την άμυνα με κωδικό όνομα "Ελληναράς" για να εξαπολύσει μια ακατάσχετη μπουρδολογία που κινείται στις γραμμές του "εμείς είχαμε και έναν Σωκράτη και έναν Πλάτωνα".

Ούτε ο Ναπολέοντας δεν του ξέφυγε.

(Aπό τον RageTMGr /Υοutube.com)

Θεωρώ το ΛΑΟΣ, τη χαρά του λαϊκισμού, θεωρώ τα ακροδεξιούρια στους κόλπους του ως φρένο για την πρόοδο αυτής της χώρας, θεωρώ αυτό το μένος ενάντια στους μετανάστες πάση θυσία - το λιγότερο γελοίο και απάνθρωπο...

ΑΛΛΑ:

Δε μπορώ να μη δω την εξαπάτηση της αριστερής μηντιοκρατίας. "Σας παίξαμε κι εμείς ένα θέατρο..." λέει ο κύριος (που από τραγουδιστής έγινε παρουσιαστής, γεια σου ρε Ελεονώρα....:P)

Ποιός είσαι εσύ που θα παίξεις θέατρο στην εκπομπή σου; Σε ποιόν θα το παίξεις; Στον Καρατζαφέρη ή μήπως και στον κόσμο που τη βλέπει; Γιατί; Για να ψοφήσεις το "ψοφίμι"; Άμα θεωρείς ότι ο άλλος λέει βλακείες, δεν έχεις λόγο να προβείς σε θέατρο. Άμα έχεις δίκιο θα το βρείς, τέλος! Ειδάλλως κάνεις τερτίπια, θέατρα, ψευδομαρτυρίες, ναζάκια, αηδίες και τα λοιπά. Εσένα δηλαδή άμα σου βάζαν υποτιθέμενες αποδείξεις μπροστά σου και άκουγες "η χώρα μας" από τον εκφωνητή, πως θα τις ερμήνευες; Αλλιώς; 'Αλλο το ότι δεν το έψαξε ο Καρατζαφέρης χρόνια τώρα να ενημερώνεται γι αυτά τα ποσοστά (εκεί φταίει), αλλά περιμένεις ο μέσος πολίτης να το ερμηνεύσει αλλιώς; Ειδικά όταν το παρουσιάζεις για επίσημο; Χούντα μου μυρίζει αυτό... Τρείς παπαγάλοι σκοτώσαν ένα τανκ. Άρα φταίνε οι παπαγάλοι, το γραψε και η εφημερίδα το 1972... Χαίρω πολύ...

Κοινώς, καλός βλαξ ο Γιωργάρας, αλλά κι αυτοί μια χαρά ύπουλοι ήταν.

Καλά αυτά που λέει μετά για Ναπολέοντες κλπ δεν τα σχολιάζω, γεια σου Γιάννη ρεβύθια και βρούβες σπέρνω! Εθνικιστική ονείρωξη στο φακό. Αλλά όχι και να μας το παρουσιάζουν τα αριστερόνια για κατόρθωμα... Ίσα ρε... γίνανε Παναγίες όλοι και τους φταίει το "ψοφίμι". Το ΛΑΟΣ είναι ένα 5%. ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 95% ΤΗΣ ΣΑΠΙΛΑΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΓΛΥΤΩΣΕΙ;;; Ο ΝΙΒΟ;;;:mad:

Ρε άει στον αγύριστο όλοι τους... Δημαγωγοί του γλυκού νερού! Δεξιοαριστεροφασισταριά! Η χώρα χρειάζεται πρόοδο, όχι χάος και ηλίθιους!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εχμ,
Απ'το να βγαίνει κι αυτός και οι βουλευτές του και να αφιερώνονται ώρες εκπομπών στις αναλύσεις τους, για το πώς ο παππούς μου κατάντησε να μην πηγαίνει με άλλες γιαγιάδες για υποβρύχιο επειδή φοβάται την εγκληματικότητα (από τους μετανάστες φυσικά) ή για το πώς βρέθηκε άνεργος ο πατέρας μου (εννοείται οι μετανάστες του πήραν τη δουλειά) ή για το πώς έχω προβλήματα με τη σχέση μου (ξέρω'γω είναι προβληματισμένος με το πλήθος των μεταναστών και με παραμελεί), καλύτερα να βγαίνει σε τέτοιες έστω αριστερίστικες εκπομπές και να ψιλογελοιοποιείται. Γιατί για μας στήνονται φάρσες στην tv, όχι μία και όχι για ένα θέμα, αλλά πολλές και δεν μας τις αποκαλύπτουν κιόλας. Εκεί να δεις γελοιοποίηση. Όχι για να ψοφίσουμε, για να ψηφίσουμε. Ψοφίμια - πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Εχμ,
Απ'το να βγαίνει κι αυτός και οι βουλευτές του και να αφιερώνονται ώρες εκπομπών στις αναλύσεις τους, για το πώς ο παππούς μου κατάντησε να μην πηγαίνει με άλλες γιαγιάδες για υποβρύχιο επειδή φοβάται την εγκληματικότητα (από τους μετανάστες φυσικά) ή για το πώς βρέθηκε άνεργος ο πατέρας μου (εννοείται οι μετανάστες του πήραν τη δουλειά) ή για το πώς έχω προβλήματα με τη σχέση μου (ξέρω'γω είναι προβληματισμένος με το πλήθος των μεταναστών και με παραμελεί), καλύτερα να βγαίνει σε τέτοιες έστω αριστερίστικες εκπομπές και να ψιλογελοιοποιείται. Γιατί για μας στήνονται φάρσες στην tv, όχι μία και όχι για ένα θέμα, αλλά πολλές και δεν μας τις αποκαλύπτουν κιόλας. Εκεί να δεις γελοιοποίηση. Όχι για να ψοφίσουμε, για να ψηφίσουμε. Ψοφίμια - πολίτες.

Αν ο λαός θεωρεί ότι κάποιος είναι βλαξ, θα αποφασίσει ο λαός. Όχι η αριστερά και προφανώς όχι μέσω εκπομπών θεάτρων και λοιπών αναμεταδοτών. Θεωρώ το ίδιο ποταπό, να κατηγορείται από κάποιους ο μετανάστης για να ανεβεί το ΛΑΟΣ σε ποσοστά, με το να χρησιμοποιείται ως ασπίδα ο μετανάστης από την αριστερά, εναντίον του ΛΑΟΣ.

Αν συμφωνείς μαζί μου, μπορείς να κάνεις ότι κι εγώ. Να τον αγνοείς και να ψηφίσεις ότι σε εκφράζει, έχοντας πάντα κριτική σκέψη και αχρωμάτιστη. Αν όχι, τότε σέβομαι μεν αυτά που λες, αλλά επέτρεψέ μου δε να διαφωνήσω σε μια τέτοια περίπτωση μαζί σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top