Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αυτό που σκεφτόμουν είναι οι άνθρωποι που αφήνουμε πίσω μας..

άνθρωποι που τελειώνει ο χρόνος μας μαζί τους, είτε το θέλουμε είτε όχι..

είναι γραφτό? μπορούμε να κάνουμε αλλιώς? είναι η μοίρα? τι μας ενώνει και τι ειναι αυτο που μας χωρίζει....
Δυστυχώς όοολα τα ωραία έχουν ένα τέλος κάποια στιγμή, όποιο κι αν είναι αυτό :'(



Το μόνο που μπορώ να πω είναι: μαζεύουμε ό,τι μας έχει απομείνει, βρίσκουμε λίγη αισιοδοξία (όλοι έχουμε κατά βάθος :) ) και κοιτάμε μπροστά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μωρε ναι, παραπονο δεν εχω.. απο τη ζωη μου εννοω, ειδικα αυτο τον καιρο...
αλλα να, καποιες φορε μου περνανε ολα αυτα απο το μυαλο και ειλικρινα ποναω για ανθρωπους που εχασα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλά, όντως άμα κάτσουμε και αρχίσουμε να σκεφτόμαστε το παρελθόν, δεν τα γλυτώνουμε τα ζουμιά :/:



Αλλά, "let bygones be bygones" ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πολλες φορες δεν εχω λογια.. πραγματικα!
ειχε δυο νινακια στην κοιλιτσα της... κατα το φλεβαρη θα γεννουσε, σε λιγο θα εμπαινε και στο μηνα της....
χτες ειχε αιμα, σημερα γεννησε!
"να μας ζησουν!!!" ειπα, η μαλλον προλαβα να αρθρωσω, μεχρι να μου πουν οτι το κοριτσακι πεθανε..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πολλες φορες δεν εχω λογια.. πραγματικα!
ειχε δυο νινακια στην κοιλιτσα της... κατα το φλεβαρη θα γεννουσε, σε λιγο θα εμπαινε και στο μηνα της....
χτες ειχε αιμα, σημερα γεννησε!
"να μας ζησουν!!!" ειπα, η μαλλον προλαβα να αρθρωσω, μεχρι να μου πουν οτι το κοριτσακι πεθανε..:(
:'( :'( :'( :'(



Δεν έχω λόγια.. :(
Απλά :console: :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αλλαγη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τί θα ήμουν άν μεγάλωνα με μία αλλη οικογένεια;
καλύτερή ή χειρότερη ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είμαστε άνθρωποι και με τη σκέψη και το μυαλό μας μπορούμε να καταφέρουμε τόσα πολλά, αρκεί να ξυπνήσουμε από το λήθαργό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
οταν κλείνει μια πόρτα ανοίγει μια άλλη, μόνο που είμαστε τόσο απασχολημένοι με την κλειστή που δεν βλέπουμε την ανοιχτή...

εγώ δεν βλέπω καμιά ανοιχτή...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οταν κλείνει μια πόρτα ανοίγει μια άλλη, μόνο που είμαστε τόσο απασχολημένοι με την κλειστή που δεν βλέπουμε την ανοιχτή...

εγώ δεν βλέπω καμιά ανοιχτή...:'(
Άνοιξε μία καινούρια :) :bigarmhug








(ναι, ναι, άλλο τα λόγια κι άλλο η πράξη, αλλά έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω απιστευτα νευρα...:/:
δε μπορει να γινεται αυτο, δε μπορει!
να βλεπει κατι, να μου το λεει μια βδομαδα μετα, να μην εχει ορεξη για καμια κουβεντα και να κολλαει μονο στις δικες του σκεψεις.:(
ΓΙΑΤΙ ρε γαμωτο?
Γιατι ολα να πρεπει ΠΑΝΤΑ να ειναι ασπρα η μαυρα?

ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ! ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ???:/:

Ημουν παντα ενταξει.. οχι με τον αευτο μου, αλλα με αυτο που ζουσα.
Και οταν αποφασισα να τα βρω και με τον εαυτο μου, επρεπε να χαλασω οτι ειχαμε φτιαξει.
και τωρα, ενα ΜΕΓΑΛΟ μπερδεμα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ λογος καλο μου, κανενας λογος απολυτως!
ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ.
Και εγω σβηνω..:'(

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατι ολα να πρεπει ΠΑΝΤΑ να ειναι ασπρα η μαυρα?
Γιατί, άραγε, ξέρει κάποιος; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Σκεφτομαι...
Σκεφτομαι πως δεν επρεπε να φτασουμε ως εδω. Πως ειναι παραλογο να χωριζουμε. Εμεις. Ναι εγω το κανω αλλα εσυ με αναγκασες. Αν με ακουγες νωριτερα, Θεε μου μαλλιασε η γλωσσα μου να σου λεω τα ιδια και τα ιδια, ειχα σιχαθει την ιδια μου τη φωνη, κι εσυ δεν με ακουσες, δεν μπορεσες να κανεις κατι οσο ειχες την ευκαιρια. Πριν γινει η ζημια. Οχι, επρεπε να φτασουμε ως εδω. Επρεπε να φτασουμε να ποναμε.

Αντε τωρα να προχωρησω παρακατω. Αντε τωρα να καταφερω να μη γυρισω πισω. Αντε τωρα να πεισω τον εαυτο μου να μη γυρισει πισω για τους λαθος λογους.

Πρεπει να ωριμασεις. Πρεπει να σταθεις στα ποδια σου. Πρεπει να μεινεις μονος σου. Πρεπει να μεινω μονη μου. Σ'αυτην την κατασταση ειμαστε καταδικασμενοι. Ισως μια μερα... Ισως...
Αλλα τωρα δυστυχως δεν....

Γι'αυτο κρυυυυψου να μη σε ξαναδωωωωωωωωω.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτές τις μέρες όλο σκέφτομαι πόσο συναισθηματικά κενή είμαι. Όλοι κάνουν σοβαρές σχέσεις κι εγώ παραμένω μόνη, με ηλίθια διαλλείμματα που δεν ξέρω αν μου προσφέρουν κάτι. Κι αυτός που αρνήθηκα να παίξω με τους κανόνες του χάθηκε. Λες και όλα πρέπει να είναι μαύρα ή άσπρα.

Το αποκορύφωμα το αγόρι της φίλης μου της είπε πως "ανησυχεί" που είναι μαζί μου αυτή την εβδομάδα, μήπως την παρασύρω!:mad: Ρε γαμ***, όλοι θα είναι ζευγαρωμένοι κι εγώ θα είμαι η χαζοχαρούμενη φίλη που γκομενίζει και δεν την παίρνουν στα σοβαρά; Έχω εκνευριστεί πολύ, έχω στενοχωρηθεί, νιώθω άδεια (και ταυτόχρονα πρέπει να το παίζω cool!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
οταν κλείνει μια πόρτα ανοίγει μια άλλη, μόνο που είμαστε τόσο απασχολημένοι με την κλειστή που δεν βλέπουμε την ανοιχτή...

εγώ δεν βλέπω καμιά ανοιχτή...:'(


όντως αυτό ειναι πρόβλημα...
Κάτι πρεπει να γίνει...
το θέμα όμως ειναι τι? και απο ποιον?
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
θα το παλέψω...δεν μπορώ να σε αφήσω ακόμα, όχι τώρα, όσο κ αν με πονάς...δεν μπορώ να μην προσπαθήσω να σε κάνω να νιώσεις όπως πάντα για μένα. κ αν χάσω, ή δω ότι χάνω τον εαυτό μου, φύγε μακριά μου κ ας είσαι ευτυχισμένος. θα σφίξω τα δόντια να μην σε πάρω τηλ όταν θα χαίρεσαι ή θα πονάς, θα φύγω από την μέση όσο γίνεται να μην με κοιτάς στα μάτια, κ ποτέ δεν θα σου παραδεχτώ ότι με όποιον κ να είμαι...θα προσεύχομαι να ξαναείμαστε μαζί...
με ψηλά το κεφάλι όμως, με ανοιχτή την καρδιά όπως πάντα, με την κατανόηση στα μάτια κ την αγάπη έτσι όπως κανείς από τους έξω δεν μπόρεσε να συνειδητοποιήσει. μας ζήλεψαν όσο είμασταν μαζί, να μας ζηλεύουν κ τώρα, μέχρι να μεγαλώσπυμε, να ωριμάσουμε και να ξαναβρεθούμε, ίσως τώρα, ίσως σε μια άλλη ζωή. ξέρω ότι θα με ψάξεις...κ γω θα περιμένω.
κ να ξ'ερεις ότι πάντα θα είμαι όπως έχω υπάρξει ο φύλακας ο αγγελος σου.
ψηλά το κεφάλι...μην φοβάσαι, να θυμάσαι: οι αλυσίδες είναι αόρατες αλλά δυνατές, Hokis...:loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τραβελ γ*μ* το κερατο σου μηπως εισαι ο πρωην μου και με δουλευεις;;;;;;;;

:'( :'( :'(

Μου εχει πει τα ιδια πραγματα ακριβως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Τραβελ γ*μ* το κερατο σου μηπως εισαι ο πρωην μου και με δουλευεις;;;;;;;;

:'( :'( :'(

Μου εχει πει τα ιδια πραγματα ακριβως...

κ συ μήπως είσαι ο νυν μου και με δουλεύεις, γιατί δεν μπορεί να έχετε ακριβώς τις ίδιες όχι απλά απόψεις, αλλά κ τρόπο να τα λέτε:whistle: :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Τραβελ νομιζω πρεπει να χωρισουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Εισπνοή....
Εκπνοή....

Εισπνοή....
Εκπνοή.....

Εισπνοή....
Εκπνοή....

Εισπνοή....
Εκπνοή.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top