Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παλι νυσταζω... Εχω λιωσει στον υπνο αυτες τις μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
όμορφη μέρα η σημερινή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σήμερα θύμωσα.
Σήμερα το πρωί-όπως κάνω ανελλιπώς τα τελευταία 11 χρόνια που βρίσκομαι στην Αθήνα- πέρασα από το πολυτεχνείο στην Πατησίων να αφήσω ένα λουλούδι. "σημαίες και γαρύφαλλα, εμπόριο κι απάτη" αλλά για μένα σημαίνει κάτι αυτό και δεν λείπω ποτέ από το "ραντεβού" μου τέτοια μέρα.
Η εικόνα του λουλουδοπώλη που δεν έχει ιδέα τι γίνεται εκεί και που προσπαθεί να με προσεγγίσει με την ατάκα "κυριά άμα πάρεις 2 1.5 ευρώ" (κανονική τιμή για όσους δεν γνωρίζουν 1 Ε) και η εικόνα τέτοιων λουλουδοπωλών να...κάνουν τα προς πώληση γαρύφαλλα "ξίφη" για να περάσει η ώρα παίζοντας μεταξύ τους(επειδή έπρεπε να πάω στη δουλειά μου μετά έφτασα εκεί λίγο πριν τις 9 και περίμενα να ανοίξει στις 9 η πύλη, και ο κόσμος δεν είχε αρχίσει να μαζεύται ακόμα στο χώρο), με εξόργισε περισσότερο από όσο φανταζόμουν ότι θα μπορούσε να με εξοργίσει.

Ίσως γιατί δεν το περίμενα. Ίσως γιατί όταν γύρω μου όλα καταρρέουν, όταν όλα πάνε σκατά, όταν έχει χαθεί η ισορροπία σε όλα έχει ανάγκη να πιστεύεις σε κάτι, σε ένα σύμβολο, σε μια ελπίδα ότι...υπάρχει ελπίδα, ότι πάντα κάτι μπορεί να γίνει...

Ότι την ιστορία μας και τους αγώνες μας δεν τους πετάμε στα σκουπίδια αλλά τους σεβόμαστε και τους τιμάμε. Θα μου πείτε ... μόνο οι συγκεκριμένοι λουλουδοπώλες σε πείραξαν? Ναι... μαζί κ με το γεγονός ότι βγαίνοντας από το πολυτεχνείο (χώρο για τον οποίο πάντα ένιωθα ένα ρίγος όσες φορές βρέθηκα εκεί-είτε για εκλογές της σχολής μου, είτε ως επιτηρήτρια των φοιτητών που έχουν την τύχη και την τιμή να κάνουν μαθήματα εκεί (αργότερα ως μεταπτυχιακή φοιτήτρια)) είδα το ίδιο σκηνικό να επαναλαμβάνεται σε μια αρκετά μεγαλύτερη (και εμφανώς συγκινημένη) κυρία που προσερχόταν στο χώρο. Μια κυρία που ίσως είχε πραγματικές μνήμες από εκείνα τα γεγονότα...

δεν ξέρω... απλώς όταν νιώθω ότι όλα γύρω καταρρέουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όταν αδαείς καπηλεύονται με τόσο εμφανές θράσσος τα σύμβολα και τα στηρήγματα μου με θυμώνει πολύ... με κάνει να απελπίζομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ζηλεύω που όλοι ξέρουν από photoshop.
Σέλω και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πφφ.
Δε καταλαβαίνω.
Δε σε καταλαβαίνω.
Δε με καταλαβαίνεις.
Δε καταλαβαινόμαστε.
Θεέ μου.
Τι κάνω λάθος;
Μήπως είμαι από μόνη μου ένα λάθος;
Ένα στιγμιαίο λάθος;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πφφ.
Δε καταλαβαίνω.
Δε σε καταλαβαίνω.
Δε με καταλαβαίνεις.
Δε καταλαβαινόμαστε.
Θεέ μου.
Τι κάνω λάθος;
Μήπως είμαι από μόνη μου ένα λάθος;
Ένα στιγμιαίο λάθος;:|

Στιγμιαια λαθη κανει μονο ο Πασχαλης...:P:P

Τωρα αν δεν εισαι αλλο λαθος δεν μπορω να στο πω... Αλλα δεν πιστευω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
"Αν ο Θεός βάζει ένα δάκρυ στο μάτι σου, είναι γιατί θέλει να δημιουργηθεί Ουράνιο Τόξο στην καρδιά σου.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
δεν έχω από κάπου να πάρω κουράγιο! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
δεν έχω από κάπου να πάρω κουράγιο! :hmm:

Μα απ' τον εαυτο σου φυσικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Α ωραία... πάλι κατέβασμα γιατί τα είχαμε ξεχάσει...
Να την προσέχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
o Καταλίνος μου έκλεψε το ελεφαντάκι μου

Ο Φόκος μου έκλεψε το μπιμπερό μου


Ζηλεύω που όλοι ξέρουν από photoshop.
Σέλω και εγώ.

Έχω μπει σε παιδικό σταθμό, όχι στις Σκέψεις, δεν εξηγείται αλλιώς...:P


ΥΓ: Ας κάνουμε μια σοβαρή επανάληψη σε κανα μάθημα, αφού απουσιάσαμε που απουσιάσαμε. Σωστή διαχείριση χρόνου = επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikaki04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Πφφ.
Δε καταλαβαίνω.
Δε σε καταλαβαίνω.
Δε με καταλαβαίνεις.
Δε καταλαβαινόμαστε.
Θεέ μου.
Τι κάνω λάθος;
Μήπως είμαι από μόνη μου ένα λάθος;
Ένα στιγμιαίο λάθος;:|

τι λες βρε ? τι στιγμιαίο λάθος; κανείς δεν είναι λάθος !!!! ίσως είναι μια δύσκολη στιγμή... μια φάση που περνάς Λάουρα! και στο κάτω κάτω.... δεν μπορεί! κάτι κάνουν κι άλλοι λάθος! μήπως να μην ρίχνεις το φταίξιμο σ' εσένα; γιατί εγω αυτό νομίζω ότι κάνεις! μήπως να βγεις καμιά βόλτα, να ξεσκάσεις; όταν παύεις να σκέφτεσαι το πρόβλημα και ασχολείσαι με κάτι άλλο έστω και για λίγο ηρεμείς! Λαθος ομως δεν είσαι με τίποτα! Αρνούμαι να το πιστέψω πραγματικά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πώς διαχειρίζεται το χρόνο της η αναπληρωματική απουσιολόγος;;;:hmm: Θέλω να έρθει το Σάββατο:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σκέφτομαι να του κλέψω την εικόνα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θεοδώρω, βρες δική σου εικόνα με γατάκι Χριστουγέννων:pfff:

Δεν είναι πολύ γούτσικο;;;:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ φταίω που είπα τη σκέψη μου. :pfff:

Άλλη φορά θα εφαρμόζω την τακτική του καταλίνου. (καταλίνου ή καταλινού :P) :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις το γατάκι, αλλά θα γράψεις με μικρούλια γράμματα "Powered by jj's signature":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Tο ελεφαντάκι πέρασε από το photoshop και έγινε πιο γλυκούλι από πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top