Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
:confused: Έχοντας πάθει ένα σχετικό ατύχημα :confused:,
σκέφτηκα να κάνω μια βιβλιοπρόταση..

Lol! Τα δυο πρώτα είναι στα προσεχώς μου αυτόν τον καιρό... Με παρακολουθείς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Λεοφορείο , αστικό , στάση, αναμονή, αστικό, στάση, ταξί, αστικό ,λεοφορείο...
Μιχ.Σιχαίνομαι τις μεγαλουπόλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Να φάω και να πάω για ύπνο;
Πάλι;
Τι να κάνω δεν ξέρω!!
Να διαβάσω κανένα βιβλίο;
ωχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
''Αγαπημένη μου μητέρα, εδώ στο νησί συνέβει κάτι πολύ άσχημο που ξέρω οτι θα σε στεναχωρησει, αλλά εγώ δεν μπορώ να μην στα πω γιατί εγώ στα λέω όλα. Μπήκαν κλέφτες στο σπίτι και με έκλεψαν. Δεν αφήσανε τίποτα… λίγα πράγμτα τους ξέφυγαν μόνο. Ό,τι με κόπο μάζευα τόσα χρόνια γίνανε αέρας, και πήγαν σε ξένα χέρια, Όμως, μην στεναχωριέσαι γιατί εγώ κατάλαβα κάτι, που δεν είχα καταλάβει μέχρι τώρα. Κατάλαβα πως μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά. Μπορώ να ζήσω χωρίς τίποτα να κρατάω, χωρίς τίποτα γιατί τα έχω όλα στα μυαλό μου, εκεί τα φυλάω και από εκεί δεν μπορεί να μου τα πάρει κανείς, γιατί κατάλαβα οτι εκεί είναι η καλύτερη κρυψώνα. Και εσύ άμα θες να κρύψεις κάτι καλά, εκεί να το βάζεις και δεν θα στο πέρνουνε. Βέβαια, πρέπει να είσαι προσεκτικη, να μην φυλάξεις πάρα πολλά γιατί μετά δεν θα χωράνε, αλλά και αυτά που είναι ήδη μέσα θα στριμωχτούν πολύ και θα χυθούν έξω και θα τα χάσεις....''
Γ@μώ τον μαζοχισμό μου :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αντε παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
πότε θα έρθει;
Αργησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι θα πρωτοπρολάβω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλά δεν παίζει να ξυπνήσει στην ώρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Μύρισα αέρα εξοχής η μου φάνηκε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αυτά τα γράμματα, τα έγραψαν μικρά παιδιά στο Θεό:


Με συγχωρείς που δεν
σου έγραψα νωρίτερα.
Μόλις αυτή τη βδομάδα
έμαθα να γράφω.
Μάρθα

Αγαπητέ Θεέ,γιατί
πρέπει να
προσεύχομαι αφού έτσι
κι αλλιώς ξέρεις τι
θέλω; Αν όμως σ'
ευχαριστεί αυτό θα
προσεύχομαι.
Σιού


Αγαπητέ Θεέ, αν ζούμε
μετά το θάνατό
μας,τότε γιατί να
πεθάνουμε;
Ρόν

Αγαπητέ Θεέ,
το αντρόγυνο στο
διπλανό διαμέρισμα
τσακώνεται για τα καλά
όλη την ώρα.Θα έπρεπε ν'
αφήνεις να
παντρεύονται μόνο οι
πολύ καλοί φίλοι Νάν

Αγαπητέ Θεέ, πώς έγινε
και δεν εφεύρες
κανένα καινούργιο ζώο
τελευταία; Έχουμε
πάντα τα ίδια τα
παλιά. Τζόννυ

Αγαπητέ Θεέ, ξέρω που
λέει να γυρίζεις και
το άλλο σου μάγουλο, τι
γίνεται όμως αν η αδερφή σου σε
χτυπήσει στο
μάτι;
Με αγάπη Τζέρεσσο


Αγαπητέ Θεέ, αν
δεν πάρεις πίσω το
μωρό,δεν
θα καθαρίσω το δωμάτιό
μου.
Τζόυ

Αφού δεν θέλεις οι
άνθρωποι να λένε κακά
λόγια, γιατί τα
εφεύρες;
Ευγένιος


Αγαπητέ Θεέ, ο
Ντόναλντ έσπασε τη
γυάλα,όχι εγώ.
Τώρα πια
το έχεις και γραπτό.
Τζαίην


Αγαπητέ Θεέ, ήθελες
πράγματι η
καμηλοπάρδαλη να
είναι έτσι, ή μήπως
έκανες λάθος; Νόρμα


Αγαπητέ Θεέ, θα
μπορούσες να γράψεις
μερικές ακόμα ιστορίες;
Τις διαβάσαμε όλες
αυτές που έγραψες και
τις ξαναρχίσαμε.
Με ευγνωμοσύνη,
Έμιλυ


Διαβάσαμε ότι ο Θωμάς
Έντισον ανακάλυψε
το φως. Εγώ νόμιζα ότι
το είχες ανακαλύψει εσύ.
Ντόνα


Αγαπητέ Θεέ, είσαι
πλούσιος ή μόνο
διάσημος;
Στήβεν


Πώς ήξερες ότι ήσουνα
Θεός; Τσάρλυ


Αγαπητέ Θεέ, στις απόκριες
θα ντυθώ διάβολος. Σε
πειράζει;
Μάρνιε


Αγαπητέ Θεέ, η
δασκάλα λέει ότι οι
μέρες άλλοτε μικραίνουν κι
άλλοτε μεγαλώνουν. Δεν
μπορείς να καταλήξεις
σε μια απόφαση;
Μίντυ


Αντί ν' αφήνεις τους
ανθρώπους να
πεθαίνουν και να
φτιάχνεις
άλλους, γιατί δεν κρατάς αυτούς που
έχεις τώρα;
Τζέην


Αγαπητέ Θεέ, είναι
καλύτερα τ' αγόρια από
τα κορίτσια;Ξέρω
πως είσαι αγόρι,αλλά
προσπάθησε να είσαι
δίκαιος.
Σύλβια

Αγαπητέ Θεέ, ελπίζω να
μην έχουν καμιά
ιδιαίτερη αξία τα
μυρμήγκια, γιατί τα
πατάω όλη την ώρα.
Ντένις​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το σημείωμα αυτοκτονίας του Κ. Καρυωτάκη:
Είναι καιρός να φανερώσω την τραγωδία μου. Το μεγαλύτερό μου ελάττωμα στάθηκε η αχαλίνωτη περιέργειά μου, η νοσηρή φαντασία και η προσπάθειά μου να πληροφορηθώ για όλες τις συγκινήσεις, χωρίς, τις περσότερες, να μπορώ να τις αισθανθώ. Τη χυδαία όμως πράξη που μου αποδίδεται τη μισώ. Εζήτησα μόνο την ιδεατή ατμόσφαιρά της, την έσχατη πικρία. Ούτε είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για το επάγγελμα εκείνο. Ολόκληρο το παρελθόν μου πείθει γι' αυτό. Κάθε πραγματικότης μου ήταν αποκρουστική.
Είχα τον ίλιγγο του κινδύνου. Και τον κίνδυνο που ήρθε τον δέχομαι με πρόθυμη καρδιά. Πληρώνω για όσους, καθώς εγώ, δεν έβλεπαν κανένα ιδανικό στη ζωή τους, έμειναν πάντα έρμαια των δισταγμών τους, ή εθεώρησαν την ύπαρξη τους παιχνίδι χωρίς ουσία. Τους βλέπω να έρχονται ολοένα περσότεροι, μαζύ με τους αιώνες. Σ' αυτούς απευθύνομαι.
Αφού εδοκίμασα όλες τις χαρές!! είμαι έτοιμος για έναν ατιμωτικό θάνατο. Λυπούμαι τους δυστυχισμένους γονείς μου, λυπούμαι τ' αδέλφια μου. Αλλά φεύγω με το μέτωπο ψηλά. Ημουν άρρωστος.
Σας παρακαλώ να τηλεγραφήσετε, για να προδιαθέση την οικογένειά μου, στο θείο μου Δημοσθένη Καρυωτάκη, οδός Μονής Προδρόμου, πάροδος Αριστοτέλους, Αθήνας.
Κ.Γ.Κ.

Και για ν' αλλάξουμε τόνο. Συμβουλεύω όσους ξέρουν κολύμπι αν επιχειρήσουνε να αυτοκτονήσουν δια θαλάσσης να δέσουν και μια πέτρα στο λαιμό τους. Ολη νύχτα απόψε, επί 10 ώρες, εδερνόμουν με τα κύματα. Ηπια άφθονο νερό, αλλά κάθε τόσο, χωρίς να καταλάβω πώς, το στόμα μου ανέβαινε στην επιφάνεια. Ωρισμένως, κάποτε, όταν μου δοθή ευκαιρία, θα γράψω τις εντυπώσεις ενός πνιγμένου.
Κ.Γ.Κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Πεθαμενατζίδικη η μουσική μου;;! :cry_x:Tι να του πω τώρα...

Το σημείωμα αυτοκτονίας του Κ. Καρυωτάκη
Ωραίες σκέψεις κάνεις βραδιάτικα ρε συ...:P:P:P...τελευταία παράγραφος ftw!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και κάτι τελευταίο πριν ξαπλώσω:

Δεν είναι που τα πάντα γύρω μας παθαίνουν (τι σκότωμα τι θάνατος στο κάτω-κάτω; Το αποτέλεσμα κοινό! ), είναι που αυτοί που έχουν τα νήματα ετοιμάζουν μία ζωη για εμάς μαύρη, μία στιγνή λοβοτομή, ένα ατελείωτο καφέ στο μεγάλο τους καφενείο, ένα τσιγάρο στο χέρι και ένα μεροκάματο για να βγει το αύριο.

Και όπως θα έλεγε και η συγχωρεμένη Κατερίνα Γώγου: πόσο στο διάολο νωρίς φεύγει το φως.

Ας ανάψω ένα τσιγάρο ακόμη, ας πιω κάτι λίγο περισσότερο,
δουλεύω αύριο.

πς: τόσο μίζερη ζωή όσο το big apple, ο πλούτος μέσα από το τζάμι και από έξω οι απελπισμένοι να τα σπάνε.

πς παρτ του: πάλι καλά που έχει όμορφα μάτια και τη παλεύω από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεεεεεε θελωωωωωωωω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
τα αδιέξοδα δεν λύνονται ανέξοδα
ούτε με "ηρωικές" εξόδους
κι αν κάπου σε αδίκησα, θυμήσου:
στους φόβους σου κατοίκησα
μαζί σου
κι όλα στα συγχωρώ
εκτός από εκείνα που δεν έκανες
για νά 'σουν τώρα εδώ....

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βαριέμαι να πάω μάθημα κι είμαι και κρυωμένη.
Θα μείνω μέσα στην αγκαλιά του, σιγά μη τρέχω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σαλάτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αν την Τετάρτη μου πουν αυτό που θέλω, θα πάω να παίξω λόττο, τζόκερ, πρότο και ό,τι άλλο τυχερό μας βρίσκεται...

Γιατί τότε, μάαααλλον θα έχει αρχίσει να (μου) γυρίζει (η $%#!#@ η τύχη που με έχει εγκαταλείψει τελευταία)...

Αλλά σιγά μήν.... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Τι εχω παθει και γραφω (σχεδον) σοβαρα ποστς σημερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top