Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
κουράστηκα...ειλικρινά κουράστηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Τι να πω κι εγω με 110 σελίδες διπλωματική. Εκεί να δεις κούραση.

Δε μας περιμένει κανένας σερβιτόρος η μασερ σ αυτη τη ζωή να μας τα δώσει όλα έτοιμα. Δυστυχώς θα πρέπει να αγωνιστούμε γι αυτά, και όταν αγωνίζεσαι για κάτι, μόνο τότε καταλαβαίνεις τη ζωή, την αξία της και τα κέρδη που απολαμβάνεις ύστερα.

Λευτεριά στην κουρασμένη Ιμαντλακ, κι ας είσαι και πράσινη τρομάρα σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
“In your life you meet people. Some you never think about again. Some, you wonder what happened to them. There are some that you wonder if they ever think about you. And then there are some that you wish you never have to think about again. But you do.”
— C.S. Lewis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
και όταν αγωνίζεσαι για κάτι, μόνο τότε καταλαβαίνεις τη ζωή, την αξία της και τα κέρδη που απολαμβάνεις ύστερα.
Αυτο και τιποτα αλλο ;)

Το 98% των ατομων που ειχαν πεσει σε καταθλιψη δεν ειχαν καποιο συγκεκριμενο σκοπο η στοχο στην ζωη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Αυτο και τιποτα αλλο ;)

Το 98% των ατομων που ειχαν πεσει σε καταθλιψη δεν ειχαν καποιο συγκεκριμενο σκοπο η στοχο στην ζωη τους.

Φιλαράκι άμα δεν ακούσεις τις ακόλουθες φράσεις:

"Απολύεσαι!"
"Θα έρθει η μαμά μου να μείνει μαζί μας!"
"Μωρό μου, νομίζω πως είμαι λίγο έγκυος!"
"Το υπουργείο Οικονομίας και Οικονομικών ανακοίνωσε ότι..."


...δεν έχει νόημα καμία κατάθλιψη, που σκατά στα μούτρα μας κι αν είναι και κατάθλιψη. Μάθανε όλοι μια καραμέλα και την πιπιλάνε σαν μην πω τι. Κατάθλιψη γιατί σε έκοψε ο άλλος με 4 στη σχολή, κατάθλιψη για δεν έκανε ο Μήτσος από την 3η Γυμνασίου αναπάντητη στη Μαιρούλα από το Β2, κατάθλιψη γιατί η άλλη η γαιδάρα γύρισε από τη δουλειά της και βρήκε το γκόμενό της να το κάνει με τη θεία της, κατάθλιψη γιατί η 30αρα κολλητή σου δεν έχει βρεί ακόμα άντρα και τσακώνεται μέχρι και με τις κολώνες στο δρόμο...


Δε λέγεται κατάθλιψη. Λέγεται στενοχώρια, λύπη, μουροχαβλίαση, και το νιώθετε -συνήθως- για μικροπράγματα.

Εγω 29 χρόνια τραβάω χειρότερα ζόρια από το μέσο άνθρωπο και δεν έπαθα κατάθλιψη ποτέ. Άντε καμιά σφιχτοκωλίτιδα από το άγχος και that's all...


Jesus δηλαδή, αισιοδοξείτε και λίγο, χαμογελάστε... Κι εμείς τον τρώμε, αλλά τον τρώμε με χαμόγελο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Something Dark is Coming...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
χαχαχ ναι καλα...

πφφ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
True tragedy :ermm:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Φιλαράκι άμα δεν ακούσεις τις ακόλουθες φράσεις:

"Απολύεσαι!"
"Θα έρθει η μαμά μου να μείνει μαζί μας!"
"Μωρό μου, νομίζω πως είμαι λίγο έγκυος!"
"Το υπουργείο Οικονομίας και Οικονομικών ανακοίνωσε ότι..."


...δεν έχει νόημα καμία κατάθλιψη, που σκατά στα μούτρα μας κι αν είναι και κατάθλιψη. Μάθανε όλοι μια καραμέλα και την πιπιλάνε σαν μην πω τι. Κατάθλιψη γιατί σε έκοψε ο άλλος με 4 στη σχολή, κατάθλιψη για δεν έκανε ο Μήτσος από την 3η Γυμνασίου αναπάντητη στη Μαιρούλα από το Β2, κατάθλιψη γιατί η άλλη η γαιδάρα γύρισε από τη δουλειά της και βρήκε το γκόμενό της να το κάνει με τη θεία της, κατάθλιψη γιατί η 30αρα κολλητή σου δεν έχει βρεί ακόμα άντρα και τσακώνεται μέχρι και με τις κολώνες στο δρόμο...


Δε λέγεται κατάθλιψη. Λέγεται στενοχώρια, λύπη, μουροχαβλίαση, και το νιώθετε -συνήθως- για μικροπράγματα.

Εγω 29 χρόνια τραβάω χειρότερα ζόρια από το μέσο άνθρωπο και δεν έπαθα κατάθλιψη ποτέ. Άντε καμιά σφιχτοκωλίτιδα από το άγχος και that's all...


Jesus δηλαδή, αισιοδοξείτε και λίγο, χαμογελάστε... Κι εμείς τον τρώμε, αλλά τον τρώμε με χαμόγελο!:P
Καταλαβαινω τι θες να πεις.Αλλα καταθλιψη λεγεται και ολα τα παραπανω που ειπες.Καταθλιψη βιωνουν.Απλα ειναι τοσο στοκοι στον εγκεφαλο που κανουν μπουρδελο το μυαλο τους χωρις λογο και αιτια.

Και βασικα δεν πρεπει να σε πιανει καταθλιψη για τιποτα.Ολα εχουν μια εξηγηση,τα παντα,οποτε γιατι στεναχωριεσαι? Δεν θελει αισιοδοξια.Αντιληψη των πραγματων θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Και βασικα δεν πρεπει να σε πιανει καταθλιψη για τιποτα.Ολα εχουν μια εξηγηση,τα παντα,οποτε γιατι στεναχωριεσαι? Δεν θελει αισιοδοξια.Αντιληψη των πραγματων θελει
Αυτό που λες είναι παιδικό και αδύνατο να συμβεί, χωρίς να είμαι σίγουρος για το εάν είναι και επιθυμητό πάντα(όχι με την προοπτική της κατάθλιψης βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Γιατι αδυνατο?Ολα για καποιο λογο συμβαινουν.Πες μου εναν λογο που θα μπορουσε να σε στεναχωρησει να σου εξηγησω τι εννοω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Είπες ότι δεν πρέπει να μας πιάνει κατάθλιψη για τίποτα.Και μετά λες ότι δεν πρέπει να στεναχωριόμαστε!

Ε, δεν υπάρχει αυτό, μη μας τρελαίνεις...

Για την κατάθλιψη, το καταπίνω, αν και υπάρχουν θέματα τα οποία απλά δεν ξεπερνιούνται.Όμως για τη θλίψη, ε δε γίνεται να είμαστε τόσο απαθής και τόσο πραγματιστές ώστε να μη "νιώθουμε" από δυσάρεστες σκέψεις και συμβάντα, αυτό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Είπες ότι δεν πρέπει να μας πιάνει κατάθλιψη για τίποτα.Και μετά λες ότι δεν πρέπει να στεναχωριόμαστε!

Ε, δεν υπάρχει αυτό, μη μας τρελαίνεις...

Για την κατάθλιψη, το καταπίνω, αν και υπάρχουν θέματα τα οποία απλά δεν ξεπερνιούνται.Όμως για τη θλίψη, ε δε γίνεται να είμαστε τόσο απαθής και τόσο πραγματιστές ώστε να μη "νιώθουμε" από δυσάρεστες σκέψεις και συμβάντα, αυτό πιστεύω.
<<Δεν γινεται να μην ειμαστε>>

Δικη σου ανικανοτητα μην την γενικευεις και την κανεις κανονα για ολους.Κανεις κακο και σε σενα και στους αλλους.Ο καθενας ας μιλαει για τον εαυτο του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεκαεννιά (19) ώρες στη σχολή; Seriously? :|

Ναι, mesdames et messieurs, μόλις γύρισα, σχεδόν 24 ώρες άυπνος.
Είχα 7 ώρες να φάω, αν λέει κάτι.

Με χάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ασε Ζωρζ,και εγω μια απο τα ιδια.

Εδω και μια ωρα παλευω με τις ArrayList και δεν βγαζω ακρη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
<<Δεν γινεται να μην ειμαστε>>

Δικη σου ανικανοτητα μην την γενικευεις και την κανεις κανονα για ολους.Κανεις κακο και σε σενα και στους αλλους.Ο καθενας ας μιλαει για τον εαυτο του
Μαλακίες giannoutas, μαλακίες και πάλι μαλακίες.Δική μου ανικανότητα;Δηλαδή δεν έχεις στεναχωρεθεί ποτέ(αφού είναι δική μου ανικανότητα, αυτό εννοείς);Μας δουλεύεις ρε φίλε;Ποιος τρώει αυτές τις πίπες εκτός από εσέν...well, ούτε εσύ τα πιστεύεις αλλά απλά "πρέπει" να τα γράψεις εδώ για να υποστηρίξεις το άκρως πραγματιστικό προφιλ που θες να φτιάξεις και το οποίο νομίζεις ότι θα ξεπεράσει τα πάντα, ακόμα και τη στεναχώρια.Too human to do that bro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
?
την
ηξερες
?

Δεν την ήξερα απλά ήταν αδερφική μου φίλη... :(

ακόμα είμαι αρρωστούλα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θέλω καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top