Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ώρες Ώρες καταντάω πολύ σπαστική όμως.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ειμαι η γοργονα και τελειωσα....
......
να κανω τις διακοπες μου....
χαχχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν κάνω καλά που το λέω αλλά ο Θεός ειναι άδικος"/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
μην κάνετε τις σκέψεις σας λόγια, κάνετε τα λόγια σας σκέψεις, για να καταλάβουμε τί πραγματικά σκέφτεστε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πως ακριβώς διακρίνεται ο "αποτυχημένος";:hmm:
ξέρω πολλούς που για καποιο λογο αργησαν να παρουν πτυχίο... μα εργαζονται οπως και οι υπολοιποι

αποτυχήμένος <συμπληρώστε_απόφοιτο_οποιας_σχολής_θελετε> είναι αυτός ο οποίος δεν κάνει αυτό που του αρέσει.
Στην περίπτωση που ανέφερα ο φίλος μας δεν είναι ότι ήθελε ιατρική και πέρασε κτηνιατρική/οδοντιατρική/ιατρικών εργαστηρίων etc.
Ήθελε να σπουδάσει (και άρα να γίνει) κάτι πολύ διαφορετικό από αυτό που πέρασε.
Και σαφέστατα και ΗΜΜΥ είναι μια πάρα πολύ καλή σχολή και πολλοί θα "σκότωναν" για να είναι στη θέση του, αλλά -κατά τη γνώμη μου- δεν νομίζω ότι του αφήνει και πολλές ...διεξόδους να transfer στο μέλλον σε αυτό που θέλει (αν η Ιατρική είναι όντως αυτό που θέλει και δεν είναι απλώς το σύνδρομο του "καλού μαθητή"-"πρέπει να περάσω στην ιατρική").

Το αποτυχημένος δεν έχει να κάνει με τα χρόνια που του πήρε να τελειώσει. Ξέρω κι εγώ άτομα που κάναν πολλά χρόνια να τελειώσουν αλλά κάναν αυτό που γουστάραν και είναι πολύ καλά και πολύ καλοί.
Αλλά ξέρω και 10αδες ΗΜΜΥφοιτητές που θέλαν Ιατρική και τη χάσαν για μερικές δεκάδες μόρια και καταλήγουν να βγάζουν μια σχολή "με το ζόρι" και να κάνουν ένα επάγγελμα που δεν τους αρέσει.
Και οκ, το να κάνεις 5 χρόνια κάτι που δεν σου αρέσει παλεύεται. Το να κάνεις 40 χρόνια κάτι που δεν σου αρέσει εκτός του ότι δεν 'παλεύεται' στην πλειονότητα των περιπτώσεων οδηγεί σε "κακών" αποδόσεων εργαζομένους.

Γιατί να παίξει κανείς με τις πιθανότητες? Για μια χρονιά πάνω στα χρόνια σπουδών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
άλλη μια μέρα στα χέρια σου και αναρωτιέσαι αν είναι η ίδια με χθες....
και στο τέλος της παραπονιέσαι, ότι ήταν μια από τα ίδια, βαρετή....
το καθεαυτού νόημά της αλαζονείας....
με πήρε από κάτω, με την σκέψη μου....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
- πρωτον μη ποσταρετε εικονες με ελληνικο σουβλακι ή γυρο γιατι ειμεθα και μεις που δεν εχουμε προσβαση και μας τρεχουν τα σαλιααααααα νταξει???????????? :( ε ρε και τι δεν θα δινα να φαω απο τον γυρο εκει στην πλατεια του αγ. θωμα και το κοτοπουλο στη σουβλα ψημενο στα καρβουνα και τις πατατες... ιλεος πρεπει να με λυπηθω και να αλλαξω σκεψειςςςςςςςς!

- ας βαλει καποιο καλο παιδι ερωτησεις στη μινι συνεντευξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αυτά ήταν...; τίποτα άλλο;
όχι εντάξει, κομπλέ είμαι....
δάμασε τις σκέψεις σου και σταμάτα τες....
συνήθεια είναι....:confused:
μπορεί να σε ενοχλήσει λίγο στην αρχή, αλλά θα συνηθίσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostisgala

Νεοφερμένος

Ο kostisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ενδιαφερεται κανεις για ανταλλαγη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
τι ανταλλαγη βρε?


ΥΓ τσ.τστ.τσ και εγώ την πάτησα στην αρχη... μόνο ελληνικά εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να ξαναδώσεις...
Άνθρωπος που θέλει να γίνει γιατρός και το σύστημα των "καλών μαθητών"-πανελληνίων τον στέλνει σε ΗΜΜΥ είναι κατά μεγάλη πιθανότητα
1. Αποτυχημένος Ημμυτης
2. δυσαρεστημένος φοιτητής

Don't do it to yourself
[και επίσης μην κάνετε αυτές τις βλακείες... πολυτεχνεία/ιατρικές όλα μαζί έναν αχταρμά στο μηχανογραφικό σας. Μήλα και πορτοκάλια δεν προστίθενται ούτε συγκρίνονται]

Κατσε ομως να σου εξηγησω πως εχει το πραγμα... Εμενα ετσι κι αλλιως με ενδιεφερε το ΗΜΜΥ... Και μαλιστα πριν τις πανελληνιες στις σκεψεις μου ειχα πιο πιθανο το ΗΜΜΥ παρα την Ιατρικη... Με τα πολλα ομως καταλαβα οτι με ενδιαφερει περισσοτερο το αντικειμενο της Ιατρικης...

Αλλα οπως ειπα και χθες στον πατερα μου, που μου λεει κι αυτος να ξαναδωσω, πως αν μπορουσα θα επαιρνα και τα δυο πτυχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αυτά ήταν...; τίποτα άλλο;
όχι εντάξει, κομπλέ είμαι....
δάμασε τις σκέψεις σου και σταμάτα τες....
συνήθεια είναι....:confused:
μπορεί να σε ενοχλήσει λίγο στην αρχή, αλλά θα συνηθίσεις....


βρε Apro....
ή εχεις πονεσει πολυ...
ή εχεις πολυ εμπνευση....
αν ισχυει το δευτερο, εχεις δοκιμασει να μαζεψεις τις σκεψεις σου σε βιβλιαρακι....?

παντως πολυ ωραια τα λες....

(ενδεικτικα διαλεξα ενα μηνυμα για παραθεση... μην παρεξηγηθουμε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ζέστη σήμερα ΠΑΛΙ. Άντε να' ρθει ο χειμώνας.

Πφφφ γιατί σέρνεται τόσο; =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γιατί να έρθει ο χειμώνας από τώρα?Μακάρι να ήταν το καλοκαίρι για πολύ καιρό ακομη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γιατι να ερθει απο τωρα??
1. Γιατι μας εχει ψοφησει στην ζεστη το καλοκαιρι!
2. Για να παω επιτελους στο καινουριο μου σπιτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω να πάω στο σπιτάκι μου! Μου έλειψε! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα σου περάσει. :giveup: :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Γιατί να έρθει ο χειμώνας από τώρα?Μακάρι να ήταν το καλοκαίρι για πολύ καιρό ακομη.
αχχχ ναι θελω να ειναι καλοκαίρι μέχρι τον Δεκέμβριο...:redface:;) και μην σου πω και παραπάνω...:( :cry_x:
:cry_x: ποιος πάει πάλι σχολείο....??:worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τέλος! :happy:


Που είναι ο sid; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι κάνω μαθήματα σε φροντιστήριο. Ακολούθησα τη συμβουλή της Ευλαμπίας και πήρα ένα βοήθημα με αναλυτική θεωρία και μεθοδολογία, αλλά σκέφτομαι να κάνω και μία ή μιάμιση ώρα ιδιαίτερο την εβδομάδα....

Πάλι καλά που το άλλαξα από Θρασύβουλος σε Ευλαμπία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top