Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παππου, μαθε με, σου ελεγα να τους τη σπαω,
μαθε με να γραφω με το ζερβο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αγαπητε και φραγκοφονια μπακαλη της γειτονιας,
ξερω οτι εχεις το μονοπωλιο στην περιοχη μιας και ζουμε στην ερημια.
Εισαι στο πιο κεντρικο σημειο του χωριου.
Αντιλαμβανομαι οτι εχεις θησαυρισει απ ολους εμας τους κατοικους της περιοχης αφου δεν εχουμε αλλη επιλογη.
Εχεις επιστρατευσει ολο σου το σοι να δουλευει στο μπακαλικο σου για να μην πληρωνεις υπαλληλους.
Δουλευεις αργιες, Κυριακες, Πασχα, Χριστουγεννα...δεν κλεινεις ποτε.
Οι τιμες σου ειναι τριπλασιες απο τα σουπερ μαρκετ. Χτυπας αλυπητα.
Πουλας σχεδον τα παντα.
Εχεις μετατρεψει το μπακαλικο σου σε φουρνο, ανθοπωλειο, περιπτερο, κρεοπωλειο, μαναβικο και ολα τα συναφη.
Κοσμος μπαινει, κοσμος βγαινει.
Παραπονο δεν εχεις, φανταζομαι.
Εχεις καταφερει να κανεις τετοια περιουσια που σου ανηκει σχεδον ο μισος νομος.
Τοσα χρονια εισαι μονο εσυ.
Κανενας αλλος δεν εχει τολμησει να σου παρει τη δουλεια.
Ζητας και το μονολεπτο.
Δε χαριζεις σε κανεναν.
Ολους μας βλεπεις σαν κινητα πορτοφολια.
Και καλα κανεις.
Εισαι επιχειρηματιας αλλωστε και θελεις η επιχειρηση σου να ειναι κερδοφορα.
Καμια αντιρρηση.
Δεν εχω κανενα προβλημα ως εδω.
Αλλα θα σε παρακαλουσα για ενα πραγμα που νομιζω ειναι παιχνιδακι για σενα, μιας και εισαι τοσα χρονια στο κουρμπετι.
Δεν ειναι κατι δυσκολο ή παραλογο αυτο που ζηταω.
Νομιζω με λιγη καλη οργανωση και προγραμματισμο θα τα καταφερεις.
Ξερεις οτι ερχομαι σχεδον καθε μερα.
Με εχεις μαθει πλεον.
Ξερεις ποια ειμαι.
Ξερεις καθε ποτε ερχομαι.
Ξερεις ποιο προιον αγοραζω σιγουρα απο αυτα που πουλας.
Ενισχυω κι εγω το μονοπωλιο σου απο τη βαρεμαρα μου να παω λιγο πιο μακρια.
Εγω φταιω. Δε φταις εσυ.
Ομως αγαπητε μπακαλη θελω να σου ζητησω ενα πολυ απλο πραγμα.

Μπορεις σε παρακαλω να μην ξεμενεις καθε φορα απο τη μαρκα των τσιγαρων που καπνιζω;

Ποσες φορες εχω δει τη μαρκα μου στα ραφια σου να τελειωνει και δε σε νοιαζει.
Στο υπενθυμιζω να παραγγειλεις κι εσυ με γραφεις.
Παρε παραπανω να εχεις. Δεν ληγουν. Την τρελα μου.
Ερχομαι να αγορασω τα τσιγαρα μου και μου λες ετσι απλα:
"Δεν εχει. Τελειωσε. Αυριο θα μου φερουν"

Αυριο;
Καταλαβαινεις σε ποιον απευθυνεις αυτη τη φραση;
Δεν ειναι χαρτι υγειας, να βρω εναλλακτικη λυση.

Δεν μπορεις να λες σε εναν καπνιστη ελα αυριο.
Πως θα αντεξει;
Δεν μπορω να καπνισω αλλη μαρκα.
Δεν το καταλαβαινεις;

Το εκανες μια.
Δεν ειπα τιποτα.
Το εκανες δευτερη παλι δε μιλησα.
Αναγκαστηκα να αγορασω πιο βαρια τσιγαρα και τα πνευμονια μου φλεγονταν.
Το εκανες τριτη φορα, σε αγριοκοιταξα.
Το εκανες τεταρτη φορα σου εξεφρασα ευθεως τη δυσαρεσκεια μου.

Και σημερα παλι το ιδιο.

Γιατι ρε καλε μου μπακαλη μου το κανεις αυτο ; Γιατι;


Και μεταξυ μας, συμβουλεψε τη γυναικα σου να λεει και κανα ευχαριστω. Τουλαχιστον εσυ λες (μεσα απο τα δοντια σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χαχα, ναι, όντως το προσεξα κι εγω :P Αλλα έτσι ηταν η εικονα.. :P
Εκτός κι αν εννοείς ότι δεν τον αγαπάς καθόλου, οπότε πάω πάσο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
- ΓΙΑΤΙ ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΜΑΚΑΑΑ :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θέλω να με κοπεί η όρεξη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Άμα είναι να βλέπω τέτοια όνειρα συνέχεια, ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΩ Π Ο Τ Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Δυο χρόνια τώρα,θέλουμε-δεν θέλουμε,μαλώνουμε-τα ξαναβρίσκουμε,είμαστε-δεν είμαστε.
Ίδια λάθη,μερικές φορές διαφορετικά,υπεκφυγές,πονεμένες αλήθειες.
Κουράστηκα και νιώθω τόσα πολλά. :(


~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ελα ρε, άνοιξα για ένα λεπτό την τιβί και εντελώς τυχαία ο ολυμπιακός κέρδισε το πρωτάθλημα! Τι γουρλής που είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
We are drowning in information but starving for knowledge.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
i'm going through changes (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάποιοι έλεγαν ότι ο Ολυμπιακός δεν θα έπαιρνε Ευρωπαϊκό με ΚΑΜΙΑ κυβέρνηση. Τελικά το πήρε με καμία κυβέρνηση. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πόσο χάλια;
Πόση γκαντεμιά;
Πόση πιέση;
ΠΟΣΗ ΜΙΖΕΡΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

πφφφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
"In some sense...We are all screwed up"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα ... τόσο καιρό περίμενα ...
Τώρα όμως τι να κάνω?
''NAI''
Mα σε λίγους μήνες φεύγει ... τι θα είναι αυτό δηλαδή ΄΄μια αγάπη για το καλοκαίρι ΄΄ ?
Και αν μαθευτεί ?Τι θα πω? Στη μάνα μου τι θα πω?
Και αν μου τρώει πολύ χρόνο ?Αν δεν μπορώ να διαβάσω?
Και αν μπλεχτώ?
Και αν δεν μπορώ να του δώσω όσα θέλει?

''ΟΧΙ''
Και αν τον απογοητεύσω έτσι και τον χάσω ?Πώς θα ζήσω ?
Και γτ να μην ζήσω όλα αυτά που μπορώ μαζί του αφού είμαι τόσοο ερωτεμευμένη ?
Και γιατί να υπάρχουν τόσα 'και αν'
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν το θες, ζήστο κι άσε τα "Αν", γιατί θα σου μείνει μια ζωή απωθημένο και θα λες τι χαζή που ήμουν τότε και το σκεφτόμουν τόσο πολύ.
Όλα εξάλλου έχουν συνέπειες, το ζήτημα είναι να κάνεις αυτό που νιώθεις, χωρίς να φοβάσαι το μετά, thats how it goes. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω ότι ήρθε η ώρα ... τόσο καιρό περίμενα ...
Τώρα όμως τι να κάνω?
''NAI''
Mα σε λίγους μήνες φεύγει ... τι θα είναι αυτό δηλαδή ΄΄μια αγάπη για το καλοκαίρι ΄΄ ?
Και αν μαθευτεί ?Τι θα πω? Στη μάνα μου τι θα πω?
Και αν μου τρώει πολύ χρόνο ?Αν δεν μπορώ να διαβάσω?
Και αν μπλεχτώ?
Και αν δεν μπορώ να του δώσω όσα θέλει?

''ΟΧΙ''
Και αν τον απογοητεύσω έτσι και τον χάσω ?Πώς θα ζήσω ?
Και γτ να μην ζήσω όλα αυτά που μπορώ μαζί του αφού είμαι τόσοο ερωτεμευμένη ?
Και γιατί να υπάρχουν τόσα 'και αν'
:(
Πάντως αμφιβάλλω,πως,όταν μεγαλώσεις,το πρώτο που θα θυμάσαι είναι οι μέρες γεμάτες διάβασμα και οι νύχτες γεμάτες ύπνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top