Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Εχω σκεφτεί να κλέψω οξύ απο τη χημεία
μόνο τα δοντια θα μείνουν
:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Εκτός αν βάλεις πολύ δόση, οπότε θα διαλυθούν και αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Μ'αρεσει ο τροπος που ξεχνας τοσο γρηγορα τις σκοτουρες σου.. :D

Πως το κανεις; θα μου πεις και μενα;;:P

Και οχι στα Ισπανικα γιατι δεν θα καταλαβω γρι..

Ok, basico mpourou de la porta symproteyousa??? :redface::P

Τα φαινόμενα απαιτούν! Πραγματικά δεν ξεχνιούνται τόσο εύκολα τα συγκεκριμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αυτοκολλητάκι μου

Μέρα και νύχτα, πρωί και βράδυ
με φως, με σκοτάδι, πάντα μαζί
και δε χωράει τίποτε άλλο
ανάμεσά μας για μια ζωή.

Αυτοκολλητάκι μου να το θυμάσαι
το καρδιοχτυπάκι μου για πάντα θα ʽσαι
και πια το ξέρω, εμείς οι δύο
χώρια δε ζούμε ούτε λεπτό
αυτοκολλητάκι μου σε αγαπάω.

Χαρά και κλάμμα, γέλιο και δάκρυ
στου κόσμου την άκρη πάντα μαζί
και δεν τʼ αλλάζω με τίποτʼ άλλο
εσένα θέλω για μια ζωή.

Αυτοκολλητάκι μου να το θυμάσαι
το καρδιοχτυπάκι μου για πάντα θα ʽσαι
και πια το ξέρω, εμείς οι δύο
χώρια δε ζούμε ούτε λεπτό
αυτοκολλητάκι μου σε αγαπάω.


Ευαίσθητος ων, πάντα στους αέρηδες που φυσούν κατά τον πολιτισμό,
και μαζί με τα συγχαρητήρια μου για τον υπουργικό θώκο της κας Γκερέκου
παραθέτω και μια επιλογή στίχων της.

Και όπως είπε και ο άδωνης:

εάλω η πόλις... ίσως ακόμη και η περσέπολις. :hmm:


Προτείνω στην κα Γκερέκου να τοιχοκολλήσει στους τοίχους του υπουργείου της (στην είσοδο για να φαίνεται) το ποίημα της "η δικιά μου Παναγιά".

Το παραθέτω έτσι σαν ιδέα και το αφιερώνω στη μνήμη του Μάνου Χατζιδάκη
που γύρευε αστροναύτες χωρίς επιστροφή.



Η δικιά μου Παναγιά


Βλέμμα μελαγχολικό της Παναγιάς,
πάρε με ταξίδι όπου πας,
άσε με να μπω, να ονειρευτώ,
μέσα στο βυθό σου να χαθώ.

Είσαι η δικιά μου Παναγιά
που όλα τα μπορείς με μια ματιά,
μακριά σου γίνομαι μικρός,
πάρε με να νιώσω σαν Θεός.( χ2 )

Βλέμμα μου θλιμμένο, αγγελικό,
ξέρεις πόσο πόνεσα κι εγώ,
πάρε μʼ από ʽδω, μάθε με να ζω,
μόνο εσένα ξέρω νʼ αγαπώ.

Είσαι η δικιά μου Παναγιά
που όλα τα μπορείς με μια ματιά,
μακριά σου γίνομαι μικρός,
πάρε με να νιώσω σαν Θεός.( χ2 )


Και το πρώτο πολιτιστικό μέτρο:

Δωρεάν εκδρομές στο μουσείο της ακρόπολης και μπαλίτσα 5 χ 5 μέστο γηπεδάκι, εκεί πίσω ακριβώς από το νέμεσις.
Ή είμαστε ή δεν είμαστε υπουργοί.

Ο τόλης τώρα δικαιώνεται :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

@phoebe: Νοέμβρη δίνεις για το Basico;

Όχι το Νοέμβριο! Είναι πολύ νωρίς! Το Μάιο θα δώσω! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Όχι το Νοέμβριο! Είναι πολύ νωρίς! Το Μάιο θα δώσω! :D:D:D

Άντε μαζί θα δώσουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
λαλαλαλαλαλλαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Γιατί; Τι κακό έχει η κοπέλα βρε;:eek:




Τη μια λες μακριά, την άλλη λες "πολύ καλή περίοδος". Διάλεξε!:P

Ακολουθεί σατιρικό κείμενο:

(Σημείωση: Εαν είστε ευερέθιστος/η σε ποιοτικά αστεία, αποφύγετε την ανάγνωση του παρόντος)

Οι περιπέτειες του Χρηματούλη με το αντίθετο φύλο - Πασόκες vs Δεξιούλες:

Δεξιούλα:

Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2009 και ο Χρηματούλης μπήκε στο e-steki για να αποφύγει τον απόηχο των εκλογών και να ηρεμήσει λίγο. Αλίμονο όμως, η χαρά του ήταν μικρή, μιας και το κουδούνι χτυπά μανιασμένα. Σηκώνεται και από το ματάκι της πόρτας παρατηρεί μια ξανθιά μπούκλα... Ευθύς αμέσως η πόρτα ευρίσκεται εις θέσην 90 μοιρών σε σχέση με το δοκάρι! Ρωτάει όλο χαμόγελο "Τι θα ήθελε η δεσποινίς"... Εκείνη απαντά με ναζιάρικο ύφος "ζάχαρη" και παρόλο που ο ήρωάς μας ετοιμάζεται να της πει "πόση ακόμα επάνω σου πια;", συγκρατείται! Φέρνοντάς της το δοχειάκι με τη ζάχαρη τη ρωτά τι τη θέλει κι εκείνη του απαντά πως είναι για φραπέ μιας και θέλει να ναι σε ενγρήγορση για το βράδυ που η ΔΑΠ έχει πάρτυ στο Candy Bar.

Πασόκα:

Η Πασόκα χτυπά το κουδούνι κι ο Χρηματούλης ανοίγει για 2η φορά, πιό διστακτικά, μιας και η πολλή ζάχαρη πρίν, του έπεσε βαριά.
Το θέμα ήτο απολαυστικό! Ένα κορίτσι μέτριου μεν αναστήματος, μελαχρινό με σπόρ σωματάκι και γατίσια ματάκια δε, κοιτάζει τον αγαπημένο μας ήρωα με βλέμμα πολλά υποσχόμενο, και με απίστευτη φωνή του λέει": Είμαστε από τη CapitalNET και.....μπλα μπλα μπλα".... τα λόγια πια δεν έχουν σημασία. Το θέαμα και μόνο μετράει. Όταν τελειώνει η ακατάσχετη διαφημισεολογία, ο Χρηματούλης έχει μια βαρυσήμαντη απορία: "Όταν λες είμαστε, τι ακριβώς εννοείς; Το ξέρω ότι είσαι κούκλα που αξίζεις για δέκα κοπέλες, αλλά εγώ μια σε βλέπω". Έρχεται η πληρωμένη απάντηση λοιπόν της Πασόκας: "Γιατί; Σκοπεύεις να αρνηθείς να αγοράσεις; Είμαστε λοιπόν! Εγώ πωλήτρια κι εσύ πελάτης πλέον! Σε θέλω και σε θέλω τώρα στην CapitalNET! Τέλος!" Η πόρτα κλείνει και ο Χρηματούλης με την Πασόκα, όλο χαρά ελέγχουν τις καλωδιώσεις και το πόσα Mbit δίνει η CapitalNET στο ανέβασμα! (γιατί κατέβασμα δεν βλέπεις ούτε αντι-βιάγκρα να πάρεις)


Δεξιούλα (Round 2):

"Γαμώτι γαμώτι γαμώτι" ακούγεται μια φωνή παραπονεμένη στο διάδρομο και ύστερα μυξοκλάμματα. Ο Χρηματούλης ως μέγας ανθρωπιστής και μη μπορώντας να στέκεται άπραγος ενώ μια αθώα (θα δούμε πόσο αθώα) ψυχή ταλαιπωρείται, σπεύδει να βοηθήσει την κατάσταση. Τη ρωτά τι έχει και εκείνη του απαντά ότι μόλις ξέχασε τα κλειδιά μέσα στο νέο Audi TT που της πήρε ο μπαμπακούλης και βρίσκεται σε κατάθλιψη γιατί στις 9 πρέπει να βρίσκεται στις Μούσες στο καθιερωμένο εβδομαδιαίο πάρτι της ΔΑΠ. "Πήρα τον κολλητό μου να μου προτείνει μια λύση και πρότεινε να καλέσω εταιρία για Ταξί, την Durex με προορισμό το κρεβάτι του, όμως εγώ θέλω να πάω στις ΜΟΥΣΕΕΕΕΣ" φωνάζει φυσώντας τη μύτη της στο Μυξομαντιλέξ.

Η λύση βρέθηκε στο υπερσύγχρονο Saab 9.3 Aero του Χρηματούλη, το οποίο με σθένος, μετέφερε την πληγωμένη Δεξιούλα στον προορισμό της.

Πασόκα (Round 2):

Έχοντας μόλις γυρίσει από τη δουλειά της και έχοντας ήδη πάρει 1000 ευρώ ως μισθό του μήνα, το πολυαγαπημένο σοσιαλομελαχρινούρι, έχει ετοιμάσει στον Χρηματούλη ένα θαυμάσιο....σάντουιτς! Και μηδαμινή οικιακή κούραση για την Πασόκα μας και γεύμα διαίτης που σέβεται τις σωματικές φιλοδοξίες του Χρηματούλη. Άλλωστε όπως συμπεραίνουμε, η αγαπημένη μας, διαλέγει μόνο τον καλύτερο και τον διατηρεί καλύτερο! Έπειτα ακολουθούν 4 ώρες εξοντωτικού σεξ, ώστε να καούν οι θερμίδες από αυτό το ένα σάντουιτς και μάλιστα εις ολόκληρον.

Δεξιούλα (Round 3):

Η Δεξιούλα γνωρίζοντας τον Χρηματούλη τόσο καιρό, αρχίζει πλέον να βάζει τα δυνατά της για να τα φτιάξει μαζί του. Το πρώτο βήμα είναι ένα κομμάτι βαμβάκι με μια σταγόνα αίμα (αδιαθεσία) επάνω του, έξω ακριβώς από την πόρτα του. Έπειτα εκείνη φεύγει γρήγορα μη τη δει κανείς. Ο Χρηματούλης το κοιτάζει απορημένος και φοβάται μήπως κάποιος χτύπησε. Δεύτερο βήμα, τηλέφωνα με απόκρυψη στις 2 τη νύχτα με Μύρωνα Στρατή να τραγουδά. Περίεργο.... Θα ορκιζόταν ο Χρηματούλης ότι το ακούει και από τον πάνω όροφο στο τέρμα! Αφού οι κόποι δεν ευόδωσαν, η Δεξιούλα ετοιμάζεται για το τελειωτικό και ευθύ βήμα! Κολλάει ένα post-it στην πόρτα του Χρηματούλη, με σημείωση "Θέλω αγκαλίτσες και οικογένεια, τώρα!", για να λάβει την εξής αποστομωτική απάντηση σε post-it στην πόρτα του ασανσέρ "Λυπάμαι για την ανάγκη σας, αλλά απαγορεύεται η είσοδος αδέσποτων στην πολυκατοικία!".

Την επόμενη ημέρα, Δεξιούλα και κολλητός, φιλιούνται στα σκαλιά της πολυκατοικίας, παθιασμένα! "Σχέση, σχέση;"... ρωτάει μια γιαγιάκα το ζευγάρι. "Σοβαρά;;;; Ποιός με ποιά καλέ;;;" απαντά η Δεξιούλα....

Πασόκα (Round 3):

Τα λόγια είναι περιττά για την μελαχρινή οπτασία... Η σχέση έχει ήδη προχωρήσει, χωρίς πολλές κουβέντες και διευκρινήσεις. Η Πασόκα αγαπά τον Χρηματούλη αν και προτιμά να το δείχνει κυρίως στις πράξεις. Επιπλέον, έχει ήδη γνωρίσει την μέλλουσα πεθερά της, την κυρία Επιταγή, και έχουν πάει πολλές φορές για ψώνια μαζί. Το δε πρώτο παιδί, θα ονομαστεί Ανδρέας και θα γεννηθεί πρωί, με την ανατολή του -πράσινου- ήλιου.

Ιστορική σημείωση: Στο ίδιο μαιευτήριο γεννήθηκε και το παιδάκι της Δεξιούλας με την ετικέτα στη θέση "Πατέρας:______" να αναγράφει: "Είναι στο ταμείο και πληρώνει!"
αν είχα την δυνατότητα να βάλω και άλλα +++++++ θα τα έβαζα!

απλα τελειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kοίτα να δεις που τελικά οι σχέσεις εξ' αποστάσεως δεν είναι τόσο χάλια τελικά.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
πότε θα αναρρώσω μην τα σπάσω όλα; Μια ξυπνάω από πυρετό, μία από βήχα, μία για να πάρω την αντιβίωση, μία επειδή κατουριέμαι από τις σούπες; και τα 8.000 τσάγια που κατεβάζω την ημέρα. :cold::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στη δουλειά μου είναι όλοι ηλίθιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Και στην δικια μου......δεν αντεχω τοσο ηλιθιοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Σε εμένα έχει γεμίσει όλη η πόλη με ηλίθιους, πρέπει να το προσέξουμε μπορεί να είναι κολλητικό :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έκανα όλα τα μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Πονάει το κεφάλι μου και σε λίγο πρέπει να πάω αγγλικά...:stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Αυτό που σκέφτομαι πάντα μεταξύ δυο χτύπων της καρδιάς μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Να ανοιγοκλείσω τα μάτια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top